Jump to content
Dogomania

LOCZKA - słodka sunia u nas w DS !!!


Poker

Recommended Posts

Lokowana panna zarasta loczkami. Nadal nie odstępuje mnie ani na krok, gdy wychodzę z domu i psy zostają z mężem, to popiskuje.Głupolek mały. Nawet jak wychodzę z łazienki po 3 minutach , to się cieszy jak szalona. I jak jej nie kochać?

Link to comment
Share on other sites

Widzę ,że zaglądacie.To pokażę kogo przed chwilą zobaczyłam.

 

 

Szczekuszka.jpg

 

 

Szczekuszka_2.jpg

 

 

Czyż nie jest podobna do Loczki ?   Nazywa się szczekuszka.

 

Wkleję opis z internetowej Wyborczej

 

Ochotona iliensis, czyli szczekuszka ili, znana jest nauce dopiero od 1983 roku. Wtedy odkrył ją w górach Tienszan (Tian Shan) Li Weidong, chiński naukowiec i autor zdjęć. Nazwał ją na cześć swojego rodzinnego miasta Ili- ''myszą'' Ili. Szacuje się, że populacja ssaka wynosi obecnie jedynie 1000 osobników. Od chwili okrycia jej liczebność spadła o około 70%.

Życia szczekuszce na pewno nie ułatwia zmiana klimatu. Przez globalne ocieplenie musiała przenieść się w wyższe rejony gór - z 3200 m n.p.m na 4100 m n.p.m. Naukowcy przypuszczają też, że szeregi futrzaków musiała przetrzebić jakaś epidemia. Nie pomaga też fakt, że są to bardzo aspołeczne zwierzęta, żyjące w dużym oddaleniu od siebie. Ponadto nie zaobserwowano by wydawały jakieś dźwięki.

Szare futro z rdzawymi plamami maskuje zwierzęta na skalnych poboczach, na których mieszkają w naturalnych rozpadlinach. Przeciętny osobnik ma około 20cm długości i może osiągnąć do 250 gramów masy. Ich uszy rosną do około 36 - 37mm. Wszystko to czyni szczekuszkę ili największym przedstawicielem rodziny szczekuszek.

Zwierzątko bardzo trudno zaobserwować w naturze. Do tej pory potwierdzono jedynie 27 obserwacji gryzonia. Li Weidong postanowił poświęcić badaniu szczekuszek swoje życie. Jak podają media, przeznaczył na ochronę gatunku około 32 tysiące dolarów z prywatnych funduszy. Czuje się odpowiedzialny za losy szczekuszki.

Odkryłem ten gatunek i obserwowałem, jak staje się coraz bardziej zagrożony. Jeśli wyginie na moich oczach, będę czuł się bardzo winny... - mówił Li Weidong.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...