Jump to content
Dogomania

Nela zamieszkała w Przyborowie koło Nowej Soli ! Staruszka Nela - damy radę jej pomóc ? Juz bezpieczna w hoteliku u kikou


MALWA

Recommended Posts

Nie umiem sobie wyobrazić wielkości Nelki. Niby wiem, ile w kłębie ma... ale na zdjęciach wygląda na bardzo mocną sunię, co najmniej średniaczkę. Wiem, że przeokrutnie jojczę o zdjęcia, za co przepraszam... ale czy następne udałoby się zrobić przy stojącym człowieku?

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Nie umiem sobie wyobrazić wielkości Nelki. Niby wiem, ile w kłębie ma... ale na zdjęciach wygląda na bardzo mocną sunię, co najmniej średniaczkę. Wiem, że przeokrutnie jojczę o zdjęcia, za co przepraszam... ale czy następne udałoby się zrobić przy stojącym człowieku?

Ja też nie bardzo umiem "obrazowo''  opisać ale w/g zdjęcia na którym widziałam Nelcię przy naszej Gwiazduni, to ... dobrze pasuje, co najmniej średniaczka!  musi być mocna sunia, to także dobre określenie, taka co najmniej do kolan, lub nawe wyżej?.... ja nie wiem dlaczego... myślałam ,że jest taka ...mniejsza do połowy łydki? waga pewnie ok 20kg? mysli_1.gif

Nela ma piękne ''aksamitne''  spojrzenie :)

imag7277.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja ją ogłaszam jako niewielką sunię, bo tak była tutaj opisywana. Padło też tutaj, że Nelka ma ok 35cm w kłębie, ale wtedy to oznaczałoby, że i Gwiazdka jest taka mała (35cm to mniej niż mój pies sięgający mi do łydki). Jednak zdjęcia sugerują właśnie jakby była większa niż mniejsza (Nelka i Gwiazdka), stąd moje pytanie. Nie to, że się czepiam, ale żeby ogłoszenie było jak najbardziej rzetelne. Czy byłaby szansa jeszcze raz zmierzyć Nelunię? Stojącą, wyprostowaną?  Waga (15g Nelki) nie zawsze może mówić o wielkości psa: znam bardzo małe, ale nabite pieski i duże, lekkie, wysokołapne. Osobiście wolę, gdy w opisie oprócz wieku podana jest wielkość (w kłębie), obecna waga i zdjęcie przy człowieku, by mieć jakieś porównoanie. Wiem, wiem. Może się czepiam. Ale to dla dobra suni, chyba nikt nie chce, aby Nelka została zwrócona z adopcji.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Nie to, że się czepiam, ale żeby ogłoszenie było jak najbardziej rzetelne, potem ludzie mają pretensje, że ktoś oszukuje w ogłoszeniach i słusznie.

Tysiu nie odbieram Twoich pytań, jako czepianie. Bardzo dobrze, że jesteś dociekliwa. Opis psiaka w ogłoszeniu powinien być jak najbardziej dokładny, żeby uniknąć zbędnych telefonów.

Bardzo proszę kikou, podaj wysokość w kłębie Neluni, a przy okazji także i Gwiazdeczki.

Jeśli masz taką możliwość to przydałaby się także waga obu suniek. Dzięki :)

 

Link to comment
Share on other sites

Tyś(ka )  masz rację ,jeszcze z tym zdjęciem suni przy nodze człowieka!  moja Tasia ma ok 52cm w kłębie i waży chyba z 12kg a zobacz na jej foty ,jak jest malutka! ostatnio w sklepie były fajne szeleczki i sprzedawca powiedział ... niemożliwe!  jamnik 52cm??? ... tak jest ,taka piersiastaokok.gif  i ... nabita! :)

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, anica napisał:

