Jump to content
Dogomania

Nela zamieszkała w Przyborowie koło Nowej Soli ! Staruszka Nela - damy radę jej pomóc ? Juz bezpieczna w hoteliku u kikou


MALWA

Recommended Posts

Wieczorem rozmawiałam z Panem Neli, i wiem ze Państwo są zachwyceni Nela. Nela jest grzeczna i spokojna, krok w krok za nimi chodzi. Po ogrodzie trochę przebiegała i zaraz szła do domu. Koty ją nie  interesują. Na psa rezydenta nie zwraca uwagi. Ale za to pies jest zazdrosny. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, MALWA napisał:

Nie wytrzymałam i zadzwoniłam do Pani. Dojeżdżają powoli do domu. Pani jest zachwycona Nela,  sunia przesiedziala cała drogę u Pani na kolanach  :)

 Bardzo mnie cieszy, ze Nela byla taka dzielna w podróży.  Tym bardziej, że kiedy Państwo mieli dojeżdżać, to Kasia zaniosła Nele na rękach do auta. Biedna spanikowala, zapierala się i nie chciała zostać w aucie. Chciała biec do domu za Kasią. Ale uspokoiła się i przelezala podróż u Pani na kolanach. 

Link to comment
Share on other sites

Powodzenia Nelusiu w swoim domku :).

Mam nadzieję, że Państwo nie zaniedbują teraz pieska rezydenta, wydaje mi się, że powinni teraz więcej uwagi jemu poświęcać, to tak jak z wchodzeniem tymczasa do domu tymczasowego, w którym jest inny piesek, mimo że ręce się wyciągają same do psiej bidy tymczasowej to trzeba najpierw zajmować się swoim własnym psem/psami, żeby relacje się układały w stadzie prawidłowo i naturalnie. Jak domowy psiak nie będzie się czuł zagrożony obecnością przybysza a nawet będzie mu się on miło kojarzył :) to po jakimś czasie relacje między psiakami ułożą się zgodnie z tym jaki dany psiak jest i jakie miejsce mu pasuje w stadzie. U mnie np. niepodzielnie rządzi mała Tofinka, która została u mnie na stałe  bo nie znalazła odpowiedniego domku dla siebie :).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, teresaa118 napisał:

Ja tez pozegnam sie z Nela.O pozostalych  pieniazkach zadecydujcie sami, wiecie lepiej niz ja stojaca z boku-

Teresko wielkie dzięki za troskę o skarbonkę Neluni i za zaufanie    715639174_buziaczki7.jpg.4f645ffd2680304e57a414f055d5f8f3.jpg    kwietki.jpg.982a2866326064869ef74d34b893095e.jpg

MALWA ma pod opieką jeszcze dwie sunie Ajkę i Gwiazdeczkę. Obie bardzo potrzebują wsparcia finansowego.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wieczorem dzwoniłam do Domku Neli.

Rozmawiałam z Panią.- Pani jest zachwycona Nelą. Nela jest grzeczna, bardzo usłuchana, chętnie chodzi na ogród, ale tez pilnuje drzwi, by jako pierwsza wejść do domu. Z psem rezydentem jest lepiej. Ona po prostu pilnuje Pani. Niby go ignoruje, ale jak podchodzi do Pani, to zaczyna warczeć na psa. Ale na ogrodzie czy przy jedzeniu to pełna komitywa. Psy jedzą z osobnych misek. Nela jest w swoim domu dopiero kilka dni, wszystko poznaje i  uczy się wszystkiego od nowa. Na koty nadal nie reaguje.  Jeden kot podchodzi i łasi się do Neli. Ale tylko dlatego, że tak robi tez w stosunku do rezydenta.  Drugi kot trzyma się z daleka od całego towarzystwa. Ten, który się łasi śpi razem z psami na posłaniu.

Pani nauczyła psa, że kiedy rzuca mu jabłko, to ona łapie i przynosi. Ot taka zabawa. Nela na razie obserwuje, bo takiej zabawy nie znała.

Jutro, czyli dzisiaj przyjeżdża do Pani weterynarz, i będzie szczepił Nelę.

Pani powiedziała, ze jest zakochana w Neli. Nie sądziła, ze może mieć taką spokojną sunię - no chyba, że Nela się rozbryka....

