Jump to content
Dogomania

Czester nie żyje, zmarł niespodziewanie 13 grudnia 2020 roku, biegaj kochany po niebiańskich łąkach :(


Bgra

Recommended Posts

Trzymaj się Czesterku, zaciskam za nowy Domek! :)  piękny jest chłopak!  co zdjęcia to zdjęcia!wesoly.gif

2 godziny temu, elik napisał:

Z lektury postów odnoszę wrażenie, że najbardziej dokuczliwy jest odorek. Ale co tak wonieje? Czy to sierść wokół pupci ubrudzona kałem ? Jeśli tak, to może odciąć bardzo krótko, a w bezpośrednim sąsiedztwie odbytu nawet ogolić pupinkę. Może nie zlikwiduje to całkowicie problemu, ale może uczyni go znośnym ?  Ogolona pupinka i tak nie będzie widoczna,bo Czesterek ciągle ma na pupci pieluszkę.

... to chyba nie jest ten problem Eluniu?  Anetka by sobie z nim poradziła?.....

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Z lektury postów odnoszę wrażenie, że najbardziej dokuczliwy jest odorek. Ale co tak wonieje? Czy to sierść wokół pupci ubrudzona kałem ? Jeśli tak, to może odciąć bardzo krótko, a w bezpośrednim sąsiedztwie odbytu nawet ogolić pupinkę. Może nie zlikwiduje to całkowicie problemu, ale może uczyni go znośnym ?  Ogolona pupinka i tak nie będzie widoczna,bo Czesterek ciągle ma na pupci pieluszkę.

 

1 godzinę temu, anica napisał:

. . .

... to chyba nie jest ten problem Eluniu?  Anetka by sobie z nim poradziła?.....

 

1 godzinę temu, Anecik napisał:

:)

No to jaka jest przyczyna tego smrodku ?

Link to comment
Share on other sites

Biedny Czesterek z tym swoim smrodkiem, może to coś zalegającego w środku.

Ale teraz najważniejsze, żeby Pani sobie poradziła z opieką nad słodziakiem, a on jej wszystko wynagrodzi :). Powodzenia Czesterku :)!

p.s. Ale solidne wiano miał Czesterek :D.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Poker napisał:

To maszynka z Lidla. Mam taką .Jest bardzo dobra.

Ciągle mnie zastanawia skąd ten smród u Czesterka. Czy to jego skóra śmierdzi  czy z paszczy ?

Anetta nie odpowie bo tego zwyczajnie nie czuje :) cały Czesterek tak "pachnie",że trudno go utulić,wtulić się w niego.Pupa czysta,pielucha czysta a zapach...nie wiem ,gdyby go kąpać często,chyba to podpowiem Aldonie.

Aldonie wczoraj trudno było znieść ten zapach,bo przy biegunce to już prawdziwy dramat.

 

7 godzin temu, elik napisał:

Z lektury postów odnoszę wrażenie, że najbardziej dokuczliwy jest odorek. Ale co tak wonieje? Czy to sierść wokół pupci ubrudzona kałem ? Jeśli tak, to może odciąć bardzo krótko, a w bezpośrednim sąsiedztwie odbytu nawet ogolić pupinkę. Może nie zlikwiduje to całkowicie problemu, ale może uczyni go znośnym ?  Ogolona pupinka i tak nie będzie widoczna,bo Czesterek ciągle ma na pupci pieluszkę.

Uwierz to nie odorek,to odór,tak jak wyżej,mam wrażenie,że ten kał dalej zalega w jelitach i "zapach" wydziela się przez skórę.

Czekam na zdjęcia po groomerze,prosiłam ,żeby okolice odbytu wygolić nie mniej niż na pół cm,żeby jednak ew kupa nie od raz złapana,była izolowana od skóry,Sudokrem  jest w użyciu.Aldona przecież pracuje,nie wiem na ile Jej rodzice włączą się do opieki ,nie można tego od nich wymagać.

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Onaa napisał:

Biedny Czesterek z tym swoim smrodkiem, może to coś zalegającego w środku.

Ale teraz najważniejsze, żeby Pani sobie poradziła z opieką nad słodziakiem, a on jej wszystko wynagrodzi :). Powodzenia Czesterku :)!

p.s. Ale solidne wiano miał Czesterek :D.

