Jump to content
Dogomania

Michaś za TM. Dzięki wam chociaż na koniec miał dom i był szczęśliwy.


Recommended Posts

9 godzin temu, Alaa napisał:

A jak ten Michas kozaczy?;-)

 

;) No bardzo znaczy teren, jest gwoździem programu i królem podwórka. Tam są suczki i chyba 1 pies jako stali rezydenci, ale Michaś jest najfajniejszy i najbardziej przystojny:) Poza tym boimy się, że jak do końca wydobrzeje to poczuje zew natury. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Ponieważ sierść Michasia jest b. kiepska p. Renata pyta się czy podawać mu surowe jajko raz w tygodniu i chudy biały ser raz w tygodniu? Na razie Michaś je karmę suchą karmę TROVET oraz Olekardin Omega. Nie chcemy przedobrzyć, ale on jest taki chudy.... Co myślicie?

Nie znam tej karmy.Michaś powinien jeść karmę wysokoenergetyczną dla psów pracujących wysiłkowo przynajmniej teraz aby nabrał ciała.Powinien jeść gotowane ale chyba to jest nie możliwe.Dobrym rozwiązaniem jest zamiast gotowanego puszki Animondy o różnych smakach.Są promocje Animondy,zestawy 800gr.Animondę mieszać z ryżem ugotowanym wtedy starczy na dłużej puszek.

Można śmiało podać żółtko raz w tygodniu i ser.Z serem trzeba uważać,jak zacznie się drapać zaprzestać podawać bo może być uczulony na białko.Olekardin bardzo ładnie poprawia sierść ale aby to było widoczne potrzeba czasu.Można jeszcze do jedzenia dodawać tran albo olej lniany ale nie przesadzać.Tran jest ciężki na wątrobę tak samo jak i olej.Wszystko trzeba robić z umiarem.Jeżeli są pieniążki to proponuję zamówić zestaw Animondy (nie wiem w tej chwili ale około 130zł chyba).Ta karma szybko poprawia stan psa. 

A jak wygląda sytuacja z opłaceniem leczenia? Czy kastracja będzie pokryta przez kogoś? Pamiętajcie o badaniu krwi przed zabiegiem to jest bardzo ważne.Tydzień przed zrobić mu badanie krwi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli surowe jajko to tylko żółtko. Którego Troveta Michaś je?
Dla wychudzonego psa to faktycznie karma najlepiej wysokoenergetyczna (dla psów aktywnych), jeśli nie jest możliwe karmienie gotowanym.

To, że pies niekastrowany znaczy przy innych psach to normalne: zwłaszcza, że jest tam nowy.

Link to comment
Share on other sites

Gotowanie jest niemożliwe, bo to jest hotelik, mamy stawkę preferencyjną i wstydzę się więcej wymagać przy tych świetnych warunkach jakie ma - lata po podwórku luzem, uczestniczy w pracach domowych, posłanko na tarasie, kojec na noc i podstawowy trening PT. Fakt, ze może był domowy, bo jest niekłopotliwy i niekonfliktowy (teraz jak jest słaby) - a praca p. Renaty z ponownym przystosowaniem go zaowocuje jak przyjdzie do adopcji.

Jajko i ser p. Renata zacznie podawać i zwróci uwagę czy się nie drapie. Trovet polecił wet, jest to karma weterynaryjna i ta konkretna jest zalecana dla psa takiego jak Michaś. Kupiliśmy tego 15 kg (na zdjęciu).  Musi zjeść to co jest (bo z kasą krucho), a potem kupimy Animodę. 

 

Najpilniejsze pod koniec września to badanie krwi, kastracja ( Magdaad ustali cenę z wetem) - to będzie ten sam wet co uratował Michasia.,  opłacenie hoteliku i  rozpoczęcie ogłaszania. Uważam, że kastracja jest niezbędna także ze względu na ogłoszenia, będzie miał większe szanse jako kastrowany pies. 

