Jump to content
Dogomania

Skrajna bieda, serce dla zwierząt, prosimy o pomoc


GoniaP

Recommended Posts

Pieniądze wpłacać na konto EMIR z 1 postu z dopiskiem, że dla tej rodziny tak???
Zrobię przelew ok. 1-go maja.

Nic innego chyba nie mam dla tej Rodziny. Ale może gdy GoniaP dokładnie rozpozna sytuację to coś poszukam.

Przepraszam ale rozbiło mnie to co tu przeczytałam. :placz: Trochę się nie mogę pozbierać.

PS.Napiszcie wyraźnie jaki dopisek do przelewu - proszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maggie1971']Wspaniała akcja, cudownie ze tym ludziom tyle osób chce pomóc. Widzę ,ze wszystko się już zorganizowało. Poczekam na konkrety po wizycie Goni;)[/quote]

Ja też poczekam - dać to jedno - a dać naprawdę potrzebne to drugie.

[URL="http://tiny.pl/nxmt"][IMG]http://tiny.pl/nxmm[/IMG][/URL]


:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']Jest środek nocy a ja nie śpię. Nie mogę. Znów przeczytałam 1 post. Myślę o tej Rodzinie.
Uratowali tego psa. Dlaczego??? Bo musieli, bo on może musiał uratować Ich. Ciągle to zdanie chodzi mi po głowie.[/quote]

A moze szukali radosci dla swych dzieci i jedyna jaka mogli dac to psiak ze schroniska??
Jak patrzte na moich synow ,to mi wstyd .Ich nie zadowole psiakiem ze schroniska:shake:, tych maja na codzien sporo ,to tak zwany chleb powszedni .Im nie wyczaruje usmiechu czyms w tym stylu .Oni chca :jeden to prawo jazdy ,a drugi gry nintendo , jakies treningi ,wyjazdy za granice .Tu sa dzieci ,ktore cieszy obecnosc zwyklego kundelka .Mym zdaniem utrzymanie tego kundelka dla tych rodzicow jest jednoznaczne z wydatkami jakie ponosimy my dla swych dzieci ,ale jak ogromna moralna rowznica w tym jest ??Nasze dzieci zyja w materialnym swiecie , wszystko co najnowsze ,co najlepsze , firma !!To sie dla nich liczy . Jest mi wstyd :-(.
Ci ludzie przypominaja nam o tym jacy chcielibysmy byc ,a juz nie jestesmy . Moze dlatego tak chetnie pomozemy im??Bo przypominaja nam o tak prostych rzeczach jak wrazliwosc ,jak skromnosc.Ja nie pisze tu o frazesach codziennych gdy sobie mowimy jacy to jestesmy dobrzy bo pomagamy , bo jestesmy "wrazliwi" Dla nas to zycie jakie oni prowadza ,to jak ksiazka ,cos dalekiego , cos co nas wzrusza ,ale nie dotyczy , cos co nas mobilizuje ,ale czego na wlasnej skorze nie znamy i jestesmy za to wdzieczni .To jest zblizenie do idealizmu ,ktory chcielibysmy osiagnac ,ale nigdy nie zaznamy .Ale to nie jest hanba :shake:.
Dzieki takim ludziom i takim sytuacjom ,jestesmy potrzebni i cieszymy sie ,ze mozemy pomoc .

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam wątek. Powiem jedno: Dogomaniacy są najlepsi na świecie!!! :loveu: :placz:<= to ze wzruszenia!!
To jest tak niesamowite, że tylu ludzi potrafi się zebrać żeby pomóc tej rodzinie!!:loveu:
Gonia, Vito- jak najlepsza i najsłuszniejsza decyzja!!!!!
Jak zobaczyłam zdjęcie tej miski z wodą i garnka z kaszą...:-(
Oni naprawdę kochają tego psa..:-(

Poszukam w swoich rzeczach, pogadam z rodziną, ze znajomymi- może uda się coś uzbierać.