Trochę udało się nazbierać cudów Czesterkowi ;)

Takiej opieki jak u Anettki to nie wiem czy będzie miał gdziekolwiek,dodatkowo ludzie pracują.

 

 

To nie przez brak czy nieodpowiednią pielęgnację Czester to śmierdziuszek.Tak ma i nie wiemy jaka tego jest przyczyna.

To jest teraz i zawsze był jego największy problem.

Nie wiem co będzie jak Aldona tego nie wytrzyma..Co w takim wypadku ? Musimy mieć jakąś furtkę.

Czy ja dam radę ? nie wiem,czy to nie ponad moje siły ...

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, elik napisał:

Z lektury postów odnoszę wrażenie, że najbardziej dokuczliwy jest odorek. Ale co tak wonieje? Czy to sierść wokół pupci ubrudzona kałem ? Jeśli tak, to może odciąć bardzo krótko, a w bezpośrednim sąsiedztwie odbytu nawet ogolić pupinkę. Może nie zlikwiduje to całkowicie problemu, ale może uczyni go znośnym ?  Ogolona pupinka i tak nie będzie widoczna,bo Czesterek ciągle ma na pupci pieluszkę.

Elik przy całej sympatii do Ciebie ...gdybym to ja była na miejscu Anettki i przeczytała to co napisałaś poszłabym ryczeć do kąta i więcej na dogo nie weszła.Tyle roboty przy nim odwaliła,cały Jej dom kręcił się w zasadzie koło doopinki chłopaka,mycie,smarowanie,pielucha,pampas ...

Anettki nikt nie uprzedził ,że pies ma taki ogromny problem ze smrodem jaki wokół siebie roztacza,wejdziesz do domu i Czujesz zanim się Czester pojawi,Ona szczęśliwie tego nie czuła,współczuję Jej mężowi ,fajna chłopina,ale szczerze to mu się dziwię,że psa nie wstawiał na ogród.

Uwierzcie to olbrzymi problem.Mimo tego,że pies miał czystą pieluchę,czystą dupinkę dopiero co mytą,siedząc w poczekalni kto wszedł szukał co tak śmierdzi,czy kupa nie leży gdzieś rozmazana pod krzesłami.Jeździliśmy z nim w samochodzie z otwartymi oknami.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero co po rozmowie z Aldoną,sytuacja chyba z  biegunką opanowana węglem,jest lepiej...jeszcze poda jutro i zobaczymy.

Nie chce jeść,próbuje wszystkich karm i puszek jakie ma w domku...nie i nie,pewnie tęskni za Anettkowym domkiem i towarzyszami,to było do przewidzenia.

Jest bardzo grzeczny,lubi ogródek tam się też wietrzy :) Dzisiaj nawet podniósł nóżkę do siusiania,tylko nie dojrzała Aldona czy był sik ;) przyuważy.

Ma jeszcze drugiego psa w pampersie,Tadeuszka,Alddona to doświadczony dom !

Mam nowe miękkie szelki dla Czesia,taka jakby koszulka,trzeba dokupić szczotkę do czesania,szampon,chusteczki nawilżane,pampasy jednorazowe z Trixi,jakiś neutralizator powietrza,żeby było łatwiej ;) Groomer gratis :) ma szczęście do ludzi Czesio :) Aldonka będzie prała Czesia co tydzień na razie,zobaczymy,może ten smród się wymyje z czasem...oby! był da zniesienia.

Klika zdjęć z dzisiaj :

do zakochania :)

 

czester 2222.jpg

Króliczek podwędził Czesiowi piłeczkę ;)

Czesteer 555.jpg

Czester 3333.jpg

czester111.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chciałam wtrącić i ja swoje trzy grosze. Czesterek był u mnie przez chwilkę, fakt, śmierdział niemiłosiernie, mimo mycia tyłka kilka razy dziennie. Nurtowało mnie to, bo mam kota z takimi przypadłościami,  w dużo gorszym stanie i wcale nie śmierdzi, noooo...prawie ;). 

Poczytałam trochę i: smród całego ciała może świadczyć o niektórych chorobach (cukrzyca, metabolizm, itp), ale w przypadku Czesia stawiam na 100% że to toksyny, drożdże i inne dziadostwo nagromadzone i zalegające w jelitach, dlatego smród "paruje z Czesterka przez skórę. Myślę że porządne preparaty detoksykujące mogłyby trochę zniwelować tą bardzo uciążliwą przypadłość.

