Jump to content
Dogomania

Kielecka mordownia w Dyminach - początek końca gehenny zwierząt!


kahoona

Recommended Posts

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lottie']Nie mogę tego pojąć że nawet policja nic nie pomogła................... O CO TU CHODZI??????????[/QUOTE]
M.in. również o to, że policja w tym kraju w dzisiejszych czasach jest kompletnie do niczego:stupid: Przykład nagłośniony ostatnio przez media: młody chłopak ratował jednocześnie dwóch tonących a dwoje policjantów stało na brzegu i przez kilkanaście minut przyglądało się:mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale.. właścicielem terenu schroniska jest UM Kielce a PUK jest tylko zarządcą i działa w oparciu o umowę z UM Kielce? Ten sam UM Kielce zobowiązuje się i wyraża zgodę na codzienne wizyty organizacji prozwierzęcych w celu kontroli stanu liczebnego psów. Schronisko nikogo nie wpuszcza. Jak dla mnie to działają wspólnie i w porozumieniu UM i PUK. Czy przy próbie wejścia na teren schroniska był ktoś z UM?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']Jeśli stawiają boksy z fundamentami to podlega zgłoszeniu nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Zależy co stawiają i jakiej wielkości, jeśli jest stale powiązane z gruntem to wymaga pozwolenia lub zgłoszenia, ale mogą np. wylewać plac betonem i wtedy nie podlega.[/QUOTE]
Place betonowe ( z wyłączeniem prywatnych posesji) podlegają co najmniej zgłoszeniu zamiaru wykonania.

Właścicielem schroniska jest PUK !. Teren wraz z urządzeniami przekazał PUK-owi UM Kielce jako aport przy zakładaniu spółki PUK - jednoosobowej spółki prawa handlowego z ograniczoną odpowiedzialnością , której jedynym udziałowcem jest tenże UM Kielce. PUK przyjął z UM Kielce jako zlecenie zadanie publiczne pn. prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt z terenu gminy Kielce oraz prawdopodobnie odławianie bezdomnych zwierząt z tego terenu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']niestety, nie udało sie i dziś wejść....to jest państwo w państwie, policja również miała nas głęboko w 4 literach:( W schronie dzisiaj sobie wymyślili, ze robią dezynfekcję - ale żadnego człeka pracującego przy tym nie zaobserwowałyśmy...porażka...[/QUOTE]
andzia ja widziałam pana w kubraczku chodzącego po 2 pierwszych boksach z czymś na wzór dezynfekatora..akurat spacerowałam sobie po ogrodzeniu :diabloti: ale nijak nie mogłam zrobić foty, bo drzewa zasłaniały, zresztą koleś i tak poszedł tylko do dwóch boksów..potem zbyt się zmęczył ciężką pracą i musiał odpocząć.
dodam tylko, ze w czasie owej niby dezynfekcji, żaden pies na ten moment nie został wyprowadzony z boksu!

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a gdyby tak oficjalnie wystąpić do znanych osób, pochodzących z Kielc o [B]medialne wsparcie w tej walce[/B]? Znanych osób pochodzących z Kielc jest akurat dosyć sporo - Liroy, KASA, Piasek, na pewno M.Piróg, który co roku wspiera akcje zerwijmy łańcuchy...

Link to comment
Share on other sites

Skoro sytuacja własnościowo-spółkowa wygląda jak wygląda tym bardziej uzasadnione jest pytanie czy ktoś z UM był przy próbie wejścia? Uważam, że sygantariusza owych "porozumień" należy zawlec pod zamkniętą bramę. UM ma prawo i moralny obowiązek zmusić PUK do otwarcia bramy! UM zamydlił oczy, pocisnął kit i tyle. Chcą zyskać na czasie żeby umożliwić PUKowi zatarcie śladów. Dlaczego? Bo są tak samo winni temu co się tam dzieje! Za zamkniętą bramą są zacierane dowody, a możliwe że trawa ekspresowa eksterminacja zwierząt. Skoro poszło zgłoszenie do prokuratury to chyba można wnioskować o natychmiastowe zabezpieczenie dowodów, zgłosić możliwość mataczenia i zacierania dowodów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzenka']Słuchajcie, a gdyby tak oficjalnie wystąpić do znanych osób, pochodzących z Kielc o [B]medialne wsparcie w tej walce[/B]? Znanych osób pochodzących z Kielc jest akurat dosyć sporo - Liroy, KASA, Piasek, na pewno M.Piróg, który co roku wspiera akcje zerwijmy łańcuchy...[/QUOTE]

