Jump to content
Dogomania

Bonus,kolejny zamojszczak opuszcza schronisko i wyrusza by pożyć godniej do Kikou. Bardzo prosi o wsparcie na utrzymanie ma 370 zł deklaracji! Potrzebuje 450 zł !!


Recommended Posts

Dnia 21.05.2022 o 22:47, Poker napisał:

Podziwiam kikou , że go kocha. Ja bym go znienawidziła.

Myślę że on nie ma wglądu, jak człowiek, żeby odróżnić dobro od zła, wiec niestety mogę winić tylko siebie że nie umiałam tego przewidzieć. 

Dodajmy, że to jest pies całkowicie niewidomy więc prawdopodobieństwo złapania kota jest teoretycznie znikome. Jakimi zmysłami on go był w stanie tak precyzyjnie namierzyć żeby dopaść go jednym susem?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.05.2022 o 23:29, Ewa Marta napisał:

Myślę jeszcze nad kagańcem dla niego. Na luźne bieganie tylko w kagańcu go puszczać. Nie ma innego wyjścia smycz albo kaganiec. Ewentualnie odgrodzony od innych teren.

😢

Co mierzyć dokładnie?

Osobny wybieg nawet mam ale to smutne życie, on mimo wszystko lubi inne psy, które uważa za sobie równe, przecież nawet chętnie się bawi z innymi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.05.2022 o 08:13, kikou napisał:

Co mierzyć dokładnie?

Osobny wybieg nawet mam ale to smutne życie, on mimo wszystko lubi inne psy, które uważa za sobie równe, przecież nawet chętnie się bawi z innymi.

Kasiu, znajdę zaraz instrukcje, ale na pewno obwód pyszczka i długość od nosa do oczu. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.05.2022 o 08:08, kikou napisał:

Myślę że on nie ma wglądu, jak człowiek, żeby odróżnić dobro od zła, wiec niestety mogę winić tylko siebie że nie umiałam tego przewidzieć. 

 

Kikou, chciałam napisać, że jesteś wyjątkową osobą i Bonusek ma duże szczęście, że trafił właśnie do Ciebie. Są na tej ziemi ludzie, którzy znienawidziliby go za to, co zrobił, są i tacy, którzy wymierzyliby mu jakąś srogą karę, inni jeszcze pewnie wyrzuciliby go z domu. Ty kochasz zwierzęta, próbujesz go usprawiedliwiać. Prawda jest taka, że nie wiemy dlaczego to zrobił, co siedziało wtedy w jego głowie. Może chciał na niego zapolować, ale może poczuł zagrożenie bo coś się szybko zbliża... Przykro mi z powodu kotka. Nie znam Bonuska osobiście, ale z Twojego opisu wynika, że to mądry pies. Nie znamy dokładnie jego przeszłości i nie wiemy jakie wzorce zostały mu przekazane przez człowieka przed schroniskiem, co wyrządził mu człowiek przed niewolą i jakie doświadczenia miał już w samym schronisku. Dlatego też nie można jednoznacznie oceniać go, że jest złym psem. Myślę też, że gdyby zachowywał się agresywnie w schronisku, byłby odizolowany od innych psów, a może i uśpiony. Ten niewidomy psiak spędził w tym schronisku trochę czasu i by przetrwać musiał sobie jakoś radzić... Tak miło było oglądać na filmiku jego zabawę z innym psiakiem. Nie wygląda na nim na agresywnego psa. Mój ostatni piesek też miał instynkt łowiecki, w szczególności w stosunku do ptaszków. Ale ja to wiem, że mój Skarb w wieku szczenięcym cierpiał głód i aby przetrwać łapał sobie ptaszki, żywił się też mrówkami, odchodami ptaszków, jadł też ziemię. Nie chciałybyście widzieć jak wyglądał Tofik jako czteromiesięczne zagłodzone szczenię, któremu udało się wydostać od swojego dotychczasowego właściciela, trzymającego go na działce razem z gołębiami. Wychudzony, zapchlony strasznie, zjawił się pewnej lipcowej nocy pod moim blokiem.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przerażająca wiadomość...

Moj terrierek od szczeniaka był zapoznawany z kotami, a też im nie odpuści. Mord w oczach. Musimy izolować kiedy przyjeżdżamy do kogoś, kto ma koty. Instynkt to instynkt... niestety.

Jakby co, olx podarował mi 50% rabatu na swoje ogłoszenia. Pakiet Maxi kosztuje 12,47 zł. Czy wyróżnić Bonusa?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.05.2022 o 14:45, kikou napisał:

Dziewczynka Jula😞

 

IMG_20220523_144255.jpg

😭😭😭

Przyznam szczerze, że to dla mnie jest straszne. Nic nie będę pisać, bo nakręcanie się nie jest potrzebne, ale bardzo mi żal kici, bardzo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.05.2022 o 15:41, Aska7 napisał:

😭😭😭

Przyznam szczerze, że to dla mnie jest straszne. Nic nie będę pisać, bo nakręcanie się nie jest potrzebne, ale bardzo mi żal kici, bardzo.

Aśka, wszystkim nam żal kici i każdego zwierzaka, który ucierpiał. Czekam na wymiary pyska Bonusa i zamawiam mu kaganiec. Myślę o tym od chwili, kiedy to przeczytałam. Nie znam dobrego wyjścia z tej trudnej sytuacji poza tym, że Bonus musi mieć kaganiec jeśli istnieje ryzyko, że spotka mniejszego psa. Nie sądzę, żeby w tej sytuacji udało się dla niego znaleźć dom, bo nawet teraz zadzwoniła tylko jedna osoba mająca w domu maltańczyka. 

