Jump to content
Dogomania

bądź odpowiedzialnym właścicielem-sterylizuj


nefre

Recommended Posts

Jeszcze raz coś napisze i za radą mojej ulubionej Modki Evelinki bede olewał cieie twoje posty i twoje mnożące się psy

Temat topiku brzmi" bądz odpowiedzialnym włascicielem"
Ty guciu jestes przykładem nieodpowiedzialnego własciciela :)

A swiadczy o tym to ,że znając swoje psy dopusciłaś do prawie smierci niny Mimo to mam nadzieje ,ze nina wyzdrowieje

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 605
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeden to samiec 7letni wykastrowany rok temu, 4 sunie:
Saba 10/11letnia wysterylizowana rok temu, Delta 3 letnia sunia wysterylizowana w tym roku, a dwie sunie czekają na sterylki 4 i 2 letnia (mam zamiar je za rok wysterlizowac jak bedzie akcja sterlizacji, badz moze w tym ja uzbieram na to pieniadze lecz bez akcji to koszt ok 600zl, a w akcji ok 300);) Coś jeszcze?;) Jak widać jestem za sterylkami

Link to comment
Share on other sites

ja pinkole znowu on :lol:

[QUOTE]A swiadczy o tym to ,że znając swoje psy dopusciłaś do prawie smierci niny Mimo to mam nadzieje ,ze nina wyzdrowieje[/QUOTE]
Nina sie srała do Tośki to ją tamta po ponad 3 latach postanowiła porządku nauczyć, tym bardziej ze jeste 4 razy wieksza.

[QUOTE]za radą mojej ulubionej Modki Evelinki bede olewał cieie twoje posty i twoje mnożące się psy
[/QUOTE]

Gdybys to zrobił, była bym Ci wdzięczna ... mam nadzieje, ze ty sie mnożył nie bedziesz ...


[QUOTE]Ty guciu jestes przykładem nieodpowiedzialnego własciciela [/QUOTE]

hehe, nowośc ...

[QUOTE]Nie ma co rozstrząsać dawnych błędów, z których właściciele doskonale zdają sobie w dniu dzisiejszym sprawę i nie mają zamioru ich powtarzać.
[/QUOTE]

działo się to rok temu

KaRa - moze i go wykastruje, no ale nie odemnie to zalezy. Ciekawa jestem tylko czy nie zaważyło by to na podejsciu psa do IPO - nie jest jakis super wybitny, potrzebuje motywacji, tylko czy aby kastracja nie zabila tego zmyslu atakowania rekawa ;-)
a z agresja radizmy sobie poprzez szkolenie - teraz spokojnie psa moge odwołac jak jest puszczony luzem, i pieknie do nogi przychodzi. wczesniej to nic nie skutkowalo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']Gucio:Uspione suczki, zeby się wypadki nie trafiły... hmmm, a z psami sie trafić nie moga... moga, tylko to wtedy problem właściciela suki, nie?(żeby nie było-to sarkazm jest...)

Razi mnie równiez to stwieerdzenie, ze jesteś za nakazem, ale póki nie ma to co tam- ja się nie przyłoże...[/quote]

zgadzam sie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']KaRa - moze i go wykastruje, no ale nie odemnie to zalezy. Ciekawa jestem tylko czy nie zaważyło by to na podejsciu psa do IPO - nie jest jakis super wybitny, potrzebuje motywacji, tylko czy aby kastracja nie zabila tego zmyslu atakowania rekawa ;-)
a z agresja radizmy sobie poprzez szkolenie - teraz spokojnie psa moge odwołac jak jest puszczony luzem, i pieknie do nogi przychodzi. wczesniej to nic nie skutkowalo.[/quote]

