Jump to content
Dogomania

Sonia - uroda może i przeciętna, ale charakter - ANIELSKI! :)


Nutusia

Recommended Posts

proszę się nie rozdrabniać na "kurze stopy" tylko odpowiedzięc choć na jeden punkt. Rozumiem, że sen może być nie do opowiadania choćby przez wzgląd na posiadanego TZ-ta , ale nie skapiłybyście przepisu na nalewkę. Druga noga cały czas mie boli, a może nalewka spowoduje, że zapomne :D

no i jakiś filmik z baraszkowania Sonino-Imuszkowego albo choc zdjęcie !

P.S.

Ja nie wiem, że pozwalacie sobie ignorować moja psiapsiółkę Amigę! My tam do Was przyjedziemy!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Już ja spieszę z odpowiedzią na jedno z pytań - nalewkę robimy w czerwcu, jak kwitnie czarny bez. Zbieramy 36 baldachów, wkładamy do słoja, dodajemy pokrojoną cytrynę lub dwie, ze skórką i zasypujemy na 10 dni cukrem 0,75 kg. I zostawiamy zakręcone w ciepełku. Potem wlewamy pól l wódki i pół l spirytusu oraz ze 2 szklanki wody. I znów niech sobie postoi ze 2 tyg. Potem zlewamy przez gazę do innego pojemnika i niech znów postoi, by się sklarowało (o, dobre 2 miesiące), ale mozna pić już taką trochę mętną.

Link to comment
Share on other sites

A mnie nie do końca... na 10 dni?...
I jeszcze dodam, że malagos mówiła, że można też zamiast cytryny (albo zamiast jednej z tych dwóch) dać limonkę ;)

Jeśli chodzi o sen, to mi przypomnijcie jak się spotkamy - opowiem.
Mogę tylko napisać, że w moim śnie się potwierdziło, że mam pełne zaufania do Doktora i jestem więcej niż pewna, że byłby równie świetnym lekarzem od ludzi. W każdym razie ja bym się u niego poddała każdej operacji ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Nooo, wreszcie, choć trochę jaśniej. Zakładam że 10 dno to 10 dni :)

 

A kurza stopa wzięła się stąd, że ostatnio oglądałyśmy z Zośką ciurkiem (dzień po dniu) Czterech Pancernych i Psa, i tam to właśnie w obliczu groźnej sytuacji grożącej śmiercią nasz ukochany Janek wykrzyknął "kurza stopa!" co strasznie ubawiło Jędrka...;)

Link to comment
Share on other sites

Ale superowe zdjęcia.

Cud miód malina.

 

Co do nalewek to  gorąco polecam nalewkę farmaceutów.

Robi się ją z cytryn,cukru ,mleka i spirytusu wszystko w takich samych ilościach

/np po pół litra i pół kilo lub dla rozpędu po litrze i kilogramie./

Cytryny się obiera ze skórki tylko skórkę z 1 sztuki się dodaje/

Na wierzchu zrobi się twarożek co "ffffcale " nie przeszkadzai jest pyyyszny  tylko ostrosnie bo mocny.

Po 6 tygodniach zlewa się delikatnie przez sitko a następnie przez filtr do kawy.

Ja robiłam 2 wersje drugą z pomarańczami też pyszna.

Link to comment
Share on other sites

no i wystarczy postraszyć, a towarzystwo się od razu bierze do roboty :D

uwielbiam ogladać zdjęcia zabawowe psiurów. Nawet mój Gapiszonek jest :) A Lilucha klasa sama w sobie. Ciałko sprężyste, że hej!! Imcia widać, że wróciła do domu, do swoich (nie mówię o człowiekach)i szczęśliwa jak niewiemco :)

Gdyby nie to, że człowiek coś jednak w domu musi zrobić,mógłby siedzieć i patrzeć na te nasze stworzonka cały czas. To co potrafią wymyślić nieraz  "zwala z nóg" . Ostatnio miałam przygotowane w siatce ciuchy dla jednej rodziny co im się wszystko spaliło. Zapomniałam oczywiście wziąć do pracy i jak wróciłam, wszystkie ciuchy rozwleczone po podłodze i oczywiście wszystko w kudłach. 3 rolki poszły, żeby odkudlić. Marley po prostu uwielbia wyciagać wszystko z siatek. A jak się super na tym leży! :D

Link to comment
Share on other sites

To przecież nie wina Marlejya, tylko pańciowej sklerozy :)
Ja też uwielbiam obserwować jak psy szaleją. A jak śpią, to uwielbiam się wyciągnąć koło nich i jest mi ciepluuutko i spokojnie. A sprzątanie? Eeeetam, przecież i tak się od razu nanosi piach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...