 

Trovet.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

 

Najpilniejsze pod koniec września to badanie krwi, kastracja ( Magdaad ustali cenę z wetem) - to będzie ten sam wet co uratował Michasia.,  opłacenie hoteliku i  rozpoczęcie ogłaszania.

 

 

Ja zrozumiałam, że Magdaad opłaca hotelik, a pieniądze są potrzebne na dobrą karmę, lekarza itp.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Gotowanie jest niemożliwe, bo to jest hotelik, mamy stawkę preferencyjną i wstydzę się więcej wymagać przy tych świetnych warunkach jakie ma - lata po podwórku luzem, uczestniczy w pracach domowych, posłanko na tarasie, kojec na noc i podstawowy trening PT. Fakt, ze może był domowy, bo jest niekłopotliwy i niekonfliktowy (teraz jak jest słaby) - a praca p. Renaty z ponownym przystosowaniem go zaowocuje jak przyjdzie do adopcji.

Jajko i ser p. Renata zacznie podawać i zwróci uwagę czy się nie drapie. Trovet polecił wet, jest to karma weterynaryjna i ta konkretna jest zalecana dla psa takiego jak Michaś. Kupiliśmy tego 15 kg (na zdjęciu).  Musi zjeść to co jest (bo z kasą krucho), a potem kupimy Animodę. 

 

Najpilniejsze pod koniec września to badanie krwi, kastracja ( Magdaad ustali cenę z wetem) - to będzie ten sam wet co uratował Michasia.,  opłacenie hoteliku i  rozpoczęcie ogłaszania. Uważam, że kastracja jest niezbędna także ze względu na ogłoszenia, będzie miał większe szanse jako kastrowany pies. 

 

Ja myślałam o Animondzie aby ją podawać na przemian z suchą a nie zastępować Troveta.Animonda jest karmą mokrą.Tak jak pisałam jest w puszkach 800g i mniejszych.Natomiast Trovet to zależnie od weta.Każdy wet ma swoją wybraną karmę i zamawia w swojej hurtowni.Mój wet zamawia Royal Canin i ma tylko tą i tą poleca,sprzedaje.

A jeżeli chodzi o warunki to nie zupełnie świetne jedynie dobre,ponieważ ja uważam,że gdyby pies spał w domu w cieple to są świetne warunki.Domowy hotelik.

Widziałam na zdjęciu białą budę ale chyba bez kojca to Michaś jest zamykany na noc do samego kojca?

No chyba,że to jeszcze jest inna buda.

9316527_Misiek08.JPG

Czy ten hotelik ma nazwę?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Anula napisał:

Ja myślałam o Animondzie aby ją podawać na przemian z suchą a nie zastępować Troveta.Animonda jest karmą mokrą.Tak jak pisałam jest w puszkach 800g i mniejszych.Natomiast Trovet to zależnie od weta.Każdy wet ma swoją wybraną karmę i zamawia w swojej hurtowni.Mój wet zamawia Royal Canin i ma tylko tą i tą poleca,sprzedaje.

A jeżeli chodzi o warunki to nie zupełnie świetne jedynie dobre,ponieważ ja uważam,że gdyby pies spał w domu w cieple to są świetne warunki.Domowy hotelik.

Widziałam na zdjęciu białą budę ale chyba bez kojca to Michaś jest zamykany na noc do samego kojca?

No chyba,że to jeszcze jest inna buda.

Czy ten hotelik ma nazwę?

Już wyjaśniam:

Trovet został kupiony jako  zakup jednorazowy,  opinie o tej karmie są bardzo dobre a celem był zakup dobrej karmy, żeby jak najszybciej postawić Michasia na nogi.  Wydawało się nam to dobrym rozwiązaniem tym bardziej, że sprzedał nam chyba taniej niż w internecie bo za 160 zł.. Jak Magdaad pojedzie do Michasia w przyszłym tygodniu to uzgodni sprawę karmy na miejscu. Na razie z tego co wiem Michaś dostaje Trovet w dalszym ciągu cztery razy dziennie, jajko i ser raz w tygodniu oraz Olekardin. 

