Jump to content
Dogomania

Mraulina

Members
 • Content Count

  1,751
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Mraulina last won the day on December 10 2013

Mraulina had the most liked content!

About Mraulina

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mraulina

  Wątek Krakowskich Zwierzaków

  [quote name='karusiap'][IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/p480x480/969412_667050326645166_1841760890_n.jpg[/IMG] [IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/945831_548579428536694_1762869063_n.jpg[/IMG] czarny jest juz slaby tylko sie trzesie, mieszkaja w budce na zewnatrz:([/QUOTE] Chyba mam sposób na te kotki.
 2. Stare pieski dobrze karmić namoczoną suchą karmą. Moja przyjaciółka tak karmi swoje dziadki. Konkretnie yoserą snsitive. Zepsute ząbki bolą! Maju - o tych kotach napisz na Forum Miau.
 3. Mraulina

  Wątek Krakowskich Zwierzaków

  Jest do adopcji malutki kundelek - szczeniaczek. Info u koleżanki. Proszę o oferty (liczne) na priva.
 4. Mraulina

  Wątek Krakowskich Zwierzaków

  [quote name='Dredd']Wyadoptowałaś go na moich oczach (tzn. podpisałaś umowę bez sprawdzenia domu), więc nie pisz bzdur. Przestań straszyć, a umowę znajdź wśród swoich pozostałych pseudo adopcji. Pozostałym dziękuję za uwagę, brońcie dalej takich osób.. Żal Waszej ślepoty, ale cóż... Żegnam ozięble.[/QUOTE] Dla mnie bardziej miarodajne jest sprawdzenie domu PO niż PRZED adopcją. Wtedy dopiero pewne rzeczy wychodzą. W wypadku wielu adopcji są problemy ze sprawdzaniem domów. Foksia robi dla zwierząt bardzo dużo, na miejscu, w schronisku. Czym może się poszczycić TROLL? "Żegnam oozięble" - na zawsze, mam nadzieję?
 5. Mraulina

  Klub Psa Rasowego???

  Nie podoba mi się wypowiedź P. Boguckiej - hodowcy bokserów i sędziego mnar. Rzecz sprowadza się do jednej rzeczy: Jak się chce, to można. I tyle.
 6. Mraulina

  Reproduktor ZKwP a krycie w PKPR

  Nowa organizacja kynologiczna? To już mi się nie podoba. Już samo istnienie PKPRu jest sprawą ryzykowną. PKPR jakoś sobie radzi - a tu nagle znowu powstaje nowe maleństwo. Nie należy mnożyć bytów bez potrzeby - jak mawiał niejaki Okham, cyrulik (sądząc z faktu, że posługiwał się brzytwą...). Zamiast reformować to, co jest, tworzy się coś nowego...:shake:
 7. W tym roku umarła moja sunia. Nigdy o niej nie zapomnę.
 8. Mraulina

  Reproduktor ZKwP a krycie w PKPR

  [quote name='Karmi']A może jednak zrozumiałam... ;) Projekt rozporządzenia dotyczącego chartów został oprotestowany przez wiele organizacji i instytucji. Oficjalne pisma kierowane do MRiRW możesz obejrzec tu: [URL]http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=1630&TabOrgID=1129&LangId=0&AnnouncementId=13336&ModulePositionId=2313[/URL] Wypowiedziały się m.in organizacje broniące praw zwierząt: TOZ, OTOZ Animals czy Viva. Instytucje państwowe i samorządy zawodowe weterynarzy m.in IW, PIW czy OSLW. Wypowiedział się również ZKwP i Klub Charta przy ZG ZKwP. Zgadnij kto będąc jedną z dwóch głównych organizacji kynologicznch w Polsce nie zabrał głosu :cool3:[/QUOTE] Akcja była prowadzona na tempo, m. in. kanałami prywatnymi. Sama dostałam dwa meile z prośbą o podpisanie petycji. I podpisałam, prawdę mówiąc, przed przeczytaniem... bo trzeba się było bardzo spieszyć.
 9. Mraulina

  Reproduktor ZKwP a krycie w PKPR

  PKPR ma bardzo mało sędziów i asystentów. To jego problem! Widać, że się stara i idzie do przodu. ZK, przynajmniej oddział krakowski, przeprowadza przeglądy miotów porządnie. Na przegląd jadą niekoniecznie sędziowie czy asystenci, ale zawsze ktoś z sekcji, z doświadczeniem. Żeby potem nie było: Dalmatyńczyki urodziły się białe! Będą niehodowlane. Biszony urodziły się w latki! Będa niehodowlane. Itp. Mówiąc o ZK mam cały czas na oku mój macierzysty oddział. A jest to naprawdę porządnie działający oddział. Podobno gdzie indziej jest gorzej, ale ja sięjuż na ten temat wypowiadać nie będę.
 10. Mraulina

  ACE - PKPR

  Tym ludziom nikt nie płaci. Działają społecznie. Poświęcają swój czas - niekiedy sporo czasu - a często i swoje pieniądze na działalnośc. Dostają zwrot kosztów takich jak dojazd na zebranie, hotel i diety. To naprawdę żaden interes. [I]Wóz był / jest do bani[/I] - jak to rozumiesz? Chodzi Ci o ZK jako całość?
 11. Mraulina

  Lew? Pantera? - Liszki

  A okłamywanie ludzi???? Robienie z nich kretynów? Narażanie na spotkanie z pumą Kotka z pumą ktoś sobie pomylił. Nie było innego wyjścia. Naprawdę nie było? Dobrze, że tym razem nie było ofiar w ludziach. Jak onegdaj.
 12. Mraulina

  ACE - PKPR

  [quote name='Karmi'][URL]http://ziemianarozdrozu.pl/i/upload/spoleczenstwo-jacy-jestesmy/spoleczenstwo-zagrozenie-strus-piasek.jpg[/URL] ps. ...wiem, wiem... jesteś przeciwniczką kopiowania...[/quote] Tak. Ale niewiele w tym kierunku działam. Bo nie mam do tego głowy - czasu ani sił. A ten watek dotyczy innej problematyki.
 13. Mraulina

  Lew? Pantera? - Liszki

  Nie sądzę, żeby ktoś był w stanie pomylić kota z czymś innym.
 14. Mraulina

  ACE - PKPR

  [I][B]Jeśli tak, to są to pieniądze wyrzucone w błoto bo nic z tych badań nie wynika. Oczywiście oprócz świadomości,że PRA u chartów to potężny problem. Może jednak wypadałoby coś z tą wiedzą zrobic? :razz: Postulat [U]obowiązkowych[/U] badań w celu wyeliminowania PRA to dyżurny temat inicjatyw w wielu rasach. Bez efektów ze strony ZK. :shake: [/B][/I] Nie jestem bezkrytyczną wielbicielką ZK - ale muszę zwrócić uwagę, że ta organizacja przeszła ostatnio przez zamach pałacowy. Nowa GKH w nowym składzie! Nareszcie da się coś załatwić!!! Bo ze starą GKH nijak nie szło się dogadać. Niestety. [I][B]PRA u chartów to potężny problem.[/B][/I] Tylko u chartów polskich.
×