Jump to content
Dogomania

Wszędzie dobrze, ale w domu z ukochaną Panią najlepiej - Żabka wróciła do swojego domu!!!


Gabi79

Recommended Posts

55 minut temu, sybil napisał:

O matko, czyżbyś uważała, że Mróweczka miała lepiej w schronie

Z punktu widzenia Mrówki lepiej miała w TYM schronie, niż na przykład u mnie, bo ja nie mam warunków na DT dla pieska z nietrzymaniem i denerwowałabym się, a piesek to czuje, to raz. Ale - niezależnie od moich parkietów - nie zapakowałabym staruszeczki w pampersy, ponieważ uważam, że to jest dla niej niezrozumiałe i uwłaczające. Chcę wziąć starego pieska - moja sprawa. Nie piesek za to ma płacić.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Kulfoniasty napisał:

Masz rację - niedoczynność. Jakby to była niedoczynność nie byłoby problemu - moja suczka ma niedoczynność bierze Forthyron i nie ma problemu. Najważniejsze żeby ją zdiagnozować i wiedzieć jak leczyć. Skopiowałam sobie wszystkie hipotezy i propozycje badań z naszego wątku - Pani wet była mile zaskoczona fachowością i trafnością propozycji :).

Bardzo dziękuję Anecie za dowiezienie Mróweczki i za materiał do badań.

I dodaję jeszcze jedno zdjęcie dzielnej pacjentki.

Mr_20170502_170121a.jpg.21bcc7633c053fd6a3bbb446303cc9d5.jpg

Ewa, trzeba te cudne forki wykorzystać w ogłoszeniach, ale to chyba dopiero po postawieniu diagnozy.

Pewna Pani odwiedziła Mrówcię w sobotę, ale jednak nie zdecydowała się na JEJ adopcję.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Z punktu widzenia Mrówki lepiej miała w TYM schronie, niż na przykład u mnie, bo ja nie mam warunków na DT dla pieska z nietrzymaniem i denerwowałabym się, a piesek to czuje, to raz. Ale - niezależnie od moich parkietów - nie zapakowałabym staruszeczki w pampersy, ponieważ uważam, że to jest dla niej niezrozumiałe i uwłaczające. Chcę wziąć starego pieska - moja sprawa. Nie piesek za to ma płacić.

 

rozi, rozi, piesek nie płaci za pieluchy tylko ludzie. To dla żartu.

Nie każdy stary piesek siusia na parkiety to po pierwsze.Po drugie DT ma to do siebie ,że najczęściej nie wie co pies sobą zaprezentuje. I pielucha dla psa nie jest uwłaczająca  tylko przebywanie w siuśkach albo koo.To tak samo jak uwłaczający byłby wózek dla sparaliżowanego psa?

Ludzie w DT też muszą spać, czasem wyjść z domu .

A miałaś kiedyś w domu siusiającego pod siebie  albo gdzie popadnie psa?

Być może Mrówce u Ciebie nie byłoby dobrze,ale na pewno jest jej lepiej u anecik niż w TYM czy jakimkolwiek schronie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

 

A miałaś kiedyś w domu siusiającego pod siebie  albo gdzie popadnie psa?

Tak.

Edit: wszystko to, co piszę, dotyczy psa siusiającego/kupkającego w domu, nie takiego, z którego samo się leje bez kontroli.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Bogusik napisał:

Teraz dotarłam do Mróweczki i bardzo się cieszę,że część wyników badań jest ok :) A te zdjęcia jako dodatek...To dopiero osłoda na serce :) Kciuki oczywiście w pogotowiu za kolejne wyniki Mrówci!

Witaj Bogusiu ponownie u Mróweczki, słodkiej Kruszynki!!!

Jeszcze raz dziękuję za uwzględnienie Maleńkiej w bazarku!!!

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Gabi79 napisał:

Witaj Bogusiu u Mróweczki, słodkiej Kruszynki!!!

Bazarek już zakończony i wstępnie policzyłam,że dla Mrówci będzie ok. 300zł.Trzeba malutką zdiagnozować, bo tak naprawdę nigdy nie wiemy wyciągając psiaka ze schroniska,jaki jest jego tak naprawdę stan zdrowia...

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Bogusik napisał:

Bazarek już zakończony i wstępnie policzyłam,że dla Mrówci będzie ok. 300zł.Trzeba malutką zdiagnozować, bo tak naprawdę nigdy nie wiemy wyciągając psiaka ze schroniska,jaki jest jego tak naprawdę stan zdrowia...

Bardzo dziękuję Bogusiu!!!

W piątek Ewa weźmie Mróweczkę na USG, Ewuniu, wielkie dzięki!!!

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tola napisał:

Gabi - - już raz piałam, że dla małej można prosić o wsparcie  na Siepomaga;  jeśli potrzebna taka forma pomocy, to proszę o kontakt

Dziękuję Ci bardzo, oczywiście, że taka forma pomocy się przyda.

