Jump to content
Dogomania

Pojarmarkowa Lerka zamieszkała razem z Bliss i z nami.


Recommended Posts

Ja nie wiem , nie rozumiem dlaczego ludzie nie piętnują takiego postępowania.

Przecież kazdy pies jest znany w okolicy w mniejszym lub większym stopniu.

Po nagłośnieniu takiej strasznej zbrodni jak przywiązanie zwierzaka do drzewa,ludzie którzy rozpoznają powinni sami się zgłaszać.

Ja śledzę na fb taki watek rasowe bez domu.

Tam są często pokazywane takie i podobne sytuacje z prośbą o udostępnianie w celu rozpoznania właścicieli.

Prawie nikt na apel nie odpowiada.Tak jak by bidulki z kosmosu przyleciały.,nikt nic nie wie.

Masakra.Oby dało radę  bidulkę odratować.

Link to comment
Share on other sites

To często nie jest takie proste. Mało kto przywiązuje psa w pobliskim lesie, raczej wywozi go gdzieś dalej. Poza tym tak to już u nas jest, że sąsiad sąsiada kryje. Szczególnie, jeśli uważa, że to "tylko pies" i nie widzi w takim postępowaniu nic złego (!). Albo sam uprawia taki proceder...

A inna sprawa, że często wcale nie tak łatwo rozpoznać psa. Ja np. kojarzę psy sąsiadów "z widzenia" (no oprócz tych najbliżej mieszkających i bardzo charakterystycznych) ale żeby w takiej sytuacji rozpoznać na 100% że to czyjś pies to może być ciężko nawet jeśli ma się dobre chęci.

Trzymam kciuki za zdrowie suni.

Link to comment
Share on other sites

Duże psy zazwyczaj wpadają w osłupienie na widok mikrusów. Nemo Uli - pies olbrzym, który raczej by się nie patyczkował z żadnym innym samcem z prawdziwego zdarzenia, na widok "naszego" Krecika, który z wściekłością do niego dopadał i łapał ząbkami za łapska - spoglądał zadziwiony co za rozwrzeszczana pchła się na niego uwzięła, a minę miał przy tym... bezcenną! :)

Pies przywiązany w lesie... Bo co - inaczej by biegł za samochodem albo - nie daj boże - wrócił do domu?... :(

Link to comment
Share on other sites

Malagos mówiła, że jej TZ mówił, że ktoś mówił, że ten psiak jakiś miesiąc temu po wiosce się kręcił. Komuś widać to kręcenie się przeszkadzało :(. Może, kręcił się zbyt blisko jego domu?Ludzie bywają podli :(. Na szczęście - nie wszyscy :).

 

Lerka ma w sobie bardzo dużo ze szczeniaka. Wszędzie mam teraz porozciągane psie zabawki, wyciągnięte szczotki, szmaty do podłogi. Posłanka - skotłowane. Lata za mną, łapiąc mnie za pięty, lub za nogawki, zachęca Dużą do zabawy, ale ta jest poważna, jak przysłowiowa krowa na łyżwach ;). Z TZ nie chce wychodzić - zapiera się wszystkimi czterema łapkami o podłogę, ale trzeba to będzie przećwiczyć. Cóż, będzie ją wynosił, jak ja na początku ;)

Link to comment
Share on other sites

Lerka wyszła dziś z Panem - dzięki podstępowi Pani ;). Została ubrana w szelki i wyprowadzona przez Panią na dwór, po czym Pani, zdradziecko nawiała do domu :D. Nie było wyjścia, trzeba było pójść z Panem. I okazało się, że Pan nie jest taki straszny,. Pochylał się nad Lerką i mówił jej, ze jest dobrym psem. No, to szła dalej i....zrobiła na spacerku wszystko co trzeba.

 A Pani mogła wyjść na psacerek ze stęsknioną za bliskim kontaktem  Bliss :).

 

Mazowszanko, o te kilka godzin, wcale się nie boję, ale muszę szybko szukać domu dla Lerki, bo w końcu marca, planujemy tygodniowy wyjazd(córka  też, tyle, że własny) i Max i Bliss, zamieszkają razem z naszym ulubionym hoteliku przez 10 dni. Max jest cykor i Bliss mu będzie dodawać odwagi.

Ale Lerka, by musiała zamieszkać osobno, bo dwóm ONkom jej nie zostawię - taka ryzykantka, nie jestem. No, a to znacznie by zwiększyło koszt hotelowania.......

 

Dlatego chcę już ogłosić malutką - póki co sama i tylko na OLX. Jak ją ktoś pokocha, to poczeka, aż będzie po sterylizacji

Link to comment
Share on other sites

Kciukam za domek dla Lerki chociaż wątpię ,żeby ona była z tego zadowolona.

Można jeszcze zrobić darmowe ogłoszenie na Gumtree.

 Kiedyś robiłam, ale strasznie się nagimnastykowałam przy dodawaniu zdjęć. W dodatku, nie zapamiętałam o co tak dokładnie z tymi zdjęciami chodziło(format) i jak sobie z tym poradziłam ;).

Lerka i tak "musowo" spędzi z nami najbliższe 3 tygodnie. Za tydzień, wyróżnię jej ogłoszenie na OLX i powalczę z Gumtree

Link to comment
Share on other sites

Kciukajcie dalej,  proszę. Miałam już zapytanie sms o Lerkę. Ze Szczecina i czy można ją tam dowieźć........Sunię ogłaszam na Warszawę - Śródmieście.

A masz napisane w treści, np. że tylko na obszarze mazowieckiego ją dowieziesz...?

Zresztą, jak byś miała, to też pewnie nie dojrzą... :wacko:

 

 

Wwa-Szczecin - rzut beretem! Bobek tę trasę pokonywał pociągiem wiele razy i bardzo sobie chwalił :)

Ludzie to mają pomysły, jak rany... Tak samo ją można dowieźć, jak po nią przyjechać - ta sama droga ;)

Ale odwrotna, to już nie ta sama pewnie. ;)

 

 

 Kiedyś robiłam, ale strasznie się nagimnastykowałam przy dodawaniu zdjęć. W dodatku, nie zapamiętałam o co tak dokładnie z tymi zdjęciami chodziło(format) i jak sobie z tym poradziłam ;).

Lerka i tak "musowo" spędzi z nami najbliższe 3 tygodnie. Za tydzień, wyróżnię jej ogłoszenie na OLX i powalczę z Gumtree

Jak dobrze pamiętam, to gumtree rozróżnia duże/małe litery w rozszerzeniu i np. nie przyjmuje zdjęć w formacie .JPG, ale .jpg już bierze... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Lerka kocha się bawić zabawkami, kocykami, kapciami - no, wszystkim :). Czuję się teraz  tak, jakbym miała dwulatka w domu. Wszędzie porozwłóczone zabawki, kocyki, kapcie....... No, to poszłam i dokupiłam zabawek. Ale była frajda :). Przy Lerce, nawet Bliss się rozbawiła  [attachment=8840:DSC05875.JPG] . Taką zieloną potworę, to cały czas sobie wydzierały. Raz jedna się nią bawiła, raz druga. Lerka uciekała z zabawką  pod stół i tam bezpieczna przed Dużą, mogła potwora wreszcie spokojnie zagryźć ;) [attachment=8841:DSC05877.JPG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...