Jump to content
Dogomania

LEKI - wątek zbiorczy


BoUnTy

Recommended Posts

Ta "nieuczciwa" osoba to ja.
A EWA11 proszę o wstawienie PW ode mnie, które dostała natychmiast po zwrocie przesyłki.

Sprawa jest taka, że przesyłka została zwrócona za wcześnie, co potwierdził pracownik poczty i prosiłam EWA o złożenie na poczcie reklamacji- niestety tylko Ona może to zrobić!!!

Niestety urząd pocztowy "przypisany" mi, to jedna wielka pomyłka, często nie zostawiają awiza, więc po kilku zwrotach regularnie dopytuję o przesyłki, ale takiego numeru, żeby odesłać za wcześnie to jeszcze mi nie zrobili. Żeby było śmieszniej, to odebrałam w tym dniu przesyłkę "spóźnioną" od Zuzlikowej- specjalnie dzwoniłam, żeby mi ja zatrzymali i MÓWIŁAM, ze jest jeszcze druga i że odbiorę obydwie...

P.S. A to awizo o którym pisałam do EWA nie było od "jej" przesyłki, tylko jak się okazało od innej....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='magenka1']jeśli ktoś mieszka w Olsztynie to mam insulinę do oddania novoMix 30 Penfill trzy całe ampułki[/QUOTE]
ale to ludzka?
Słyszałam coś o wieprzowej, że wieprzowa (dla ludzi) może podejść psom, ale jak z tym jest nie wiem dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=#000000]Mam do oddania prawie pełne opakowanie leku p/bólowego: KETONAL forte. (z dobrą datą ważności) Może komuś się nada?


nieaktualne już się zgłosiła zainteresowana osoba[/COLOR]

Edited by Nikaragua
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DankaO'][COLOR=#222222][FONT=Verdana]
została mi tylko insulina Lente WOS 4 szt.po 49zł/szt
i Caninsulin 9 szt- 100 zł za 9szt
[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

O ile wiem jest zabroniona sprzedaż leków.

Szczególnie na wątku który ma na celu nie "zarobek" ( czy tam zwrot kosztów jak zwał tak zwał) a darmową pomoc psiakom.

Link to comment
Share on other sites

Sprzedaż jest z zyskiem, a ja odstepuję po kosztach zakupu- coś Ci nie pasuje? Kupiłam leki w lecznicy dla mojego psa i nie miałam zamiaru handlować,ale niestety pies odszedł... Takie głupie insynuacje są nie na miejscu, zwłaszcza że pomogłam ludziom opisując jak te leki kupić

Link to comment
Share on other sites

DankoO, widzę ,że masz niewiele postów na koncie,stąd może Twoja niewiedza -ten wątek powstał nie w celu handlowania lekami (po kosztach czy też z zyskiem),ale by pomagać psom w potrzebie !
Leki na tym wątku odstępujemy BEZPŁATNIE !!!
a zwroty typu" coś ci nie pasuje"są zupełnie nie na miejscu -odrobina kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziła :)

Link to comment
Share on other sites

Może mam mało postów na tym wątku, ale przynajmniej pomogłam ludziom w dotarciu do taniego źródła leków. I nie trzymałam tego w tajemnicy, żeby się obłowić.Mój pies potrzebował też leków i byłam wdzięczna, że mogę od kogoś kupić. Ale jasne, niech się inni zamartwiają skąd wziąć leki... Pojęcia nie masz, jak to jest. Mój pies od pięciu lat był chory i dla mnie to było wybawienie z kłopotu, jak mi brakowało leku. Dlatego też tu napisałam, bo sama korzystałam. Nie ważne, czytajcie i macie ludzie nauczkę- lepiej nie pomagać, bo was jeszcze obrzucą błotem. Szkoda słów!

Edited by DankaO
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DankaO']Sprzedaż jest z zyskiem, a ja odstepuję po kosztach zakupu- coś Ci nie pasuje? Kupiłam leki w lecznicy dla mojego psa i nie miałam zamiaru handlować,ale niestety pies odszedł... Takie głupie insynuacje są nie na miejscu, zwłaszcza że pomogłam ludziom opisując jak te leki kupić[/QUOTE]

