Jump to content
Dogomania

Czester nie żyje, zmarł niespodziewanie 13 grudnia 2020 roku, biegaj kochany po niebiańskich łąkach :(


Bgra

Recommended Posts

Odnośnie zapachu Czestera...mam takie refleksje:

* na pewno każdy z nas zauważył,że ktoś chory,mający wysoka gorączkę - wydziela nieprzyjemny,"chory" zapach potu I całego ciała,

* Czester jest psem chorym przewlekle,ma zachwiany metabolizm,przez skórę przenikają produkty przemiany materii,toksyny etc. (to cała,skomplikowana chemia.)

* wbrew obiegowej opinii uważam,że częste kapanie nie pomoże,a może (z naciskiem na 'może') - zaszkodzić.

* domyślam się,że gruczoły okołoodbytowe miał sprawdzane/czyszczone?

* jest taki preparat,być może pomógłby nieco Pani Aldonie:

https://breedexpert.pl/product-pol-20-Dog-Odor-Eliminator-500-ml-neutralizator-zapachu-dla-psow.html

Ponieważ jak czytam - na dziś piesina nie je - pozostaje mi życzyć mu zdrowia.

To tyle...M.

Link to comment
Share on other sites

Wyczytałam, że u psów z pieluchą częste jest zakażenie układu moczowego, drożdżaki też mogą być

Co do smrodka, może sodę oczyszczoną ? Jako suchy szampon, wetrzec w Sierść wyczesać lub w roztworze?

Ja sama wcieram na sucho "w głowę", jak nie myje włosów rano, znika zapach łoju, lenistwo czy choroba, inne sposoby to roztwór wody ut!enionej + soda oczyszczona, bądź ocet winny, (nie spirytusowy) ale to może drażnić, piszą, aby nie stosować maści z cynkiem na odparzenia, jak u niemowląt, bo trujące, gdy pies zlize

Ewentualnie dobre probiotyki, niektóre nic nie robią, trzeba poczytać, które to bakterie działają, np.

https://radioklinika.pl/probiotyk-jaki-wybrac/

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, bou napisał:

Odnośnie zapachu Czestera...mam takie refleksje:

* na pewno każdy z nas zauważył,że ktoś chory,mający wysoka gorączkę - wydziela nieprzyjemny,"chory" zapach potu I całego ciała,

* Czester jest psem chorym przewlekle,ma zachwiany metabolizm,przez skórę przenikają produkty przemiany materii,toksyny etc. (to cała,skomplikowana chemia.)

* wbrew obiegowej opinii uważam,że częste kapanie nie pomoże,a może (z naciskiem na 'może') - zaszkodzić.

* domyślam się,że gruczoły okołoodbytowe miał sprawdzane/czyszczone?

* jest taki preparat,być może pomógłby nieco Pani Aldonie:

https://breedexpert.pl/product-pol-20-Dog-Odor-Eliminator-500-ml-neutralizator-zapachu-dla-psow.html

Ponieważ jak czytam - na dziś piesina nie je - pozostaje mi życzyć mu zdrowia.

To tyle...M.

Odbyt sprawdzany przy każdej wizycie u  weta

dysfunkcja metabolizmu,nie wiem,może Colon i Metoclopramid to za mało ? może powinien zażywać jednak inne leki ?

poczekajmy chwilę,niech się zaaklimatyzuje w nowym domku,poszukamy konsultacji u gastroenterologa ?

Dziękuję za każdą podpowiedź :)

Czesia odbyt wygląda inaczej niż zdrowego psa,pomijam już wypreparowanie wyżej ,jakby w miejsce ogona.

21 godzin temu, helli napisał:

Wyczytałam, że u psów z pieluchą częste jest zakażenie układu moczowego, drożdżaki też mogą być

Co do smrodka, może sodę oczyszczoną ? Jako suchy szampon, wetrzec w Sierść wyczesać lub w roztworze?

Ja sama wcieram na sucho "w głowę", jak nie myje włosów rano, znika zapach łoju, lenistwo czy choroba, inne sposoby to roztwór wody ut!enionej + soda oczyszczona, bądź ocet winny, (nie spirytusowy) ale to może drażnić, piszą, aby nie stosować maści z cynkiem na odparzenia, jak u niemowląt, bo trujące, gdy pies zlize

Ewentualnie dobre probiotyki, niektóre nic nie robią, trzeba poczytać, które to bakterie działają, np.

https://radioklinika.pl/probiotyk-jaki-wybrac/

 

 

Dziękuję helli :) jedno jest pewne,Czesio do tego miejsca na plecach jęzorkiem nie dotrze.Zamówiłam u znajomej groomerki szampon neutralizujący,zobaczymy.

 

Dotarła dzisiaj karma (zjadł całą michę ) kupiona u weta 2 kg -koszt potem napiszę bo nie chcę pomylić,jak będzie jadł to kupię 12 kg na podmianę z Simpsonem ....http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_veterinary_diet/gastro/565032

Aldona dokupi co potrzebuje na już u siebie (niestety wypadł mi dzisiaj transport)  dodatkowo proszek do prania +odświeżacz powietrza .

Kupka dzisiaj lepsza.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Onaa napisał:

Trzymam kciuki za Czesterka i p. Aldonę.

Dziękuję serdecznie !  :) Czesio biega i szaleje z piłeczką,jeszcze potęskni,w końcu w domku Anecik przeżył pół roku,może to był najlepszy czas,kto to wie ?

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Anecik napisał:

579.gif.0f98ae4ee84ad5eda9a6154733b3c468.gif

Wzajemnie Anettko,ukłony dla męża :)

5 godzin temu, Gabi79 napisał:

indeks.jpg

Wzajemnie :)  Alleluja !

4 godziny temu, Bogusik napisał:

kartka_wielkanoc.jpg.1ad595795277dca48564d7f180643b79.jpg

Bogusiu wzajemnie :)   Alleluja !

2 godziny temu, b-b napisał:

                              122.jpg.2cbbfa24818e782091e624a5ebdd9870.jpg

Boguniu dziękuję,Wesołych Świąt :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Anula napisał:

A taką Czesio ma oglądalność na OLX-Katowice.

 

Od: dzisiaj 
Do: 28 kwi

686598521_1_94x72_czesio-3-letni-przesym

Czesio-3 letni przesympatyczny piesek o ...

 

 
   
 Promowane do 28 kwi
Statystyki
 Wyświetleń: 4596
 Tel: 15
 Obserwuje: 52
 

Bożenko,popatrz czy prawidłowy jest nr.tel.

Tak :) zgadza się .Dziękuję za ogłoszenie:)

Na moje ogłoszenie na dolnośląskie jest znacznie mniej wejść :(

Tu miałam zaraz dwie rozmowy,w sumie nic z tego :(  dwie osoby wypytują,zobaczymy...jestem w trakcie odpisywania.

 

 

Dziękuję za wszystkie życzenia i wzajemnie  spokojnych Świąt :)

 

 

zrzut.PNG

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Anula napisał:

A taką Czesio ma oglądalność na OLX-Katowice.

 

Od: dzisiaj 
Do: 28 kwi

686598521_1_94x72_czesio-3-letni-przesym

Czesio-3 letni przesympatyczny piesek o ...

 

 
   
 Promowane do 28 kwi
Statystyki
 Wyświetleń: 4596
 Tel: 15
 Obserwuje: 52
 

Bożenko,popatrz czy prawidłowy jest nr.tel.

Łał......może się Czesiowi uda :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...