Jump to content
Dogomania

GIGA w DS Trzymajcie kciuki !!!. To już grzeczna sunia.


Poker

Recommended Posts

HUUURRRRRRRAAAAAAAA !!!! Kciuki pomogły.Jest DOBRZE !!

Giga ma niewielkie zwyrodnienie zastawki trójdzielnej ,ale nie potrzebuje leków. Kontrola za rok. Nie macie pojęcia jak się cieszę. To znacznie ułatwia ogłaszanie i szukanie DS. No i przede wszystkim ,że  Giga nie jest chora.

Teraz opiszę zachowanie Gigulca.

Specjalnie wyszłam wcześniej z psami na ogródek ,żeby sunia się wysiusiała i wykoopkała.

Przyjechał po nas pańcio, bo nie ma gdzie parkować na weterynarii. Do samochodu musiałam ja trochę wciągnąć , trochę podsadzić.Oczywiście dygotała. Po wyjściu z samochodu miotała się jak 3 grosze w worku ,ale jakoś szła. Jak ją podsadziłam na stół to oczywiście były wielkie sioo i rzadka koo.Zabezpieczyłam się odpowiednie i położyłam na stole podkłady. Badać dała się bez problemu. Wygląda na to ,że odruchy Gryzeldy minęły.Teraz jest naprawdę już tylko Gigą.

W drodze powrotnej sama wskoczyła do auta i już nie dygotała tylko ziała.

Gryzelda rachunki (2)

 

Koszt wizyty 160 zł

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Poker napisał:

HUUURRRRRRRAAAAAAAA !!!! Kciuki pomogły.Jest DOBRZE !!

Giga ma niewielkie zwyrodnienie zastawki trójdzielnej ,ale nie potrzebuje leków. Kontrola za rok. Nie macie pojęcia jak się cieszę. To znacznie ułatwia ogłaszanie i szukanie DS. No i przede wszystkim ,że  Giga nie jest chora.

Teraz opiszę zachowanie Gigulca.

Specjalnie wyszłam wcześniej z psami na ogródek ,żeby sunia się wysiusiała i wykoopkała.

Przyjechał po nas pańcio, bo nie ma gdzie parkować na weterynarii. Do samochodu musiałam ja trochę wciągnąć , trochę podsadzić.Oczywiście dygotała. Po wyjściu z samochodu miotała się jak 3 grosze w worku ,ale jakoś szła. Jak ją podsadziłam na stół to oczywiście były wielkie sioo i rzadka koo.Zabezpieczyłam się odpowiednie i położyłam na stole podkłady. Badać dała się bez problemu. Wygląda na to ,że odruchy Gryzeldy minęły.Teraz jest naprawdę już tylko Gigą.

W drodze powrotnej sama wskoczyła do auta i już nie dygotała tylko ziała.

Koszt wizyty 160 zł

Ufff, jak dobrze,że Giga zdrowa:)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

HUUURRRRRRRAAAAAAAA !!!! Kciuki pomogły.Jest DOBRZE !!

Giga ma niewielkie zwyrodnienie zastawki trójdzielnej ,ale nie potrzebuje leków. Kontrola za rok. Nie macie pojęcia jak się cieszę. To znacznie ułatwia ogłaszanie i szukanie DS. No i przede wszystkim ,że  Giga nie jest chora.

Teraz opiszę zachowanie Gigulca.

Specjalnie wyszłam wcześniej z psami na ogródek ,żeby sunia się wysiusiała i wykoopkała.

Przyjechał po nas pańcio, bo nie ma gdzie parkować na weterynarii. Do samochodu musiałam ja trochę wciągnąć , trochę podsadzić.Oczywiście dygotała. Po wyjściu z samochodu miotała się jak 3 grosze w worku ,ale jakoś szła. Jak ją podsadziłam na stół to oczywiście były wielkie sioo i rzadka koo.Zabezpieczyłam się odpowiednie i położyłam na stole podkłady. Badać dała się bez problemu. Wygląda na to ,że odruchy Gryzeldy minęły.Teraz jest naprawdę już tylko Gigą.

W drodze powrotnej sama wskoczyła do auta i już nie dygotała tylko ziała.

Koszt wizyty 160 zł

Dobrze, że jest ok. Koszt wizyty zblizony do ludzkich prywatnych praktyk

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

mam pytanie do ewu, może pomogłaby znaleźć  dla Gigi taki wspaniały  DS jak dla innych psiaczków z wiadomego schronu ?

Bardzo bym chciała:)

Mogę poprosić o zamieszczenie zdjęć w gazecie, to jest gazeta lokalna a więc domy  są tylko z mojego miasta ew. okolicy,

Mówiłam nawet o tym Nutusi odnośnie Imki. Martwi mnie tylko co będzie jak ds sobie jednak nie poradzi z trudnościami a znający pieska dt będzie tak daleko, co wtedy?

Trzeba mocno przemyśleć i określić jakie wymagania powinny być spełnione żeby nie popełnić błędu.