[SIZE=4][B]:loveu:[COLOR=darkorange]DOGOMANIACKA RODZINA JEST THE BEST!!![/COLOR]:loveu:[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja [B]poproszę adres do przesłania paru rzeczy[/B]. Mam obróżkę p/pchłowa i p/kleszczową i na pewno jeszcze coś się znajdzie. A, i dzisiaj zrobię przelew na parę złotych.

A jak juz będzie wiadomo, czego potrzebuje Rodzina + Sunia - postaram się tez coś pokombinowac.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Juz nie raz pomagaliśmy ludzion w potrzebie, to i teraz pomozemy.
Ja też myslę, ze paczki i inne dary powinny trafić do Gosi, a Ona tym będzie dysponować. Dobrze?
Dobrze by było pomysleć o wakacjach dla tych dzieci, moze jakaś agroturystyka choć na kilka dni?...[/quote]
Malagos ma racje, ja też organizowalam na dogo z Olgą 132 pomoc dla biednej rodziny ( czworo dzieci) i dogomaniacy nie zawiedli! zbiórka w Warszawie przeszła nasze oczekiwania! transport robiłyśmy na dwie tury i to aż pod Bochnię ...
Gosiu zorganizuj punk zbiórki też w Warszawie ( może ktoś udostepni piwnice, balkon , garaż) gdzie dogomaniacy mogą przywieść dary - nie możemy tych ludzi zostawć samych........
myśle ,że przydadzą sie koce, kołdry, naczynia, garnki,ubrania ciepłe, środki czystości itp.
Gosiu a może trzeba dać znać w ich gminie - opiece społecznej?

Link to comment
Share on other sites

Ciotki, może naprawdę zróbmy tu jakieś info co kto chce wysłac, ale jakoś tak poukładane?
Bo zaraz się okaże, że dostaną 15 obróżek, 20 smyczy, dwie tony ciuchów i całą masę innych, pokrywających się rzeczy. O ile ciuchy luz, o tyle inne drobiazgi typu smyczki, obróżki, miski, kołdry, koce i takie tam warto by było "uporządkować". Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jeżeli dzieci realizują obowiązek szkolny to pomoc społeczna [B]powinna[/B] o nich wiedzieć...Podkreślam - powinna.
Jeżeli chodzi i sprzęt rtv/agd komputery, pralki, lodówki to oczywiście po pierwsze oczywiście warto wiedzieć jak tam jest z prądem zanim się ich zarzuci sprzętem a poza tym wiecie...z tym wiążą się rachunki (dobrze byłoby gdyby to był sprzęt w miarę energooszczędny).
Mam pytanie - jak rozmiarowo wyglądają rodzice? Myślę, że im też przydałyby się jakieś ubrania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Gosia!
No to cudnie! Jeśli możesz zmień,tzn dodaj na pierwszej stronie,że pomoc dzieciom i rodzinie oraz psu będzie prowadzona poprzez:
- wpłaty na konto EMIR- podaj go,aby nie trzeba było szukać na stronie Emir
- paczki z odzieżą lub art,żywnościowymi- adres na PW dla chętnych
Musisz też dowiedzieć się o wymiary dzieci,bo nie wiemy jakie są duże!;)
Jak dopiszesz to na pierwszej stronie,to zaczniemy rozsyłać link do wątku,najlepiej w postaci offa na poczytnych wątkach,lub bezpośrednio na PW do wszystkich cioteczek!
I gotowe- napewno coś nazbieramy dla dzieciaczków!
Dobrze,że będziesz mogła tam czasem wpadać!:lol:
Jak dobrze,że ktoś zły złożył ten donos-nie wiedziałybyśmy,że w świecie,gdzie tylu okrutnych ludzi krzywdzi zwierzęta,są tacy ludzie-ubodzy,a wielcy sercem!
[B][SIZE=5][COLOR=red]Musimy im pomóc,bo to Opatrzność chce im widocznie wynagrodzić za dobre serce![/quote][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][COLOR=blue]Ja zawsze mowie, ze co dajesz to wraca do ciebie zwielokrotnione.. Prawo przyczyny i skutku.[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][COLOR=blue]Gosiu ja tez chetnie pomoge w roznych formach, pomysle tez nad wakacjami. [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']A moze szukali radosci dla swych dzieci i jedyna jaka mogli dac to psiak ze schroniska??
Jak patrzte na moich synow ,to mi wstyd .Ich nie zadowole psiakiem ze schroniska:shake:, tych maja na codzien sporo ,to tak zwany chleb powszedni .Im nie wyczaruje usmiechu czyms w tym stylu .Oni chca :jeden to prawo jazdy ,a drugi gry nintendo , jakies treningi ,wyjazdy za granice .Tu sa dzieci ,ktore cieszy obecnosc zwyklego kundelka .Mym zdaniem utrzymanie tego kundelka dla tych rodzicow jest jednoznaczne z wydatkami jakie ponosimy my dla swych dzieci ,ale jak ogromna moralna rowznica w tym jest ??Nasze dzieci zyja w materialnym swiecie , wszystko co najnowsze ,co najlepsze , firma !!To sie dla nich liczy . Jest mi wstyd :-(.
Ci ludzie przypominaja nam o tym jacy chcielibysmy byc ,a juz nie jestesmy . Moze dlatego tak chetnie pomozemy im??Bo przypominaja nam o tak prostych rzeczach jak wrazliwosc ,jak skromnosc.Ja nie pisze tu o frazesach codziennych gdy sobie mowimy jacy to jestesmy dobrzy bo pomagamy , bo jestesmy "wrazliwi" Dla nas to zycie jakie oni prowadza ,to jak ksiazka ,cos dalekiego , cos co nas wzrusza ,ale nie dotyczy , cos co nas mobilizuje ,ale czego na wlasnej skorze nie znamy i jestesmy za to wdzieczni .To jest zblizenie do idealizmu ,ktory chcielibysmy osiagnac ,ale nigdy nie zaznamy .Ale to nie jest hanba :shake:.
Dzieki takim ludziom i takim sytuacjom ,jestesmy potrzebni i cieszymy sie ,ze mozemy pomoc .[/QUOTE]