Tyś(ka )  masz rację ,jeszcze z tym zdjęciem suni przy nodze człowieka!  moja Tasia ma ok 52cm w kłębie i waży chyba z 12kg a zobacz na jej foty ,jak jest malutka! ostatnio w sklepie były fajne szeleczki i sprzedawca powiedział ... niemożliwe!  jamnik 52cm??? ... tak jest ,taka piersiastaokok.gif  i ... nabita! :)

Wielkość w kłębie to wielkość od łap-stópek do... kłębu, czyli miejsca na grzbiecie, jest to pomiar wielkości, a nie szerokości, o jakim Ty mówisz w przypadku Taksuni. :) Mówisz tutaj o nabiciu w barach.
 Mój kundliszon podobnie jak Twoja Taksa: ma ok. 38 cm w kłębie, waży 16kg (docelowo, bo teraz trochę więcej), nosi szelki jak dla psa dużego (bo jest szeroki), obroże ma bardzo szerokie. Dla porównania, nasz psi kolega ma ok. 55cm w kłębie (jest psem wysokim), waży zaledwie 13kg, nosi szelki mniejsze - a obroże po moim są dla niego za szerokie, spadają :).

Dla jasności: wysokość w kłębie mierzy się tak:
Znalezione obrazy dla zapytania w kÅÄbie

Znalezione obrazy dla zapytania w k��bie

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, anica napisał:

Aaaa.... to ja mierzyłam...dookoła klatki piersiowej?  czyli źle! oczy.gif

zależy do czego ten pomiar :) wokół klatki piersiowej (obwód) też dobrze znać, jak np. kupuje się szelki :) ale to nie jest pomiar wielkości w kłębie

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

zależy do czego ten pomiar :) wokół klatki piersiowej (obwód) też dobrze znać, jak np. kupuje się szelki :) ale to nie jest pomiar wielkości w kłębie

I dokładnie potrzeba była przy zakupie szelek :)

papa.gifzostawiam serdeczności do końca miesiąca, w sobotę jedziemy na dwa tygodnie na Mazury, rzecz jasna jak tylko się gdzieś dorwę do netu, będę zaglądać na ''swoje'' wątki :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2018 o 09:48, anica napisał:

I dokładnie potrzeba była przy zakupie szelek :)

papa.gifzostawiam serdeczności do końca miesiąca, w sobotę jedziemy na dwa tygodnie na Mazury, rzecz jasna jak tylko się gdzieś dorwę do netu, będę zaglądać na ''swoje'' wątki :)

Wypoczywaj i oddychaj pełną piersią :)

Do soboty jeszcze kilka dni więc może jeszcze tu wpadniesz :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.07.2018 o 09:54, Tyś(ka) napisał:

Nie umiem sobie wyobrazić wielkości Nelki. Niby wiem, ile w kłębie ma... ale na zdjęciach wygląda na bardzo mocną sunię, co najmniej średniaczkę. Wiem, że przeokrutnie jojczę o zdjęcia, za co przepraszam... ale czy następne udałoby się zrobić przy stojącym człowieku?

 

Tez o tym myślałam, że pies, który stoi przy nodze, to jest "bardziej widoczny".  Wprawdzie człowiek może mieć 150 cm lub 180 cm wzrostu, ale chociaż jest jakieś odniesienie, że psiak sięga do kolan, czy poniżej. Z tego co pamiętam, to kikou pisała już, że Nela i Gwiazdka to dość ruchliwe psiaki, i ciężko zrobić im zdjęcie przy nodze. Ale może się uda ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.07.2018 o 10:02, anica napisał:

Ja też nie bardzo umiem "obrazowo''  opisać ale w/g zdjęcia na którym widziałam Nelcię przy naszej Gwiazduni, to ... dobrze pasuje, co najmniej średniaczka!  musi być mocna sunia, to także dobre określenie, taka co najmniej do kolan, lub nawe wyżej?.... ja nie wiem dlaczego... myślałam ,że jest taka ...mniejsza do połowy łydki? waga pewnie ok 20kg? mysli_1.gif

Nela ma piękne ''aksamitne''  spojrzenie :)

imag7277.jpg

 

Waga ok. 15 kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...