Jump to content
Dogomania

LALA ZOSTAJE NA STAŁE U NESIOWATEJ!!


Recommended Posts

Kochane cioteczki:

Lala była na wspólnym spacerze. Chyba jeszcze nie dotarło do niej, że po trawie można chodzić, biegać i nic się nie dzieje. Język do ziemi, ale ciągnęła do przodu. Zwłaszcza, że moje psiaki tam chodzą luzem, a ona - niestety - na smyczy. Sikała  wiele, wiele razy. Nawet zrobiła trochę kupy. No, ale niewiele miała w żołądku więc i niewiele wyszło.

Przy jedzeniu zupełne spokojnie, każdy pilnuje swoją michę. Tyle, że mała skończyła pierwsza. Jak przeciąg. Jeszcze udało jej się wyskoczyć  do kotów ( a też miały gotowane) i podebrać z miseczki (coś kocicom nie pasowało ugotowane jedzenie). Nie ma problemu z piciem wody - bez problemu podchodzi do miski i żaden pies jej nie  przeszkadza w tym. Przez cały czas chodzi za mną, a za nią moje psiaki. 

Mała szczeka! Zostawiłam ją na chwilę w domu samą (swoje zabrałam, żeby był spokój) i ujadała bardzo.

I jeszcze jeden news - pokazała mi, że wersalka też jest dla niej. 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam napisać, że mała miała spotkanie "oko w oko" z kocicą w drzwiach. Obeszła ją szerokim łukiem. Ale kocica chyba trochę się wystraszyła i wyskoczyła. I wtedy Lala chciała ruszyć za nią. A że była na smyczy - nic z tego nie wyszło.   

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Nesiowata napisał:

Zapomniałam napisać, że mała miała spotkanie "oko w oko" z kocicą w drzwiach. Obeszła ją szerokim łukiem. Ale kocica chyba trochę się wystraszyła i wyskoczyła. I wtedy Lala chciała ruszyć za nią. A że była na smyczy - nic z tego nie wyszło.   

Koryguj ją w takich sytuacjach, bo nabierze nawyku gonienia.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Bogusik napisał:

Bardzo się cieszę,że psia rodzinka już na swoich miejscach,a i wy dziewczyny szczęśliwie wróciłyście do swoich domów :) Piękna i dobrze zorganizowana akcja, mająca na celu pomoc aż 4 psiakom :) Dziewczyny jesteście wspaniałe!:)

Popieram w 100%ach!!!

Link to comment
Share on other sites

No to raport z samego rana - miałam nieszczęście ruszyć się przed 5. Mała oczywiście spała nade mną., czasami schodziła trochę niżej. Ale niewiele, bo okolice kolan tu już był Misiek (Neska noce spędza na posłaniu). Lalka sfrunęła na podłogę,  Misiek za nią, Nesia łaskawie też się podniosła. Misiek od razu szczeka, bo on już musi wyjść, mała tańczy w podskokach, ledwo zapięłam smycz, Już nawet nie założyłam swetra na koszulę, chociaż za ciepło to nie jest. W drzwiach spotkanie z kotami bez żadnej reakcji z obydwu stron i biegiem przed siebie, Sikała kilka razy i wcale nie chciała wracań, kręciła się wiec czekałam. Kupa też była. tym razem już spora ( powiedziałabym nawet, ze jak na gabaryty psa to duża). A wczoraj wieczorem doczyściła miski kotów z ryżu, które one litościwie zostawiły. I jeszcze jedno - mała sika jak pies! Wczoraj robiła to naprzemiennie, dziś za każdym razem podnosiła łapkę! A teraz to już muszę na dobre wstawać bo o tej godzinie to moje towarzystwo dopomina się o jedzenie. Tak ich przyzwyczaiłam i teraz Neska już mnie pogania. A swoją drogą - już nie musiałaby,m się myć, bo jestem wylizana na wszystkie strony, nawet twarz.

W każdym bądź razie - noc minęła spokojnie, bez żadnych atrakcji i zaczynamy  nowy dzień! 

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

I gwoli uzupełnienia - śniadanko poszło lotem błyskawicy, tylko Nesia jak zwykle ostatnia z jedzeniem. Każdy pilnował swojego, bez zgrzytów. Teraz pora zabrać się za koty i kury..Neskę i Miśka zabieram na dwór. a maleństwo pewnie znów będzie ujadać w domu. No, ale z nią na smyczy miałabym problemy oporządzić kury. Na szczęście ten psiak jak na razie nie obraża się, jest zadowolona kiedy wracam. Parę minut wytrzyma.

Pozdrawiamy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

No to raport z samego rana - miałam nieszczęście ruszyć się przed 5. Maa oczywiście spała nade mną., czasami schodziła trochę niżej. Ale niewiele, bo okolice kolan tu już był Misiek (Neska nice spędza na posłaniu). Lalka sfrunęła na podłogę,  Misiek za nią, Nesia łaskawie też się podniosła. Misiek od razu szczeka, bo on już musi wyjść, mała tańczy w podskokach, ledwo zapięłam smycz, Już nawet nie założyłam swetra na koszulę, chociaż za ciepło to nie jest. W drzwiach spotkanie z kotami bez żadnej reakcji z obydwu stron i biegiem przed siebie, Sikała kilka razy i wcale nie chciała wracań, kręciła się wiec czekałam. Kupa też była. tym razem już spora ( powiedziałabym nawet, ze jak na gabaryty psa to duża). A wczoraj wieczorem doczyściła miski kotów z ryżu, które one litościwie zostawiły. I jeszcze jedno - mała sika jak pies! Wczoraj robiła to naprzemiennie, dziś za każdym razem podnosiła łapkę! A teraz to już muszę na dobre wstawać bo o tej godzinie to moje towarzystwo dopomina się o jedzenie. Tak ich przyzwyczaiłam i teraz Neska już mnie pogania. A swoją drogą - już nie musiałaby,m się myć, bo jestem wylizana na wszystkie strony, nawet twarz.

W każdym bądź razie - noc minęła spokojnie, bez żadnych atrakcji i zaczynamy  nowy dzień! 

Wieści cudne!!! Nesiowata, czy ja dobrze rozumiem, że mała zachowuje czystość w domu???? 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Wieści cudne!!! Nesiowata, czy ja dobrze rozumiem, że mała zachowuje czystość w domu???? 

Nie da się ukryć - tak właśnie jest. Wprawdzie wychodziłam jeszcze późno wieczorem, ale do rana wytrzymała.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładne imię Lala :) może dlatego się uśmiecham, że miałam sunię o tym imieniu. Zabrałam ją ze ... stajni, szara kuleczka, po wykąpaniu okazała się koloru niespotykanego! była niemalże łososiowa :)

Śledzę losy mamuśki i szczeniąt, składam głęboki pokłon dla Was Dziewczyny <3

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...