Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/04/18 in Posts

  1. Żeby nie kłopotać dłużej dobrych dusz piesiowych, po krótkiej i wielce owocnej rozmowie z malagos informuję, że piesek idzie do mnie na DS. Ostatnio przeszłam dość ciężką grypę. Odebrało mi węch, smak, na koniec głos, ale nie odebrało mi rozumu, na szczęście ;), więc w ciężkich bojach z tym głosem przedyskutowałam sprawę z moim psiolubnym Mirkiem i decyzja została podjęta :) ku obopólnej zgodzie i radości. Pełna radość będzie dopiero po faktycznym przyjęciu naszego nowego szczęścia, a to dopiero za parę dni, bo razem z malagos ustaliłyśmy, że szczęście byłoby dobrze najpierw wykastrować. Jakoś to załatwimy, żeby piesek za długo z tematem nie czekał i może uda się przy okazji sprawdzić, co to jest z tą przepukliną, żeby od razu i ją ciachnąć. To są już drobne szczegóły, najważniejsze, by jeszcze te kilka dni malagoski wytrzymały, bo łapek i ogonków u nich zdecydowany nadmiar i kolejne się szykują do wzięcia :):):). No i zgodziła się Małgosia na zmianę imienia psiakowi. Jako że u mnie jest już Laska, para Lodek i Laska mogą wzbudzać dwuznaczne skojarzenia :). Ja proponuję dobre, stare, polskie imię Pimpek, ale może ktoś ma lepszą propozycję na dwie sylaby? W każdym razie, Pikusia też już mam.
    8 points
  2. Tak sobie myślałam o tym co napisałam i ... kurna, brałabym tego Reksia znowu :) pomimo wszytskich przeciw. No bo jak by to było, jak by Reksia nie było???? Nudno, smutno chyba.
    5 points
  3. Pani Ania tak pięknie pisze o swojej Rodzinie:) Jasiu to już duży Jan:) Zwariowany, energiczny. Dba, bym nie zaspała do pracy:) Kiedy wychodzę z Szamanem na spacer, Jasiu czeka pod drzwiami. Kiedy wracamy i szukam w kieszeni klucza do mieszkania, to Jasiu już wie, ze to my i nawułuje nas. Dobrze też, że mam duże łózko, bo śpimy wszyscy razem, więc zimowe wieczory nam nie straszne:). Szczęściara ze mnie ze mam taki duet:)
    4 points
  4. I to jest to! Karo znaczy "czarny" i do piesia będzie pasować. Nie mam kota (no, może w głowie trochę ;)) i nawet nie wiedziałam, że Pimpek może być kotem. W dawnych, lepszych czasach, Pimpkami mojego otoczenia były zdecydowanie psy, takoż Ciapki. Ale Karuski też były i takie śliczne o nich czytanki... chyba były ;). Z imieniem Solar dla pieska spotykam się pierwszy raz, ale jakoś mi nie pasuje, no i nie "stare polskie". A teraz moda na stare imiona. Więc zostanie Karuś. Dzięki za miłe słowa wszystkim i dajcie już spokój, bo się zbiesię ;). Tinek śliczny i nawet próbowałam namówić TZ na pakiet, ale się nie dał. Jemu tej miłości byłoby za dużo jednak. A mówią, że kochanego ciałka nigdy za wiele :):):). Dobrej nocy wszystkim z Wawra życzymy, a pieskom niech się przyśnią ciepłe domy i własne!