Jeśli Czesio ma jakieś nadwyżki w skarbonce to może by spróbować z tym preparatem https://www.petshooop.pl/ZEOLIT-NC-Detox-120-kapsulek-p10696

i/lub chlorellą http://barfnekorepetycje.pl/chlorella/

Z Zeolitem nie mam doświadczenia, ale chlorellę sama podjadam i moje psy i koty też.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, jaguska napisał:

Chciałam wtrącić i ja swoje trzy grosze. Czesterek był u mnie przez chwilkę, fakt, śmierdział niemiłosiernie, mimo mycia tyłka kilka razy dziennie. Nurtowało mnie to, bo mam kota z takimi przypadłościami,  w dużo gorszym stanie i wcale nie śmierdzi, noooo...prawie ;). 

Poczytałam trochę i: smród całego ciała może świadczyć o niektórych chorobach (cukrzyca, metabolizm, itp), ale w przypadku Czesia stawiam na 100% że to toksyny, drożdże i inne dziadostwo nagromadzone i zalegające w jelitach, dlatego smród "paruje z Czesterka przez skórę. Myślę że porządne preparaty detoksykujące mogłyby trochę zniwelować tą bardzo uciążliwą przypadłość.

Jeśli Czesio ma jakieś nadwyżki w skarbonce to może by spróbować z tym preparatem https://www.petshooop.pl/ZEOLIT-NC-Detox-120-kapsulek-p10696

i/lub chlorellą http://barfnekorepetycje.pl/chlorella/

Z Zeolitem nie mam doświadczenia, ale chlorellę sama podjadam i moje psy i koty też.

Dziękuję Ci bardzo!

Jak trafił do mojego weta,jeszcze z przewlekłą biegunką to na zdjęciu Rtg wyraźnie można zauważyć całe jelita w masach kału,

Badań nie powtarzaliśmy,były ok.

Teraz zmieni weta,sami raczej nie podamy,dopiero po konsultacji z wetem.

Dziękuję jeszcze raz!

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Bgra napisał:

Elik przy całej sympatii do Ciebie ...gdybym to ja była na miejscu Anettki i przeczytała to co napisałaś poszłabym ryczeć do kąta i więcej na dogo nie weszła.Tyle roboty przy nim odwaliła,cały Jej dom kręcił się w zasadzie koło doopinki chłopaka,mycie,smarowanie,pielucha,pampas ...

Anettki nikt nie uprzedził ,że pies ma taki ogromny problem ze smrodem jaki wokół siebie roztacza,wejdziesz do domu i Czujesz zanim się Czester pojawi,Ona szczęśliwie tego nie czuła,współczuję Jej mężowi ,fajna chłopina,ale szczerze to mu się dziwię,że psa nie wstawiał na ogród.

Uwierzcie to olbrzymi problem.Mimo tego,że pies miał czystą pieluchę,czystą dupinkę dopiero co mytą,siedząc w poczekalni kto wszedł szukał co tak śmierdzi,czy kupa nie leży gdzieś rozmazana pod krzesłami.Jeździliśmy z nim w samochodzie z otwartymi oknami.

Piszesz o sympatii do mnie, a bez powodu usiłujesz wywołać u mnie poczucie winy.  Czy ja coś Anecie zarzuciłam, że niby przeze mnie miałaby ryczeć ??? Zadałam najzwyklejsze pytanie - czemu pies tak capi. Czy to powód do płaczu ? Nie sądzę :)

Link to comment
Share on other sites

Ja przez dogo już się dostatecznie naryczałam i ryczeć już nie będę. Najwyżej przez psiaki jak idą do DS :D Nie wiem czemu Czester capi, życzę Aldonie aby Ona się dowiedziała :). Byłby to duży sukces. Rady typu ogolenie pupy byłyby wskazane pół roku temu :)

2 godziny temu, Anula napisał:

A ja mam zapytanie do anecik.Czy pozostał dług po Czesterku? Wiem o czipie a jeszcze?

anecik policz Czesterka.

Wyróżniłam OLX Czesterka na Wrocław od dzisiaj na miesiąc za 17,81zł.

Otrzymałam 01.03 kwotę 400 zł. Bardzo dziękuję. Pobyt Cześka wyniósł 310 zł + 60 zł chip + 8 zł transport do weta + 35 zł transport do DT = razem 413 zł . Czyli dopłata do Czesterka = 13 zł. Chip nie jest zarejestrowany!!!

