Jump to content
Dogomania

Michaś za TM. Dzięki wam chociaż na koniec miał dom i był szczęśliwy.


Recommended Posts

"Ale co tu potrafić. Dobry lekarz, z serca płynąca chęć zaopiekowania się tym psem, stabilne finanse i wygodny dom."

Powiem tak..nierzadko pytania w dziale  'weterynaria'  świadczą o tym,że ludzie nie mają fiołkowego pojęcia,że cos zlego dzieje sie z psem.Podobnie jest z wychowaniem,zachowaniem etc.

Dlatego myslę,że do DS powinien trafić zdrowy,odchuchany pies.

Link to comment
Share on other sites

"Ireanas, świetny pomysł z matami węchowymi, bardzo poprosimy jak najwięcej. Planujemy bazarek na przyszły tydzień, bo musimy przygotować fanty. Gdybyś wybierała się do Warszawy to zapraszamy do odwiedzenia Miśka kolo Otwocka. W każdym tygodniu przynajmniej na początku chociaż jedna z nas będzie go odwiedzać"

 

To biorę się do roboty..

Link to comment
Share on other sites

Skarpeta owczarkowa raczej przyzna dla Michasia pomoc finansową.Głosowanie jest ustalone do jutra.Wg zasad trzeba oddać Skarpecie 15%.Ja zaoferowałam się,że oddam te pieniążki.Prawdopodobnie pomoc finansowa nastąpi w październiku.

Może niech na razie zostanie imię Michaś na jakiś czas.Sporo osób wie o Michasiu a nie o Miśku.Chociaż Michaś to nie pospolite imię, bardzo ładne,ciepłe, a Misiek to pospolite,na wsiach się słyszy często to imię.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Skarpeta owczarkowa raczej przyzna dla Michasia pomoc finansową.Głosowanie jest ustalone do jutra.Wg zasad trzeba oddać Skarpecie 15%.Ja zaoferowałam się,że oddam te pieniążki.Prawdopodobnie pomoc finansowa nastąpi w październiku.

Może niech na razie zostanie imię Michaś na jakiś czas.Sporo osób wie o Michasiu a nie o Miśku.Chociaż Michaś to nie pospolite imię, bardzo ładne,ciepłe, a Misiek to pospolite,na wsiach się słyszy często to imię.

 

Anula bardzo dziękujemy. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę zaoferować swoją pomoc z tekstem do ogłoszeń: postaram się napisać i taki wyciskacz łez, do którego można by dodać jedno-dwa zdjecia szkieleciorka (jakby ktoś chciał zwierzaka uratować i wziąć go ze względu na historię, jak proponuje rozi), a i taki bardziej konkretny: czy wyjdą mi oba, czy tylko jeden, zobaczymy. Zrobię je, jak Misio pobędzie trochę w hoteliku i dacie zielone światło, że już coś o nim wiadomo...

Finansowo nie pomogę, ale właśnie jakbyście potrzebowały pomocy tekstowej to piszcie :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Ja mogę zaoferować swoją pomoc z tekstem do ogłoszeń: postaram się napisać i taki wyciskacz łez, do którego można by dodać jedno-dwa zdjecia szkieleciorka (jakby ktoś chciał zwierzaka uratować i wziąć go ze względu na historię, jak proponuje rozi), a i taki bardziej konkretny: czy wyjdą mi oba, czy tylko jeden, zobaczymy. Zrobię je, jak Misio pobędzie trochę w hoteliku i dacie zielone światło, że już coś o nim wiadomo...

Finansowo nie pomogę, ale właśnie jakbyście potrzebowały pomocy tekstowej to piszcie :)

Dzięki Tysiu, bardzo chętnie przyjmiemy pomoc.

 

5 godzin temu, UlaFeta napisał:

Jak byście robily bazarek to chetnie się dorzucę. 

Dzięki, bardzo chętnie, bazarek jest planowany na przyszły tydzień.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

TRZYMAJCIE KCIUKI _ MISIEK JEDZIE DO HOTELIKU!

                                                                                                          auto-e-samochod-ruchomy-obrazek-0440.gif

No jasne,że będę z Wami i Michasiem myślami.Dajcie znać jak Michaś zareagował na nowe miejsce.Gdzie będzie przebywał.Jak zniósł podróż,czy ma chorobę lokomocyjną bo to jest bardzo istotna informacja dla adoptujących.Zróbcie fotki.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

TRZYMAJCIE KCIUKI _ MISIEK JEDZIE DO HOTELIKU!

                                                                                                          auto-e-samochod-ruchomy-obrazek-0440.gif

Huuuuuuuuura:)

♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡ dla Micha.

