Jump to content
Dogomania

Moje pięknie, niepokorne szarości za TM. SUVI - Stara, szara, bura, smutna zamojszczanka - jeszcze będzie pięknie, tylko proszę pomóż


Recommended Posts

Dnia 10.02.2022 o 10:09, Poker napisał:

Ojej, nagle straciła wzrok? Biedna. Same nieszczęścia się zwalają na nią.

Tak, przedwczoraj jeszcze wszędzie chodzila po ogrodzie, wciskała się do szopki sprawdzić, czy są jajka.  Wczoraj wieczorem zaczęła przekręcać głowę, jakby nasłuchiwała i nie wpatrywala sie we mnie jak zazwyczaj. Dzis lekarka sprawdziła reakcje, badała jej oczy i nie widzi. Od mojej mamy york z cukru przez noc oślepł. Byl zdrowy, poszedl na kastracje i narkoza mu rozwaliła wątrobę.  Trzy dni po zabiegu obudził się z jasnymi źrenicami, niewidomy. Suvi zostaje w swoim pokoju. To cukier ją tak osłabia. Myślę, że cukrzyca rozwijała się przy ropomaciczu. Od ok 2 tyg musieliśmy lac bardzo dużo wody na wybieg. Ciagle była wypita. Jednak w ciągu dnia szły tam owczarki, wiec zakładałam, że to wypija Maro po sterydzie, jaki dostał na świąd skóry. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2022 o 11:03, kado napisał:

Dopiero doczytałam. Biedne nasze Suviatko. 

Nawet nie chcę myśleć,co by było,gdyby została w schronisku 😞

Wszystkim to chyba przechodzi przez myśl. Niedawno pisałam, że podeszła do mnie i obwąchala, kiedy kucała, a to juz musiał wzrok sie jej pogarszać. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2022 o 11:44, Ewa Marta napisał:

Bardzo się martwię o sunię, ale mam nadzieję, że uda się ją wyciągnąć z tego. Oby ta bliskość człowieka dobrze jej się skojarzyła i po operacji dała szansę na zbudowanie zaufania.

Pani doktor obawia się tego, że jak jej zbijemy cukier, to będzie znowu dziczyć. Podobno teraz jest taka przez poziom cukru. Do końca życia będziemy musieli ja kłuć dwa razy dziennie. Nie wyobrażam sobie jak to dalej będzie.  Noszenie jej, łapanie, zastrzyki.

Nie ma co jednak martwić się na zapas, bo nie przewidzimy. Na razie trzeba korzystać, ze da sobie podawać leki i kroplowki i wszystko podawać. Rano znowu jedziemy. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2022 o 12:26, Jaaga napisał:

Pani doktor obawia się tego, że jak jej zbijemy cukier, to będzie znowu dziczyć. Podobno teraz jest taka przez poziom cukru. Do końca życia będziemy musieli ja kłuć dwa razy dziennie. Nie wyobrażam sobie jak to dalej będzie.  Noszenie jej, łapanie, zastrzyki.

Nie ma co jednak martwić się na zapas, bo nie przewidzimy. Na razie trzeba korzystać, ze da sobie podawać leki i kroplowki i wszystko podawać. Rano znowu jedziemy. 

Ciężki czas przed Wami. Trzymajcie się!

Link to comment
Share on other sites

Siedzimy teraz na kroplówce. Zapowiada się na kilka godzin. Suvi mnie wystraszyła, jak przyszłam sprawdzić, a okazało się, że tak mocno spala, ze nie umiałam jej dobudzić. To chyba z tego cukru. Lewa strone przycięłam jej całą nożyczkami.  Nie wygląda to ładnie, ale najważniejsze, że ropa nie zbiera się w tych kudłach. Zapach nieprzyjemny, dziwny, jakby kwaśny, łapy i tyl całe wilgotne. Dobrze, ze wszystko wychodzi.

Na noc ją weźmiemy na dół, bo poprzedniej nocy budziłam cały dom, jak chodziłam do niej sprawdzać. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2022 o 18:30, Jaaga napisał:

Ona śpi na piętrze,a my na parterze.  Jest jest dobę w domu i nie interesuje jej otoczenie. Zobaczę jak będzie się czuła. 

Chodziło mi o to, żeby nie zmieniać miejsca, które - choćby krótko - poznała.

Link to comment
Share on other sites

Ona pachnie kwachem, bo ma kwasicę z powodu wysokiego poziomu cukru. Dostała insulinę?

rozi, ona niczego nie zna. Została wniesiona górę. Jest w  takim stanie, że jej wisi gdzie jest. A Jaaga też musi myśleć o sobie i rodzinie.

Po kroplówce może chcieć siusiu. Da radę ją wyprowadzić? A może już popuszcza i stąd mokre futro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...