Jump to content
Dogomania

Artykuły Dziennika Polskiego w sprawie zwierząt Pani Anny K


ligia

Recommended Posts

Trafiłam na wątek, przeczytałam artykuły. Warsztat dziennikarski bardzo mierny i nieprofesjonalny. Nie dziwi mnie to nawet w odniesieniu do DP, bo elitarność zawodu dziennikarza to generalnie głęboka przeszłość, teraz to zajęcie nie elitarne a "egalitarne":evil_lol: - każdy to robić może, jeden lepiej, drugi... gorzej, agresywniej, śmielej - byle się kręciło i bulgotało. Na tym właśnie umarł kiedyś na amen mój idealizm zawodowy, a potem i sam zawód. Fuj. No nic.

[B]Chciałabym z całego serca podziękować pani Ani za pomoc w sprawie Bazylka (w bardzo kiedyś trudnej sytuacji), za przyjęcie krężlowskiego Ślepaczka [/B](którgo mieliśmy zaszczyt wieźć kawałek z tego piekła i na którego p. Ania czekała cierpliwie do nocy, bo nie mogliśmy wydostać się z Katowic) [B]oraz za chęć przygarnięcia jamnisi Tekli z nowotworem i chorym sercem [/B](Teklunia trafiła wtedy do mnie, ale wiem, że p. Ania była gotowa przygarnąć sunię).

Pozdrawiam, p. Aniu (może Pani czyta), jeszcze raz dziękuję za niespotykane w tym świecie serce.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprostowanie: nagranie z wczorajszej kontroli zostanie wyemitowane [B]19.03.2009. [/B]Reszta bez zmian: program "Kundel bury i kocury", tvp3 Kraków, godz. 18.30, ok. godz. 22 będzie na stronie programu.

Jutro w 'Kundlu" zamiast Pani Ani jeden z olkuskich piesków (Rudzia) w nowym domu.

Link to comment
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za listem otwartym. Podziwiam Pania Anie, znam od jakiegos czasu. Nie pisałam wcześniej bo musiałabym uzyć wulgaryzmów odnosząc sie do artykuły. Za taką niezetelność dziennikarz powienien trafić przed sąd i dodatkowo z miejsca stracić prace. WSTYD.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=3]Jak cos nie tak napiszcie.[/SIZE][/FONT]

[B][SIZE=3]Burmistrz Niepołomic: mgr inż. Stanisław Kracik[/SIZE][/B]
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#000000][email protected][/COLOR][/EMAIL]

[B][SIZE=3]Dziennik Polski[/SIZE][/B]
[SIZE=3][COLOR=#000000][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/COLOR][/SIZE]


