Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

3 godziny temu, Tola napisał:

W schronie był TZ, bo ja niespodziewanie musiałam zostać w szkole na zastępstwie.

Suczka nada w zagródce, ale sterylki jeszcze nie było - zabieg planowany jest na jutro lub sobotę.

W takim układzie nie ma szans na zabranie suni tym transportem z Morelem.

A zagródce 2 nowe suczki - czarna i druga taka trochę spanielowata, podobna do Czekoladki?, wygląda na młodziutką. 

Brak szorstkiego psika sprzed tyg.

V__29C5.jpg

V__96E9.jpg

V__4908.jpg

V__ED40.jpg

To taka Czekoladka Buniowata :) Ta czarnulka z białym. Śliczna :)

Link to comment
Share on other sites

Już ludzie przechodzą w pomysłach samych siebie.Jak oni złapali tego nieszczęsnego gawrona i umieścili w klatce.Całe szczęście,że nasza Tola zauważyła biedactwo i uratowała je.

Jeżeli te dwie sunie będą po sterylce to postaram się z Bogusik pomóc im.Musimy poczekać na wiadomości.

Koteczka i Maurycy cudeńka,przepiękne.Oby koteczka wyzdrowiała i nie zaznała już bezdomności.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

52 minut temu, Anula napisał:

Już ludzie przechodzą w pomysłach samych siebie.Jak oni złapali tego nieszczęsnego gawrona i umieścili w klatce.Całe szczęście,że nasza Tola zauważyła biedactwo i uratowała je.

Jeżeli te dwie sunie będą po sterylce to postaram się z Bogusik pomóc im.Musimy poczekać na wiadomości.

Koteczka i Maurycy cudeńka,przepiękne.Oby koteczka wyzdrowiała i nie zaznała już bezdomności.

 

41 minut temu, Bogusik napisał:

Dzisiaj ustaliłam z Tolą,że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z ustaleniami,to zarezerwuje białą i czarną perełkę :) i wtedy będziemy szukać transportu do hoteliku u Hani.Tak jak Anula napisała,czekamy do jutra na info.

Kocham Was, jesteście CUDOWNE!!!

Link to comment
Share on other sites

O 5/7/2016 o 18:46, Tola napisał:

Do zamojskiego schroniska jeżdżę regularnie od 2005 roku, znam każdy boks, rezydentów, rozpoznaję psy nowoprzybyłe.

Dzisiaj zwróciłam uwagę na tego malucha - wydaje mi się, ze nigdy wcześniej go nie widziałam, byłam pewna, ze psiak jest nowy,  poprosiłam o "zczytanie" i po paru minutach pracownik wyszedł z informacją, ze pies jest w schronisku od 2011 roku, miał wtedy pól roku!

Znaczy to, ze jest w schronie 5 lat !

P1210263.JPG

P1210265.JPG

P1210268.JPG

P1210270.JPG

P1210279.JPG

Tolu, ten maluch to jakiej jest wielkości tak mniej więcej? 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Gabi79 napisał:

 

Kocham Was, jesteście CUDOWNE!!!

Gabrysiu,tu też chodzi o transport,który zapewne będzie płatny i za który będziemy musiały zapłacić.Dlatego pomyślałyśmy,że warto aby dwie sunie z niego skorzystały :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Bogusik napisał:

Gabrysiu,tu też chodzi o transport,który zapewne będzie płatny i za który będziemy musiały zapłacić.Dlatego pomyślałyśmy,że warto aby dwie sunie z niego skorzystały :)

Bogusiu, wspólny transport to jedno, a Wasze wielkie serca to drugie.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Gabi79 napisał:

Bogusiu, wspólny transport to jedno, a Wasze wielkie serca to drugie.

Nasze serca niczym nie różnią się od Twojego i wielu wspaniałych osób tu na dogo :) No może co najwyżej, wiekowymi rozpiętościami..:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 18.05.2016 o 21:44, Anula napisał:

Oby koteczka wyzdrowiała i nie zaznała już bezdomności.

Koteczka Zuzia nie jest już bezdomna!! To była miłość od pierwszego wejrzenia, pani Ania i jej syn zauroczeni koteczką. Zuzia jest leczona na koci katar, czeka ja jeszcze sterylka. Ale jest pod czułą opieką. Zuzia na kanapie   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,23_bc_orig.

FOT260B.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

O 18.05.2016 o 21:54, Bogusik napisał:

Dzisiaj ustaliłam z Tolą,że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z ustaleniami,to zarezerwuje białą i czarną perełkę :) i wtedy będziemy szukać transportu do hoteliku u Hani.Tak jak Anula napisała,czekamy do jutra na info.

Nie było mnie tutaj trochę  - nadrabiam zaległości - oczywiscie tak - jka prosiła mnie Anula - TZ zarezerwował obie dziewczyny, ale dosłownie godzinę po zadzwonili ze schronu, ze zgłosił się właściciel czarnulki.