Prosiłam, by w razie jakiś kłopotów  czy problemów z Nelą dzwoniła do mnie i informowała o stanie Neli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2018 o 10:46, wiolhelm170 napisał:

Zalegam z lipcem .czy jeszcze wplacac ? Bo przerzucilam sie na innego psa

 

Dnia 26.07.2018 o 04:12, Nesiowata napisał:

Dobrze z rana poczytać takie wieści.

 

Dobre wiadomości zawsze miło poczytać.

Mam nadzieje, ze Nela nie sprawi Pani kłopotu, i z nimi zostanie. Pani przynajmniej nie widzi innej opcji. Ale wiadomo, w życiu różnie.

Póki co,  wstrzymuje się z decyzja co do podzielenia kasy po Neli. Docelowo, jeśli Nela zostanie w swoim DS, to chciałabym pieniądze podzielić na Ajkę i Gwiazdkę , moje pozostałe podopieczne. Ajka ma chore oczka i serduszko, i jest już stareńka, ma co najmniej 11 lat, a może i więcej. Gwiazdka nie ma pełnych deklaracji , i co miesiąc dokładam na jej utrzymanie po 120 zł z tego co ma jeszcze na plusie. Kasa po Neli uzupełni tę lukę choć częściowo na jakiś czas.

Jeśli ktoś mógłby  i chciałby mi pomóc, to proszę o przeniesienie deklaracji z Neli na Gwiazdkę, bo u niej z kasa kiepsko lub na chorą Ajkę.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo, bardzo cieszę się z wieści :) Nie spodziewałam się, że Nelcia skradnie szybciej od Bromby czyjeś serce - czyli miałam tak samo jak i elik :) Ale o dziwo, życie zaskakuje! Wieści cudne, bądź szczęśliwa kochana. Ogłoszenie mam usunąć? :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2018 o 17:31, Tyś(ka) napisał:

Bardzo, bardzo cieszę się z wieści :) Nie spodziewałam się, że Nelcia skradnie szybciej od Bromby czyjeś serce - czyli miałam tak samo jak i elik :) Ale o dziwo, życie zaskakuje! Wieści cudne, bądź szczęśliwa kochana. Ogłoszenie mam usunąć? :)

 

A czy mogę prosić o wpisanie w miejsce Neli Gwiazdki do ogłoszeń ?

Link to comment
Share on other sites

Na konto Neluni wpłynęły poniższe kwoty:

  • 10,00 zł od Onaa deklaracja VII
  • 30,00 zł od Anna G-R deklaracja VIII.

Bardzo serdecznie dziękujemy solidnym deklarowiczkom

 

urodziny.jpg.4da515f90c88b250358b888a5fcdfdae.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, elik napisał:

Na konto Neluni wpłynęły poniższe kwoty:

  • 10,00 zł od Onaa deklaracja VII
  • 30,00 zł od Anna G-R deklaracja VIII.

Bardzo serdecznie dziękujemy solidnym deklarowiczkom

 

urodziny.jpg.4da515f90c88b250358b888a5fcdfdae.jpg

Dziękuję pieknie za wpłaty. 

 

Link to comment
Share on other sites

Proszę o uzupełnienie deklaracji stałych dla Neli do lipca 2018 r. włącznie (w lipcu Nela trafiła do DS ) następujące osoby:

 

Iwstar59,

wiolhelm170,

Usiata,

teresaa118.

 

Nela trafiła do DS w lipcu i za ten czas pobytu w hoteliku w lipcu tez trzeba zapłacić, a poza tym pieniądze, które zostaną po Neli po zapłaceniu za hotel pomogą dalej kolejnym psiakom -  chorej Ajce  i Gwiazdce.

 

Jeżeli przed napisaniem tego postu któraś ze wskazanych wyżej osób uzupełniła brakujące deklaracje, co nie jest jeszcze wykazane przez skarbnika, to proszę wybaczcie. Jako osoba zakładająca wątek, odpowiedzialna i dbająca o sprawy psinki czuwam nad jej finansami.

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z decyzją MALWA, kwota 1773,49 została podzielona pomiędzy Ajkę i Gwiazdeczkę:

  • Ajka                 przelew na kwotę   887,00 zł    w dniu 17.08.2018 r.

  • Gwiazdeczka   przelew na kwotę   886,49 zł     w dniu 17.08.2018 r.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...