Michaś miał możliwość spać w domu ale nie chciał, drapał i piszczał pod drzwiami, w ogóle nie chce wchodzić do domu. Do budy  nie chce wchodzić ani w dzień ani tym bardziej w nocy.  Na tarasie ma posłanie i z niego w ciągu dnia korzysta, bo biega wolno po podwórku razem z dwoma starymi  pieskami - rezydentami. Hotelik to oddzielny budynek w którym są boksy dla psów hotelowych. Jest ciepły i czysty, dopiero co oddany do użytku. W jednym z boksów nocuje Michaś.  

Namiary na hotelik prześlę Ci na priv. 

 Magdaad planuje odwiedzić Michasia w przyszły weekend, jeżeli któraś cioteczka ma wolny czas i chęć na wycieczkę - serdecznie zapraszamy do Michasia. Hotelik znajduje się w okolicach Celestynowa.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, rozi napisał:

Ja zrozumiałam, że Magdaad opłaca hotelik, a pieniądze są potrzebne na dobrą karmę, lekarza itp.

Pieniążki są niezbędne na wszystkie wydatki Michasia, w tym hotel. Magdaad nie jest w stanie sama opłacić co miesiąc hoteliku dlatego potrzebne jej wsparcie. Magdaad nie przewidywała wydatków na Michasia a 300 zł  miesięcznie w budżecie jednej osoby to dużo. Zobaczyła umierającego Michasia, nie zastanawiała się co będzie później, bo trzeba było ratować. Potem znalazłyśmy ten hotelik i teraz trzeba zapłacić od razu. Wydaje mi się, że w cenie hoteliku jest także karma czyli odpadnie nam ten wydatek. Trovet kupiłam, bo wydawało mi się że trzeba mu specjalistyczną karmę i chciałam żeby dobrze. Co co lekarstw to jeszcze nie wiemy, bo dopiero po badaniu krwi się okaże czy i co potrzebuje. Na pewno w najbliższym terminie trzeba będzie zapłacić za badanie krwi i  kastrację, więc na to i na hotelik za październik oraz ogłoszenia pójdą pieniążki z bazarków. 

Wydaje mi się, że najlepiej będzie jeżeli wydatki  poniesione przez Magdaad i przeze mnie przed rozpoczęciem bazarków i dotacji od Anuli i Bogusik nie będą wchodziły do rozliczenia. Po prostu zamieszczę je jako informację jakie koszty zostały poniesione. 

Rozliczenia zaczniemy dopiero od wydatków, które dopiero będą poniesione  i rozliczymy je z wpływami.  Będziemy starać się bazarkami wspierać finanse Michasia.

Może trochę zagmatwanie piszę ale nie mam doświadczenia i staram się wszystko wytłumaczyć. Poprawimy tez post rozliczeniowy aby wszystko było jasne.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

. Magdaad nie przewidywała wydatków na Michasia a 300 zł  miesięcznie w budżecie jednej osoby to dużo.

Niestety tyle hoteliki kosztują a nawet więcej, wiadomo że jest to suma ogromna dla jednej osoby, miejmy nadzieje, że bazarki pomogą opłacić hotelik. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Pieniążki są niezbędne na wszystkie wydatki Michasia, w tym hotel. Magdaad nie jest w stanie sama opłacić co miesiąc hoteliku dlatego potrzebne jej wsparcie. Magdaad nie przewidywała wydatków na Michasia a 300 zł  miesięcznie w budżecie jednej osoby to dużo. Zobaczyła umierającego Michasia, nie zastanawiała się co będzie później, bo trzeba było ratować. Potem znalazłyśmy ten hotelik i teraz trzeba zapłacić od razu. Wydaje mi się, że w cenie hoteliku jest także karma czyli odpadnie nam ten wydatek. Trovet kupiłam, bo wydawało mi się że trzeba mu specjalistyczną karmę i chciałam żeby dobrze. Co co lekarstw to jeszcze nie wiemy, bo dopiero po badaniu krwi się okaże czy i co potrzebuje. Na pewno w najbliższym terminie trzeba będzie zapłacić za badanie krwi i  kastrację, więc na to i na hotelik za październik oraz ogłoszenia pójdą pieniążki z bazarków. 

