Jump to content
Dogomania

Moje pięknie, niepokorne szarości za TM. SUVI - Stara, szara, bura, smutna zamojszczanka - jeszcze będzie pięknie, tylko proszę pomóż


Recommended Posts

Dnia 9.02.2022 o 21:04, limonka80 napisał:

Na zdjeciach nie wygląda by patrzyla bykiem, ma takie niepewne, łagodne spojrzenie ...

Pierwszy raz widzę ją z bliska - jest bardzo ładna.

Trzymaj się Suvi.

 

Na tym drugim widac, że juz wpatrywała się po swojemu. Ona od początku nie unika kontaktu wzrokowego. To jest dziwne, bo dzikie czy lękliwe psy go unikają.  Melci np. nie jestem w stanie zrobić zdjec, bo jak widzi telefon w dloni, to nawet cala ustawia się bokiem i stara się nie patrzeć. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2022 o 21:35, Poker napisał:

Jak dla mnie, to nie patrzy bykiem.

Wybiegam  do przodu, ale może przy okazji narkozy dałoby radę zrobić choć trochę porządek z jej sierścią, a może nawet na "Jasiu" wykąpać? Ale mam marzenia....

 

Wykapać na pewno nie, bo to poważna operacja i narkozą musi być jak najkrócej działająca. Do tego bałam się ją nawet przenosić, bo macica może pęknąć. Jeśli będzie jeszcze przysypiać, to powycinam jej sierść . Najważniejsze, żeby przeżyła. Lekarka ma obawy ze względu na jej wiek. Widać, że toksyny ją trują, a kroplówkę pewnie da się tylko podawać do czasu aż nabierze sił. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2022 o 21:16, Jaaga napisał:

Na tym drugim widac, że juz wpatrywała się po swojemu. Ona od początku nie unika kontaktu wzrokowego. To jest dziwne, bo dzikie czy lękliwe psy go unikają.  Melci np. nie jestem w stanie zrobić zdjec, bo jak widzi telefon w dloni, to nawet cala ustawia się bokiem i stara się nie patrzeć. 

Ona tak patrzyła też w schronisku. Podchodziła do siatki i patrzyła. Ta sunia  bardzo zapadła mi w serce, bardzo się boję.  

Dnia 9.02.2022 o 21:35, Poker napisał:

Jak dla mnie, to nie patrzy bykiem.

Wybiegam  do przodu, ale może przy okazji narkozy dałoby radę zrobić choć trochę porządek z jej sierścią, a może nawet na "Jasiu" wykąpać? Ale mam marzenia....

 

To i moje marzenie.

Link to comment
Share on other sites

Operacja na pewno jest poważna, ale myślę, że macicy nie grozi pęknięcie, bo to ropomacicze otwarte. To może chociaż na "Jasiu"uda się dredy powycinać, zajrzeć do uszu, w zęby i  sprawdzić pazury .

Mój wet podaje znieczulenie podpajęczynówkowe do rdzenia, żeby podawać jak najmniej narkozy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2022 o 08:43, Sowa napisał:

operacja dzisiaj?

 

Zbieramy się wlasnie. Najpierw dostanie kroplówkę i lekarka po badaniu zdecyduje, czy da się od razu operować, czy nie jest za duże ryzyko. Jeśli ryzyko będzie za duże, to będzie przeplukiwana kroplówkami i dostanie Alizin na oczyszczenie macicy. I metronidazol, bo wczoraj nie miala jej jak podać. Suvi nie je, a w drugiej formie jest dożylnie z kroplówką.  Tak samo zadecydowała inna lekarka przy mojej Goplanie, ktora okazała się za slaba na operację. Trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2022 o 21:04, limonka80 napisał:

Na zdjeciach nie wygląda by patrzyla bykiem, ma takie niepewne, łagodne spojrzenie ...

Pierwszy raz widzę ją z bliska - jest bardzo ładna.

Trzymaj się Suvi.

 

Też zwróciłam uwagę na to, że Suvi ma niepewne, ale raczej łagodne spojrzenie.

Śliczna jest.

Trzymaj się cudna sunieczko, musi być dobrze!!!

Link to comment
Share on other sites

Glupio to zabrzmi, ale tak pomyślałam, że dobrze że stało się to teraz kiedy sunia jest pod dobrą opieką, strach myśleć co by było gdyby zachorowała w schronisku.... Oczywiecie najlepiej gdyby w ogole nie zachorowała... Suni bardzo szkoda, bo cierpi strasznie, a jej życie jest zagrożone, ale dzieki czujnej, troskliwej opiekunce ma szansę z tego wyjść, w schronisku umierałaby w potwornym cierpieniu  😞

Wierzę,  że będzie dobrze, myślami jestem z sunią, bardzo mocno trzymam kciuki. Walcz dzielna Suvi !

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...