Jump to content
Dogomania

nathaniel

Members
 • Content Count

  3,554
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About nathaniel

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 05/18/1992

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. nathaniel

  Książki - kupie / sprzedam / zamienie / poszukuje

  Słuchajcie mam do sprzedania: Zapomniany język psów w praktyce: [url]http://allegro.pl/zapomniany-jezyk-psow-w-praktyce-jan-fennel-i3197279244.html[/url] WROCŁAW I DOLNY ŚLASK NA WEEKEND (PASCAL): [url]http://allegro.pl/wroclaw-i-dolny-slask-na-weekend-pascal-i3197279593.html[/url] a po weekendzie majowym jeszcze poradnik Jacka Gałuszki: Aria do mnie!
 2. nathaniel

  WET-erynaria

  napisz lepiej z jakiego wydziału jesteś, zanim pierwszy rok się rzuci kupować niepotrzebne książki ;)
 3. nathaniel

  Weterynaria w Danii

  Talagia, a widzisz! To może mnie ktoś w błąd wprowadził. Przy czym znajomi, którzy dowiadywali się o możliwość zatrudnienia w UK, USA, Australii przekazali mi info, że trzeba dyplom nostryfikować :)
 4. nathaniel

  PudLove czyli życie zwariowanego pudla i reszty gromadki

  a jakbyś sobie gdzieś odkładała smaczki, zamiast trzymać w ręce? Chłopak dorośleje i uczyć się musi, że pracuje się też za darmo:D Wgl. jestem z siebie dumna, bo przeczytałam obie galerie!
 5. nathaniel

  WET-erynaria

  baaaaardzo poprosze o te kontakty :)) planuje Erasmusa na 3 roku, jak dożyję ;)
 6. nathaniel

  WET-erynaria

  nie żebym chciała być niemiła, ale dziewczyny, jak chciałyście ogarnąć TAAAAAKI materiał spotykając się tylko 2x w tygodniu? Ponawiam pytanie, nie słyszał ktoś o kimś, kto przenosiłby się na zagraniczną uczelnię?
 7. nathaniel

  WET-erynaria

  kochane moje dziewczyny, znacie może kogoś, kto pojechał na erasmusa do Wiednia/innego miasta niemieckojęzycznego (najlepiej z wety oczywiście, ale nie jest to warunek konieczny) i mógłby mi co nieco o tym poopowiadać? Bo marzy mi się postudiowanie na Vetmetuni Wien/dostudiowanie/porzucenie LBN na rzecz Vienny - jak zwał tak zwał. Grono milczy na ten temat...
 8. nathaniel

  WET-erynaria

  Gryf80: Na pierwszym. Talagia właśnie u nas było 15h BHP a na koniec test, gdzie współpraca kwitła, aż miło było patrzeć. Na szczęście filozofii nie musieliśmy zaliczać, wystarczyło, że chodziliśmy na wykłady(prowadzący czytał liste), ewentualnie w nagrodę za dobre zachowanie na wykładzie dostawało się jakiś pasjonujący temat do zaliczenia. Verty, dla Ciebie dobra rada, zacznij czytać stronę uczelni i przestań liczyć na innych ;)). Na studiach już nikt niańczyć nie będzie ;). [url]http://www.rekrutacja.up.wroc.pl/what_s_up/71663/zasady_rekrutacji_na_rok_akademicki_2012_2013.html[/url] W tym roku do Wrocławia było się całkiem łatwo dostać, mnie samą wciągneli z trzeciej listy, ale grzecznie im podziękowałam. Jakoś nie ufam uczelni, której polityka dot. trybu niestacjonarnego brzmi mniej więcej tak: kto pierwszy ten lepszy. (Co skutkowało tym, że na studia płatne zostały przyjęte osoby mające ledwie po 30% z obu przedmiotów). I moja rada dot. samej matury, skup się na robieniu arkuszy i pisaniu pod klucz.
 9. nathaniel