Dokladnie tak... Moja tez chce wiecej i wiecej, a przeciez ma wszystko, co powinna miec. I my tez - zdrowie, milosc, wzgledny dostatek, kochanych przyjaciol.. Takie sytuacje potarfia postawic do pionu, przypomniec, ze zycie zmienne jesy i niewiadomo, co nam sie za chwile zdazy i od kogo bedziemy potrzebowac pomocy. Ucze sie w takich chwilach pokory...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']Dokladnie tak... Moja tez chce wiecej i wiecej, a przeciez ma wszystko, co powinna miec. I my tez - zdrowie, milosc, wzgledny dostatek, kochanych przyjaciol.. Takie sytuacje potarfia postawic do pionu, przypomniec, ze zycie zmienne jesy i niewiadomo, co nam sie za chwile zdazy i od kogo bedziemy potrzebowac pomocy. Ucze sie w takich chwilach pokory...[/quote]
przepiękne, prawdziwe słowa! Z własnego doświadczenia wiem, że nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli...Nie zawsze w życiu jest kolorowo...pamiętajmy o tych ludziach nie tylko teraz!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fortuna'][/color][/size][/b]

[B][SIZE=1][COLOR=blue]Ja zawsze mowie, ze co dajesz to wraca do ciebie zwielokrotnione.. Prawo przyczyny i skutku.[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][COLOR=blue]Gosiu ja tez chetnie pomoge w roznych formach, pomysle tez nad wakacjami. [/COLOR][/SIZE][/B]
[/quote]

[FONT=Century Gothic][SIZE=3][B]Fortuno Ty zawsze tam gdzie jest potrzebna pomoc :loveu::loveu::loveu:[/B][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...