Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Dnia 19.03.2022 o 21:09, dwbem napisał:

Gabi, wyrazy współczucia.

A co do tej pani to trzeba koniecznie odebrać Odiego bo ona wyraźnie jest niezrównoważona i nie powinna mieć żadnego zwierzaka. Szkoda tego biedaka tylko sama nie wiem jak możecie tego dokonać. Czy jest możliwość po prostu do nie pojechać i odebrać psa?

Też tak myślę, trzeba go odebrać ,jak na tą chwilę nie mam pomysłu jak to zrobić i co dalej ? gdzie go umieścić ? 

Dnia 19.03.2022 o 23:00, elik napisał:

Trzeba byłoby zabrać Odisia z tego domu. Szukam dla niego miejsca, może jutro będzie założony wątek, będziemy zbierać dla niego deklaracje.
Jak będzie miejsce i deklaracje, będziemy się zastanawiać jak bezpiecznie odebrać Odisia od tej niezrównoważonej kobiety.

Jeśli tylko możesz Eliczku założyć dla niego wątek to najlepszy pomysł , spróbujemy pozbierać deklaracje a ja spróbuję rozejrzeć się? porozmawiać z panią o co tak naprawdę jej chodzi?  niestety nie znam jej adresu? Basia była u niej sama ale może spróbuję po prostu spytać pani? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.03.2022 o 22:19, anica napisał:

Jeśli tylko możesz Eliczku założyć dla niego wątek to najlepszy pomysł , spróbujemy pozbierać deklaracje a ja spróbuję rozejrzeć się? porozmawiać z panią o co tak naprawdę jej chodzi?  niestety nie znam jej adresu? Basia była u niej sama ale może spróbuję po prostu spytać pani? 

Aniu, wątek obiecała założyć limonka80, ale może dobrze byłoby najpierw ustalić adres tej kobiety i zabadać czy odda Odisia. Bez pewności co do tych faktów nie ma co podejmować jakichkolwiek kroków.

Link to comment
Share on other sites

No to się komplikuje... ponieważ gdyby to zależało ode mnie to oczywiście zabrała bym Odisia natychmiast! / biorąc pod uwagę , całą sytuację /  nie mam pojęcia co ta pani kombinuje?   zdawało by się że decyzja jest przemyślana, jak weszła do sklepu to od drzwi krzyczała ... jak dobrze że pani jest bo chodzę ,chodzę i nie mogę pani zastać! więc tym bardziej nie rozumiem tej dziwnej ,sobotniej rozmowy?   najbardziej to boję się ,że w najmniej odpowiednim momencie ,przyjdzie i powie , oddaję psa!  ja już nie jestem taka dyspozycyjna a przynajmniej na razie!  jeszcze ciągle ,życie uczy mnie pokory!  dopiero niedawno myślałam ,że już mogę i... okazało się ,że jednak nie! 😞 

Pomyślałam sobie tak -  zadzwonię jutro i powiem ,że mam obawy , jeśli chodzi o Odisia , ponieważ mówiła pani że jest poważnie chora ,że na początku kwietnia idzie do szpitala i że może to potrwać dłużej i że co będzie jak nikogo nie znajdzie do opieki ?  że my tutaj ,też potrzebujemy trochę czasu ,żeby zorganizować pomoc ,znaleźć domek? hotelik? że była pani tak zdecydowana na oddanie Odisia że już ,zostały poczynione pewne kroki , więc jeśli ma go oddać to dokładnie teraz! ?   i zobaczymy?

Link to comment
Share on other sites

Długo rozmawiałyśmy i Jest tak! - pani odda Odusia , powiedziała że ... tak to jest kochane psisko, najlepszy przyjaciel(???)  już się do niego przyzwyczaiła ale , "niestety uważa że jest związana " teraz są Święta cała rodzina leci do Anglii a ona musi zostać... przez psa , że jest na diecie ale w każdej chwili może zostać zabrana do szpitala że córki mają yorki , cziłki, takie malutkie pieski a on nie może zostać przy nich bo one szczekają a on chce atakować itp   innna znowu rozmowa niż ostatnim razem ale to nie ma sensu już oceniać!!!  pani powiedziała że nie może się dołozyć do hoteliku , żye z najniższej emerytury i jest wspomagana przez córki , może jeszcze poczekać na znalezienie domku , może nawet spotkać się z potencjalnym domkiem ,pójść na spacer ,poopowiadać o cechach charakteru i że jednak tym razem jest zdecydowana!  co możemy teraz zrobić dla Odusia?   czy decydujemy się na wątek i szukamy domku? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.03.2022 o 12:25, Jaaga napisał:

Gabi, przyjmij proszę wyrazy współczucia. 

 

Dnia 18.03.2022 o 13:01, Jo37 napisał:

Gabi - wyrazy współczucia.

 

Dnia 18.03.2022 o 14:31, Nesiowata napisał:

Trzymaj się Gabi.

 

Dnia 18.03.2022 o 18:34, Tianku napisał:

Wyrazy wspòłczucia Gabi 😞

 

Dnia 18.03.2022 o 20:02, anica napisał:

Gabi ,dziękuję i Przytulam kochana... 