Jest to dorosły pies wiec już ma w swoim łepku zakodowane co nieco, i wątpie żeby kastracja w czymś Ci przeszkodziłą w IPO;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]to nie ma zupelnie zwiazku z kastracja, [b]jak pies ma pasje[/b] to kastracja tego nie zmienia![/QUOTE]
jak ma, a moj nie ma zbytnio. za pózno zaczete treningi (sierpien '05) i widac efekty.
a znam ja jednego psa co to postanowil sobie lekko odpuscic, moze wyjatek byl. ale sie jeszcze nie spotkałam z psem cwiczacym kastrowanym na zawodach.
Ale skoro i tak pies cieczka nie wykazuje zbytniego zainteresowania u zadnej suki, to narazie nam to nie potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']jak ma, a moj nie ma zbytnio. za pózno zaczete treningi (sierpien '05) i widac efekty.
a znam ja jednego psa co to postanowil sobie lekko odpuscic, moze wyjatek byl. ale sie jeszcze nie spotkałam z psem cwiczacym kastrowanym na zawodach.
Ale skoro i tak pies cieczka nie wykazuje zbytniego zainteresowania u zadnej suki, to narazie nam to nie potrzebne.[/quote]

Mój spike też nie był nigdy zainteresowany:-o a miałam już samce przed nim i to byli niezli adoratorzy :razz: Ale i tak powiedziałąm TAK kastracji;) Bo napocżtku trzeba swoim pomóc, a pozniej innym ;)

Link to comment
Share on other sites

Gucio, jak pies pasji do czegoś nie ma, to zabawa z tego, ze sie tak wyraże, o kant dupy potłuc i sprowadas ie to do spełniania, najczęściej pustych, ambicji własciciela. Bo pies zmuszany do pracy, a pies chcący pracowac, to coś zupełnie innego. Wynika z tego, ze to IPO jest tylko dla Ciebie, a nie Waszej więzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']jak ma, a moj nie ma zbytnio. za pózno zaczete treningi (sierpien '05) i widac efekty.
a znam ja jednego psa co to postanowil sobie lekko odpuscic, moze wyjatek byl. ale sie jeszcze nie spotkałam z psem cwiczacym kastrowanym na zawodach.
Ale skoro i tak pies cieczka nie wykazuje zbytniego zainteresowania u zadnej suki, to narazie nam to nie potrzebne.[/quote]

O wpływie kastracji na psy pracujące pisała p.Mrzewińska.Wpływ ma o tyle,że psy się nie rozpraszają jak zwąchają sukę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']Gucio, jak pies pasji do czegoś nie ma, to zabawa z tego, ze sie tak wyraże, o kant dupy potłuc i sprowadas ie to do spełniania, najczęściej pustych, ambicji własciciela. Bo pies zmuszany do pracy, a pies chcący pracowac, to coś zupełnie innego. Wynika z tego, ze to IPO jest tylko dla Ciebie, a nie Waszej więzi...[/QUOTE]
Napisałam, że nie ma ZBYTNIO. Ale zawsze jestes i sie psu podoba. Zreszta ja sie zapisalam tylko na PT, do IPO mnie szkoleniowiec namowil, bo mowil, ze mozna z nim pracowac.
dobra kurde koniec mojego tematu, nie lubie jak sie o mnie gada

pzdr
Klaudia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']
[COLOR=black]A Sajlora nie wykastruje - bo nie widze takiej potrzeby. [/COLOR]

[COLOR=black]Jestem za przymusową kastracją psów nie hodowlanych![/COLOR]
[/quote]

[COLOR=black]Filmik oglądałam i popieram, ale Gucio zastanów się po tych dwóch zdaniach czy Ty dobrze myślisz. Sajlor jest psem rasowym? Nie, więc nie ma uprawnień hodowlanych. Nie wiem jak ze zdrowiem Twojego psa, bo nic o tym nie pisałaś. Pewnie zaraz zapytasz czy mój rudy jest kastratem, niestety ale nie i ubolewam na tym. Miki ma obecnie lat 15 i kastracja nie wchodzi w grę tak jak u Twojej starszej suni z powodu wieku, Miki ma w dodatku chore serce, a ryzykować życie psa nie będę tak jak Ty swojej suni. Kilka/naście lat temu nawet się nie mówiło o sterylizacji i kastracji, a szkoda, gdyby uświadamiało się wcześniej...[/COLOR]

[quote name='Gucio']
[COLOR=black]Ale napisałam, ze mielismy termin podczas akcji sterylizacji Ja doskonale wiem o zaletach, wadach, przebiegu zabiegu itd. I tego mi nie trzeba tlumaczyc. Mimo moich 15 lat ja sie w tym orientuje i to nawet bardzo.[/COLOR][/quote]

[COLOR=black]Czy aby na pewno? Po poprzednim zdaniu wnioskuje że nie.. [/COLOR]

