Jump to content
Dogomania

Sonia - uroda może i przeciętna, ale charakter - ANIELSKI! :)


Nutusia

Recommended Posts

"Tzw. porządek" - dobrze napisane. Wczoraj odkurzał "winowajca" i mył podłogę. W nocy popadało. Po powrocie do domu będzie miał Dzień Świstaka, czyli tzw. powtórkę z rozrywki ;) I o to najbardziej się burzy - że szkoda czasu i sił na sprzątanie, skoro za chwilę będzie tak samo :)

Link to comment
Share on other sites

"Tzw. porządek" - dobrze napisane. Wczoraj odkurzał "winowajca" i mył podłogę. W nocy popadało. Po powrocie do domu będzie miał Dzień Świstaka, czyli tzw. powtórkę z rozrywki ;) I o to najbardziej się burzy - że szkoda czasu i sił na sprzątanie, skoro za chwilę będzie tak samo :)

Normalnie jak bym swojego pana męża słyszała.

Dosłownie jota w jotę to samo mówi.

Na dodatek jeszcze w klapeczkach do kurek biega a ja później owe klapeczki z gówienek muszę myć,żeby stempli na podłodze nie było.

Noooooo,bez mózg jeden,

 

Muszę się troszkę zresetować i nie na wszystkie wątki będę przez kilka dni wchodziła.

Pochowaliśmy dzisiaj podhalankę.

Link to comment
Share on other sites

Nigdy jeszcze nasz bank nie uszczknął nic z przelewów Mattilu i oby tak dalej! Inną sprawą jest kurs, po jakim przeliczają...

 

Jutro kończy się moja opieka nad Insektami i Figunią. Dziś, korzystając z bytności w stolicy z ograniczeniem czasowym związanym jedynie z kolejnym spacerkiem, byłam na otwartej właśnie wystawie prac Olgi Boznańskiej w Muzeum Narodowym. Przy okazji zajrzałam do galerii malarstwa polskiego i obejrzałam z bliska i daleka moje ukochane Kuropatwy Chełmońskiego :) Nogi weszły mi w zadek, ale warto było!

 

A to moje Insekty :)

 

20130709_164044.jpg

No to u mnie pewnie przeliczają po wyższym kursie a zabierają prowizję a u Ciebie bez prowizji a z innym kursem i wychodzi pewnie na to samo :) Każdy Bank ma swoje taktyki :D

Link to comment
Share on other sites

Ze mnie to chyba jednak faktycznie jakaś wiedźma jest!!!!

Zasiadłam wreszcie i napisałam tekst do ogłoszeń dla Soni. I co?! Dosłownie, gdy stawiałam ostatnią kropkę - zadzwonił telefon! Pani Patrycja, która miała kontakt do mnie od malagos od bardzo dawna, ale trochę się w rodzinie zadziało, Mama rękę złamała i takie tam...

No, tośmy sobie pogadały i jesteśmy umówione na przyszły tydzień na wizytację ;) Sonia mieszkałaby z Mamą p. Patrycji, w domu z ogrodem. Okresowo miałaby do towarzystwa sunię p. Patrycji (coś na kształt wyrośniętego yorka) oraz kota staruszka.

Zaczynamy kciukać, a ja dzwonię do Doktora umawiać termin zabiegu i... piszę nowy tekst do ogłoszeń dla Imki ;)

Na wszelki wypadeczek, wstawię tu jednak ten tekst, skoro już go wymodziłam ;)

Sonia – anioł nie pies!

Sonia miała dotąd podłe życie! Niechciana, niekochana, więziona na łańcuchu, przepędzana i nikomu niepotrzebna psina skazana była sama na siebie. Tym bardziej dziwi, jakim jest grzecznym i ufnym psem o nienagannych manierach. Jest spokojna, subtelna, delikatna, nie szczeka niepotrzebnie, uwielbia się przytulać, ale nie jest nachalna.