Wydaje mi się, że najlepiej będzie jeżeli wydatki  poniesione przez Magdaad i przeze mnie przed rozpoczęciem bazarków i dotacji od Anuli i Bogusik nie będą wchodziły do rozliczenia. Po prostu zamieszczę je jako informację jakie koszty zostały poniesione. 

Rozliczenia zaczniemy dopiero od wydatków, które dopiero będą poniesione  i rozliczymy je z wpływami.  Będziemy starać się bazarkami wspierać finanse Michasia.

Może trochę zagmatwanie piszę ale nie mam doświadczenia i staram się wszystko wytłumaczyć. Poprawimy tez post rozliczeniowy aby wszystko było jasne.

Mika niech ten post rozliczeniowy będzie jasny dla wszystkich bo w tej chwili jest pokręcony.

Napisz: Deklaracje stałe i posumuj (=0,00zł)

             Deklaracje jednorazowe i inna pomoc i podsumuj(w deklaracjach jednorazowych umieść wpłaty jednorazowe,bazarki i linki do nich i podsumuj

             Wydatki (jakie są poniesione np.opłata hoteliku,karma,leki itp.) i też podsumuj

I ogólnie: deklaracje stałe: + deklaracje jednorazowe: - wydatki: = (data i kwota z minusem albo plusem)

Jak tak zrobisz to wszystko będzie jasne i przejrzyste.

Możesz zgapić(skopiować) ode mnie z wątku Emi i Toni.Ja kilka lat już jestem skarbnikiem i tak rozliczam.Każdy ma wgląd i wie ile psiak ma pieniążków i na co zostały wydane.

Na początku X postaram się wspomóc także deklaracją jednorazową.

Trzeba więcej osób pozapraszać na wątek Michasia i prosić o deklaracje stałą albo jednorazową.To daje duże szanse na poprawienie finansów.

Link to comment
Share on other sites

Ja sądzę, że najbardziej czytelne zapisy są wówczas, gdy kwoty są jedna pod drugą, na początku każdego zapisu np.

Deklaracje stałe:

..... ..30,00 zł  -  helli  -   wpłacone:   IX, 
. .... .10,00 zł  -  elik  -  wpłacone:  IX,... .20,00 zł  -  ania75  wpłacone :  VII 2016 r.  l - IX.2017 
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
 .   ...40,00 zł

Deklaracje jednorazowe:

..... ..50,00 zł  -  Ewa Marta   wpłacone 13.09.2017 r.

..... ..20,00 zł  -  Poker  na weta -  

 ..jakiś grosik  -  cisowianka  -  

   ..pomyśli  :)  -  teresaa118  - 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

..  ..70,00 zł

Pozostała pomoc:

.....elik  -  bazarki   -  

...  -  milkagros19853201  -  bazarek   -   

...  -  agat21  -  coś na bazarek   - 

 

Wpłaty: 

...........50,00 zł  -  Ewa Marta  -  13.09.

...........30,00 zł  -  helli  -  13.09.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

.....     80,00 zł 

Wypłaty: 

            40,00 zł  -  wizyta kontrolna po pobycie w schronisku  (faktura)  -  14.09.2017 r.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = == = = = = = = = = = = = 

.....     40,00 zł 

Saldo:

...........80,00 zł

  -        40,00 zł

  = = = = = = = = = = =

.....     40,00 zł

Bez względu na to jak będzie prowadzone rozliczenie, najważniejsze jest, żeby rozliczenie prowadzone było na bieżąco.

Jak czuje się Michaś ?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Wpadam tylko na chwilę, żeby odpowiedzieć na posty.

