Jump to content
Dogomania

Wszędzie dobrze, ale w domu z ukochaną Panią najlepiej - Żabka wróciła do swojego domu!!!


Gabi79

Recommended Posts

Witam Mróweczkę i Jej sympatyków.

Nasz ślepy staruszek Promyczek  wyleguje się już we własnym Domku i zostawił   342,06zł w skarbonce.Postanowiłam,że przekażemy je dla  chorej Mróweczki i również niewidomej  jak Promyk .Poproszę nr.konta do wpłaty.

Anecik,kup pieluchy,bo nie wyrobisz dziewczyno.Sił Ci życzę!

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Kulfoniasty napisał:

Oto, co napisała mi Pani wet, która zajmowała się Mróweczkę w schronisku - " Cushinga raczej nie ma bo wątroba byłaby wtedy uszkodzona a wyniki ma w normie. " " Robiłam usg i nic niepokojącego nie znalazłam.Oprócz ropomacicza, ale macicę już usunęłam.Zapraszam z sunią do mnie i proszę wziąć jej mocz do badania najlepiej pierwszy z rana jak się da. "

Ewa, bardzo dziękuję za info od p. doktor.

Test trzeba zrobić, żeby mieć pewność.

 

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, WiosnaA napisał:

Witam Mróweczkę i Jej sympatyków.

Nasz ślepy staruszek Promyczek  wyleguje się już we własnym Domku i zostawił   342,06zł w skarbonce.Postanowiłam,że przekażemy je dla  chorej Mróweczki i również niewidomej  jak Promyk .Poproszę nr.konta do wpłaty.

Anecik,kup pieluchy,bo nie wyrobisz dziewczyno.Sił Ci życzę!

 

 

Witaj WiosnaA,  z całego serca dziękuję za tak duży zastrzyk gotówki dla Mrówci!!!

Promyczek jest przecudny, bardzo się cieszę, że już ma DS

26 minut temu, mgog napisał:

Ponieważ moja Zulka u Anecik znalazła domek przenoszę deklarację 10 zł od maja. Poproszę o nr konta,

Anecik nieustająco podziwiam.

Witaj mgog, bardzo, bardzo serdecznie dziękuję!!!

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, anecik napisał:

 W jedną noc uwolniła się od pieluchy, zrobiła kooo (raczej rzadsze)

Anecik, ja wiem, że miałaś niefajne sprzątanie od rana, ale gdyby się nie uwolniła od pieluchy, to mogłaś mieć Mrówkę z odparzeniami i od rana kurs do weta. Mnie się wydaje, że nie można jej zakładać pieluchy na wiele godzin, bez sprawdzania.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.04.2017 o 13:06, Gabi79 napisał:

 

Rozmawiałam dzisiaj z inną Panią weterynarz, która widziała wyniki Mrówci i powiedziała mi, że test trzeba wykonać, bo przekroczone ... (nie pamiętam co) wskazuje na Cushinga

Badanie moczu będzie zrobione w laboratorium we wtorek.

Bardzo dziękuję Kulfoniasty za pomoc w tej kwestii.

Przelałam anecik 100,- za pobyt w kwietniu

.. to ja będę mocno zaciskać , żeby to jednak nie był Cushingspoko.gif(Gabrysiu, pomimo ,że niektóre normy są przekroczone, to ciągle jest nadzieja) skoro Mrówcia, znalazła się u Anecik, to chyba szczęścia ,trochę ma w życiuwesoly.gif

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

anecik, od lat adoptuję staruszki, u których problem z nietrzymaniem moczu jest powszechny. Nie słuchaj nonsensów o "odparzeniach" w wyniku pieluch. Żaden mój pies nie miał NIGDY najmniejszego odparzenia z powodu pieluch, a na noc to oczywiste, że psom z problemem nietrzymania zakłada się pieluchy. Ryzyko odparzenia powstaje właśnie wtedy gdy pies duzo sikający jest pozbawiony pieluchy, sika pod siebie, na siebie, ma mokre łapy, brzuch itd od moczu. Gdy jest pielucha, mocz wsiąka w pieluchę, rano się zmienia pieluchę, w razie potrzeby opłukuje psa.

Raz miałam psa z niewydolnością nerek i jednocześnie chorymi jelitami i trzustką. Wetom kilka tygodni zajęło opanowanie biegunek na trwałe, tak, że już nie powracały. Wtedy gdy miał biegunki, istniało ryzyko powstania odparzeń pod odbytem ale gdy się po kazdym zrobieniu kupki opłukiwało psa, nigdy to ryzyko się nie spełniło. oczywiście w tak skrajnym przypadku trzeba czuwac nad psem. No ale jesli pies jest leczony prawidłowo, to biegunki zostają opanowane z czasem. Aha i tu dodam, że można tak założyć pampersa dziecięcego psu, że nawet w przypadku biegunki zawartość nie wydostaje się na zewnątrz. 

Rady typu, że Ci zostaje sprzątanie, to nonsens. Ci, którzy tak piszą, chyba zupełnie nie wiedzą, co może zrobić z domem pies nietrzymający. Tak więc jeśli decydujesz się na dawanie dt starym psom, to chyba musisz zaakceptować pieluchy dla nich i traktować je jako oczywistość. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Kochani, dzisiaj Mrówcia z Ewą (Kulfoniasty) była na badaniach.

Wyniki będą pojutrze.

Ewuniu, dzięki ogromne za dzisiejszą wizytę u weta, za pieluchy, karmę, szeleczki  i wszystkie prezenty, które kupiłaś dla Mróweczki.