    3 points
  5. I jeszcze niespodzianka dla wszystkich fanek trójłapka Jasia - Jaś to już chyba Jan - zobaczcie jak zmężniał, chociaż przy Szamanie wciąż trudno to zauważyć ;)
    3 points
  6. Natka rozkręca się na tyle, że czasami powarkuje na inne psy jak są za blisko mnie i je odgania. Na dwór wychodzi bez smyczy, woli jednak schodzić ze schodów, niż na nie wchodzić - obawia się szpar między stopniami. Sucha karma nie bardzo jej wchodzi, ale jak wymieszam z mokrą, to już jest OK :)
    3 points
  7. Nasza koteczka szareńka Miłka dała się pogłaskać, ba, jak cofałam rękę, podchodziła wyprężona i zaczęła muczeć :) Lilusi jeszcze ani razu nie udało mi się dotknąć :(
    3 points
  8. Aneciku, takie coś stworzyłam :-) Bezik - pies w typie West Highland White Terrier czeka na dom! Bycie rasowym zwykle nieco poprawia komfort życia... Daje lepsze perspektywy na dom, świadomą decyzję... Niestety w przypadku Bezika to raczej nie był żaden atut.. Bezik pewnego dnia pojawił się pod jednym z domkow jednorodzinnych i zamieszkał na wycieraczce.... Zgubił się? Uciekł? Nie, jednak wyrzucili..Dobrzy ludzie dali jeść, ale niestety, nie mogli go zatrzymać. I choć może Bezik jeszcze o tym nie wie, ale właśnie rozpoczyna się jego nowe życie i szansa na dom - taki prawdziwy, odpowiedzialny i pełen miłości. Taki na jaki zasługuje słodki Bezik. Bezik ma około 6 lat, jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony, posiada aktualną książeczke zdrowia. Waży 13 kg, grzecznie jeździ samochodem, chodzi na smyczy, zachowuje czystość w domu. Stosunek do do psów i kotów obojętny.Może zamieszkac z innym zwierzakiem. Może to właśnie Ciebie ujęła ta smutna historia słodkiego Bezika? Jeśli tak, to daj mu prawdziwy dom. Zna już tułaczkę, ból i samotność... Teraz czas na miłość, radość i troskę :) Obecnie Bezik przebywa w Hotelu dla psów w okolicach Będzina. Obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy. Dowóz do przyszłego domku za zwrot kosztów. Więcej informacji pod podanym numerem telefonu.
    2 points
  9. Proszę Ma około 6 lat, waży 13 kg, grzecznie jeździ samochodem, chodzi na smyczy, zachowuje czystość, do psów i kotów obojętny.
    2 points
  10. 2 points
  11. Wciąż zadziwia mnie ta wielka przyjaźń Jasia i Szamana. Mimo, że w domu jest jeszcze drugi kot, to jednak nierozerwalna więź połączyła małego kotka i wielkiego psa.
    2 points
  12. Troszkę Malwinki :). Jeszcze się troszkę boję ale bardzo bym chciała, ogonkiem kręcę już kółka. I mam chłopaka -Ivo, to ten któremu rozdaję buziaczki :).
    2 points
  13. 2 points
  14. bo z nami już tak jest. Miałam od szczeniaka sunię łobuzicę - jak przegięła z rozrabianiem to ja za karę ją do budy smyczką przywiązałam (buda stała jako schronienie w razie zmiany pogody podczas mojej nieobecności i nie było przy niej łańcucha) Ledwo weszłam do domu, wyglądam przez okno i...matko jedyna, pies przy budzie wisi, co za draństwo i w te pędy leciałam nazad psa z niewoli uwolnić.Myślę, że podobne emocje towarzyszą Tobie przy tym czarcie małym.Złościmy się na nich ale kochamy ponad miarę. Pozdrawiam
    2 points
  15. Mama może zamieszczać kiedy Michaś śpi :) co prawda w ciągu dnia ma turbodrzemki, ale dajemy rade. Heniutek ostatnio na spacerze bronił swojej Pani jak lew. Pojawił sie inny piesek, który chciał im towarzyszyć w spacerowaniu a Heniek stawał między nim a mamą i oddzielał swoją prywatną pańcie własnym ciałem :)
    2 points
  16. Biedna psina:( Co za bezduszni ludzie żyją na wsi chciałoby się napisać. Ale i w mieście niewiele lepiej. Dla Malagosów jak zwykle słowa uznania :)
    2 points
  17. Jestem u Benitki. Martwi ten jej strach ale też i cieszy ,że już nie jest takim strachulcem jak na początku. Na wszystko potrzeba czasu.
