Jump to content
Dogomania

Borys odszedł. Kiedyś znowu się spotkamy Skarbie


Jaaga

Recommended Posts

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Nie o to mi chodziło, żeby innego psa wsadzić do ogólnego boksu, tylko czy on mógłby zostać zabrany i jechać jutro prosto ze swojego zbiorowego kojca. tamte psiaki są już oddzielone, bezpieczne i z pełna miską. 

Do tego wtorkowy transport nie jest bezpośrednio na Śląsk z Zamościa, tylko najpierw na Poznań. Z Poznania do nas to kolejne 6 godz. drogi. Szczerze, to nie wiem, czy on da radę taką trasę pokonać. Nikt mu przeciez przed wyjazdem nie poda nic na wzmocnienie czy kropówki, nie mówiąc o tylu godzinach w aucie. 

Zrobiłam co mogłam, rozmawiałam z Tolą, napisałam do Pana Maćka. Nie zrobię nic, jesli nikt nie zgodzi się zamienić jutro psa, gdyby pan Maciek jednak miał duzą klatkę.

To może by mógł mój zostać do wtorku bo i tak jeden piesek jedzie jeszcze do szafirki we wtorek.Tylko nie wiem czy się zmieści większa klatka dla burego?

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, elik napisał:

Żeby tylko  :( Może dałoby się go już oddzielić od reszty psów. Jeśli jest taki chory, to może do szpitaliku. Chyba jest tam takowy.

Powinien być jutro zczytany i oddzielony po zwolnieniu się boksów.Lepiej nie zaczynać ze szpitalikiem bo nie wydadzą psa.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Anula, jeszcze raz Ci dziękuję za propozycję. Niestety, nic nie zrobimy, bo pan Maciej nie zgodził się już na żadne zmiany trasy. Ma ustalone trasy  kursów i umówione inne psy.

Ja tez bardzo przeżywam te wyjazdy i chciałabym, aby wszystko poszło jak najlepiej, ale pewnych spraw czasami nie da się niestety przeskoczyć:(.

Organizacja takiego transportu, przy tylu psach i tylu przystankach,  naprawdę wymaga nie lada pracy. W tym przypadku i tak mieszałyśmy p. Maćkowi, zmieniał, przekładał.  Jutrzejszy i ten wtorkowy transport na pewno już sobie rozpisał, zaplanował no i do tego w planie ma ujęte inne, obce nam psy.

Miejmy nadzieję, ze wszystko się uda, trzymajmy kciuki!

Ja już się denerwuję, bo to wydawanie tylu psów, zczytywanie, pakowanie książeczek nie zawsze przebiega tak, jakbym chciała.

Jagna prosiła o zdjęcia, niestety bury psiak stał cały czas w jednym miejscu, pyskiem do budynku:(

 

IMGP2532.JPG

IMGP2536.JPG

IMGP2533.JPG

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

psiak stał cały czas w jednym miejscu, pyskiem do budynku:(

IMGP2532.JPG

 

Dziękuję za zdjęcia. Wyglada tu jak przecinek:(

Ten psiak przed nim też wygląda jak chuda krowa, takie ma wystajace dwie kości i żebra. Tolu, może przy okazji kolejnej wizyty podpytacie, czemu tyle chudych psów jest, zasugerujecie że może to sprawa zmiany żywienia? Przeciez nie damy rady ich wszystkich uratować.To po kilka takich psów na kojec.

2 godziny temu, rozi napisał:

Jeszcze wrócę do kojca. Na raty to będzie 10% drożej, 11 rat, szkoda pieniążków.

Ja mogę pożyczyć, mam od kogo, spłata w 10-ciu ratach.

Rozi, ślicznie dziękuję. Odezwę się do Ciebie, jak bedę zamawiać. Na razie mam nawet jakies opory przed zamówieniem budy, żeby nie zapeszyć. Chociaż chyba będę musiała, żeby miał gdzie spać.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Jaaga napisał:

 mam nawet jakies opory przed zamówieniem budy, żeby nie zapeszyć. Chociaż chyba będę musiała, żeby miał gdzie spać.

 

Zamawiaj. Tylko dobrą, nie półśrodki. Jakiemuś piesuniowi się przyda zawsze, a jak będzie obsuw z dostawą, to co zrobisz?

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, rozi napisał:

Zamawiaj. Tylko dobrą, nie półśrodki. Jakiemuś piesuniowi się przyda zawsze, a jak będzie obsuw z dostawą, to co zrobisz?

Własnie naprzeglądałam się wiele i nie wiedziałam nawet, że wybór budy jest tak trudny. Co sądzisz o takiej ?https://allegro.pl/oferta/buda-dla-psa-xl-drewniana-ocieplona-uchylny-dach-9262196497

Chodziło mi o to, że ma nóżki, bo niektóre są bardzo nisko. Zdziwiłam się też kosztem przesyłki, jakoś przywykłam do duzych przesyłek z zooplus gratis lub Smart na Allegro. 

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś wyczytałam, że dobrze by było, aby wejście było z boku budy, a nie na środku - albo buda z przedsionkiem, który chroni przed wiatrem. Buda nie może też być za ogromna, aby psina mógł samodzielnie się ogrzać.
Fajne są takie z otwieranym dachem - łatwiej zadbać o czystość.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Ja kiedyś wyczytałam, że dobrze by było, aby wejście było z boku budy, a nie na środku - albo buda z przedsionkiem, który chroni przed wiatrem. Buda nie może też być za ogromna, aby psina mógł samodzielnie się ogrzać.
Fajne są takie z otwieranym dachem - łatwiej zadbać o czystość.

Ja to kiedyś pisałam, że większość bud jest robiona bez głowy z wejściem pośrodku i pies nie ma się gdzie schronić przed wiatrem, deszczem,  czy śniegiem. Wejście do budy powinno być zupełnie z boku.
Najlepsze dla psiaków są budy z przedsionkiem. I nie może być za duża, bo nie ma ogrzewania więc psiak musi własnym ciałem i oddechem nagrzać, żeby było ciepło.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Buda dla PSA castorama - ceny i opinie - Ceneo.pl

DUŻA SOLIDNA DREWNIANA OCIEPLANA BUDA DLA PSA XL 8882247074 - Allegro.pl

 

chyba im mniej zakamarków w budzie tym lepiej..., szybciej schnie wewnątrz gdy pies wejdzie mokry. Psy lubią widzieć co się dzieje na zewnątrz..., w takiej leży wewnątrz i ma wygodny podgląd na teren.

Ważne jest ustawienie budy... tak aby najmniej wiało i zacinało deszczem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...