Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 13.12.2021 o 00:10, elik napisał:

266154702_341971327265870_4491472313205977815_n.jpg

Ten biedaczek nie dość, że cierpi schroniskową rzeczywistość, to jeszcze trawi go tęsknota za przyjaciółką  😞  Taki śliczny i nikt go nie chce  😞  

Nagle z ciepłego domu i towarzystwa dwójki psiaków trafił za schroniskowe kraty.... tak dużo ich przybyło teraz, u progu zimy 😞 

właśnie wróciłam z gabinetu, byłam na kroplówce z Kubusiem, to trochę trwa i wywiązała się rozmowa o przygotowaniach przedświątecznych.... coraz więcej telefonów i przyjazdów w celu eutanazji starych psów, bo święta i wyjazd albo goście... mam nadzieję, że wszystkich tych ludzi na starość spotka taki sam los i tego im życzę !!! Wbrew sobie, ale życzę im tyle cierpienia, ile zgotowali bezbronnym staruszkom 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 23:04, Tola napisał:

1639324285407.jpg

Ten owczarek wygląda jak chodzący szkielet. Samo futro i stercząca kość na czaszce :(

Tolu, ta sunia ruda jest bardzo podobna do Koffi. Może dałoby się ją zabrać do hoteliku i proponować ludziom dzwoniącym o Koffi, skoro nią jest takie zainteresowanie? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 10:55, Jaaga napisał:

olu, ta sunia ruda jest bardzo podobna do Koffi. Może dałoby się ją zabrać do hoteliku i proponować ludziom dzwoniącym o Koffi, skoro nią jest takie zainteresowanie? 

Tą sunię zarezerwowałam. Pojedzie do hoteliku kikou. Jest to uzgodnione z Martusią.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 00:16, wiolhelm170 napisał:

tolu a jak bym go wzięła do budy to byśmy mu szukali domu? Mi mąż w życiu nie pozwoli drugiego psa do domu wziąć.Tylko nie wiem czy to dal niego jakaś różnica.

Buda, ale jedzonko, spacery, głaski - to chyba lepsze niż schron?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 20:02, wiolhelm170 napisał:

Mieszkam 10 km od Zamościa, ale mam nadzieję że w leczeniu byście pomogły finansowo, jeśli byłaby potrzeba.

A jaka jest buda i czy teren wokół domu jest ogrodzony?
Jeśliby była decyzja na tak, to na pewno byłaby kasa na weta.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 20:06, wiolhelm170 napisał:

Chociaż on taki ładny, że szkoda go do budy.Jego by szybciej jakiś hotelik wziął

To byłby tylko przystanek w szukaniu miejsca w  hotelu.

Lepsza ocieplona buda i leczenie, niż zimny beton w schronie i brak weta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 23:46, mari23 napisał:

serce się rozrywa... trudno znaleźć słowa...

tyle nowych, w tym starych psów tuż przed zimą trafiło do schroniska 😞 😞 😞

 

Dnia 13.12.2021 o 00:07, elik napisał:

Tak jest, po prostu brak słów  😞 

 

Dnia 13.12.2021 o 09:53, Gabi79 napisał:

Masakra, serce pęka............

 

Dnia 13.12.2021 o 13:40, Jo37 napisał:

Po prostu straszne, że tyle psiaków znowu trafiło do schroniska.

 

Dnia 13.12.2021 o 14:20, Nadziejka napisał:

 😞 😞

 

Dnia 13.12.2021 o 20:22, Ewa Marta napisał:

Rzadko tu zaglądam że strachu i bezsilności. Strachu, że potem ciężko będzie zasnąć, a bezsilności, bo z Elą mamy 4 psiaki w hotelach w zasadzie nieadopcyjne i nie możemy wziąć kolejnego, ale serce płacze:(

 

Zima to ciężki czas dla bezdomniaków i dla tych biedaków w schroniskach, zwłaszcza tam, gdzie nie ma szansy na kawałek ciepłego miejsca.

Wiele z nich nie doczeka wiosny, to bardzo przygnębiające, a ten widok faktyczne zostaje przed oczami i w sercu na długo.

Nie uratujemy wszystkich, bo tych porzuconych psów wszędzie przybywa, a pomagających wciąż za mało, ale jeśli jest minimalna szansa na pomoc chociaż jednemu, to warto  jednoczyć siły, bo dla tego wybrańca to życie.

Wczoraj zajrzałam tylko do pierwszego boksu suk,  dalej nie byłam w stanie podejść, bo wiem, że zastałabym te, dla których nie ma nadziei - duże, mniej urodziwe, wycofane. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 00:16, wiolhelm170 napisał:

tolu a jak bym go wzięła do budy to byśmy mu szukali domu? Mi mąż w życiu nie pozwoli drugiego psa do domu wziąć.Tylko nie wiem czy to dal niego jakaś różnica.

Pies jest teraz w jedynce wolontariackiej,  jest wyprowadzany na spacery.

Wcześniej mieszkał w domu, miał  psich przyjaciół i nagle stracił wszystko; a  jak trafił do boksów ogólnych, to posypał się całkowicie. On bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem.

Jeśli znajdziesz czas, dasz radę zająć się nim jak własnym, to na pewno będzie różnica.

Dnia 13.12.2021 o 10:42, mari23 napisał:

Nagle z ciepłego domu i towarzystwa dwójki psiaków trafił za schroniskowe kraty.... tak dużo ich przybyło teraz, u progu zimy 😞 

właśnie wróciłam z gabinetu, byłam na kroplówce z Kubusiem, to trochę trwa i wywiązała się rozmowa o przygotowaniach przedświątecznych.... coraz więcej telefonów i przyjazdów w celu eutanazji starych psów, bo święta i wyjazd albo goście... mam nadzieję, że wszystkich tych ludzi na starość spotka taki sam los i tego im życzę !!! Wbrew sobie, ale życzę im tyle cierpienia, ile zgotowali bezbronnym staruszkom 😞

Straszne, jak potem normalnie żyć:(

 

Link to comment
Share on other sites

 

Tolu, współczuję tych wizyt. Od samego patrzenia serce pęka, a co dopiero zobaczyć te biedaki na żywo 😞

wiolhelm , a może dałoby radę w garażu go trzymać? I ogłaszać jako szpicowatego. Coś wiadomo o charakterze?

Okropna sytuacja z miejscami. Coraz ich mniej albo bardzo drogie. Popyt przeważa podaż, prawa ekonomii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...