Jump to content
Dogomania

Psiaczek, który już na nic nie czeka. Nie patrzy już nawet przez kraty na człowieka, który podchodzi do boksu. Nie patrzy mu w oczy. PONGO już w hotelu. Zapraszam do dropiatego biedaka - Ponguś zamieszkał we Wrocławiu!! ♡♡♡.


agat21

Recommended Posts

4 godziny temu, konfirm31 napisał:

Mnie ta łąka limonki, wygląda na kosmos=onętek=warszawianka, czyli kwiaty, które na każdej glebie wyrosną. W Warszawie, rosły nawet na ruinach, a w każdym wiejskim ogródku - obowiązkowo :). Bardzo je lubię :)

 

52 minuty temu, mari23 napisał:

Mnie się skojarzyły z kocankami ogrodowymi, tzw. "nieśmiertelnik" na suche bukiety :) ale kosmos też mógłby to być :)

Jako właścicielka przedmiotowej łączki bardzo się cieszę z zainteresowania i odwiedzin, i ogłaszam że rosną tam wszystkie gatunki kwiatów :-)) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.07.2021 o 16:05, agat21 napisał:

Ponguś ma zespół przedsionkowy. W pawilonie jest kilka psów, Ponguś nie był sam w czasie burzy. Może poproszę Anecik, żeby w czasie następnej silnej burzy wzięła Pongusia do domu, może tam będzie spokojniejszy.

To aż prosić trzeba?

Wszystkie pewnie szaleją ze strachu w tym pawilonie.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, rozi napisał:

To aż prosić trzeba?

Wszystkie pewnie szaleją ze strachu w tym pawilonie.

To jest miejsce, które znają, w którym odpoczywają, więc niekoniecznie straszne i nie wszystkie boją się burzy. 

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, agat21 napisał:

To jest miejsce, które znają, w którym odpoczywają, więc niekoniecznie straszne i nie wszystkie boją się burzy. 

Agat, byłaś tam? Widziałaś pawilon, warunki?

Mnie zmroziło, kiedy zobaczyłam, że piesek w marnym stanie, niejako pourazowym.

I nie chodzi mi, żeby anecik z założenia dowalić, czy dym robić, po prostu pytam, czy tam byłaś.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Agat, byłaś tam? Widziałaś pawilon, warunki?

Mnie zmroziło, kiedy zobaczyłam, że piesek w marnym stanie, niejako pourazowym.

I nie chodzi mi, żeby anecik z założenia dowalić, czy dym robić, po prostu pytam, czy tam byłaś.

Byłam kilka lat temu. Znam Anecik. I nie chcę wracać już do tematu. 

Link to comment
Share on other sites

U Pongusia lepiej, tylne łapki jeszcze się lekko plączą, ale normalny apetyt już wrócił. Jest trochę wolniejszy w ruchach, ale to pewnie jeszcze potrwa zanim dojdzie zupełnie do siebie, poza tym wróciły straszne upały i generalnie Ponguś woli leżeć w chłodnym kojcu niż chodzić po trawie. Załatwi co potrzeba i wraca do siebie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2021 o 10:47, agat21 napisał:

Już po wizycie. Zespół przedsionkowy. To jest zespół objawów neurologicznych. Myślałam, że to coś sercowego, a to neurologiczne właśnie. Ponguś dostał lek przeciwwymiotny (w nocy wymiotował), steryd i antybiotyk. Ważne, żeby pił i jadł. Po powrocie od weta od razu się napił i puszeczkę też dostał. Zjadł.

Muszę się dokształcić na temat tego zespołu, podobno starsze psy go miewają. To pewnie jak u ludzi - lata zaniedbań, złej diety, braku ruchu dają znać o sobie :( Biedaczysko. Dobrze, że nie dostał tego w schronie.

Agata, starsze psiaki często miewają tzw samoistny zespół przedsionkowy psa starego". Mój Semurek miał dwukrotnie, Rokuś raz. Za pierwszym razem Semik dostawał antybiotyk i miał tlenoterapię. Był podawaniem tlenu bardzo zestresowany. Przy drugim moi weci powiedzieli, żeby nie robić nic, bo samo przejdzie. No i tak było. Kilka dni Semik był prowadzany na szelkach, a łepek troszkę dłużej był lekko przekrzywiony na bok. Potem wszystko wróciło do normy. Nie znany jest powód występowania takiego samoistnego zespołu. To pewnie starość. Nie zamartwiaj się, będzie dobrze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Ewa Marta napisał:

Agata, starsze psiaki często miewają tzw samoistny zespół przedsionkowy psa starego". Mój Semurek miał dwukrotnie, Rokuś raz. Za pierwszym razem Semik dostawał antybiotyk i miał tlenoterapię. Był podawaniem tlenu bardzo zestresowany. Przy drugim moi weci powiedzieli, żeby nie robić nic, bo samo przejdzie. No i tak było. Kilka dni Semik był prowadzany na szelkach, a łepek troszkę dłużej był lekko przekrzywiony na bok. Potem wszystko wróciło do normy. Nie znany jest powód występowania takiego samoistnego zespołu. To pewnie starość. Nie zamartwiaj się, będzie dobrze.