Zaraz wyślę maila

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2017 o 22:31, WiosnaA napisał:

Witam Mróweczkę i Jej sympatyków.

Nasz ślepy staruszek Promyczek  wyleguje się już we własnym Domku i zostawił   342,06zł w skarbonce.Postanowiłam,że przekażemy je dla  chorej Mróweczki i również niewidomej  jak Promyk .Poproszę nr.konta do wpłaty.

 

 

 

Pieniążki z konta Promyczka w kwocie 342,06 już na koncie Mróweczki

Z całego serca jeszcze raz dziękuję!!!

Zaraz wpiszę w rozliczenie

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :)

Podaję wyniki, jeszcze będą ogólne z moczu - tam zaczęły jakieś drożdże rosnąć - szczegóły będę znała jutro.

Na początek wyniki morfologii, biochemii i częściowe z badania moczu

mroweczka_morfologia_biochemia_mocz.thumb.jpg.a7070ab7ebecbdf32e93ecb119bd90c7.jpg

Teraz wyniki z badania - cholesterol, tarczyca i cushing.

mroweczka_tarczyca_cushing.thumb.jpg.7af65c037f15d2d5c8da405b10aa96c2.jpg

Jutro postaram się pokazać wyniki z badania kału i pozostałe z moczu, jutro też jedziemy na USG i diagnozę :). Jeżeli są propozycje innych badań - proszę pisać :)

Link to comment
Share on other sites

Mocz trochę za rzadki i tarczyca. Co wet powiedział o tym teście hamowania? Mi wygląda na OK, ale do końca nie wiem :) bo one róznie wyglądają przy nadnerczach i przysadce i już nie pamiętam jak być powinno, pamiętam, że jednego się nie da wyleczyć (chyba przysadkowego?)

A kryształów w moczu nie sprawdzali?

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, mar.gajko napisał:

Mocz trochę za rzadki i tarczyca. Co wet powiedział o tym teście hamowania? Mi wygląda na OK, ale do końca nie wiem :) bo one róznie wyglądają przy nadnerczach i przysadce i już nie pamiętam jak być powinno, pamiętam, że jednego się nie da wyleczyć (chyba przysadkowego?)

A kryształów w moczu nie sprawdzali?

Wizyta u weta będzie jutro. Jeszcze było ogólne badanie moczu - zapytam jutro, czy były tam sprawdzane kryształki w moczu - tamte wyniki znam tylko z rozmowy telefonicznej - jeżeli czas pozwoli, to odbiorę je jutro i przy okazji dowiemy się, co z drożdżami - bo bakterii nie wyhodowano z moczu.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Kulfoniasty napisał:

Wizyta u weta będzie jutro. Jeszcze było ogólne badanie moczu - zapytam jutro, czy były tam sprawdzane kryształki w moczu - tamte wyniki znam tylko z rozmowy telefonicznej - jeżeli czas pozwoli, to odbiorę je jutro i przy okazji dowiemy się, co z drożdżami - bo bakterii nie wyhodowano z moczu.

Ewa, jesteś nieoceniona, bardzo Ci dziękuję za wszystko, co robisz dla Mróweczki!!!

Dziękuję mar.gajko i Poker za sugestie dot. wyników!!!

Link to comment
Share on other sites

Porównując wyniki mrówci z wynikami mojego Jeżyka, to ma na pewno niedoczynność tarczycy. mój jeżyk bierze na to euthyrox 100 dwa razy dziennie. Zazwyczaj bierze to pies do końca życia. lek jest ludzki, tani. Po jakimś czasie (paru miesięcy od przyjmowania leku) robi się jeszcze raz badanie tarczycy by sprawdzić, czy suplementacja jest wystarczająca.

Sunia na pewno poczuje się lepiej po włączeniu leków.

Link to comment
Share on other sites

Koszty wizyty - przyjęte zalecenia leczenia Fabisz - gdyż tam była przeprowadzona większość badań, zalecenia są podobne.

Niestety diagnoza - choroba Cushinga oraz niedoczynność tarczycy. Większość objawów wg obydwóch wetów związana jest z chorobą Cushinga .

Podaję też rozliczenie, w którym jest również koszt leków.

Mróweczka jest dzisiaj u mnie (już słodko śpi) - bo Anecie też należy się dzień wolny :).

Obydwaj weterynarze stwierdzili, że suczka jest bardzo zadbana i że widać, że ma wspaniałą opiekę :) - dziękuję Aneta.

Dzisiaj już podałam Forthyron oraz Dia Dog&cat, jutro rano podam pierwszą dawkę Vetorylu. Objawy choroby po regularnym podawaniu leków powinny stopniowo zanikać.

koszty_fabisz_20170505.thumb.jpg.ee08aee91431eff437e06eb0afca883f.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...