Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 9.12.2021 o 21:25, Tola napisał:

Prośba o pomoc dla tych psów, informacje przesłane  z UG

Odyn
Pies w typie ON, został odrobaczony, zaszczepiony p. wściekliźnie, dostał też 1 dawkę szczepionki p. parwowirozie (dziś lub jutro druga dawka). Na pewno ma już swoje lata,  myślę,  że nawet 9-10 (U nas jest ponad 2 miesiące). Znaleziony w Krasnobrodzie, błąkał się w okolicy Tomaszowskiej i m. Zielone. Niezwykle łagodny do ludzi,  ładnie chodzi na smyczy, podaje łapę. 

IMG-20211107-WA0021.jpg

IMG-20211107-WA0023.jpg

IMG-20211107-WA0024.jpg

IMG-20211107-WA0025(1).jpg

IMG-20211107-WA0025.jpg

Jaki cudny psiak. To gmina prosila o pomoc w szukaniu domu? Jest gdzieś w przytulisku? Moglabym ogłosić go na grupach fb, tylko potrzebuje jakiś kontakt. Najlepiej telefoniczny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 14:41, Tola napisał:

Pippi ma dom, wizyta  wypadła bardzo dobrze. 😁 Elik na pewno napisze więcej, jak będzie na forum. Eluś - bardzo dziękuję ❣️🌹❣️🌹❣️

Cieszę się, że mogłam pomóc  🙂  

Pani bardzo sympatyczna,  pana niestety nie zastałam, choć jadąc myślałam, że będzie, bo pani podała mi nr tel. do męża, żebym dzwoniła gdybym miała trudności z trafieniem. Faktycznie budynek nieco zakamuflowany, ale trafiłam na budynek, gorzej z trafieniem do odpowiedniej klatki, ale i to się udało 🙂   W domu jest już biało-czarna, 3,5 letnia, niewychodząca koteczka. Pani miłośniczka kotów  dobrze zna ich zwyczaje i potrzeby. Dwa balkony, oba zabezpieczone siatką, kuwety, drapaki, woda do picia w miejscach łatwo dostępnych dla kota. Jeśli zostanie zaaprobowana do adopcji, przyjedzie po kicię. Szczegóły uzgodni z Jagą.
Uważam, że kiciusia trafi do bardzo fajnego domu.           

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 18:00, Jaaga napisał:

Jaki cudny psiak. To gmina prosila o pomoc w szukaniu domu? Jest gdzieś w przytulisku? Moglabym ogłosić go na grupach fb, tylko potrzebuje jakiś kontakt. Najlepiej telefoniczny.

Tak, to pracownik UG prosi o pomoc, sam wyprowadza te psy,  chyba  z jego inicjatywy powstały kojce gminne.

To stamtąd zabraliśmy Amolkę.

Nie wiem z czyim nr tel ogłasza psy Tyśka...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 18:12, elik napisał:

Cieszę się, że mogłam pomóc  🙂  

Pani bardzo sympatyczna,  pana niestety nie zastałam, choć jadąc myślałam, że będzie, bo pani podała mi nr tel. do męża, żebym dzwoniła gdybym miała trudności z trafieniem. Faktycznie budynek nieco zakamuflowany, ale trafiłam na budynek, gorzej z trafieniem do odpowiedniej klatki, ale i to się udało 🙂   W domu jest już biało-czarna, 3,5 letnia, niewychodząca koteczka. Pani miłośniczka kotów  dobrze zna ich zwyczaje i potrzeby. Dwa balkony, oba zabezpieczone siatką, kuwety, drapaki, woda do picia w miejscach łatwo dostępnych dla kota. Jeśli zostanie zaaprobowana do adopcji, przyjedzie po kicię. Szczegóły uzgodni z Jagą.
Uważam, że kiciusia trafi do bardzo fajnego domu.           

Jeszcze raz bardzo dziękuję Elu za wizytę, Jagna ma kontakt z panią Natalią, wszystko uzgodnią.

Najważniejsze, że Pippi ma już gdzie zamieszkać i że będzie to odpowiedzialny dom, bo do tej pory nie miała szczęścia. Myślałyśmy z Jagną, ze bardzo szybko znajdzie swoja rodzinę, a tu niestety same nieciekawe oferty.

A kocia jest pod naszą opieka od 6 tyg. życia, była w bardzo złym stanie, jej życie długo było zagrożone.