Dziękuję Ci bardzo za informacje i za pocieszenie. Też trochę poczytałam i w wielu źródłach jest napisane, że przyczyna nieznana :/ Mam nadzieję, że Pongo wyjdzie z tego i nie będzie już nawrotów.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, agat21 napisał:

Dziękuję Ci bardzo za informacje i za pocieszenie. Też trochę poczytałam i w wielu źródłach jest napisane, że przyczyna nieznana :/ Mam nadzieję, że Pongo wyjdzie z tego i nie będzie już nawrotów.

Główną przyczyną zapewne jest starość jednak, a on chyba starszy, niż nam się wydawało...może czas pomyśleć o bardziej "staruszkowym" miejscu dla Pongo ?

Pomyślałam o kikou, sporo niższy koszt i miejsce najlepsze z najlepszych dla starego psiaka...wstępnie zarezerwowałam dla niego miejsce, oczywiście "wstępnie" i pytam Was o opinie na temat takiej zmiany...ja jestem tylko jedną z deklarowiczek. Myślę też o BDT, ale to nie takie proste :(

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, mari23 napisał:

Pomyślałam o kikou, sporo niższy koszt i miejsce najlepsze z najlepszych dla starego psiaka...wstępnie zarezerwowałam dla niego miejsce, oczywiście "wstępnie" i pytam Was o opinie na temat takiej zmiany...ja jestem tylko jedną z deklarowiczek

Ja jestem za, myślę że to świetny pomysł. Pongo to miły, dobry pies i chyba nie byłby dla staruszków zagrożeniem, a może trochę by je rozkręcił :-))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, mari23 napisał:

Główną przyczyną zapewne jest starość jednak, a on chyba starszy, niż nam się wydawało...może czas pomyśleć o bardziej "staruszkowym" miejscu dla Pongo ?

Pomyślałam o kikou, sporo niższy koszt i miejsce najlepsze z najlepszych dla starego psiaka...wstępnie zarezerwowałam dla niego miejsce, oczywiście "wstępnie" i pytam Was o opinie na temat takiej zmiany...ja jestem tylko jedną z deklarowiczek. Myślę też o BDT, ale to nie takie proste :(

Mari, serdeczne dzięki za zarezerwowanie kolejki u kikou, ja czekam u niej na miejsce dla Makusia, który na pewno jest starszy od Pongo. Ponguś chyba jednak nie jest aż tak stary, ale długo siedział w schronie, i to takim "fajnym" schronie, że pewnie to odcisnęło na nim duże piętno..

Link to comment
Share on other sites

Chciałam zorientować się jak Ponguś z ogłoszeniami i pozbierać zdjęcia do własnego olxa, gdyby miał za mało... ale zdjęcia poznikały, nie ma też aktualnej listy ogłoszeń. Znalazłam tylko ogłoszenia na Katowice (agat21), Opole i Legnicę (Patmol) oraz Wrocław (AM). Reszta (z podlinkowanych w postach na wątku) ogłoszeń wygasła i trafiła do archiwum(to były ogłoszenia Onaa, kiyoshi i Ellig). Czy psiak potrzebuje ogłoszeń? Jak tak, to proszę o podesłanie mi zdjęć (najlepiej innych niż są w aktualnych ogłoszeniach) i lokalizację.

Link to comment
Share on other sites

u mnie są dwa -pilnuje i odnawiam

Opole i Legnica

OLX powycinało numery telefonów -jeśli były w tekście/ ostatnio- bo wcześniej nie wycinali . Wiec trzeba dopisywać dodatkowo do ogłoszenia    nr telefonu/ poza samym tekstem

opole https://www.olx.pl/d/oferta/szukasz-optymistycznego-towarzyskiego-psiego-przyjaciela-CID103-IDJhMUG.html

legnica https://www.olx.pl/d/oferta/usmiechniety-nieduzy-masywny-slodziak-przytulak-pongo-CID103-IDJfU1o.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...