Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Ale cudowne wieści. Znowu okazuje się, że za wszystkimi trudnymi zachowaniami psimi stoi głupi człowiek. Ale cenę za wszystko oczywiście płaci pies. 

Dobrze, że bidak jest już w normalnym świecie i może cieszyć się nim do woli :) 

Link to comment
Share on other sites

Dopiero dzisiaj przeczytałam wątek Aleksa, biedny psiak, dobrze, że wreszcie wolny.

Na razie jestem na minusie bo miałam spore wydatki związane z odejściem mojej ukochanej suni ale od sierpnia postaram się coś dołożyć na utrzymanie malucha więc poproszę o jakieś namiary.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję, że zaglądacie do Aleksa :)
Aleks to gaduła i kozak. Pyskuje do psów za ogrodzeniem, szczeka na ptaki, szczeka nawet jak biega :) Ma wiele do opowiedzenia światu. I to właśnie jest na razie jedyną jego wadą.

Tysiu to nie jest wada. Kiedyś tak myślałam. Mam gadułę pod swym dachem i uwielbiam to:) Gada, ćwierka gulgocze.

Niektóre jego gadanie trzeba było zniwelować ale pozostałe jego świergoty są miłe :)

Mój psiak tak okazuje radość.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za bazarek, Nadziejko :) Dziękuję za wsparcie.


Aleks się rozkręca, he he. Każdy dzień przynosi coś nowego. Rafał pisze, że nasz dziki Wafelek-Wyjec przy nim jest milczkiem (a wyje non stop), a Szogun (terier, adhd - który przyprawia o siwe włosy każdego, zwłaszcza mnie jako jego opiekunki prawnej) - aniołkiem :) Aleks ciągle krzyczy, niestety nie są to miłe rozmówki (bo ja też je lubię, uxmal), ale bardzo podkręcone, wysokotonowe, donośne WOOF, WOOF typowego sfrustrowanego burka podwórkowego. Przy tym chwilami ma wzrok mordercy z chęcią wszczęścia jakiejś burdy - wszystko go nakręca. Rafał sympatycznie nazywa Aleksa świrkiem. Aleks wymaga wyciszenia, to zdecydowanie. Jest jak nakręcony robocik. Jutro przyjeżdża do hotelu pani fotograf (koleżanka), ale nie wiadomo czy Aleks się załapie: być może za wcześnie i będzie chciał upolować panią ze "strzelbą" :)) No ale może coś się uda. 

Być może za jakiś czas będzie trzeba pomyśleć o domowym hotelu, aby Aleks miał bardziej zindywidualizowane zajęcia, człowieka ciągle w miarę blisko siebie, który by mógł stale korygować jego zachowania i wyciszać jego ciche bulgoty zanim zamieniają się w donośne WOOF. 
Na razie wiele nie wiemy, ale z obserwacji pierwszych: dom bez samców, najlepiej bez dzieci (bo małe krzyczące i biegające dzieci mogłyby być za chwile zdyscyplinowane), za to z zacięciem sportowym. Aleks jest bardzo inteligentny i przy mądrym przewodniku powinien fajnie wejść w np. tropienie. Musi mieć ujście swojej energii (ciągle MYŚLI, szuka zaczepki, szuka bodźców), a jednocześnie możliwość nauczenia się wypoczywania. Aleks ciągle jest czujny, nie wypoczywa, nie umie się zrelaksować.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, elficzkowa napisał:

Krzysztof K. - stała za VII - 20 zł

Ojej, czy ktoś może z Dogomaniaków idenyfikuje się z Panem Krzysztofem? :) 
EDIT: Już wiem, to Sylwia :) Zapisuję do rozliczenia.

--------------------------------------------------------------------------------

Właśnie zaktualizowałam rozliczenie na pierwszej stronie: zerknijcie czy jest czytelne i wszystko dobrze. 

Fakturę będę dostawać mailem po każdym miesiącu. W fakturze będą ujęte wszystkie wydatki związane z psiakiem, więc wypłaty z konta będą raz w miesiącu :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Zaglądam do Aleksa, serdeczności zostawiam :)))

... nie otrzymałam jeszcze numeru konta, żeby wpłacić swoją skromną dyszkę, czy może coś przeoczyłam? w takim razie, proszę o wysłanie jeszcze raz :)

Przepraszam, już wysyłam.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję za bazarek, Nadziejko :) Dziękuję za wsparcie.