 

Dnia 19.03.2022 o 18:49, Livka napisał:

Gabrysiu tak bardzo Ci współczuję ...

Przytulam Cię mocno do serca ❤️

 

Dnia 19.03.2022 o 21:09, dwbem napisał:

Gabi, wyrazy współczucia.

 

 

Dnia 19.03.2022 o 21:14, Tola napisał:

Gabrysiu, bardzo Ci współczuję, trzymaj się kochana. ❤️

 

Dnia 20.03.2022 o 09:32, Tyśka) napisał:

Gabi, moje wyrazy współczucia. 😞

Dziękuję z całego serca

Dnia 23.03.2022 o 15:43, anica napisał:

Długo rozmawiałyśmy i Jest tak! - pani odda Odusia , powiedziała że ... tak to jest kochane psisko, najlepszy przyjaciel(???)  już się do niego przyzwyczaiła ale , "niestety uważa że jest związana " teraz są Święta cała rodzina leci do Anglii a ona musi zostać... przez psa , że jest na diecie ale w każdej chwili może zostać zabrana do szpitala że córki mają yorki , cziłki, takie malutkie pieski a on nie może zostać przy nich bo one szczekają a on chce atakować itp   innna znowu rozmowa niż ostatnim razem ale to nie ma sensu już oceniać!!!  pani powiedziała że nie może się dołozyć do hoteliku , żye z najniższej emerytury i jest wspomagana przez córki , może jeszcze poczekać na znalezienie domku , może nawet spotkać się z potencjalnym domkiem ,pójść na spacer ,poopowiadać o cechach charakteru i że jednak tym razem jest zdecydowana!  co możemy teraz zrobić dla Odusia?   czy decydujemy się na wątek i szukamy domku? 

Nie skomentuję z grzeczności......

Moim skromnym zdaniem trzeba Odisia stamtąd zabrać, pani już jest myślami przy świętach i wylocie do Anglii.

Może liczy, że Odiś szybko znajdzie dom, a jak wiadomo różnie z tym bywa.

Przy adopcji zamojskiego Reksia też miałam podobną sytuację. Oddają, nie oddają i tak przez kilka tygodni,  w końcu go oddali. Ale na szczęście znalazł wspaniały dom.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2022 o 10:00, anica napisał:

Gdyby był kochany , nawet przez myśl by im nie przeszło ,żeby mysleć o oddaniu ''członka rodziny''!!!

...  i Basia ,kiedyś również tak mówiła , jak się zaczynają dywagacje... oddać? nie oddać?   to niestety, oddają !  

Aniu, ile Odiś ma lat?

Link to comment
Share on other sites

Elu , Odiś ma około 6lat?  jak Basia przywiozła go do Wrocławia to miał rok lub dwa lata ?  u p Danuty był 4lata, zastanawiałam się czy nie dzwonić do Magdy ale nie chcę ich niepotrzebnie denerwować / chodziło mi o adres pani ale jak zaczęła odbierać telefon to już nie potrzebujemy , natomiast inne informacje to może jak już będziemy mogli coś więcej powiedzieć ,co dalej z losem Odusia/ Tysia jak znajdzie chwilę to zobaczy co tam można napisać w ogłoszeniu i myślę ,że będziemy go ogłaszać z moim numer telefonu ? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2022 o 16:09, Poker napisał:

Konieczne są zdjęcia do ogłoszenia.

Tak.  W ogłoszeniach zdjęcia to podstawa.  Przykro mi Aniu, ale z tymi zdjęciami Odiś nie ma szans, a jeśli już, to mizerne. Jeśli Ty nie dasz rady, to może poproś kogoś, żeby zrobił.

Link to comment
Share on other sites

Tak, ogłoszę Odisia. Mam mocno skurczoną dobę, ale mam nadzieję że jutro mi się uda. Niestety, zdjęcia nie są atrakcyjne. Przydałyby się domowe i spacerowe, z parę portretów, kilka przy człowieku, na trawce, aby było w czym wybierać. Mogę poszukać kogoś, kto zrobiłby zdjęcia, a może Pani kogoś mogłaby poprosić?

Czy łapka była badana? Czy Odi ma zrobiona profilaktykę? 

Może zapytać szafirkę lub LiliTOSI o miejsce? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2022 o 17:39, Tyśka) napisał:

Może zapytać szafirkę lub LiliTOSI o miejsce? 

U Szafirki nie ma raczej. dwa dni z Tola glowkowalysmy gdzie umieścić bezdomna sunię z 3 dzieci, stąd wiem bo Toli pytałam od razu o Hanię. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2022 o 16:09, Poker napisał:

Konieczne są zdjęcia do ogłoszenia.

 

Dnia 24.03.2022 o 21:45, Poker napisał:

Gdzie ta kobieta mieszka? W jakim rejonie miasta?

Na razie tylko takie mam , naprawdę nie mam talentu jeśli chodzi o zdjęcia ,zawsze... takie nie bardzo!

mieszkają gdzieś niedaleko mojego sklepu .