    2 points
  18. Ogłoszenie już aktywne https://www.olx.pl/oferta/bezik-pies-w-typie-west-highland-white-terrier-czeka-na-dom-CID103-IDsxWC5.html
    1 point
  19. Do usług kochana Gabi. I nie martw, znajdziemy Iryskowi domek szyty na miarę, zobaczysz!!!
    1 point
  20. Rozczulające foteczki Jasia z Szamanem :)
    1 point
  21. KOCHAMY BARDZO Melke. Jetsemy umowienie na wtorek na eutanazje Melci w domku -(
    1 point
  22. Henius tak długo czekał na taka cudowna Pancie wiec nie bedzie sie dzielił z innym pieskiem.
    1 point
  23. Powodzenia i wytrwałości w ratowaniu tego maleńkiego życia psinki okruszynki.
    1 point
  24. Saba już zaczyna chodzić na chorej łapce. Podczas jedzenia podbiega i obwąchuje wszystkie miski, a potem jak zaczyna jeść ze swojej, to inny psiak nie ma prawa podejść. Taka mała cwaniara :) może dzięki temu nie jest wychudzona, bo dawała sobie radę w schronie.
    1 point
  25. Są też dobre wieści. Wika ma dom:) Cudna, zaprzyjaźniona z Opiekunką Rodzina pokochała naszą dziewczynkę i Wikunia zostanie na zawsze w Krakowie otoczona miłością i opieką. Czeka ją dalsza rehabilitacja ale najważniejsze ,że jest już u siebie:) Potem prześlę domowe zdjęcia Wikuni zwanej teraz Lotką:)
    1 point
  26. słodka kruszynka! Trzymam kciuki by wszystko dalej szło gładko :) przy takim osesku jest dużo zajęcia i trzeba bardzo uważać, ale widać, że dobrze Ci idzie. Pisz czasem, jak się mała rozwija :)
    1 point
  27. Dzięki już zrobiłem i zaczął się przytulać słodziaczek. Zadzwoniłem do weterynarza i powiedział że nie ma potrzeby żeby pieska męczyć podróżą. I jak robi mało kupki i rzadką w miarę to jest dobrze i dobrze przyjmuje pokarm gorzej jakby w ogóle przez ok. 2 dni nie robiła I że jak ma prutania (a ma) to espumisan dla dzieci na wzdęcia do mleczka 3-4 kropkle i będzie okej :* Cieszę się że będzie okej zobaczcie zaraz zdjęcie ^_^
    1 point
  28. Ja wczoraj jednego psiaka wyadoptowałam - niestety nie byl to Blekuś :( Za to Bleki załapał się wczoraj na wyjazd do weta na szczepienie p/ko wściekliźnie. Koszt 27 zl + 2,50 transport.
    1 point
  29. Się udało. Hanka za 7,50 zł ( 5 zł u weta i 2,50 zł transport) odmłodniała o 3,5 roku :) Wet dał nową książeczkę i w dacie ostatniego szczepienia na wściekliznę (styczeń 2018) wpisał 8 lat 5 miesięcy. Może ja też skorzystam :D
    1 point
  30. A nie widziałaś na horyzoncie wiosny?
    1 point
  31. Elu jestem pewna ,że domek dla Beni wywrócisz na lewą stronę :)
    1 point
  32. dzięki Sarus, że jesteś <3 Natusia juz lepiej, pierwszy spacer na smyczy udany, ale....kolejna - od dzisiaj zaczęła się u Natki cieczka! Hania bedzie mieć armagedon:( a ja juz nie wiem- moja 3cia sunia z Radys z cieczką...
    1 point
  33. O tak kolorowo jak na fotkach to nie jest, to nadal jeden wielki strach, ale i ciekawość świata. Jednak dzisiaj rano bardzo mnie zaskoczyła :) Moje zgniłki razem z Mimi zalegały jeszcze w łóżku, ja się ubrałam, ciepło, bo -17 na termometrze i miałam iść ze smyczą do sypialni żeby przypiąć panikarę Mimiśkę, ale myślę sobie, nie zawadzi spróbować, zawołałam a właściwie wymamrotałm pod nosem "Mimi", a Mimi pięknie przybiegła do ganku i usiadła pod drzwiami, sama jedna, bo moje zakopałery zostały w kołdrach dochodzić ;), oczywiście przy przypinaniu smyczy aż się kuliła ze strachu, może to jednorazowy mały sukcesik, ale i tak cieszy :) I jak poranna tradycja nakazuje, siedzimy przy kompie, pijemy kawę, Mimi na kolanach, nawet próbuje pisać nosem po klawiaturze żeby pozdrowić ciotule, sobotnio.
    1 point
×
×
  • Create New...