Jump to content
Dogomania

Borys odszedł. Kiedyś znowu się spotkamy Skarbie


Jaaga

Recommended Posts

13 godzin temu, Tyśka) napisał:

Ja kiedyś wyczytałam, że dobrze by było, aby wejście było z boku budy, a nie na środku - albo buda z przedsionkiem, który chroni przed wiatrem. Buda nie może też być za ogromna, aby psina mógł samodzielnie się ogrzać.
Fajne są takie z otwieranym dachem - łatwiej zadbać o czystość.

Też czytałam, że w za dużej nie ogrzeje się.

Właśnie podają przy tym rozmiarze, że to buda dla np ON, wiec wydawało mi się, ze powinna pasowac. Są fajne budy z przdsionkami, ale najtańsza z dostawą to 510 zł:  https://allegro.pl/oferta/buda-dla-psa-przedsionek-ocieplana-rozmiar-xl-9523426558 , https://allegro.pl/oferta/buda-drewniana-ocieplana-dla-psa-legowisko-xl-7495718172 

Musze koniecznie dziś zamówić, żeby doszła na wtorek. Mam na budę 300 zł od limonka80. To jednak 210 zł róznicy :(

I pytanie, czy stary pies nie bedzie się bał takiej budy? Może niedowidzi i nie ogarnie wejścia tym sposobem, że najpierw na prosto, potem w bok? Przy problemach z poruszaniem się tez chyba będzie mu trudniej wejść, bo musi się wygiąć.

Wyjście bardziej  z boku, 365 zł z dostawą https://allegro.pl/oferta/buda-dla-psa-legowisko-ocieplana-duza-xl-pinia-8752727429 Nie piszą z czego jest podłoga.

 

Chciałam potwierdzić, że są wpłaty od kropla73 - 100 zł  oraz od Anna GR 100 zł na kojec. Pięknie dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Isiak napisał:

Dołożę się 50 zł dla biednego Misia. Na Twoje konto Jaaga, jak dla Amely?

Ślicznie dziękuję. Może być na moje lub na konto ZEA.

 

3 godziny temu, limonka80 napisał:

Rozumiem że 300 zł to za mało by kupić dobrą budę, jeśli znajdzie się taka do 500 zł to dopłacę różnicę. Najwyżej mąż wystąpi o rozdzielność majątkową :-)

Tak bardzo mi żal tego psa i tego że nie mógł dziś wyjechać... 

Wiekszosć bud na Allegro jest w cenie ok 300 zł, więc zakładałam że to wystarczy. Napisałam powyżej swoje wątpliwości wynikające z braku doświadczenia. Może ktoś, kto używa bud pomoże w podjęciu decyzji? boję się, żeby taka droga z wiatrołapem nie stała nieużywana, tym bardziej, że pies i tak bedzie mieć budę miec w kojcu.

Pomóżcie proszę w wyborze budy, bo musze to dziś zrobić. Budę mam tylko dla kur, jako miejsce do znoszenia jajek.

Link to comment
Share on other sites

Buda przede wszystkim musi być ocieplona. Przedsionek dla starszego psa nie ma sensu. Na zime można otwór zakryć czyms albo nawet z kilku desek odbudować jakieś zadaszenie. 

My preferujemy w schronie budy jak.najprostrze, wielkość powinna być taka by pies spokojnie w nią wszedł i się ułożył. Jak będzie trochę za duża to na zimę po prostu dołożyć więcej słomy. 

 

PS doczytalas że buda będzie stać w kojcu zadaszony więc na pewno przedsionek jest zbędny. Na 100 %

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Moli@ napisał:

Buda dla psa XL DREW-REM PRODUCENT 7935832459 - Allegro.pl

ocieplany - dach, podłoga i ściany

ps długi czas oczekiwania :(

Niestety, 45 dni czekania nie wchodzi w grę :( Nie chcę psa pakować do domu, bo od razu przywyknie, jak kazdy, a ja po prostu nie dam rady wziać do siebie kolejnego psa. I tak nie wiem, jak to bedzie ze względu na jego stan.

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Buda przede wszystkim musi być ocieplona. Przedsionek dla starszego psa nie ma sensu. Na zime można otwór zakryć czyms albo nawet z kilku desek odbudować jakieś zadaszenie. 

My preferujemy w schronie budy jak.najprostrze, wielkość powinna być taka by pies spokojnie w nią wszedł i się ułożył. Jak będzie trochę za duża to na zimę po prostu dołożyć więcej słomy. 

 

PS doczytalas że buda będzie stać w kojcu zadaszony więc na pewno przedsionek jest zbędny. Na 100 %

Dziekuję Ci za opinię kogoś z praktyką. Wiekszość bud na Allegro jest ocieplana 2 cm styropianem. Sama kiedyś kupiłam na Zooplus budę z wkładem do ocieplania, ale jesli pies aktywny lub bólowy, to ten wkład z ekoskóry bedzie wydrapywać. Wejście do budy we wszystkich teraz oferach na allegro jest zabezpieczone przezroczysta kotarą.