Biała suczka jest już po zabiegu, zarezerwowana. 

Anula, Bogusik - dziękuję w imieniu dziewczyny!!

O 18.05.2016 o 22:42, Agniesiulka K. napisał:

Tolu, ten maluch to jakiej jest wielkości tak mniej więcej? 

On najmniejszy w boksie, ale tam same duże psy - tak ok. 14 - 16 kg...

O 19.05.2016 o 21:45, Alaskan malamutte napisał:

Koteczka Zuzia nie jest już bezdomna!! To była miłość od pierwszego wejrzenia, pani Ania i jej syn zauroczeni koteczką. Zuzia jest leczona na koci katar, czeka ja jeszcze sterylka. Ale jest pod czułą opieką. Zuzia na kanapie   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,23_bc_orig.

 

Tak, to wspaniała wiadomość - w czwartek zabraliśmy  z TZ koteczkę ponownie do gabinetu, dostała antybiotyk na kk; wetka była zaskoczona -  mała po 2 dniach w domu wygląda duzo lepiej, nawet sierść jest w lepszym stanie.:)

Link to comment
Share on other sites

 

6 godzin temu, Poker napisał:

Czy coś się dzieje w sprawie Morela?

 

Morel zgodnie z planem wyjechał  dzisiaj ok. 6.30 do DS do Wrocławia.

Przez cały ten czas przed wyjazdem byłam w stałym kontakcie z panią, rodzina nie mogła się doczekać psiaka.

Mam nadzieję, ze Morel szybko przyzwyczai się do nowej rodziny, bo czekał na ten dom prawe 9  mies.

Morel jest już na miejscu, otrzymałam sms, ze wszystko ok. - wesoły, zwiedza mieszkanie.

Transport kosztował 700 zł  ( 300 zł DS + 200 zł pani, która znalazła Morela i zadzwoniła do mnie, resztę dopłaciłam ) - nie znalazłam nikogo, kto jechałby w tamte strony i zabrał psa "przy okazji".

 Morel nie miał wątku na dogo, więc nie można było zorganizować np. bazarku na transport.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Tola napisał:

 

 

Morel zgodnie z planem wyjechał  dzisiaj ok. 6.30 do DS do Wrocławia.

Przez cały ten czas byłam w stałym kontakcie z panią, rodzina nie mogła się doczekać psiaka.

Mam nadzieję, ze Morel szybko przyzwyczai się do nowej rodziny, bo czekał na ten dom prawe 9  mies.

Morel jest już na miejscu, otrzymałam sms, ze wszystko ok. - wesoły, zwiedza mieszkanie.

Transport kosztował 700 zł  - nie znalazłam nikogo, kto jechałby w tamte strony - (300 zł DS +200 zł pani, która znalazła Morela i zadzwoniła do mnie, resztę dopłaciłam .)

 Morel nie miał wątku na dogo, więc nie można było zorganizować np. bazarku na transport.

Powodzenia cudny Morelku!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Havanka napisał:

Morel wesoły? Myślałam, ze będzie zestresowany nowym miejscem i ludźmi. Dobrze, ze jest inaczej. mam nadzieję, ze będzie mu dobrze w nowym domu i szybko pokocha nową rodzinę. Powodzenia piesku !

Ja tez tak myślałam, zobaczymy, co będzie dalej,   jak upłynie pierwsza noc - pani obiecała dzwonić i o wszystkim opowiadać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, Poker napisał:

Są jakieś wieści o Morelu teraz Azyrze?

Wszystko dobrze, a nawet bardzo dobrze :)

Wczoraj miałam napisać trochę więcej o tej podróży, ale jak zwykle zbrakło mi czasu, poprawiam się  więc dzisiaj.

 W podróż z Morelem wybierał się dt czyli p. Jadwiga; wszystko po to, aby Morelowi było raźniej i żeby mniej się stresował.

Ale parę dni przed transportem miała stłuczkę - chcieli ratować  jeża przechodzącego przez ulicę , hamowali no i dostali w tył auta.

Pani Jadwiga miała przez parę dni silne bóle klatki piersiowej, pleców, była nawet w szpitalu na badaniach, bo myśleli, ze to serce.

No i lekarz zabronił wyjazdu w tak daleką podróż.

Ale ponieważ Morel miał obiecane towarzystwo - pojechała sąsiadka p. Jadwigi, któr pies bardzo dobrze zna, więc do Wrocławia przyjechał wyluzowany i zadowolony :)

Nowa rodzina szczęśliwa, Morel - teraz Azyr wykłada się brzuchem do góry, macha ogonem, a pierwsza noc minęła bez zakłóceń,  czyli na razie wszystko w największym porządku.

Mam zdjęcia, filmiki, tylko nie mogę sobie z tym poradzić

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...