Jump to content
Dogomania

Skrajna bieda, serce dla zwierząt, prosimy o pomoc


GoniaP

Recommended Posts

Gonia , ty zapisz sobie rozmiary kazdego czlonka z tej rodziny , a jak najpierw paczke zrobie moze :slodycze dla dzieci ,a dla suni :miski cos na odpchlenie ,na odrobaczenie ,obroze ,smych i troche jakichs lakoci dla suni tez;).

ps:adres potrzebuje .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Jak nie chcecie ubrań to nie. Ja dzisiaj wybrałam dobre rzeczy z których moja córka wyrosła, a które na pewno by się dziewczynkom w tym wieku podobały. Ale jak nie to nie :shake:. Niestety kasy nie dam, bo sama nie mam.[/quote]
Nie unoś się i nie obrażaj - wszyscy tu staramy się wybrać najkorzystniejszą dla tej rodziny formę pomocy; pięknie z Twojej strony, że przygotowałaś odzież - poczekaj proszę aż Gonia zrobi ( po jutrzejszej babskiej rozmowie) listę potrzeb i pod tę listę będziemy zbierać KONKRETNE dary;
Uśmiechnij się i pomyśl, że robimy wspólnie coś dobrego dla drugiego czlowieka i jego psa! Czy to nie wspaniałe uczucie?!
EMIR

Link to comment
Share on other sites

Ewuś, to nie tak :) Jak każdy z nas przygotuje paczkę bez jakiejś koordynacji, to może się okazać, że Rodzina otrzyma multum rzeczy, których nawet nie będzie miała gdzie przechować. Z pewnością przydadzą im się rzeczy, ale ilości hurtowe mogą narobić dużo kłopotów. Nie będą mieli gdzie pochować rzeczy i będą się czuć gorzej, że kogoś urażą, jak coś oddadzą albo coś... Ja przynajmniej tak się czułam, gdy w ramach pomocy zostałam obdarowana czymś, co nie bardzo mi pasowało. Jednak nie umiałam odmówić, bo było mi głupio. Ktoś się stara, a ja fochy strzelam...
Trzeba też wziąć pod uwagę, że mają mało miejsca, a gdzieś te rzeczy będą musieli pochować. W jednej izbie będzie ciężko...

Link to comment
Share on other sites

A może mamy jakąś mąąąąąąąąądrąąąąąą osobę, która mogłaby udziellić im pomocy prawnej, fizycznej w staraniach np. o mieszkanie, bo z wątku wynika, ze to nie jest rodzina patologiczna, a po prostu niezaradna....Ot, tak sobie pomyślałam;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobry pomysł z tym planem
Bo z nadgorliwości zarzucimy ludzi wszystkim potrzebnym i niepotrzebnym
może w 1 poście zrobić listę potrzeb i obok wpisywać chętnych którzy deklarują dany podpunkt??

A z tą poradą prawną to super pomysł :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Wydaje mi sie, ze najbardziej racjonalna propozycje daje Pani Emir - regularny zakup podstawowej zywnosci daje poczucie bezpieczenstwa, nie kolejny ciuszek, gdy w lodowce gwizdze wiatr.
Moze zamiast placic za wysylke paczki z ciuszkami - w najblizszym miesiacu przekazac rownowartosc na podane konto i nieco za te pieniadze zapelnic spizarke. A potem ewentualny ciag dalszy.

(Doskonale problem nadzwyzek dobrych uzywanych ciuchow rozwiazano w Kanadzie - oddaje sie lub za grosze sprzedaje ciuchy w sklepach Armii Zbawienia - tam wystawione na sprzedaz kazdemu chetnemu tez bardzo tanio, a caly dochod ze sklepu przeznaczony jest na kupno po prostu paczek zywnosciowych dla ludzi w trudnej sytuacji - w Kanadzie tez tacy są, nie tylko u nas).

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny dzis jestem wstanie wyslac 6 par nowych dzinsow roznych kolorow!!!!! i rozmiarow

Spodnie NOWE!!! pozostalosci po zlikwidowanym sklepie. Czy ktojs wystawi to na bazarek dla tych ludzi czy da im sie to bezposrednio jest mi to obojetne.

Chce poprostu to komus podarowac,a mysle ze takiej rodzinie by sie to przydalo.

Ja bazarku wystawic niemoge bo niemam czasu tego pilnowac.

Link to comment
Share on other sites

cioteczki, nie zdarze teraz przeczytac calego wtaku bo musze leciec, a bardzo mnie to wszytsko poruszyło.

Proponuje wiec transpotr do poznania z okolic lodzi wszytkiego co tylko bedzie do przewiezienia, mam kogos kto dwa razy w tygodniu jedzie z lodzi do warszawy i jestem pewna, ze bezplatnie pomoze.

Jesli bedzie potrzebna taka pomoc polecam sie o kazdej porze. Nie zawsze jestem na necie wiec 665219777

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']Dziewczyny dzis jestem wstanie wyslac 6 par nowych dzinsow roznych kolorow!!!!! i rozmiarow

Spodnie NOWE!!! pozostalosci po zlikwidowanym sklepie. Czy ktojs wystawi to na bazarek dla tych ludzi czy da im sie to bezposrednio jest mi to obojetne.