Pozostawiona w domu na długi czas nie niszczy, nie hałasuje i zachowuje czystość. Potrafi chodzić na smyczy, bardzo grzecznie zachowuje się w podróży. Doskonale funkcjonuje z innymi psami oraz z kotami, na które wcale nie zwraca uwagi.

Jednym słowem – PIES IDEAŁ!

Sonieczka ma ok. 5 lat. Jest zdrowa, zaszczepiona i wysterylizowana.

Szukamy Sońci domu równie idealnego jak ona sama – takiego, który zasługuje na psiego anioła!

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt:

Link to comment
Share on other sites

Dorcia01 wsparła Imcię i Sońcię wpłatą 40 zł - baaaaaaaardzo dziękuję :)

Ponieważ Soniula jest w większej potrzebie "kasowej", na jej koncie zapiszę 30 zł, a na koncie Imciuszki już zapisałam 10 zł.

 

Na zdrowie :)

Link to comment
Share on other sites

Grażynko - bardzo dziękuję :)

Pokerku - stan konta na dziś to 469,38 zł plus na chwilę obecną z bazarku, który jutro się kończy będzie AŻ 330 zł (!!!). Będzie też grosik z bazarku Marysi O., no i ten wpłacony przez Grażynę49.

Tak więc na operację już Sonia ma środki zabezpiecznoe i jeszcze coś zostanie :)

Pieniążki będą jeszcze potrzebne na szczepienia i ewentualnie na chip, ale to już pikuś ;) Je niedużo, więc też jakoś się "zarobi".

Sonia ma też przyznaną pomoc z KWB w wys. 200 zł, która jeszcze nie wpłynęła. W tej sytuacji będę pewnie mogła z niej zrezygnować, co bardzo mnie cieszy :) Poczekam jednak do zabiegu, bo wiadomo - strzeżonego itp...

Co do zabiegu - popatrzyłam w kalendarz i będę się umawiała z Doktorem na czwartek, 19 marca. W przyszły weekend jedziemy do Krakowa, więc nie będzie nas cały dzień i pół nocy, a co za tym idzie, nie możemy zrobić operacji 12-go. Natomiast podjadę z Niońką we wtorek na szczepienie - jedno już będziemy miały z głowy, a drugie zrobimy pewnie przy ściąganiu szwów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

a co wy z tym Nionia i Niońka hę? Literki się sklejają czy co? Chyba, że ma być Niunia :P

Nutusia, lepiej powiedz jakie wspomagacze bierzesz, bo przydałyby się. Przedwiośnie, a Ty wyrabiasz 200% normy conajmniej :)

Link to comment
Share on other sites

A bo ta Sonia jakaś taka jest... ssssssycząca ;) A Nioniusia bardziej łagodna - jak psinka właśnie ;) W dodatku teraz się robi coraz przylepniejsza, coraz odważniejsza w domaganiu się głasków i mizianek i jest przy tym taka słodka... Nionia :) Niunia też fajnie, ale bardziej... banalnie! ;) :)

Ale że co z tą normą?... Wspomagaczy żadnych nie biorę. Ale jak tylko słonko mocniej przygrzeje, ziemia zapachnie i trawka się zazieleni... o! wtedy to już nikt i nic mnie nie zatrzyma!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Jak się zrobi troszkę cieplej a przynajmniej suszej to będę Cię molestowała żebyś wpadła do mnie.

Bardzo bym chciała poznać osobiście.

Może kiedyś z Kejciu się wybierzecie.

Mam cudne kolory farb  acrylowych /dobre marki z mężowskich końcówek/ to może Ziutce by się przydały.

Pomyśl proszę i gdzieś tam w grafiku mnie umieść.

Ja wiem,że ty mocno zajęty człowieczek jesteś,ale może.........

Bardzo się cieszę,że Sonieczka finansowo na operację jest już zaopatrzona.

Miłego weekendu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...