Anula, rozi - macie rację post jest pokręcony -  przyszłym tygodniu poprawię. W końcu tygodnia i weekend wozimy pieski, bo się rozsypał worek z adopcjami

Dnia 16.09.2017 o 08:55, UlaFeta napisał:

Dlaczego trzeba będzie zapłacić za kastracje?  I dlaczego nazwa hoteliku objeta jest tajemnica?

UlaFeta - jak zrobić żeby nie płacić za kastrację, do kogo się zwrócić?  Pani z Gminy powiedziała, że nie słyszała, żeby Gmina płaciła za kastrację  jak pies jest u kogoś.

Jeżeli  chcesz nawiązać kontakt z hotelikiem to poproszę o info czy chciałabyś tam umieścić pieska, to spytam p. Renatę czy przyjmuje.  Natomiast jeżeli chcesz sprawdzić jak się czuje Michaś,  serdecznie zapraszam do odwiedzenia go, możemy się umówić jak będziemy jechać, przewozić go na kastrację.

23 godziny temu, irenas napisał:

I obiecana piąta mata.

 

Irenas, bardzo dziękuję. Bazarek wstawię, mam nadzieję pod koniec tygodnia.

 

Zauważyłam  prawidłowość - psy wracają z adopcji do schronisk i przytulisk w styczniu i w wakacje. We wrześniu jadą do nowych domków.  Wczoraj wieźliśmy piękną małą sunię do nowego domku, tylko 100 km od Warszawy, ale nowi państwo nie przyjechali po nią mimo, ze mają samochód. Smutne, że bezpańskie psy są  uważane za bezwartościowe, nie warto po nie jechać, będzie jak nie ten to inny. Ale z drugiej strony cieszę się, że sunia znalazła domek i mam nadzieję, że będzie jej tam dobrze.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Śliczny pychol. Jeśli ludzie mają samochód i nie chce im się podjechać po psa, bo pies ze schroniska, to nie wiem, czy to będzie dobry dom. Oczywiście trzymam mocno kciuki, żeby był, ale nie świadczy o ludziach dobrze. Dostali psa w prezencie pod nos, oby pokochali go i cenili.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, agat21 napisał:

Śliczny pychol. Jeśli ludzie mają samochód i nie chce im się podjechać po psa, bo pies ze schroniska, to nie wiem, czy to będzie dobry dom. Oczywiście trzymam mocno kciuki, żeby był, ale nie świadczy o ludziach dobrze. Dostali psa w prezencie pod nos, oby pokochali go i cenili.

Nie koniecznie musi być zły dom. Może są leniwi. Kiedyś miałam kota do adopcji który był około 35 km od miejsca zamieszkania ludzi.Trzeba było im go dostarczyć. Jednak dom jest bardzo dobry. Kot który mieszkał pod chmurką na terenie policji i mojego zakładu pracy ma teraz jak w raju. 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, bakusiowa napisał:

Nie koniecznie musi być zły dom. Może są leniwi. Kiedyś miałam kota do adopcji który był około 35 km od miejsca zamieszkania ludzi.Trzeba było im go dostarczyć. Jednak dom jest bardzo dobry. Kot który mieszkał pod chmurką na terenie policji i mojego zakładu pracy ma teraz jak w raju. 

Masz rację, wiem, że tak bywa (choć nie lubię leniwych ludzi) i tego życzę suni :)

Link to comment
Share on other sites

Będę wiedziała o suni, bo mam kontakt z przytuliskiem. Na szczęście czwartkowy piesio na pewno trafił dobrze do starszych  ludzi,  tak że nie było zal wieżć.

Dnia 15.09.2017 o 10:30, elik napisał:

Ja sądzę, że najbardziej czytelne zapisy są wówczas, gdy kwoty są jedna pod drugą, na początku każdego zapisu np.

 

Elik wysłałam Ci wiadomość z rozliczeniem jakie przygotowałam, bardzo poproszę sprawdź czy tak ma być? Jak jest zle, to popraw, żebym mogła wstawić na początek i już tak prowadzić. Będę Ci wdzięczna za pomoc, bo w ogóle nie wiem jak ten ;post napisać:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...