Link to comment
Share on other sites

tak jak kiyoshi pisze jak buda docelowo będzie w kojcu to żadne przedsionki nie są konieczne, zresztą w jego przypadku musi być komfort wchodzenia więc lepiej jakby była też za duża niż za mała

takie wejście najlepiej się sprawdza jeśli buda nie jest osłonięta:

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaaga a nie masz tam jakiegoś stolarza w okolicy? mój mąz taką bude robi w 3 dni- ocieplaną i pomalowana, bo tez ważne, żeby była polakierowana na zewnątrz....Może uda Ci się dogadac ze stolarzem? wtedy będzie bez transportu...sama nie wiem.

Ps. dobrze jak w wejściu jednak jest deseczka taka na np. 5 cm chociaż, dzięki niej słoma nie wypada na zewnątzr (nie wiem czy wiecie o co mi chodzi)

 

ps. czytałam też o otwieranym dachu- zbędne przy większych budach, spokojnie wsadzisz tam ręce i pewnie też tułów, słome wyciągniesz bez problemu gdzieś w połowie wiosny (my wtedy wymieniamy słome na lekkie koce)...poza tym w sezonie nie czyścimy bud co chwile, w zimie po prostu słome sie dokłada.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja zamawiam zawsze budy w najbliższej szkole zawodowej, daję im projekt, wymiary, robią bardzo tanio i solidnie.

Na allegro kupiłam ze dwa razy i tandeta niestety. Te tanie budy ładnie wyglądają na zdjęciach, ale nie są trwałe, psy je bardzo szybko objadają, papa bitumiczna nie sprawdza się. Chyba, że to ma być taka buda tymczasowa. 

 

Jeśli chodzi o zdejmowany dach to jest bardzo praktyczne, bo gdy pies np. nie chce wyjść z budy to jest do niego dostęp. Jedyna opcja dla psów strachliwych i gryzących.

 

Próg w wejściu, o którym pisze kiyoshi to błaha, ale naprawdę istotna sprawa. Bez tego wszystko wypada z budy: koce i słoma. Pies wychodzi i wszystko razem z nim.

 

Dobrze też, aby buda miała nóżki, tzn. nie stała bezpośrednio na podłodze, bo będzie ciągnąć wilgoć. Można też postawić budę np. na cegłach.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, helli napisał:

Ja sie nie znam, ale widzialam bude z podwojna podloga i styropianem pomiedzy

 

 

 

 

Możesz wstawić link? Własnie patrzyłam na podłogi, jak w komentarzu do jednej z bud klient napisła, że podłoga z cienkiej płytki i psu zimno ciągnie.

14 godzin temu, kiyoshi napisał:

Jaaga a nie masz tam jakiegoś stolarza w okolicy? mój mąz taką bude robi w 3 dni- ocieplaną i pomalowana, bo tez ważne, żeby była polakierowana na zewnątrz....Może uda Ci się dogadac ze stolarzem? wtedy będzie bez transportu...sama nie wiem.

Ps. dobrze jak w wejściu jednak jest deseczka taka na np. 5 cm chociaż, dzięki niej słoma nie wypada na zewnątzr (nie wiem czy wiecie o co mi chodzi

 

Musiałabym się rozglądnać, ale nie bardzo kojarzę, a czasu nie ma. Mój mąż niestety jest pozbawiony takich umiejętności . Ogrodzenie wybiegu dla gęsi zaczął wiosną w zeszłym roku i będe cieszyc się, jesli skończy tej wiosny ;) Dobrze, że mamy tylko dwie. 

Deseczka to dobra sprawa, tez mam przybitą przy budzie od kur, bo wczesniej cała sloma wypadała przy wychodzeniu, czasem nawet z jajkami.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Moli@ napisał:

Dzięki, wygląda super. Zadzwonię w poniedziałek, bo podany tel firmowy jest dostępny tylko w dni robocze. Napisałam wiadomość, ale nie wiem czy odpowiedzą do poniedziałku.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jaaga mam bazarek dla chłopaka do 28.01 Zanim dojdą wszystkie wpłaty też minie trochę czasu. Mogę wyłożyć ze swoich 300zł i przelać Tobie na pierwsze potrzeby - np. weta -  dla chłopaka. Odbiorę sobie jak będą przychodzić wpłaty.

Co Ty na to?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyśka) napisał:

A ja oznajmić chcę tylko, że przed chwilą przelałam Panu Maciejowi pieniądze na transport. Czyli chociaż to mamy już rozliczone. :) Dziękuję wszystkim za udział w bazarku. Wspólnymi siłami udało się zebrać na Dogomanii 1030zł.

I to w krótkim czasie  :)   I choć to nie moje słowa, zawsze powtarzam, ze w jedności siła.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...