[COLOR=black][quote name='Gucio']KaRa - moze i go wykastruje, no ale nie odemnie to zalezy.[/quote][/COLOR]
[COLOR=black]a od kogo? od rodziców? to może zacznij uświadamiać najpierw ich hm.. ? Bo piszesz że uświadamiasz znajomych..[/COLOR]

[COLOR=black][quote name='Gucio']Takze mnie nie ma co edukowac, bo ja jestem wyedukowana w tych sprawach, a i moje psy nie otrzymują zastrzyków "anty" bo to niepotrzebna chemia w ich organizmie[/quote][/COLOR]

[COLOR=black]Nikt nie jest oczytany do doskonałości, człowiek uczy się całe życie i wydaje mi się że Ty też nie powinnaś się tak przechwalać, a zacząć ciut bardziej myśleć. Radzę Ci po prostu przemyśleć tą sprawę jeszcze raz na spokojnie, bo jak możesz uświadamiać inne osoby jeśli sama nie jesteś do końca przekonana, inne psiaki kastrować i sterylizować, ale od moich wara, jak to powiedziałaś.[/COLOR]

[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Jeśli jeszcze w przyszłości będę miała psa to na pewno będzie on kastrowany/sterylizowany, gdyż ja już rodziców przekonałam do własnego zdania. Moi staruszkowie wiedzą że nienawidzę gdy ktoś rozmnaża swoje psy, zresztą oni też zaczynają na ten temat myśleć inaczej...[/SIZE][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

:placz: :placz: :placz: :placz:
Yhh kochane bidulki ;(.
I to człowiek zgotował im taki los;(

Sluchajcie, czy jeśli przyjdę do schrosnika i zaofiaruję swoją pomoc przy psach-np. spacery, to mysliscie, ze się zgodzą? Mam 16 lat i zapewne to jest przeszkoda, ale jest wielu ludzi (chociażby na tym forum), którzy nie są jeszcze pelnoletni, a udzielają się w ten sposób....

Link to comment
Share on other sites

No właśnie... Ta Tosia wciąż mnie intryguje... Gucio - możesz nam w końcu jasno odpowiedzieć na pytanie: czy Tosia jest wysterylizowana? Proste [I]tak[/I] lub [I]nie[/I].

Sorry, ale szczerze mówiąc mnie tu lekko hipokryzja zalatuje...

P.S. Żeby nie było. Moja schroniskowa Krówka jest wysterylizowana od 5 lat. W przypadku Desti nie została jeszce podjęta decyzja co do planów hodowlanych. Jeśli z hodowli jednak zrezygnuje, mała idzie pod nóż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefre'][URL="http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx"]bądź odpowiedzialnym właścicielem[/URL]
Film jak dla mnie bardzo poruszajacy i nakłaniający do refleksji
Smutne to ale niestety prawdziwe[/quote]

Ponieważ nefre poucza innych forumowiczów, iz nie powinni dublować wątków, to pragnę zauważyć, że wątek ten za moją sprawą zaistniał dużo wcześniej jako
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24927"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24927[/URL]

Dokonałam tłumaczenia tego filmu, nie po to, żeby wzniecać spory wewnątrz dogomanii, ale, żeby każdy dogomaniak go propagował. A propagowaniem będzie wysyłanie go na przykład do znajomych lecznic weterynaryjnych, aby weci mogli łatwiej przekonać niezdecydowanych do sterylizacji zwierzęcia.

Link to comment
Share on other sites

Wybacz Lewkonia, nie widziałam ze film pojawił sie juz wczesniej.
I nie pouczam innych uzytkowników, zwróciłam tylko uwagę na to ze pojawił się w praktycznie tym samym czasie dwa tematy dotyczące tego samego.
Skoro istnieje juz temat na tego filmu mozna spokojnie ten topic zamknać

Link to comment
Share on other sites

Guciu ty trenujesz IPO???? ciekawe gdzie bo sprawdzałem i w ani Falecicy ,ani Radomiu nie ma żadnych pozorantów ,ani Nawet Szkoły dla psów !
Typowo wiejskie myslenie pies bez jaj sie do niczego nie nadaje.
(nie obrażając innych mieszkańców wsi ,którzy mają rozum :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...