Pasuje mi wszystko , tylko zauważam ostatnio modę niemalże jak "sprzedam obrożę dodam psa gratis" pt oddam za darmo leki potrzebującym psiaczkom za jedyne 75% kosztów plus przesyłka. Dam ci prezent ale mi za niego zapłać, bo poniosłam koszty ...
Po prostu wydaje mi się to lekko nie fair wobec tych psów, które są tak naprawdę bezpańskie a laski na dogo naprawdę ciułałą grosz do grosza żeby je utrzymać w hotelu , opłacić weta itd i nagle ktos oferuje zbawienny lek i życzy sobie za niego połowę opłaty...
Te leki nam nie są potrzebne,a dla tych psiaków to często ratunek...
Jak komuś szkoda kasy niech lek sprzeda lub wystawi na bazarek (choć nie wolno), przecież tego nikt nie broni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DankaO']Może mam mało postów na tym wątku, ale przynajmniej pomogłam ludziom w dotarciu do taniego źródła leków. I nie trzymałam tego w tajemnicy, żeby się obłowić.Mój pies potrzebował też leków i byłam wdzięczna, że mogę od kogoś kupić. Ale jasne, niech się inni zamartwiają skąd wziąć leki... Pojęcia nie masz, jak to jest. Mój pies od pięciu lat był chory i dla mnie to było wybawienie z kłopotu, jak mi brakowało leku. Dlatego też tu napisałam, bo sama korzystałam. Nie ważne, czytajcie i macie ludzie nauczkę- lepiej nie pomagać, bo was jeszcze obrzucą błotem. Szkoda słów![/QUOTE]

Też miałam chorego psa i wiem jak jest potrzebować a nie mieć, tyle że nikt mi nie kazał zwracać sobie kosztów,a wetka wyciągała nieraz z szafy i dawała mi żeby biedak się nie dusił, a ktoś przyniósł bezinteresownie żeby w szafie mu nie leżało, bo jemu by się przeterminowało, a innym psom się przyda. Leki które miałam po moim psie też mnie drogo kosztowały, a oddałam je mimo że groszem nie grzeszę, bo przecież te psy potrzebują bardziej niż ja potrzebuję ich leżenia w szafie i bardziej niż ja potrzebuję zwrotu mojej kasy.
Szczególnie że za bezdomne psy nie ma tak naprawdę kto płacić... U nich żyć albo nie żyć to kwestia czy ktoś sie nad nimi zlituje czy też nie, one nie mają pana który zaprzeda caly swój majątek żeby pies tylko miał godne życie...
No niestety, smutne ale prawdziwe...

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam wątek Leki-wątek zbiorczy i dlatego tu napisałam. A tak poza tym, to kuracja Vetorylem jest tak droga, że nie stosują jej wlontariusze, tylko właściciele. Kuracja jest do końca życia i to po specjalistycznych badaniach, więc na pewno nie dla tych co - jak piszesz ciułają
grosz do grosza. No niestety taka jest rzeczywistość. Przysłużyłaś się innym.... W schronisku też tym nie leczą, więc by się zmarnowało. Mój wet nie ma w leczeniu Zespołu Cushinga i nie wyciąga leków z szafy...
Mam jeszcze drugiego psa ze schroniska i on też jest w potrzebie, więc nie widzę nic zdrożnego w odstąpieniu leku po kosztach, bo i tak kasa idzie na tego przygarniętego zwierzaka - i czym to się różni od Waszego bazarku?

Edited by DankaO
Link to comment
Share on other sites

DankaO, otóż widzisz wolontariusze i fundacje staja często na uszach żeby leczyć swoich podopiecznych, a to, że choroba jest przewlekła czy dożywotnia nie ma żadnego znaczenia. My - wolontariusze- nie uśmiercamy zwierzaków bo są nieopłacalne, tylko właśnie ciułamy grosz do grosza. Może to dla Ciebie dziwne, ale tak, leczymy te nieswoje zwierzaki, nawet jeśli to jest drogie i wymaga specjalistycznych badań.

Super, że przygarnęłaś psiaka, ale również tym się różni bazarek od Twojej sprzedaży, że bazarki są na zwierzaki bezdomne. Nie na przygarnięte. Tzn że np moge zrobić bazarek na tymczasa, powiedzmy na Mańka, czy Borysa, ale nie dla swojej już Szyszki (chociaż jest przygarnięta). I nawet gdybym mogła, to byłoby mi głupio wobec tych "niczyich".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DankaO']Zauważyłam wątek Leki-wątek zbiorczy i dlatego tu napisałam. A tak poza tym, to kuracja Vetorylem jest tak droga, że nie stosują jej wlontariusze, tylko właściciele. Kuracja jest do końca życia i to po specjalistycznych badaniach, więc na pewno nie dla tych co - jak piszesz ciułają
grosz do grosza. No niestety taka jest rzeczywistość. Przysłużyłaś się innym.... W schronisku też tym nie leczą, więc by się zmarnowało. Mój wet nie ma w leczeniu Zespołu Cushinga i nie wyciąga leków z szafy...
Mam jeszcze drugiego psa ze schroniska i on też jest w potrzebie, więc nie widzę nic zdrożnego w odstąpieniu leku po kosztach, bo i tak kasa idzie na tego przygarniętego zwierzaka - i czym to się różni od Waszego bazarku?[/QUOTE]

Wtrącę swoje, przepraszam z góry, bo to nie miejsce na takie rozmowy...