 

Czesterkowi życzę DS, Aldonie aby dała radę.

 

Podziwiam Togusię

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Anecik napisał:

Ja przez dogo już się dostatecznie naryczałam i ryczeć już nie będę. Najwyżej przez psiaki jak idą do DS :D Nie wiem czemu Czester capi, życzę Aldonie aby Ona się dowiedziała :). Byłby to duży sukces. Rady typu ogolenie pupy byłyby wskazane pół roku temu :)

Otrzymałam 01.03 kwotę 400 zł. Bardzo dziękuję. Pobyt Cześka wyniósł 310 zł + 60 zł chip + 8 zł transport do weta + 35 zł transport do DT = razem 413 zł . Czyli dopłata do Czesterka = 13 zł. Chip nie jest zarejestrowany!!!

 

Czesterkowi życzę DS, Aldonie aby dała radę.

 

Podziwiam Togusię

Pieniążki przelane.Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elik napisał:

Piszesz o sympatii do mnie, a bez powodu usiłujesz wywołać u mnie poczucie winy.  Czy ja coś Anecie zarzuciłam, że niby przeze mnie miałaby ryczeć ??? Zadałam najzwyklejsze pytanie - czemu pies tak capi. Czy to powód do płaczu ? Nie sądzę :)

W moim odczuciu to było najzwyklejsze zadanie pytania ze strony elik.Zapewne każdego nurtuje pytanie kto zagląda do Czesterka, co się dzieje z Czesterka organizmem,że smród wydala się na zewnątrz przez skórę,odbyt a może z pyska?Przy pielęgnacji pupy,a taka była nie powinno tego być.Mnie także to nurtuje,dlaczego tak się dzieje.Myślałam o tym cały czas,być może otwór odbytu jest otwarty,nie zamyka się i dlatego wydobywa się smród. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Proszę nie krzyczcie.

Czy możecie podać mi stronę lub napisać tu co stwierdził wet u Czesterka.

Tak mi świta w głowie podrzucenie tych info przez znajomą...do takiego lekarza, który leczy z oka. Wiadomo Czeterka oka nie zobaczy ale może pomoże na te złogi ziołami. Spróbować nie zaszkodzi.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Anecik napisał:

. . .

. Rady typu ogolenie pupy byłyby wskazane pół roku temu :)

. . .

Aneciu, moje zapytanie i uwagi co do ogolenia pupci wynikały jedynie z troski o psiaka. Może pół roku temu była o tym mowa, ale nie mam tak doskonałej pamięci, żeby pamiętać co na kilkunastu śledzonych wątkach  było robione jakiemuś psiakowi. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jemu ten zapach wychodzi przez sierść/ skórę to można, niezależnie od normalnego leczenia czy szukania przyczyny oczywiscie, posypać go raz dziennie/ co drugi dzień sodą oczyszczoną ( tą spożywczą, która się sypie do ciasta). i po 30-40 minut ją strzepać/ wyczesać .Soda oczyszczona  działa silnie odwaniająco - wiąże brzydki zapach.

Można spróbować,  posypuje się na sucho, nie trzeba kąpać psa, soda oczyszczona nie ma żadnego własnego zapachu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

W poniedziałek serdeczności zostawię na Dobry tydzień!buzki.gif

12 minut temu, b-b napisał:

Proszę nie krzyczcie.

Czy możecie podać mi stronę lub napisać tu co stwierdził wet u Czesterka.

Tak mi świta w głowie podrzucenie tych info przez znajomą...do takiego lekarza, który leczy z oka. Wiadomo Czeterka oka nie zobaczy ale może pomoże na te złogi ziołami. Spróbować nie zaszkodzi.

... ja jestem zwolennikiem ziół! miałam już kilka kuracji... i zawsze działa nie przynosząc zazwyczaj działań ubocznych, jeśli się jest systematycznym i jest dobrze trafiona kuracja, sukces murowany! okok.gif

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za to aby udało się choć w części zniwelować ten odór u Czesterka.Sporo cennych rad się pojawiło i pod kierunkiem weta może akurat coś zadziała...

Pieniążki topnieją więc w kolejnym bazarku ujmę Czesterka aby podreperować budżet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...