Jump to content
Dogomania

GIGA w DS Trzymajcie kciuki !!!. To już grzeczna sunia.


Poker

Recommended Posts

17 minut temu, Poker napisał:

Anulko ,a nie pomyliłaś Dolarka z Pokerkiem? On był mniejszy od Dolarka.

Loczka i Giga czuja się dobrze. Loczka czasem robi luźniejszą koo , ale nie jest źle.

W sensie zachowań, to u Gigi nie ma zmian.

Nie,nie pomyliłam,Dolarka miałam przy sobie bo prosił o smaczki a Pokerek nie podchodził leżał w przedpokoju i wydawał mi się nawet większy być może,że był w ubranku.

A niech waży ile chce i tak jest ślicznotką i kochaną przylepką.

Link to comment
Share on other sites

Ciąg dalszy.

Z 4 lata temu Dolar miał stwierdzony cień na śledzionie ok. 1 x 2 cm. Dziś ten cień jest taki sam ,ale pojawił się nowy. Jest obawa,że może to byc rozrost nowotworowy. Mam go skontrolować za ok. miesiąc. Jeżeli urośnie, to trzeba będzie usunąć śledzionę.

Wet nie potrafił podać przyczyny , dla której Dolar ma wysoki poziom lipazy i trójglicerydów. Zaproponował leczenie lekami chemicznymi ,ale ja nie chcę. Uzgodniliśmy ,że podam mu omegę 3 i 6 i potem kontrola.

Przyczyna biegunki u niego i obu suniek, bo Giga dziś też ją miała , nie jest jasna. Zdecydowaliśmy się  podać antybiotyk całej trójce przez tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Ja w przypadku "niejasnych etiologicznie" biegunek,  jestem zwolenniczką Metronidazolu. Bo działa na różne pierwotniaki kałowe,  które nie zawsze wychodzą w badaniach,  no i każda biegunka,  powoduje wtórnie rozrost flory beztlenowej,  która jest florą fizjologiczną,  ale co za dużo,  to niezdrowo.  Potem,  oczywiście probiotyki.  Ale ja nie wet,  tylko biolog.

Ze śledzioną,  współczuję. Mam nadzieję, że  kolejne USG,  ne wykaże zmian. 

Link to comment
Share on other sites

Ja też lubię Metronidazol , bo dobrze działa.  Ale go nie lubię ,bo rąbie wątrobę. Zresztą ludzki antybiotyk jaki zaczęłam im podawać w zawiesinie zawiera benzoesan sodu i aspartam. Cholera może człowieka wziąć.

Podam antybiotyk, jak nie będzie dobrze po tygodniu, to podam Metronidazol.

Na USG na pewno będą te guzki, byle nie urosły .

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za troskę.

Jutro kończymy antybiotyk. Koo są dobre. Niestety Giga cofnęła się z powodu podawania leku. Wlewam im go strzykawką za policzki. Dolar i Loczka dostają w nagrodę smaczki i są zadowoleni. Giga ucieka przed nami. Musimy zamykać się z nią w pokoju, wtedy siada w kąciku i można wlać lek do pysia. podanie smaczka nie wchodzi w grę.Giga przestała jeść w naszej obecności.Stawiam miskę ,wychodzę i zamykam pokój. po 20 minutach jest zjedzone.

Nie wiem kiedy i czy w ogóle ona pozbędzie się lęków.

Link to comment
Share on other sites

Te cofki są bardzo frustrujące, nie zapomnę jak moja dzika tymczaska też w wyniku choroby mocno się cofnęła. U niej pomogła zmiana miejsca i rodziny... z którą nie miała złych skojarzeń, bo rodzinka nie podawała jej strasznych zastrzyków i leków. Na nas nadal reaguje lękiem. Jednak wiem, że wówczas domek spadł nam z nieba... Mam nadzieję, że Gidze też niedługo taki domek dadzą niebiosa. I za to trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

44 minut temu, anecik napisał:

Poker uwielbiam Twoje poczucie humoru :D

:)  Giguni dobrze u Poker i gdyby miała prawo głosu - nie szukałaby  innego domku :)

Adopcje rzeczywiście stoją w miejscu,a w ręcz przybywa bezdomniaków :( wakacje w pełni :( :(

Co do cofki u strachulca - mam podobnie, tyle, że strachulec wielki i czarny, na mój widok nie ucieka już, ale dotknąć się nie pozwoli, choć je z ręki. Ostatnio próba zapięcia mu smyczy skończyła się powrotem do stanu wyjściowego :( i teraz  ju7ż znów "dobrze", ale mam wrażenie, że mniej się boi obcych, niż mnie, bo oni nie próbowali mu czegoś zapiąć do obroży...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...