Znam psa, którego koszty miesięczne utrzymania i leki kosztują 1 000 zł minimum! Pies bezdomny! I nikt nawet nie pomyśli, żeby pies nie dostał Vetyrolu, bo za drogi... :roll: Co miesiąc ściągany z zagranicy ale jest!
Jeżeli podejmujemy się opieki nad psem, robimy wszystko żeby mu pomóc, a jego komfort w życiu był jak najlepszy! Mimo, że nikt nie jest do tego zmuszany, bo to pies niczyj!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DankaO']Zauważyłam wątek Leki-wątek zbiorczy i dlatego tu napisałam. A tak poza tym, to kuracja Vetorylem jest tak droga, że nie stosują jej wlontariusze, tylko właściciele. Kuracja jest do końca życia i to po specjalistycznych badaniach, więc na pewno nie dla tych co - jak piszesz ciułają
grosz do grosza. No niestety taka jest rzeczywistość. Przysłużyłaś się innym.... W schronisku też tym nie leczą, więc by się zmarnowało. Mój wet nie ma w leczeniu Zespołu Cushinga i nie wyciąga leków z szafy...
Mam jeszcze drugiego psa ze schroniska i on też jest w potrzebie, więc nie widzę nic zdrożnego w odstąpieniu leku po kosztach, bo i tak kasa idzie na tego przygarniętego zwierzaka - i czym to się różni od Waszego bazarku?[/QUOTE]

A jak pies ma być leczony i musi bo będzie żył lub też nie, a własciciela nie ma?
Nie wiem czy kiedyś stanęłaś w obliczu takiej sytuacji... ale to jest bardzo ciężka sytuacja i dla psa i dla ludzi którzy się nim opiekują, bo zbierając go dajmy na to z ulicy nie wiedzą nic o jego stanie, a w diagnozach wychodzą czasem horrory. I powiem wprost - liczy się wtedy na litość ludzi, którzy ten lek mają niepotrzebny już i są w stanie go bezinteresownie oddać bez względu na poniesione koszty.
Któraś dogomaniaczka pewnie od Ciebie te leki kupi, bo umówmy się jak pies umiera i się pojawia iskra nadziei to staną na rzęsach żeby tą kasę (100zł to jest czasem kasa nierealna, naprawdę) zdobyć. Ale nie wiem, osobiście bym się czuła nie fair że sprzedaję leki (których prawnie sprzedawać nie można) dla bardziej potrzebującym a nic nie mającym i to na wątku gdzie się leki oddaje. Ostatnio oddałam leki i za wartość jakichś 500-600 zł , leżały i im mijał termin, pies miał przetaczaną krew, dałam mu leki i nie powiedziałam " dziewczynki mnie to kosztowało, albo zwracacie choć nie macie za co albo odpinajcie pieska od sprzętu, bo jego chwila już wybiła.." Gdybym chciała zwrotu choć połowę to może by to była i opłacalna inwestycja, ale pewnie te pieski by już ich nie potrzebowały, bo nim by laski zebrały kasę to pies by nie doczekał... :(

Link to comment
Share on other sites

Woda na młyn..... Już zejdź ze mnie wreszcie, każdy pomaga jak może i ja tu się nie będę przechwalać, ani opisywać ile i co dałam za free, bo i po co, dałam, to dałam, a to co zrobię z kasą za leki to nie Twoja sprawa... Ciekawe, jakby te leki, które miałaś nie były na granicy przeterminowania, to byś oddała... Widzisz- każdy może osądzać drugiego, nie znając całości sprawy, ale dość już. Kończę temat.

Link to comment
Share on other sites

[B]uważam, że z korzyścią dla wszystkich będzie jeśli zaniechamy sporów, a na wątku będą pojawiały się zarówno ogłoszenia o lekach do odstąpienia jak i do odsprzedania (oczywiście bez zysku, a jedynie po kosztach),[/B]
- po pierwsze nikt nie jest przymuszony do korzystania z oferty proponującej leki do odsprzedania,
- po drugie niektóre leki sa trudne do zdobycia więc lepiej mieć możliwość choćby zakupu niż żadnej,
- po trzecie każdy we własnym sercu, sumieniu (i/lub wg możliwości) rozstrzyga jak i komu zechce pomagać i żadne przepychanki słowne nie zmuszą nikogo do większej hojności niż sam odczuwa - szkoda "strzępienia języka" i zajmmowania miejsca na tak pożytecznym wątku

Link to comment
Share on other sites

Kikou, jest to na pewno głos rozsądku, ale jednak coś się w człowieku buntuje gdy czyta takie ogłoszenie.
Ja natomiast nie chciałabym, na tym wątku szczególnie, jakichś sporów i przepychanek ze względu na to że może on być w każdej chwili zamknięty ze względu na zakaz obrotu lekami. A to byłaby największa strata dla naszych zwierzaków w potrzebie, które mają tylko nas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...