ja myślę, że to byłby dobry pomysł...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']Skoro sytuacja własnościowo-spółkowa wygląda jak wygląda tym bardziej uzasadnione jest pytanie czy ktoś z UM był przy próbie wejścia? Uważam, że sygantariusza owych "porozumień" należy zawlec pod zamkniętą bramę. UM ma prawo i moralny obowiązek zmusić PUK do otwarcia bramy! UM zamydlił oczy, pocisnął kit i tyle. Chcą zyskać na czasie żeby umożliwić PUKowi zatarcie śladów. Dlaczego? Bo są tak samo winni temu co się tam dzieje! Za zamkniętą bramą są zacierane dowody, a możliwe że trawa ekspresowa eksterminacja zwierząt. Skoro poszło zgłoszenie do prokuratury to chyba można wnioskować o natychmiastowe zabezpieczenie dowodów, zgłosić możliwość mataczenia i zacierania dowodów?[/QUOTE]
Faktycznie parę ruchów jest do zrobienia. Celne pytania do organizacji składających doniesienie do prokuratury i posiadającej status oskarżyciela posiłkowego. Z tego co wiadomo prokuratura słucha wynurzeń delikwentów.
Faktów do obróbki jest mnogo to widać. Myślę, że te działania będą podjęte.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']Odnośnie spraw budowlanych rozmawiałam wczoraj ze specem z nadzoru budowlanego: jeśli budują kojce z fundamentem potrzebują pozwolenia na budowę, jeśli utwardzają plac to bez względu czy prywatny czy nie - zgłoszenie.[/QUOTE]
I dlatego poszły kwity do Nadzoru, a dziś byli kontrolerzy pokukać. Jak się dowiem co wykukali napiszę.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=4]Czy ktoś może się dowiedzieć czy ta sunia żyje, czy jest w schronie? Już 5.X wyglądała na bardzo chora. Niech ktoś sprawdzi - jeżeli żyje trzeba ją wyciągnąć. [B]Fundacja EMIR zabierze do siebie i pokryje koszty.[/B] [COLOR=Red][B]RATUJMY.[/B][/COLOR]

[IMG]http://img220.imageshack.us/img220/6433/8f0ad7af.jpg[/IMG]
[/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Tak, ten psiak dziś był w schronie w boksie nr 8.
Był bardzo apatyczny i do tego stopnia skołtuniony, że nie dało się określić płci. Pracownik tak zaczął sprawdzać, że prędzej sprawił by zawał niż ocenił płeć i kazałam mu przestać..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eneda']Tak, ten psiak dziś był w schronie w boksie nr 8.
Był bardzo apatyczny i do tego stopnia skołtuniony, że nie dało się określić płci. Pracownik tak zaczął sprawdzać, że prędzej sprawił by zawał niż ocenił płeć i kazałam mu przestać..[/QUOTE]

[SIZE=3][B]Błagam zróbcie wszystko aby ją wyciągnąć. Jak napisałam Fundacja EMIR zabierze do siebie i będzie leczyć.[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eneda']Isadora7 może najpierw zorganizować transport psiaka do Was, a później szukać osoby, która wyciągnie tą biedę, żebyśmy nie zostali z nią na ulicy :([/QUOTE]

Wydaje mi się, że ten transport najlepiej zorganizować jakby powiedzieć z Waszego poziomu. Emir jest gotowa przyjąć sunie w każdej chwili. Wy jesteście na miejscu, ktoś kto jechałby od nas trafiłby albo i nie na złapanie. A tak łapiecie i wieziecie. Wszystko można uzgodnić tak aby miało ręce i nogi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Wydaje mi się, że ten transport najlepiej zorganizować jakby powiedzieć z Waszego poziomu. Emir jest gotowa przyjąć sunie w każdej chwili. Wy jesteście na miejscu, ktoś kto jechałby od nas trafiłby albo i nie na złapanie. A tak łapiecie i wieziecie. Wszystko można uzgodnić tak aby miało ręce i nogi.[/QUOT


Udało sie coś załatwić z tym pieskim?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos'][quote name='Isadora7']Wydaje mi się, że ten transport najlepiej zorganizować jakby powiedzieć z Waszego poziomu. Emir jest gotowa przyjąć sunie w każdej chwili. Wy jesteście na miejscu, ktoś kto jechałby od nas trafiłby albo i nie na złapanie. A tak łapiecie i wieziecie. Wszystko można uzgodnić tak aby miało ręce i nogi.[/QUOT


Udało sie coś załatwić z tym pieskim?[/QUOTE]

Co sie stalo z tą sunią ??? :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...