Na koncie Mróweczki 200,- od Smyku i 10,- od mgog (maj) Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję!!!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, AgaG napisał:

Nie słuchaj nonsensów o "odparzeniach" w wyniku pieluch. Żaden mój pies nie miał NIGDY najmniejszego odparzenia z powodu pieluch

...

Wtedy gdy miał biegunki, istniało ryzyko powstania odparzeń pod odbytem ale gdy się po kazdym zrobieniu kupki opłukiwało psa, nigdy to ryzyko się nie spełniło. oczywiście w tak skrajnym przypadku trzeba czuwac nad psem.

 

Ano właśnie.

Link to comment
Share on other sites

cudna maleńka , kocham takie ślepaczki 

Mróweczka trochę podobna do mojego ukochanego ślepaczka Lucjanka [*] tylko on był rudy jak lisek 

przenoszę z Kajtusia moją deklarację 20 zł na maleńką od czerwca bo wpłata na maj na Kajtusia została chyba zapisana 

Link to comment
Share on other sites

mój Lucuś starowinka chodził w pieluszkach w ostatnim okresie życia bo po Furosemidzie sikał gdzie popadnie i nie było problemu z odparzeniami  , bez pieluszek ciągle na posłanko swoje siusiał i musiałam codziennie prac i wymieniać na suche 

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, dorcia2 napisał:

cudna maleńka , kocham takie ślepaczki 

Mróweczka trochę podobna do mojego ukochanego ślepaczka Lucjanka [*] tylko on był rudy jak lisek 

przenoszę z Kajtusia moją deklarację 20 zł na maleńką od czerwca bo wpłata na maj na Kajtusia została chyba zapisana 

dorciu, jesteś kochana, dziękuję z całego serca!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mróweczka miała wczoraj (02.05.2017) robione badania moczu, kału i krwi - uwzględniłam wszystkie sugestie podane na jej wątku.

Wszystkie wyniki powinny być jutro - obecnie mam tylko wynik morfologii oraz dopisane na tym wyniku przez Panią weterynarz znaczące parametry z biochemii. Ogólne badania moczu i kału (są już rozliczone) - wyniki są prawidłowe - skany postaram się przedstawić jutro lub do końca tygodnia (ocena prawidłowości dokonana przez analityka z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem) . Krwi ukrytej w kale nie stwierdzono, jaj i larw także. W przypadku lambli - wynik będzie jutro. Badanie ogólne moczu - wynik prawidłowy - jutro będziemy wiedzieć coś na temat bakterii w moczu.

Pozostałe koszty badań przeprowadzonych w innym miejscu (badanie krwi, ciężar właściwy moczu oraz stosunek białka do kreatyniny w moczu)  niż ogólne badania moczu i kału - opisane są w załączniku.

W przypadku hipotez została całkowicie odrzucona cukrzyca - zarówno w krwi, jak i w moczu poziom cukru jest prawidłowy.

Pozostałe hipotezy w trakcie diagnozy :

1. Zespół Cushinga

2. Nadczynność tarczycy

Pani weterynarz do hipotez dodała jeszcze - Zespół paraneoplastyczny.

Na obecnym etapie badań - należy jeszcze przeprowadzić usg jamy brzusznej.

Dokładam jeszcze zdjęcie pacjentki po badaniach :)

Koszty.thumb.jpg.be119b3d53d0235f10575484e71b3f74.jpgmorfologia_20170502.thumb.jpg.ac7f551d0cc19b994d425a962ffeccc4.jpg

Mr_20170502_170120a.jpg.9c81dd3026f0685a3c2f155bb2ba126d.jpg

 

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Ja również jakiś czas zakładałam Jasi pieluchy( jak dla mnie to lepsze rozwiązanie, niż sprzątanie np pół kuchni , lącznie ze ścianami i meblami,rozdeptanej koopy) nigdy nie była odparzona a przecież zdarzało się ,że nie od razu zmieniłam pieluchę( po koopie)zwłaszcza jak nie było nas w domu, starałam się ,zawsze ją przemywać ciepło wodą lub chusteczkami, są specjalne do przemywania,  wiadomo ,że jak będzie na spacerku, to bez pieluchy i wtedy skóra oddycha normalnie :)

 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, rozi napisał:

Mrówka jest utrapieniem w tej chwili, niszczy mieszkanie, ja to rozumiem. No bieda. A w Schronisku miała swój pokoik, lekarzy pod bokiem, nikomu nie sprawiała kłopotu.

O matko, czyżbyś uważała, że Mróweczka miała lepiej w schronie? Mam nadzieję, że Twoje wpisy to takie specyficzne poczucie humoru, ale raczej nie na miejscu na wątku tej psinki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Smyku napisał:

Anecik w sprawie techniki zakładania pieluchy dopytaj Togę i Onkę 03 . Mają wieloletnie doświadczenie z Lolusiem .

Dzięki Smyku, anecik już konsultowała sprawę pieluch z togusią i oneczką, gdy Roniś robił pod siebie, więc sprawę pieluch ma "opcykaną"

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Poker napisał:

Chyba chodziło o niedoczynność tarczycy , która u psów częściej występuje niż nadczynność.

Masz rację - niedoczynność. Jakby to była niedoczynność nie byłoby problemu - moja suczka ma niedoczynność bierze Forthyron i nie ma problemu. Najważniejsze żeby ją zdiagnozować i wiedzieć jak leczyć. Skopiowałam sobie wszystkie hipotezy i propozycje badań z naszego wątku - Pani wet była mile zaskoczona fachowością i trafnością propozycji :).

Bardzo dziękuję Anecie za dowiezienie Mróweczki i za materiał do badań.

I dodaję jeszcze jedno zdjęcie dzielnej pacjentki.

Mr_20170502_170121a.jpg.21bcc7633c053fd6a3bbb446303cc9d5.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...