Jump to content
Dogomania

DO ZAMKNIĘCIA


Mortes

Recommended Posts

Dziś po południu udało nam  się z Jędrusiem pojechać do Pana Doktora :) Trochę się chłopak stresował ale nie było dramatu :) Pan Doktor ocenił Jędrusia na 8 miesięcy więc to jeszcze większy smarkacz niż nam się wydawało ;) Na razie Jędruś był zaszczepiony na wściekliznę , za dwa tygodnie będzie na zakaźne , potem kastracja i czip a potem jeszcze kolejne doszczepienie na zakaźne ( z racji że to jeszcze niemalże szczenię )

DSCF2203.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.12.2016 o 20:38, Mortes napisał:

Sylwestrowe szaleństwa Jędrusia ;) Uwielbia Jędruś swoich nowych kumpli...bardzo ;)

DSCF1913.jpg

Nadrabiam zaległości! Jędruś widać szczęśliwy serduszka2.gif ... może to lepiej, że taki młody?  szybciej zapomni?...Cuuudny jest chłopak! .. i te jego 'uchole' serduszka2.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.01.2017 o 10:33, doris66 napisał:

U dużych psów ( a Jędruś niewątpliwie duży będzie ) kastracja powinna odbyć  się jak najpóźniej . Ale pewnie Mortes wiesz o tym doskonale i ja wcale nie pouczam. Pisze tylko to co wiem z doświadczenia i obserwacji.

Niestety Doris takiej wiedzy nie miałam :(  Nawet zadzwoniłam w tej sprawie do dwóch naszych zaprzyjaźnionych weterynarzy i obaj stwierdzili że cyt : nie ma takich ram czasowych . Pies musi być po szczepieniach  i to wystarczy.

Jeszcze w tej sprawie Krzysiu będzie rozmawiał z wetami ze swojej szkoły . Za tydzień ma zjazd

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Grażyna49 napisał:

Mój Boże.... 8 miesięcy to przecież dziecko i nie wiadomo jak długo się już tułał.

Cudne ma te uchole jak na taki wiek.

Też mi się Grażynko serce kraje jak pomysle że taki wielki dzieciak chował sie gdzieś po lasach :( Co on biedak musiał przeżywać ...:(

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wymyśliłam Jędrusiowi zadaszenie z  trzech kocy  jego psiego posłanka  :) Przez chwilę sie zawahał ale teraz bardzo chętnie sie chowa do swojej kocykowo- poduszkowo- kołderkowej kryjówki ;) W ogóle to bardzo grzeczny chłopak ;) Wcale nic sobie nie niszczy , nie burzy . Tak jak mu to wszystko urządziłam tak ma cały czas :)  :) Porządnicki jest bardzo ;) Jutro w dzień postaram się sfotografować ten cud psiej architektury ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Mortes napisał:

Niestety Doris takiej wiedzy nie miałam :(  Nawet zadzwoniłam w tej sprawie do dwóch naszych zaprzyjaźnionych weterynarzy i obaj stwierdzili że cyt : nie ma takich ram czasowych . Pies musi być po szczepieniach  i to wystarczy.

Jeszcze w tej sprawie Krzysiu będzie rozmawiał z wetami ze swojej szkoły . Za tydzień ma zjazd

Chodzi o to, że psy dużych ras wolniej się rozwijają, a obecność testosteronu w organizmie ma duży wpływ m.in. na budowę tkanki mięśniowej. Wcześnie wykastrowane psy i konie (a także eunuchowie :) ) mogą mieć długie, smukłe kończyny, słabiej rozwinięte mięśnie, a psy ogólnie tzw. suczą budowę. Być może wczesna kastracja wpływa też na rozwój psychiczny psa.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

On jest niesamowicie przystojny i dostojny ,a przy tym dumny. Chyba zna swoją wartość.

Co do kastracji również uważam ,że to za wcześnie . To tak jakby 16.letniego  niedojrzałego fizycznie chłopaka wykastrować .

Łałł :D:D Cudne porównanie Pokerku!!!!! Wiadomo, że kastruje się tylko dorosłych facetów :)))))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Nette napisał:

Chodzi o to, że psy dużych ras wolniej się rozwijają, a obecność testosteronu w organizmie ma duży wpływ m.in. na budowę tkanki mięśniowej. Wcześnie wykastrowane psy i konie (a także eunuchowie :) ) mogą mieć długie, smukłe kończyny, słabiej rozwinięte mięśnie, a psy ogólnie tzw. suczą budowę. Być może wczesna kastracja wpływa też na rozwój psychiczny psa.  

Dzieki Nette za szczegółowy opis. Dokładnie tak myślałam, tylko znacznie skróciłam swój wpis. A jeśli chodzi o wetów, to wielu z nich stoi na stanowisku, ( na szczęście nie wszyscy ) ze ciąć mozna zawsze,.......pewnie ze mozna tylko co dalej. Jak pies ma później  problemy to weta już to nie obchodzi tylko opiekuna psa .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...