Jump to content
Dogomania

Niestety! Kolejny dramat i kolejna wyrzucona jak śmieć sunia z sześcioma maleństwami !! :(( Nie ma nic. Tylko nas. Jest już bezpieczna u Jagi, ale na jej utrzymanie nie ma ani grosza. POMOCY! - Psiaczki w DS :))


agat21

Recommended Posts

Wątek maluchów a tu niestety takie smutne ustalenia trzeba ogarniać 😞 dzis zadzwonila Pani od ostatniego pieska i jest umówiona na jego odbior na czwartek.  Jutro Gaja ma sterylkę. Czy mam brać paragon i rozliczenie zabiegu będzie ze zbiórkowych pieniędzy? 100 zł jest do zwrotu ze schroniska.  Zabieg ostatnio kosztował ok. 350 zł. Mam nadzieję, że cena nie będzie wyższa. Dwie pozostałe sunie nadal niezauważone przez nikogo. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 20:28, Aldrumka napisał:

Palma jest podłużna i wąska ?

Tak, taki jakby inny rodzaj wieńca - taki jakby lżejszy, kształt podłużny,  były z samych kwiatów, były też na konstrukcji z gałazek sosny czy świerku - choinki w każdym razie, obydwa rodzaje  ładnie wyglądały. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 20:50, kiyoshi napisał:

LImonko..ja myśle że palma byłaby piękna...

Ale oczywiście zadecyduje większość. Nie wiem co Basia by lubiła.

Też myślę że palma, wiem że nie chcemy iść w niepotrzebny przepych i szastać pieniędzmi, bo potrzebujących psiaków wiele, ale jednak to  pożegnanie .... 

Nie wiem jakie kwiaty Basia lubiła najbardziej, ale pamiętam , jak bardzo zachwycała się gęstymi bzami w ogrodzie u państwa których robiła wizytę PA ( ja byłam wtedy Jej kierowcą :-)) to było w maju ubiegłego roku - podchodziła, dotykała, wąchała .... utkwiło mi to w pamięci, bo też lubię bzy, mieliśmy je w ogrodzie kiedy byłam dzieckiem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 20:58, Jaaga napisał:

Wątek maluchów a tu niestety takie smutne ustalenia trzeba ogarniać 😞 dzis zadzwonila Pani od ostatniego pieska i jest umówiona na jego odbior na czwartek.  Jutro Gaja ma sterylkę. Czy mam brać paragon i rozliczenie zabiegu będzie ze zbiórkowych pieniędzy? 100 zł jest do zwrotu ze schroniska.  Zabieg ostatnio kosztował ok. 350 zł. Mam nadzieję, że cena nie będzie wyższa. Dwie pozostałe sunie nadal niezauważone przez nikogo. 

Wydaje mi się, że tak właśnie powinno być. Pozostała część za sterylkę po odtrąceniu 100 zł powinna pójść ze zbiórki na psiaki Basi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 20:58, Jaaga napisał:

 dzis zadzwonila Pani od ostatniego pieska i jest umówiona na jego odbior na czwartek.  Jutro Gaja ma sterylkę.

Trzymam kciuki za malucha i za Gai sterylizację, oby obyło się bez żadnych atrakcji. 

****

Ja myslę, że można wybrać palmę z ładnymi kwiatami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 20:52, Poker napisał:

Myślę, że palma cokolwiek to jest. I z kwiatów, które mają szansę dłużej pożyć.  Róże są bardzo wrażliwe na zimno.

A co z treścią napisu ?

Poproszę o takie kwiaty, jakie tutaj  wybierzemy, proszę zaproponować, albo mogę zapytać pani z kwiaciarni które poleca jako najbardziej trwałe.

A treść napisu chyba jeszcze ewoluuje :-)) 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 21:15, limonka80 napisał:

Też myślę że palma, wiem że nie chcemy iść w niepotrzebny przepych i szastać pieniędzmi, bo potrzebujących psiaków wiele, ale jednak to  pożegnanie .... 