Niełatwo sprawdzić dom nawet przy psiakach przyjaznych, łaknących człowieka,zawsze mam milion obaw ale poza konkretami kieruję się też instynktem.

Jak wiecie tak naprawdę nigdy nie jest się w stanie wejść do głowy drugiego człowieka i przewidzieć co się może wydarzyć i jak postąpią

ludzie za wiele lat.

W przypadku Gigi, Imki i Zulki trzeba postawić konkretne , osobno sprecyzowane wymagania. DT wiedzą najlepiej na co zwracać uwagę , co jest istotne.

Każda z suń jest specyficzna i inna. Czy w początkowym okresie po ewentualnej adopcji nie będzie potrzebny nadzór i jednak ścisła współpraca z dt?

Może jednak próbować w niedużej odległości od dt ?

Jakiś czas temu Mortes wyadoptowała małą Tinę do Katowic a Rudzię do Poznania.

Rudzia uciekła, Mortes pojechała pomóc łapać Rudzię. Koczowała w aucie kilka dni (sunia uciekła z działki rekreacyjnej) w tym czasie Tinka uciekła z ds w Katowicach.

Z Atao i jej Synem ganialiśmy  wiele godzin wokół domu w Katowicach, namierzyliśmy Tinkę ale o złapaniu nie było mowy:(

Nawet nastawliśmy klatkę-łapkkę, kompletna porażka..:(

Mortes przyjechała spod Poznania i tylko Jej udało się przywołać i złapać Tinkę. Mortes wróciła znowu pod Poznań ale Rudzi nie znalazła.

Musiała wracać do pracy ,Rudzia pojawiła się chyba następnego dnia w okolicy gdzie jej szukała , niestety zabił ją samochód:(:(

Strasznie to wszystko przeżywaliśmy i stąd moje frustracje odnośnie odległości od dt w przypadku trudnych psiaków.

Może najpierw spróbujmy promować sunie przez portale ogłoszeniowe w obrębie miast, w których są dt.

Bardzo ważne są zdjęcia, chyba najważniejsze . One zwracają uwagę no i dobry tekst.

Sporo psiaków znalazło domy z ogłoszeń innego psa.

Jak ktoś do mnie dzwoni a piesek ma już dom ( ogłoszenia jeszcze działają) to zawsze proszę o maila i proponuję ,że wyślę inne psiaki. Jeśli Państwo się odzywają  to wtedy umawiam wizytę i jeśli wszystko jest w porządku jadę razem do schronu po pieska.

Przyznam ,że kilka psiaków ma domy dzięki Rifce. O Rifkę mam do tej pory telefony.

Wyślijcie mi na maila zdjęcia będę wysyłać sunie , trzeba wszystkiego próbować.

O Rifkę dzwonią z całej Polski, więc  a nóż  widelec...:)

Giga, Imka i Zula to piękne sunie, jestem pewna ,że złamią serca wielu ludziom , tylko ci ludzie muszą być wyjątkowi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście,że  ewu ma rację. Wszystko zależy od ludzi, na ile są odpowiedzialni i rozumni i właśnie wyjątkowi. I tylko tacy wchodzą w rachubę jako DS dla naszych dziczek.

Wszystkie  nasze dzikuski poszły do bardzo dobrych domków, część we Wrocławiu ,a część do innych miejscowości. Niestety jedna sunia zaginęła po 8 miesiącach.

Robi się cieplej ,ja  już po wszystkich operacjach , więc będę mogła porobić zdjęcia Gidze na trawce. Ułożę tekst i wioo z ogłoszeniami. Nutusia niech też opracuje Imkę. Co do Zulki, to tak jak  napisałam. Jak Giga pójdzie do adopcji, to ją weźmiemy.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jola_li napisał:

Jak to dobrze, że Giga jest zdrowa :)!

Całkiem zdrowa nie jest , bo zwichnięte rzepki w obu kolankach ,ale niczego  z tym nie będziemy robić. Z  serduszka bardzo się cieszę.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Nutusia napisał:

Nie wiem. Teksty dawałyśmy różne. Do tej pory nawet nie myślałam, żeby ją ogłaszać gdzieś dalej, ale jak w takim razie znaleźć jej dom? :(

Nutusiu, jak Ty nie wiesz, to kto? Moje doświadczenia przy Twoich, to pryszcz ;)

Ale może  daj nowe zdjęcia Imki - wiosenne i z mniejszą ilością psów(bo chyba takie mocno psowe są w ogłoszeniach? Zostawić w tekście, że jest psem po przejściach i że wskazany dom z innym psem, ale szczegóły podawać telefonicznie, bo wierzę, że będą telefony. I może ogłaszać np na Płock? I na potrzeby ogłoszeń,  zmienić imię (lub go nie używać), żeby Imcioch zaistniał w wirtualu na nowo.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Poker napisał:

Całkiem zdrowa nie jest , bo zwichnięte rzepki w obu kolankach ,ale niczego  z tym nie będziemy robić. Z  serduszka bardzo się cieszę.

Kamień z serca.....Też się martwiłam co z Jej serduchem...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...