Link to comment
Share on other sites

Piesio odebrany - zaszczepiony, zachipowany i z lekarstwem na odrobaczenie i tabletką od kleszczy, która zostanie podana później, za jakiś miesiąc oraz z worem karmy Trovet po okazyjnej cenie.  Został oddany do hoteliku (umowa spisana) i zaopiekowany. Mądry jest nad wyraz, bo już podaje łapę.  P. Renata mówi, że zostanie królem podwórka. Dostał piękną białą budę, która przywieźli dobrzy ludzie jak się dowiedzieli o piesku. Teraz ma do wyboru spanko w budzie lub kojcu lub przedpokoju nawet ja nie mam takiego wyboru.. hi,hi. 

Magdaad z Darkiem zmęczeni po tych emocjach wracają. Wieczorem wrzucimy zdjęcia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Michaś - rozpakowuj walizki,jesteś b.dzielny i na cudne Ciocie trafiłeś.

Dziewczyny - nie byłabym sobą...nie dawajcie mu Bravecto,zaufajcie mi...ani za miesiąc ani w ogóle.Weci - maja rózne zdania na ten temat,ale jeśli przeciwnicy tego specyfiku maja rację,to?to mozna bardzo 'uszkodzic' psa,szczególnie po babeszjozie.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, bou napisał:

Michaś - rozpakowuj walizki,jesteś b.dzielny i na cudne Ciocie trafiłeś.

Dziewczyny - nie byłabym sobą...nie dawajcie mu Bravecto,zaufajcie mi...ani za miesiąc ani w ogóle.Weci - maja rózne zdania na ten temat,ale jeśli przeciwnicy tego specyfiku maja rację,to?to mozna bardzo 'uszkodzic' psa,szczególnie po babeszjozie.

 

Tez nie jestem zwolenniczka Braveco i nigdy bym Fecie nie podala.

Link to comment
Share on other sites

A ja z tych, którzy podają psu Bravecto i uważam, że to dobra rzecz: oczywiście pies musi być zdrowy (tzn mieć w porządku badania, zwłaszcza wątrobowe).
I nie zwalnia to z myślenia właściciela.

Wetom całkowicie bym nie ufała. Większość z nich truje psy i koty podając na ślepo tabletki na odrobaczenie "dla profilaktyki"... a to też nie jest obojętne dla organizmu (nie oszukujmy się, żaden specyfik mający na celu truć pasożyty nie jest obojętny dla organizmu zwierzęcego...). Na dobrą sprawę powinno się badać kał i dopiero, gdy coś w badaniach wyjdzie, podawać tabletki na robale. Tak samo wiele wetów szczepi na wirusówki co rok... a koty ślepo szczepią na białaczkę, nie mówiąc o ogromnych skutkach ubocznych (np. mięsak) czy - o zgrozo - nie robiąc wcześniej testów na białaczkę (lub tych testów nie powtórzą dla pewności). I tak dalej, i tak dalej...

Trzeba używać własnego rozumu i szukać złotego środka. ;) Choć tak, Michasiowi nie podałabym w obecnym stanie Bravecto.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • magdaad changed the title to Michaś/ Misiek już w hotelu. Szukamy ds. Pies koczuje w krzakach

Dziewczyny okazuje się że jednak nie umiem wstawiać zdjęć. Są za duże czy coś. Wszystkie wysłałam do Miki na pocztę a ona tu wstawi. Czy ktoś może zajrzeć do rozliczenia na samym początku i powiedzieć czy to tak ma być czy coś pozmieniać? Pierwszy raz to robię.

Jeżeli chodzi o tą tabletkę na kleszcze to niestety jest już ona kupiona.

Pani Renata z hotelu tym razem dostała kasę do ręki (poświadcza przyjęcie kwoty z tyłu umowy) następne to będą przelewy raczej.

Dnia 6.09.2017 o 11:15, Anula napisał:

No jasne,że będę z Wami i Michasiem myślami.Dajcie znać jak Michaś zareagował na nowe miejsce.Gdzie będzie przebywał.Jak zniósł podróż,czy ma chorobę lokomocyjną bo to jest bardzo istotna informacja dla adoptujących.Zróbcie fotki.

Prawda jest taka że pół godziny po przyjeździe i spuszczeniu go ze smyczy objął w posiadanie podwórko i zachowywał się jakby był u siebie. Nie ma choroby lokomocyjnej, trochę się stresował. Poznał inne psy. Zaproponowałam P. Renacie żeby na razie karmiła go na osobności i żeby nie widział jak inne psy jedzą, ale wieczorem dowiedziałam się że może spożywać posiłki wspólnie, że wręcz ustępuje innym psom i się podporządkowuje.