Nie wiem jakie kwiaty Basia lubiła najbardziej, ale pamiętam , jak bardzo zachwycała się gęstymi bzami w ogrodzie u państwa których robiła wizytę PA ( ja byłam wtedy Jej kierowcą :-)) to było w maju ubiegłego roku - podchodziła, dotykała, wąchała .... utkwiło mi to w pamięci, bo też lubię bzy, mieliśmy je w ogrodzie kiedy byłam dzieckiem.

szkoda, że nie możemy wybrać pachnących kwiatów, ale latem będzie pewnie bardzo miło Basi jak dostanie od nas jeszcze pachnące bzy...

na zimę mysle że gerbery i anturium będą trwałe...ALE akurat prawie wszystkie pogrzeby w mojej rodzinie były zimą i zwykle były róże- raczej nie niszczą się szybko o ile nie sa białe....

Mysle, że jak spytasz Pani i po prostu zadecydujecie razem to będzie super. Wiem, że masz bardzo dobry gust, na pewno dobrze wybierzesz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 21:30, kiyoshi napisał:

 latem będzie pewnie bardzo miło Basi jak dostanie od nas jeszcze pachnące bzy...

Dostanie nieraz.....

Chciałabym żeby kwiaty od nas były piekne, ale jak się zastanowić, to tylko kwiaty i  nic nie zmienią ....   

Dnia 11.01.2022 o 21:30, kiyoshi napisał:

Mysle, że jak spytasz Pani i po prostu zadecydujecie razem to będzie super.

Bardzo dużo nas tutaj wpłaciło pieniądze z których będą kupione kwiaty, więc proszę o sugestie i swoje typy....   

A nie będzie jakiejś zdecydowanej większości za konkretnym gatunkiem kwiatów, to może po prostu pójdę, poglądam i wybiorę co mi serce podpowie i pani florystka doradzi .... 

Dnia 11.01.2022 o 21:59, agat21 napisał:

Limonko spadły na Ciebie takie smutne obowiązki. Ogromne dzięki, że w imieniu nas wszystkich się tym zajęłaś.

Myślę, że dla Basi każdy by sie zajął, ja akurat jestem na miejscu .....

Ale w pewnym momencie dziwnie się poczułam oglądając te gotowe palmy i wieńce, dotarło że wybieram kwiaty na ostatnie pożegnanie dla Basi .....

Stało się to takie boleśnie realne....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 21:59, agat21 napisał:

Limonko spadły na Ciebie takie smutne obowiązki. Ogromne dzięki, że w imieniu nas wszystkich się tym zajęłaś.

Ja również serdecznie dziękuję i myślę,  że dokonasz najlepszego wyboru jak Ci serce dyktuje. 

Link to comment
Share on other sites

Dla Basi i Jej psiaków :

Ewa Marta -   50zł

alma591      -  30zł

kiyoshi        - 100zł

Gabi79       -   10zł

Isiak           -   50zł

limonka80  -   50zł

konfirm31  -    50zł

Mdk8         -    30zł

Nesiowata  -   30zł

MikAga        -  50zł

Anula           -  50zł

Livka            - 50zł

Mazowszanka13 - 50 zł

Jo37             - 30zł

Tianku          - 50zł

seramarias   - 100zł

Jaaga           - 30 zł 

danyww       -  50zł

elficzkowa   -  50zł

Keyuta         - 200zł

Poker           -  50zł

Moli@          - 100zł

Onaa            -   10zł

Ellig              -  30 zł

Alaskan malamutte - 30 zł

Mari23         -  50zł

p.Jolanta siostra elficzkowej -50zł

maarit           - 50zł

Sara2011      - 50zł

jankamałpa   - 30zł

Tyśka            - 20zł

p. Anna GR   - 50zł

Hamam         - 100zł

Aldrumka      -  30zł

p.Jurek opiekun Lucjusza - 500zł

Malagos         - 30zł

Ona03           -  50zł

Togaa            - 50zł

Elik                - 50 zł

Figunia         -  50zł

Jadrann       - 100zł

Dwbem       -   50zł

Nesiowata   -  10 zł (druga wpłata)

Betka         -     50zł (poprzednio błędnie wpisałam 100zł)

stąd zmiana w podliczeniu, prawidłowo jest :

razem :            2700 zł    

W poprzednim podliczeniu błędnie wpisałam wpłatę Betki - zamiast 50, wpisałam 100 zł -

Przepraszam za pomyłkę i dziękuję za czujność 🙂

Doszły kolejne wpłaty 

Bogusik     -        100zł 

Agat21      -          40zł

Malwa      -          100zł

P.Aleksandra P. W-wa - 20 zł

mariola.lasz    -    100zł

Sowa               -     50zł

Jaguska          -     50zł

razem :         3160 zł 

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękuję .

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 23:09, Aldrumka napisał:

Bardzo boleśnie .

Tak jak piszesz wybierz co Ci serce podpowie

 

Dnia 11.01.2022 o 23:23, Ewa Marta napisał:

Zdajemy się na Ciebie Kochana Limonko. Wybierz co Ci serce podpowiada. 

 

Dnia 12.01.2022 o 08:40, Ellig napisał:

Ja również serdecznie dziękuję i myślę,  że dokonasz najlepszego wyboru jak Ci serce dyktuje. 

 

Dnia 12.01.2022 o 09:36, Jo37 napisał:

Limonko. Wybierz kwiaty, które Ci się spodobają.

Podpisuję się pod tymi wypowiedziami.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 21:15, limonka80 napisał:

Też myślę że palma, wiem że nie chcemy iść w niepotrzebny przepych i szastać pieniędzmi, bo potrzebujących psiaków wiele, ale jednak to  pożegnanie .... 

Nie wiem jakie kwiaty Basia lubiła najbardziej, ale pamiętam , jak bardzo zachwycała się gęstymi bzami w ogrodzie u państwa których robiła wizytę PA ( ja byłam wtedy Jej kierowcą :-)) to było w maju ubiegłego roku - podchodziła, dotykała, wąchała .... utkwiło mi to w pamięci, bo też lubię bzy, mieliśmy je w ogrodzie kiedy byłam dzieckiem.

Chciałabym się do tego odnieść,że to przede wszystkim jest pożegnanie naszej Basi dogomaniaków bo taki był cel.

Niech te kwiaty będą piękne.Bo tylko w ten sposób można ją pożegnać.

Psiaki też otrzymają pomoc ale to cel jest drugorzędny.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 21:18, Poker napisał:

Na gałązkach iglaków kwiaty  ładnie wyglądają .

 

Dnia 11.01.2022 o 21:19, Tyśka) napisał:

Ja myslę, że można wybrać palmę z ładnymi kwiatami.

 

Dnia 11.01.2022 o 21:30, kiyoshi napisał:

Mysle, że jak spytasz Pani i po prostu zadecydujecie razem to będzie super.

 

Dnia 11.01.2022 o 22:28, Poker napisał:

limonko, decyduj jak uznasz

 

Dnia 11.01.2022 o 23:09, Aldrumka napisał:

Tak jak piszesz wybierz co Ci serce podpowie 

 

Dnia 11.01.2022 o 23:23, Ewa Marta napisał:

Zdajemy się na Ciebie Kochana Limonko. Wybierz co Ci serce podpowiada. 

 

Dnia 12.01.2022 o 08:40, Ellig napisał:

Ja również serdecznie dziękuję i myślę,  że dokonasz najlepszego wyboru jak Ci serce dyktuje. 

 

Dnia 12.01.2022 o 09:36, Jo37 napisał:

Limonko. Wybierz kwiaty, które Ci się spodobają.

 

Dnia 12.01.2022 o 18:40, elik napisał:

Podpisuję się pod tymi wypowiedziami.

 

Dnia 12.01.2022 o 19:21, Anula napisał:

Niech te kwiaty będą piękne.Bo tylko w ten sposób można ją pożegnać.

 

Dnia 12.01.2022 o 20:18, Sowa napisał:

nie znałam p. Basi, ale sądzę, że dla Niej pomoc dla psów byłaby najważniejsza - piękna może być przecież nie najbogatsza wiązanka. Byle została dobra pamięć.

Dziękuję za wypowiedzi i Wasze zaufanie. 

Postaram się wybrać tak, aby symbol naszego pożegnania z Basią był piękny i godny tej smutnej okazji, ale jednocześnie nie trwonić zgromadzonych przez nas pieniędzy.

Proszę jeszcze tylko o decyzję w kwestii napisu - na którą wersję się decydujemy ?  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...