Cieszę się, że wreszcie będzie miała swoje miejsce:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 20:58, Tola napisał:

Jeszcze raz bardzo dziękuję Elu za wizytę, Jagna ma kontakt z panią Natalią, wszystko uzgodnią.

Najważniejsze, że Pippi ma już gdzie zamieszkać i że będzie to odpowiedzialny dom, bo do tej pory nie miała szczęścia. Myślałyśmy z Jagną, ze bardzo szybko znajdzie swoja rodzinę, a tu niestety same nieciekawe oferty.

A kocia jest pod naszą opieka od 6 tyg. życia, była w bardzo złym stanie, jej życie długo było zagrożone.

Cieszę się, że wreszcie będzie miała swoje miejsce:)

Pipi będzie w tym domu drugim kotem. Jak przyjmie ją rezydentka? Tego niestety nie dało się wyczuć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 15:45, Tyśka) napisał:

Ogłoszę, ale chcesz je ogłaszać pojedynczo czy razem? 🙂

Fantastycznie. Trzymam kciuki za przeprowadzkę. 🙂 Ogłoszenie już zdejmuję.

Jak Ci Tysiu wygodniej.

Można razem, ale moim zdaniem  Keksika trzeba ogłaszać oddzielnie, bo inaczej zgubi się wśród zdrowych kotów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 18:00, Jaaga napisał:

Jaki cudny psiak. To gmina prosila o pomoc w szukaniu domu? Jest gdzieś w przytulisku? Moglabym ogłosić go na grupach fb, tylko potrzebuje jakiś kontakt. Najlepiej telefoniczny.

Odyn i mnie skradł serce, też chętnie zrobię mu OLX, tylko z jakim numerem telefonu ogłaszać?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 20:51, Tola napisał:

Tak, to pracownik UG prosi o pomoc, sam wyprowadza te psy,  chyba  z jego inicjatywy powstały kojce gminne.

To stamtąd zabraliśmy Amolkę.

Nie wiem z czyim nr tel ogłasza psy Tyśka...

To prawda, pracownik to ogromny psiarz. Co niedzielę wyprowadza psiaki na spacer, dzięki niemu są te trzy kojce w gminie.

Tam był też Larry i Myszka, niedawno były też szczeniaki z parwo...

Ogłaszam z numerem Marty z Biłgoraja. 

Dnia 11.12.2021 o 21:04, Tola napisał:

Jak Ci Tysiu wygodniej.

Można razem, ale moim zdaniem  Keksika trzeba ogłaszać oddzielnie, bo inaczej zgubi się wśród zdrowych kotów.

To poogłaszam indywidualnie, zacznę od Keksika. Jest wspaniały! Jutro nie dam rady, bo jestem cały dzień na uczelni, ale postaram się ruszyć z ogłaszaniem w poniedziałek. 

Dnia 11.12.2021 o 22:49, mari23 napisał:

Odyn i mnie skradł serce, też chętnie zrobię mu OLX, tylko z jakim numerem telefonu ogłaszać?

Podeślę Ci namiary na pw, również z linkami do ogłoszeń moich i Marty biłgorajskiej. 🙂 Ale to już jutro. Mam też krótkie filmiki z Odynem i pozostałymi psiakami.  Dzisiaj mogę podesłać Ci tylko 1 z 2 ogłoszeń Odyna: https://www.olx.pl/d/oferta/piekny-pies-owczarek-niemiecki-wilczur-CID103-IDMeYCH.html 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 22:58, Tyśka) napisał:

To prawda, pracownik qyproqadza co niedziele psiaki, dzięki niemu są te trzy kojce.

Tam był też Larry i Myszka, niedawno były też szczeniaki z parwo...

Ogłaszam z numerem Marty z Biłgoraja. 

To poogłaszam indywidualnie, zacznę od Keksika. Jest wspaniały! Jutro nie dam rady, bo jestem cały dzień na uczelni, ale postaram się ruszyć z ogłaszaniem w poniedziałek. 

Podeślę Ci namiary na pw, również z linkami do ogłoszeń moich i Marty biłgorajskiej. 🙂 Ale to już jutro. Mam też krótkie filmiki z Odynem i pozostałymi psiakami. 

Cudne te psiaki, ale Odyn mnie zauroczył strasznie... pokazałam go nawet komuś, wszystkie trzy psiaczki zachwyciły koleżankę, ale u nich adopcja będzie dopiero za jakiś czas niestety 😞 

Pomogę chociaż poprzez ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 23:02, mari23 napisał:

Cudne te psiaki, ale Odyn mnie zauroczył strasznie... pokazałam go nawet komuś, wszystkie trzy psiaczki zachwyciły koleżankę, ale u nich adopcja będzie dopiero za jakiś czas niestety 😞 

Pomogę chociaż poprzez ogłoszenia.