Aleks się rozkręca, he he. Każdy dzień przynosi coś nowego. Rafał pisze, że nasz dziki Wafelek-Wyjec przy nim jest milczkiem (a wyje non stop), a Szogun (terier, adhd - który przyprawia o siwe włosy każdego, zwłaszcza mnie jako jego opiekunki prawnej) - aniołkiem :) Aleks ciągle krzyczy, niestety nie są to miłe rozmówki (bo ja też je lubię, uxmal), ale bardzo podkręcone, wysokotonowe, donośne WOOF, WOOF typowego sfrustrowanego burka podwórkowego. Przy tym chwilami ma wzrok mordercy z chęcią wszczęścia jakiejś burdy - wszystko go nakręca. Rafał sympatycznie nazywa Aleksa świrkiem. Aleks wymaga wyciszenia, to zdecydowanie. Jest jak nakręcony robocik. Jutro przyjeżdża do hotelu pani fotograf (koleżanka), ale nie wiadomo czy Aleks się załapie: być może za wcześnie i będzie chciał upolować panią ze "strzelbą" :)) No ale może coś się uda. 

Być może za jakiś czas będzie trzeba pomyśleć o domowym hotelu, aby Aleks miał bardziej zindywidualizowane zajęcia, człowieka ciągle w miarę blisko siebie, który by mógł stale korygować jego zachowania i wyciszać jego ciche bulgoty zanim zamieniają się w donośne WOOF. 
Na razie wiele nie wiemy, ale z obserwacji pierwszych: dom bez samców, najlepiej bez dzieci (bo małe krzyczące i biegające dzieci mogłyby być za chwile zdyscyplinowane), za to z zacięciem sportowym. Aleks jest bardzo inteligentny i przy mądrym przewodniku powinien fajnie wejść w np. tropienie. Musi mieć ujście swojej energii (ciągle MYŚLI, szuka zaczepki, szuka bodźców), a jednocześnie możliwość nauczenia się wypoczywania. Aleks ciągle jest czujny, nie wypoczywa, nie umie się zrelaksować.

jakbym o moim starym Misiu czytała - ma u mnie przydomek "zakapior", kochany, cudowny pies, ale u mniej cierpliwych wywołuje mordercze zamiary ;) na początku gryzł nawet, teraz prawie przytulak z niego, ale obce psy, gołębie na drzewie czy sikorki na słonince....nie przepuści!

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, elficzkowa napisał:

Przepraszam, już wysyłam.

Nie ma za co , tyle mamy na głowie :)

13 godzin temu, mari23 napisał:

jakbym o moim starym Misiu czytała - ma u mnie przydomek "zakapior", kochany, cudowny pies, ale u mniej cierpliwych wywołuje mordercze zamiary ;) na początku gryzł nawet, teraz prawie przytulak z niego, ale obce psy, gołębie na drzewie czy sikorki na słonince....nie przepuści!

One wszystkie, tak bardzo chcą być kochane , wystarczy tak niewiele, żeby ich świat się zmienił!... niestety złe przeżycia, pozostają w nich na zawsze, tak uważam....

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, mari23 napisał:

jakbym o moim starym Misiu czytała - ma u mnie przydomek "zakapior", kochany, cudowny pies, ale u mniej cierpliwych wywołuje mordercze zamiary ;) na początku gryzł nawet, teraz prawie przytulak z niego, ale obce psy, gołębie na drzewie czy sikorki na słonince....nie przepuści!

Zakapior :) Mam nadzieję, że wszelkie zapędy uda się pokonać.

2 godziny temu, anica napisał:

Nie ma za co , tyle mamy na głowie :)

One wszystkie, tak bardzo chcą być kochane , wystarczy tak niewiele, żeby ich świat się zmienił!... niestety złe przeżycia, pozostają w nich na zawsze, tak uważam....

Dziękuję, że zajrzałaś :) Wrażliwe psy mają bardziej przechlapane: bez pancerza ochronnego łatwiej je zepsuć. Są psy, które nic nie rusza, a są takie, które biorą wszystko do siebie. Tutaj niestety mamy do czynienia z ym drugim. Najpierw oczko w głowie, potem - wraz z postępującą chorobą właścicielki, przewidywalność zaczęła ustępować złemu traktowaniu i wybuchowości... do tego przykucie do łańcucha, mimo że to pies żywiołowy, ciekawy świata... Frustracja i zaburzenie poczucie bezpieczeństwa zrobiły z psinki "agresora".