[FONT=Arial][SIZE=3]W związku z publikacjami, które ukazały się w Dzienniku Polskim i które nie znalazły potwierdzenia w przeprowadzonych kontrolach, w sprawie Pani Anny K., mieszkanki Podłęża, opiekującej się najbardziej poszkodowanymi psami, porzuconymi przez ludzi, wyrażamy nasz sprzeciw. [/SIZE][/FONT]
[INDENT][FONT=Arial][SIZE=3]My, organizacje społeczne i liczni miłośnicy zwierząt z portalu dogomania, zajmujący się na codzień ratowaniem psów, pokrzywdzonych przez ludzi a potem porzuconych jak rzecz, sprzeciwamy się takim ‘sensacjom dziennikarskim ‘, ktore godzą w dobro poszkodowanych zwierząt a przed wszystkim Człowieka, który jako jedyna znana nam osoba, zawsze niósła zwierzętom pomoc, zabierając te najbardziej potrzebujące do swojego domu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Nie zgadzamy się na krzywdzenie Człowieka, który niesie pomoc poszkodowanym zwierzetom przez innych ludzi![/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3]Miarą człowieczeństwa każdego narodu jest jego stosunek do zwierząt.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3]Apelujemy do mieszkańców o głębokie spojrzenie w swoje sumienia i serca i zapytanie siebie samych czy Was stać na taki ludzki odruch aby pokrzywdzonemu, staremu zwierzęciu, najsłabszym istotom żyjącym pośród nas, dać w swoim domu ciepły kąt, swoje serce i uczucia, codzienną dbałość aby mógł godnie odejść z tego świata?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3]Niechciane dzieci mają domy dziecka. Starzy, schorowani ludzie mają rodziny lub hospicja. A co i kogo ma stary,porzucony, schorowany pies? Te zwierzeta miały kiedyś dom ale to człowiek je zawiódł, skrzywdził i porzucił. Dlaczego dobroć dla zwierząt nie jest przez społeczeństwo lokalne akceptowana? Gdzie się podzialy w Was wasze uczucia,współczucie dla innych, dla braci mniejszych; tak o zwierzętach mówił św.Franciszek. Zwierzęta też odczuwają ból i strach, im też towarzyszy cierpienie; psychiczne i fizyczne. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Apelujemy, spójrzcie na te zwierzęta jako ofiary ludzkiego okrucieństwa, ludzkiej znieczulicy, na ich krzywdę. Dlaczego jako ludzie, istoty rozumne, posiadające w sobie podobno empatię nie potraficie docenić tego co inny Człowiek w osobie Pani Ani stara się pokrzywdzonym zwierzetom wynagrodzić i wyciąga do nich dobrą, ludzką dłoń?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3]Zwierzęta zawsze towarzyszyły człowiekowi, szczególnie psy. Były mu pomocne, ratowały ludzkie życie, cierpiały dla potrzeb nauki, dla ludzkości, były wykorzystywane w badaniach naukowych, tak jak Felek i Puszek. Czy nie zasłużyły na szacunek?? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Dlaczego tak szlachetny człowiek jak pani Ania jest gnębiony przez dziennikarzy i lokalne społeczeństwo, które przystąpiło do swoistego linczu społecznego na tym Człowieku?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Organizacje społeczne i miłośnicy zwierząt, którym na sercu szczególnie leży życie i los zwierząt porzucanych,ofiar okrucieństwa, protestują przeciwko temu i apelują do Was:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Dziennikarze i mieszkańcy, służby publiczne: ścigajcie bandytów i tych sąsiadów, którzy naprawde znęcają się nad zwierzetami: trzymajac je na krotkich łancuchach, bez miski z woda czy jedzenia, bez odpowiedniego schronienia. Ścigajcie i piętnujcie tych, którzy znęcają się nad swoimi dziećmi, żonami, a nie róbcie krzywdy tym, którzy pochylają się nad nieszczęściem braci mniejszych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Św.Franciszek był patronem wszystkich istot tego świata, leczył zwierzęta, pomagał im.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3]A ksiądz Twardowski tak napisał w swoim wierszu o psie: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3][B]Czekanie[/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Arial]"[COLOR=blue]Popatrz na psa uwiązanego przed sklepem[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=blue]o swym panu myśli[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=blue]i rwie się do niego[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=blue]na dwóch łapach czeka[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=blue]pan dla niego podwórzem łąką lasem domem[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=blue]oczami za nim biegnie i tęskni ogonem[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=blue]pocałuj go w łapę bo uczy jak na Boga czekać[/COLOR]"[/FONT][/SIZE]

[FONT=Arial][SIZE=3]Dla psa Bogiem jest jego pan. Jego pan jest dobrocią, całym życiem i światem. W opiece nad zwierzętami właśnie na Bogu wzorować powinien się człowiek.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3]Burmistrzowi Niepołomic dziękujemy za rozwagę, obiektywizm i ludzkie podejście do drugiego człowieka i zwierząt. Liczymy na to że, Włodarz Niepołomic poczyni stanowcze działania i udzieli wszelkiej pomocy Pani Ani i jej starszym, schrowanym Rodzicom oraz ich podopiecznym psom a swoim mieszkańcom uświadomi co jest dobrem ogólnospołecznym, człowieczeństwem[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3] a co jest znieczulicą i złem; krzywdą wyrzadzaną psychicznie, drugiemu człowiekowi za jego misję której się podjął. [/SIZE][/FONT]