Wszyscy myśleliśmy, że taki jest biedny na wybiegu, a on jak widać świetnie sobie radzi. Może naprawdę powinien część czasu spędzać oddzielnie. 

To bardzo, bardzo smutne i trudne...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo serdecznie dziękujemy Annie G-R za wpłatę 60 zł deklaracji stałej za maj.

 

Wysłałam dla Bonusa kaganiec fizjologiczny mojej Barsiczki. Z wymiarów podanych przez Kasię wyszło, że powinien pasować. Mam nadzieję, że najpóźniej dzisiaj do nich dotrze. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.05.2022 o 13:24, Tyśka) napisał:

Przerażająca wiadomość...

Moj terrierek od szczeniaka był zapoznawany z kotami, a też im nie odpuści. Mord w oczach. Musimy izolować kiedy przyjeżdżamy do kogoś, kto ma koty. Instynkt to instynkt... niestety.

Jakby co, olx podarował mi 50% rabatu na swoje ogłoszenia. Pakiet Maxi kosztuje 12,47 zł. Czy wyróżnić Bonusa?

ech 😞 co w tej Bonuskowej głowie siedzi ????? 😞 😞 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 11:15, Ewa Marta napisał:

Bardzo serdecznie dziękujemy Annie G-R za wpłatę 60 zł deklaracji stałej za maj.

 

Wysłałam dla Bonusa kaganiec fizjologiczny mojej Barsiczki. Z wymiarów podanych przez Kasię wyszło, że powinien pasować. Mam nadzieję, że najpóźniej dzisiaj do nich dotrze. 

serce_podz_fin3.png.cd194a6446ad4735a7dd2ff73101a0a0.png

Dnia 1.06.2022 o 15:08, Ewa Marta napisał:

Bardzo serdecznie dziękujemy również Alaskan Malamutte za wpłatę stałej 50 zł za maj 🙂

serce_podz_fin3.png.cd194a6446ad4735a7dd2ff73101a0a0.png

Dnia 1.06.2022 o 19:59, maarit napisał:

O matko 😢

😭

Dnia 2.06.2022 o 08:50, mari23 napisał:

ech 😞 co w tej Bonuskowej głowie siedzi ????? 😞 😞 😞

No własnie Marysiu, strach pomyśleć...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty mari23 - 20 zl i Nesiowatej - 10 zł. ❤️

 

Bonus dostał już kaganiec ode mnie. Pasuje na niego, ale Bonus dostał szału po jego założeniu. Okręcał się w nim jak krokodyl, walił łebkiem na boki, żeby go zdjąć. Sporo pracy przed Kikou, żeby go do niego przyzwyczaić.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2022 o 13:03, Ewa Marta napisał:

Bonus dostał już kaganiec ode mnie. Pasuje na niego, ale Bonus dostał szału po jego założeniu. Okręcał się w nim jak krokodyl, walił łebkiem na boki, żeby go zdjąć. Sporo pracy przed Kikou, żeby go do niego przyzwyczaić.

Bonus pewnie nigdy nie miał kagańca na pysiu. Trzeba go powoli przyzwyczaić, tak, aby nie czuł tak wielkiego dyskomfortu.   Czytałam kiedyś jak można psa przyzwyczaić do kagańca. Niestety wymaga to czasu i cierpliwości, ale myślę, że warto, bo bez akceptacji kagańca przez psa, zawsze będzie to dla niego wielki dyskomfort.

Ważne jest, żeby pies sam wkładał pyszczek do kagańca. W tym celu trzeba włożyć do kagańca jakiś mięsny, pachnący kąsek i pozwolić psu włożyć pyszczek, zjeść smakołyk i swobodnie wyjąć pyszczek z kagańca. Trzeba to powtarzać kilka razy dziennie przez kilka dni. Po pewnym czasie, gdy pies bez obawy będzie wkładał pyszczek do kagańca, żeby zjeść smakołyk można przełożyć przez szyję rzemyk zamykający kaganiec. Nie zapinać tylko wsunąć rzemyk do zamknięcia, tak, żeby pies mógł sam się z kagańca uwolnić. Powtarzać to tak długo, aż pies zaakceptuje fakt, że ma na pyszczku kaganiec.  Co któryś raz można zapiąć kaganiec, ale gdy pies gwałtownie będzie chciał się z niego uwolnić, pozwolić mu na to.
Może być, że z psem niewidomym,  przyzwyczajanie do kagańca będzie trwało dłużej, niż z psem widzącym, choć niekoniecznie. Wszystko zależy od indywidualnych cech osobnika.

Trzymaj się Bonusku  3m_sie.gif.41f15d02d2bf475f63ab698f39bf21fb.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2022 o 13:03, Ewa Marta napisał:

 

Bonus dostał już kaganiec ode mnie. Pasuje na niego, ale Bonus dostał szału po jego założeniu. Okręcał się w nim jak krokodyl, walił łebkiem na boki, żeby go zdjąć. Sporo pracy przed Kikou, żeby go do niego przyzwyczaić.

 

 

Musi się przyzwyczaić. Jego dyskomfort jest mniej istotny niż potencjalna śmierć kolejnego domownika, który ma prawo czuć się bezpiecznie w swoim domu. Niestety : (

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...