Ze zmianą imienia wtrzymywałam się parę dni, bo chciałam bardziej poznać Aleksa.
Dzisiaj podjęłam tę decyzję.

Od dzisiaj mamy ORIONA, Oriego, Orusia, Oreo (to ostatnie bardziej do ogłoszeń).

"Orion (gr. Ὠρίων Ōríōn, łac. Orion) – w mitologii greckiej piękny, dzielny myśliwy beocki o wielkiej sile, olbrzym o niezwykłej urodzie"

Hmmm... uważa się za boga i to dzielnego i pięknego :) Hehehe. Myślałam jeszcze o innych imionach, ale ostatecznie wygrał Orion. Dziękuję Poker.
Co prawda tomaszowscy wolontariusze się oburzają na imię, mówią że bardziej pasuje Ciapek, ale żaden ciapa z tego psa.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Poker napisał:

Znowu mam chrześniaka? O nie mogę. To do czegoś zobowiązuje. Mam nadzieję ,że wkrótce rozliczę bazarek , bo idzie jak po grudzie, ale ok. 100 zł będzie.

:) Tak jakoś wyszło.
Bardzo dziękuję za bazarek. 100zł to i tak sporo. Każdy grosz się liczy.

5 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Dziękuję za pozdrowienia w imienia Orionka.

Dziewczyny z naszej strony zaproponowały, żeby i tak spróbować zrobić konkurs imienny na naszej stronie na fejsbuku: parę groszy wpadnie, a przecież psu bez różnicy jak ma na imię. Będzie kolejne imię robocze do ogłoszeń. W konkursie wygrałoby to imię, za które ktoś zaproponuje największą kwotę (i zwycięzca ją wysyła na konto). Co o tym myślicie? Czy to już oszukiwanie ludzi? ;)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

:) Tak jakoś wyszło.
Bardzo dziękuję za bazarek. 100zł to i tak sporo. Każdy grosz się liczy.

Dziękuję za pozdrowienia w imienia Orionka.

Dziewczyny z naszej strony zaproponowały, żeby i tak spróbować zrobić konkurs imienny na naszej stronie na fejsbuku: parę groszy wpadnie, a przecież psu bez różnicy jak ma na imię. Będzie kolejne imię robocze do ogłoszeń. W konkursie wygrałoby to imię, za które ktoś zaproponuje największą kwotę (i zwycięzca ją wysyła na konto). Co o tym myślicie? Czy to już oszukiwanie ludzi? ;)

Ja zawsze jestem za każdą zbiórką pieniędzy!  i tak zawsze ich brakuje, jeśli tylko ktoś może zorganizować taki konkurs imienny i będą chętni , nawet się nie ma co zastanawiać ok2.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.07.2019 o 14:59, guccio napisał:

Głaski,drapanka dla psiaka.Orion?Obojętnie jak,oby szczęśliwy i zadowolony.

Dziękuję, przekażę przez ręce Rafała :)

Dnia 10.07.2019 o 17:45, anica napisał:

Ja zawsze jestem za każdą zbiórką pieniędzy!  i tak zawsze ich brakuje, jeśli tylko ktoś może zorganizować taki konkurs imienny i będą chętni , nawet się nie ma co zastanawiać ok2.gif

Skoro pomysł został zaakceptowany to dzisiaj stworzyłam konkurs :)

22 godziny temu, IlonaS napisał:

Ładne imię, bo i przecież pies bardzo ładny. 

:) Tylko ma trochę za uszami. Dziękuję za odwiedziny!

22 godziny temu, Nadziejka napisał:
Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi
  Alesiu ...hoho
 no to ostales Orionem
      Cuuudownym

Nadziejko, dziękuję że zajrzałaś. Aleś jeszcze ma troszkę do bycia cudownym - potrzebuje oszlifowania, ale jestem przekonana, że piękny diament się za świrkiem kryje.

KONKURS IMIENNY uważam za rozpoczęty. Padło pierwsze imię niemal od razu, nie zdążyłam z Orionem, hihi :)

 

Oruś zaprasza!
Obraz może zawiera�: na zewn�trz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...