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2022 o 16:13, elik napisał:

Tak.  W ogłoszeniach zdjęcia to podstawa.  Przykro mi Aniu, ale z tymi zdjęciami Odiś nie ma szans, a jeśli już, to mizerne. Jeśli Ty nie dasz rady, to może poproś kogoś, żeby zrobił.

Elu ja żebym zrobiła ze 100 to  i tak nie będzie z czego wybrać , nie wychodzi mi 😞  nie znam tutaj nikogo z takimi zdolnościami ale oczywiście jak pani przyjdzie do mnie to będę próbowała do skutku .

Dnia 24.03.2022 o 17:39, Tyśka) napisał:

Tak, ogłoszę Odisia. Mam mocno skurczoną dobę, ale mam nadzieję że jutro mi się uda. Niestety, zdjęcia nie są atrakcyjne. Przydałyby się domowe i spacerowe, z parę portretów, kilka przy człowieku, na trawce, aby było w czym wybierać. Mogę poszukać kogoś, kto zrobiłby zdjęcia, a może Pani kogoś mogłaby poprosić?

Czy łapka była badana? Czy Odi ma zrobiona profilaktykę? 

Może zapytać szafirkę lub LiliTOSI o miejsce? 

Domowych  zdjęć to się chyba nie da zrobić? ale  może udałoby się jakoś umówić z panią gdybyś mogła Tysiu kogoś poprosić? jeśli będzie ktoś kto mógłby zrobić zdjęcia to poprostu zadzwonię i zapytam.

Dnia 24.03.2022 o 21:31, Jaaga napisał:

U Szafirki nie ma raczej. dwa dni z Tola glowkowalysmy gdzie umieścić bezdomna sunię z 3 dzieci, stąd wiem bo Toli pytałam od razu o Hanię. 

Zadzwonię do Hani , może akurat ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 09:58, Poker napisał:

Mogę podjechać i zrobić zdjęcia.

A może faktycznie LILUtosi miałaby miejsce? Znacznie bliżej Wrocławia.

To było by super!!! cudownie 😘 proponuję ,że ja zadzwonię do pani , zaproponuję ,że podam jej numer i już same się umówicie i jeszcze będziemy mieli adres , jeśli można to zadzwonię jeszcze dzisia?

może z tymi miejscami to poczekajmy aż Odi będzie miał deklaracje?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 10:22, Tyśka) napisał:

Zrobiłam ogłoszenie z tymi zdjęciami co są, później jak uda się zdobyć lepsze to podmienię:
https://www.olx.pl/d/oferta/serdeczny-nieduzy-przyjaciel-psiak-ktory-kocha-dzieci-i-caly-swiat-CID103-IDOtlzv.html?bs=olx_pro_listing
Nie pisałam o przebytej operacji - to wydaje mi się, że lepiej powiedzieć w rozmowie telefonicznej.

Tysiu moja kochana😘 aż nie wiem co powiedzieć... z tym maleństwem😍 , tak szybciutko ogarnęłaś ogłoszenia dla Odisia ,bardzo, bardzo , dziękuję 😘😍 allle ,sprawa przyspieszyła!  super ,mam nadzieję że znajdzie sobie chłopak domek na taki jak zasługuje ,że będzie kochany i już!  ...

... a te zdjęcia to faktycznie fatalne! nie dość że nie takie ujęcia to jeszcze nie wyraźne! 😞   przepraszam ale płakać mi się chciało jak pani powiedziała z czym przyszła , nie wiedziałam jak się zachować .. na początku ,ponieważ mnie zaskoczyła tym newsem.... naiwna próbowałam ją przekonać ,żeby mu tego nie robiła....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 11:12, limonka80 napisał:

Obiecałam założyć Odiemu wątek, zrobię to dziś po południu. 

Ostatnio trochę spraw mi się nawarstwiło, do tego mój Dżekunio coraz gorzej, ale dziś założę. 

 

Poczekamy spokojnie , pani powiedziała że do końca miesiąca może być u niej , że teraz specjalnie jest na diecie ,że może nie pójdzie jeszcze do szpitala , zobaczymy co powie przy następnej rozmowie ? myślę że się uspokoiła jak jej powiedziałam że na pewno będę szukała pomocy i znalezieniu dobrego domku dla Odiego tylko że to może potrwać i że musi obiecać że go nie odda do schroniska albo komuś przypadkowemu , obiecała !

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 11:26, anica napisał:

Poczekamy spokojnie , pani powiedziała że do końca miesiąca może być u niej , że teraz specjalnie jest na diecie ,że może nie pójdzie jeszcze do szpitala , zobaczymy co powie przy następnej rozmowie ? myślę że się uspokoiła jak jej powiedziałam że na pewno będę szukała pomocy i znalezieniu dobrego domku dla Odiego tylko że to może potrwać i że musi obiecać że go nie odda do schroniska albo komuś przypadkowemu , obiecała !

Mam nadzieję, że będzie tak jak obiecała, ale z tego co pisałaś wcześniej, ta pani nie jest chyba zbyt stabilna emocjonalnie, więc niepokój jest .... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...