  WET-erynaria

  tyż za przeproszeniem srałam żarem. dacie radę. wprawdzie nauczyciele mówiący: od tego zależy wasza przyszłość; na sali egzaminacyjnej tuż przed otworzeniem arkuszy nie pomagają wcale.., ale da się maturę zdać -nawet uśmiercając bohaterów i myląc fakty powieści - a nawet zdać bardzo dobrze. grunt to przy powtórkach zbytnio się nie spinać. i taka rada dla wszystkich, tłuczcie zdania i arkusze z biologii, nie uczcie się definicji na blaszkę, formułowanie odpowiedzi jest ważniejsze, szczególnie, że większość zadań opiera się na schemacie: wyciągnij wniosek z rysunku/tekstu. krótkie, zwięzłe odpowiedzi trafiające w sedno;-). z chemią podobnie; więcej zadań niż teorii, bilans elektronowy/elektronowojonowy jest na każdej maturze, pierwiastki bloku d - ich kolory związane ze stopniem utlenienia też. i czytajcie treść poleceń!, byle uważnie [ja straciłam punkt, bo uparłam się, że amoniak nie może być kwasem, dopiero jak wyszłam z sali to olśniło mnie, że jest amfiprotyczny jak woda, a to, że w zadaniu miałam podany schemat rozwiązywania? Drobiazg.]
 10. nathaniel

  Kandydaci na weterynarię '11

  ''Należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej: 1. Biologia 2. Chemia 3. Fizyka i astronomia 4. Matematyka 5. Język obcy nowożytny (w konkursie świadectw do wyboru przez kandydata) '' rozszerzenie x2, podstawa x1 więcej: [url]http://www.uwm.edu.pl/wmw/index.php?id=52&lang=pl[/url] Meg, Meg tak to ja... fora psie już dawno zaniedbałam :((:shake:
 11. nathaniel

  Kandydaci na weterynarię '11

  z pewnością. lekko przerażają mnie te studia, muszę przyznać. Dużo jest zajęć typu zapchajdziura? Deontologia i historia med. wet. są pewnie w cholerę nudne, czyż nie?
 12. nathaniel

  Kandydaci na weterynarię '11

  ależ ja tylko tak sobie marudzę. Wiadomo, że są lepsze i gorsze uczelnie, lepsi i gorsi wykładowcy, w końcu lepsi i gorsi lekarze. Ale nie samymi studiami człowiek żyje. Praktyka wydaje mi się być dużo ważniejsza niż sama wiedza teoretyczna zdobyta na zajęciach. Ale co ja tam wiem o tych studiach, nic. Tak sobie gdybam :)
 13. nathaniel

  Kandydaci na weterynarię '11

  [quote name='olalolaa'] Ogólnie mam kilka znajomych wetów z którymi rozmawiałam i wszyscy odradzają Lublin.. a tez tam złozyłam bo jeszcze wteyd nic nie wiedziałam, ale powiedzieli mi że nawet zdarza się że jak pracodawca zobaczy że skończyłeś/as tą uczelnie to po prostu nie zatrudniają.. W przyszłym roku złoże do Wrocławia i Olsztyna na pewno. I[/QUOTE] tararara, tez tak myślałam. nie ma najmniejszego problemu z przyjmowaniem na praktyki, do pracy, gdzię studiuje/studiowało na UP w Lublinie. Żadnego. Problem mogą mieć conajwyżej teraz ludzie z Poznania, ale to za 5,5 roku lub Krakowa za 6,5, bo nowy kierunek, zero marki, nie wiadomo jakich lekarzy wykształci. Ament.
 14. nathaniel

  Kandydaci na weterynarię '11

  [quote name='Justa']Generalnie jak ktoś bardzo chce to może niemal wszystko ;) A na maturze i dostaniu się nie kończy, cały czas trzeba w siebie wierzyć ![/QUOTE] a i owszem. jak sobie pomyślę, że miałabym mieć dwa czy nawet 3razy więcej biologii z nauczycielką, która prowadziła biolchem i fakultet klas językowych to wszystkiego mi się odechciewa. najgorszy nauczyciel jakiego miałam, naprawdę. ktoś pisał, że chętnie przygarnie jakieś zbiory; mam do odstąpienia arkusze maturalne OMEGA - dwa zbiory. 20zł za oba.
 15. nathaniel

  Kandydaci na weterynarię '11

  tramwajki "zero L" i"zero P" ;-). tyhc dwóch jestem pewna, że jeżdżą na plac grunwaldzki ;-)
×