[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]"Pan BOG nie rychliwy, ale sprawiedliwy."[/COLOR][/B]
Pani Aniu, moze i "nie rychliwy", ale ja sie juz nie raz doczekalam.
Zycze Pani i nam wszystkim tego "doczekania".
(A jak tego zycze tym francom-sasiadkom, to juz nawet nie bede pisac! :mad: )
A tak w ogole, to ruszylo sie tu i wytworzylo tyle pozytywnej energii, przez to "zle ruszenie", ze faktycznie szkoda by bylo, aby to poszlo... "w gwizdek". Czy to ma jakies faktyczne mozliwosci z tym: schroniskiem, hospicjum, zmiana miejsca mieszkania p.Ani i Jej Rodzinki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA'][FONT=Arial][SIZE=3]Apelujemy do mieszkańców o głębokie spojrzenie w swoje sumienia i serca i zapytanie siebie samych czy Was stać na taki ludzki odruch aby pokrzywdzonemu, staremu zwierzęciu, najsłabszym istotom żyjącym pośród nas, dać w swoim domu ciepły kąt, swoje serce i uczucia, codzienną dbałość aby mógł godnie odejść z tego świata?[/SIZE][/FONT][/quote]

sedno sprawy, wspaniale :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Certusowa']Czy to ma jakies faktyczne mozliwosci z tym: schroniskiem, hospicjum, zmiana miejsca mieszkania p.Ani i Jej Rodzinki?[/quote]

Jak najbardziej tak, ale potrzebne jest wsparcie wielu osób. Burmistrz Niepołomic jest pozytywnie nastawiony.

Link to comment
Share on other sites

1.Rozeslalam do organizacji materialy i list wiec zbiore liste tych organizacji, ktore sie podpiszą.
2. list i adresy e-mil trzeba przeniesc na pierwszą strone.

[B][SIZE=3]Burmistrz Niepołomic: mgr inż. Stanisław Kracik[/SIZE][/B]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

[B][SIZE=3]Dziennik Polski[/SIZE][/B]
[SIZE=3][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/SIZE]

Osoby prywatne moga tam slac z dogomanii podpisujc sie: Imie i nazwisko i mozna nick z dogo podac tez.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']ARKO!
Doskonałe!!!
Może ja ten tekst dodatkowo wydrukuję i roześlę między krakowskich wolontariuszy?[/quote]

Irenko, jak by trzeba było w większej ilości druknąć to ja się zgłaszam...na ochotnika :evil_lol:
Jak by trzeba było komus przywalić :mad: to ja też :diabloti:...chociaż jestem jednoręki (wiesz dlaczego), ale bandyta :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f98/krakvet-ankieta-wybieramy-kandydata-dogo-na-marzec-132967/[/URL]

Pani Ania jest zgloszona do krakvetu, proponuje oddac glos w ankiecie dogo;)[/QUOTE]

swietny pomysl.
glosujemy!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka'][B][COLOR=darkred]Przystań Ocalenie ufunduje Pani Ani alarm. :Rose:[/COLOR][/B][/QUOTE]

Przystan Ocalenie jak zwykle niezawodna! :loveu:
kto wie, moze ten caly Dziennikowy niewypal bedzie mial dobre skutki (niechcacy)... a sasiadow chyba szlag trafi.

Link to comment
Share on other sites

ojoj, dopiero teraz tu trafiłam.... śledziłam sprawy na bierząco w kundlu będąć..oj gorąco było.. nie wszystkim przypadł reportarz Pani Magdy do gustu :diabloti:, niektórzy mieli piane na usteczkach:evil_lol:

Co do głosowania.... już ja się postaram, zeby wygrała Pani Ania.. w końcu dwa razy udało mi się zwerobwać ludzi do głosowania na uciechów i uciechów wygrał :multi:

Tak więc jak tylko zacznie się głosowanie to.....
WYGRYWAMY.. a raczej pani Ania!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...