Chce poprostu to komus podarowac,a mysle ze takiej rodzinie by sie to przydalo.

Ja bazarku wystawic niemoge bo niemam czasu tego pilnowac.[/quote] Wysyłaj, nie zmarnuje się ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']Dziewczyny dzis jestem wstanie wyslac 6 par nowych dzinsow roznych kolorow!!!!! i rozmiarow

Spodnie NOWE!!! pozostalosci po zlikwidowanym sklepie. Czy ktojs wystawi to na bazarek dla tych ludzi czy da im sie to bezposrednio jest mi to obojetne.

Chce poprostu to komus podarowac,a mysle ze takiej rodzinie by sie to przydalo.

Ja bazarku wystawic niemoge bo niemam czasu tego pilnowac.[/quote]


Wstawianie ofiarowanych rcczy na bazarek - jest swietnym pomysłerm a zebrane pieniądze zasilić mogą "fundusz żywnościowy". Kto może zając sie wystawianiem i koordynacją tego?
EMIR

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olgaj']cioteczki, nie zdarze teraz przeczytac calego wtaku bo musze leciec, a bardzo mnie to wszytsko poruszyło.

Proponuje wiec transpotr do poznania z okolic lodzi wszytkiego co tylko bedzie do przewiezienia, mam kogos kto dwa razy w tygodniu jedzie z lodzi do warszawy i jestem pewna, ze bezplatnie pomoze.

Jesli bedzie potrzebna taka pomoc polecam sie o kazdej porze. Nie zawsze jestem na necie wiec 665219777[/quote]
przyjęłam, zapisałam - jak będzie potrzeba dam znać; dziękuję
EMIR

Link to comment
Share on other sites

ja już teraz jestem w rozterce, mam kilka bardzo ładnych rzeczy do oddania, w które po prostu się nie mieszczę, mieszkam daleko, więc byłby problem z trransportem, a pieniądze za wysyłkę lepiej przeznaczyć dla tych ludzi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emir']Wstawianie ofiarowanych rcczy na bazarek - jest swietnym pomysłerm a zebrane pieniądze zasilić mogą "fundusz żywnościowy". Kto może zając sie wystawianiem i koordynacją tego?
EMIR[/quote]


Kochane ja mogę powystawiać te rzeczy wszystkie jeśli dostanę zdjęcia i wymiary oraz krótkie opisy, nie ma problemu jestem na necie po pare godzin dziennie jednak mieszkam w Sosnowcu więc wysyłka musiałyby się zając osoby które te rzeczy proponują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Dowiedziałam się od Donvitowa,że dzieci,to dziewczynki w wieku 6,8 i 10 lat!
Więc ciuszki dziewczęce będą potrzebne!
Myślę,że oprócz wpłat,paczki z żywnościa i karma dla suni.
Dla rodziców może też jakieś ciuchy?
Gonia-musisz zrobić wywiad jakie rozmiary oraz czego najbardziej aktualnie potrzebują![/quote]
Dopiero teraz weszlam na ten watek (podeslany przez ktoras z czujnych Cioteczek) i musialam sila powstrzymywac lzy....kolega z naprzeciwka patrzyl dlaczego sie zaslaniam. Niezwykla, poruszajaca historia biednych, dobrych ludzi, ktorych zycie nie oszczedzalo.
Goniu, dobrze zrobiliscie z Donvitowem, ze zostawiliscie suni, ze zalozylas ten watek. Na pewno wiele osób pomoże. Ja też sie przylącze.
Czy Mama Rodziny potrzebowalaby ubran? Jaki mniej wiecej rozmiar?
A te Dziewczyneczki pewnie drobinki? Mam mase ciuchow po mojej Ulce, z ktorych wyrosla. Oczywiscie wysle, jesli bedzie taka potrzeba.
Bo Ty Goniu teraz wszystkiego sie dowiadujesz :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UeMka']Kochane ja mogę powystawiać te rzeczy wszystkie jeśli dostanę zdjęcia i wymiary oraz krótkie opisy, nie ma problemu jestem na necie po pare godzin dziennie jednak mieszkam w Sosnowcu więc wysyłka musiałyby się zając osoby które te rzeczy proponują.[/quote]
Sądzę, że przy dobrej woli i życzliwości jaka otacza tę sprawę da się to zgrać


[B][U]Wpłaty 22.04.[/U][/B]
50,- Zofia Władysława G.
200,- Elzbieta Zofia G.
___________________
250,- razem
150,- saldo
___________________
[B]400,- ogółem[/B]

[B][U]Wpłaty 29.04.[/U][/B]
50,- Jolanta D.
400,- saldo
____________________
[B]450,- ogółem[/B]

[B][U]Wpłaty 30.04.[/U][/B]
70,- Beata D.
450,- saldo
____________________
[B]520,- ogółem[/B]
[B][COLOR=red]247,- zakupy[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]_________________[/COLOR][/B]
[B]273,- saldo[/B]

EMIR
p.s przepraszam za zwłokę w przekazaniu tej info, ale spaliły nam się fundacyjne komputery i dopiero pożyczyliśmy jednego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...