Odyn musiał mieć dom. Jest ułożony, zna człowieka z najlepszej strony. Zestarzal się... 😞 trafił na ulicę. Początkowo miałyśmy nadzieję z Martą biłgorajska, że komuś zaginął, bo zadbany taki, wyczesany... Ale jednak mimo ogłoszeń nikt się po niego nie zgłosił. Bardzo cierpi w kojcu 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 23:06, Tyśka) napisał:

Odyn musiał mieć dom. Jest ułożony, zna człowieka z najlepszej strony. Zestarzal się... 😞 trafił na ulicę. Początkowo miałyśmy nadzieję z Martą biłgorajska, że komuś zaginął, bo zadbany taki, wyczesany... Ale jednak mimo ogłoszeń nikt się po niego nie zgłosił. Bardzo cierpi w kojcu 😞

Dlatego pokazałam psy tutaj, tutaj mają szansę na zaistnienie, może komuś zapadną głębiej w serce...

Link to comment
Share on other sites

Dostaliśmy kolejną paczkę od p. Kasi z Warszawy, która adoptowała od nas koteczkę Lili, bardzo dziękujemyserce-ruchomy-obrazek-0829.gif

Tz zawiózł większość rzeczy z poprzedniej paczuszki do DT u p. Małgosi w Zamościu, tam jest teraz m.in. 5 kociaków, które tu pokazałam. 

Po adopcji Hanki i jej dzieci zeszliśmy do 11 kotów, teraz znowu jest 16.

Większość  z tych kotów nie nadaje się do adopcji, bo albo bardzo wycofane, albo kalekie.

1639260999784.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 18:00, Jaaga napisał:

Jaki cudny psiak. To gmina prosila o pomoc w szukaniu domu? Jest gdzieś w przytulisku? Moglabym ogłosić go na grupach fb, tylko potrzebuje jakiś kontakt. Najlepiej telefoniczny.

On ma post na fb, nawet kilka, ostatni na Biłgorajskim Azylu, później Ci podeślę link. 

EDIT: Ostatni post z Odynem: https://www.facebook.com/bilgorajskiazyl/photos/a.443543350678698/463001028732930

Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to NOWE ZDJĘCIA ZE SCHRONISKAZamojskie psiaki szukają domów i miłości

Dzisiaj byłam w schronisku;  jak zawsze bardzo smutny to dzień, smutny wyjazd, a o tej porze roku szczególnie widać, jak straszne to miejsce i ile tam cierpienia.

W pierwszym boksie suk sporo tych nowych, tuz po zabiegu - zza siatki patrzyły na mnie pełne nadziei oczy, bo one jeszcze nie wiedzą, ze tej nadziei z każdym dniem a potem rokiem będzie coraz mniej:(

264572464_299673982056903_8384554528946690850_n.jpg

264758058_1302566673558052_4477052399739458454_n.jpg

265197603_863230207658485_509090098013453264_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tego psiaka pamiętam jeszcze z boksów ogólnych, ktoś tutaj był nim zainteresowany, ale potem nic z tego nie wyszło. Został zabrany do boksów wolontariackich, jest reklamowany na profilu schroniska, nie ma chętnych.

Już 3 razy przyjeżdżały do niego rodziny, ale podobno "na żywo"  przestaje się podobać:(

A psiak naprawdę uroczy, radosny, z taka nadzieją skakał dzisiaj na powitanie:(

1639324200448.jpg

1639324191966.jpg

Link to comment
Share on other sites

No i jeszcze ten psiak, którego właścicielka oddała do schroniska wraz z dwoma innymi psami.

Ktoś tu o niego pytał, robione były ogłoszenia, schronisko też pokazywało go na FB - i nic:(

Gdy jego towarzyszka  znalazła dom, bardzo posmutniał, zmienił się, parę razy próbował sforsować siatkę i wylądował w boksie ogólnym, ale tam posypał się zupełnie:(

Dzięki wolontariuszce trafił do boksu wolontariackiego, DS lub DT  potrzebny na już:(

266154702_341971327265870_4491472313205977815_n.jpg

To ten psiak:(

1632656262822.jpg

1632656237614.jpg

1632656306732.jpg

1632656318129.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...