 

Dnia 5.09.2017 o 21:31, Tyś(ka) napisał:

Ja mogę zaoferować swoją pomoc z tekstem do ogłoszeń: postaram się napisać i taki wyciskacz łez, do którego można by dodać jedno-dwa zdjecia szkieleciorka (jakby ktoś chciał zwierzaka uratować i wziąć go ze względu na historię, jak proponuje rozi), a i taki bardziej konkretny: czy wyjdą mi oba, czy tylko jeden, zobaczymy. Zrobię je, jak Misio pobędzie trochę w hoteliku i dacie zielone światło, że już coś o nim wiadomo...

Finansowo nie pomogę, ale właśnie jakbyście potrzebowały pomocy tekstowej to piszcie :)

Tyś(ka) jeżeli uważasz że masz wystarczającą ilość materiałów fotograficznych i czas i ochotę to myślę że nic nie stoi na przeszkodzie żeby mu już robić ogłoszenia. Chociaż przydało by się zdjęcie portretowe. 

Pani Renata będzie robić i wysyłać jakoś raz w tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, magdaad napisał:

. . .

Czy ktoś może zajrzeć do rozliczenia na samym początku i powiedzieć czy to tak ma być czy coś pozmieniać? Pierwszy raz to robię.

. . .

Jeśli mogę coś doradzić w kwestii rozliczeń, to proponowałabym zrezygnować z numerowania pozycji i  zmienić kolejność wpisywanych pozycji, będzie bardziej czytelne.

Jest tak:

Wydatki:

1. 06.09.2017- szczepienie, chipowanie, tabletki na robaki-100,00zł

2. 06.09.2017- tabletka na kleszcze-                                  -112,00zł

3. 06.09.2017- opłata za hotel-                                           -300,00zł

4. 06.09.2017- zakup karmy (Mika i Darek)                         -160,00zł

5. od 28.08-do 06.09.2017 paliwo (Mika i Darek) 4x            -..............

Wpłaty

1. 05.09.2017 100,00zł Anula -dziękujemy

 

A proponowałabym tak:

Wpłaty:

100,00 zł  -  Anula  -  5.09.2017

= = = = = = = = = = = = = =

..... suma wpłat

 

Wydatki:

100,00 zł  -  szczepienie, chipowanie, tabletki na robaki  -  6.09.2017

112,00 zł  -  tabletka na kleszcze  -  6.09.

300,00 zł  -  opłata za hotel - tu dobrze byułoby wpisać za jaki to okres  -  6.09.

160,00 zł  -  zakup karmy (Mika i Darek)  -  6.09.

..........   -  paliwo (Mika i Darek)  - 

= = = = = = = = = = = = = = =

suma wydatków

 

Saldo:

   suma wpłat

-  suma wydatków

= = = = = = = = = = =

i tu będzie zawsze aktualny stan finansów psiaczka

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, magdaad napisał:

Dziewczyny okazuje się że jednak nie umiem wstawiać zdjęć. Są za duże czy coś. Wszystkie wysłałam do Miki na pocztę a ona tu wstawi. Czy ktoś może zajrzeć do rozliczenia na samym początku i powiedzieć czy to tak ma być czy coś pozmieniać? Pierwszy raz to robię.

 

Prawda jest taka że pół godziny po przyjeździe i spuszczeniu go ze smyczy objął w posiadanie podwórko i zachowywał się jakby był u siebie. Nie ma choroby lokomocyjnej, trochę się stresował. Poznał inne psy. Zaproponowałam P. Renacie żeby na razie karmiła go na osobności i żeby nie widział jak inne psy jedzą, ale wieczorem dowiedziałam się że może spożywać posiłki wspólnie, że wręcz ustępuje innym psom i się podporządkowuje.

Zdjęcie trzeba zmniejszyć(edytować) 640x480 i wtedy bez problemu wchodzi.Ja umieszczam zdjęcia w Folderze i tam edytuję.

Z postu zrozumiałam,że Michaś je wspólnie z psami.Nie wiem czy nie bedą mu wyjadać karmy.Michaś musi być karmiony oddzielnie,kilka razy na dzień i mieć zwiększone porcje.Mam nadzieję,że P.Renata ma wiedzę jak należy odkarmiać zabiedzone psy.

Jeżeli chodzi o rozliczenie to możesz kliknąć na link Roni w moim podpisie i na pierwszej stronie wątku zobaczyć post rozliczeniowy.Ja tak go prowadzę.Mam też post informacyjny.W nim skupiam wszystkie informacje o psie,ponieważ w późniejszym czasie trudno przebijać się przez cały wątek i szukać informacji.

Możesz także prowadzić tak jak elik napisała. Jak Tobie jest wygodnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...