Jump to content
Dogomania

BoUnTy

Members
 • Posts

  3738
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Bytom
 • Interests
  ----

Converted

 • Biography
  Wolontariuszka w fundacji S.O.S dla zwierząt z Dąbrowy Górniczej ;]
 • Location
  Bytom
 • Interests
  medycyna weterynaryjna oraz kultura japońska
 • Occupation
  Opiekunka dla dziecka, Lider Sprzedaży w Avonie, pomoc weterynaryjna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

BoUnTy's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Prosimy o pomoc i odwiedzanie wątku naszych 3 weteranków - są w Schronisku najdłużej...
 2. Prosimy o pomoc i odwiedzanie wątku naszych 3 weteranków - są w Schronisku najdłużej...
 3. Prosimy o pomoc i odwiedzanie wątku naszych 3 weteranków - są w Schronisku najdłużej...
 4. Pamiętam ten dzień kiedy 4 lata temu po raz pierwszy trafiłam do naszego Schroniska. Dzień dla mnie wyjątkowy – tyle oczu wpatrzonych i czekających na miłość, którym bardzo chciałam pomóc. I pośród tych oczu on – Mambo. Mambo to był pierwszy pies, który tak mocno zapadł mi w serce. Cały czas pamiętam ten moment – ja, zagubiona w nowych, ciężkich dla mnie realiach i ON – całym sobą mówiący, że mam się nie martwić, że nie jest tak źle. Mambo stał na budzie w strugach pierwszych pozimowych promieniach słońca i energicznie merdał nie tylko ogonkiem, ale i całym sobą – do tego stopnia, że aż co rusz spadał z budy z tej ekscytacji i niepohamowanej chęci przywitania. Po tylu latach w azylu nowo widzianego człowieka nadal zapraszał do zabawy i energicznie próbował zwrócić na siebie uwagę (mówimy wtedy, że zaczyna swój ‘taniec mambo’ tyłkiem - łapki w dół, tyłek w górę i zaczyna szaleńcze piruety) I tak oto ten niepozorny chłopaczek dostał na imię Mambo – od tego energicznego tańca, w którym to nie ogon odgrywał najważniejszą rolę. Przez te 4 lata widzieliśmy całą radość tego śmiesznego i pociesznego psiaka, ale też ogromny smutek. Smucił się wtedy, gdy zmienił kojec i nie widział jak witać odwiedzających, którzy nie zwracali na niego uwagi – a on jej tak bardzo pragnął. Oraz gdy odeszła jego koleżanka z kojca, z którą był niemal całe życie. Smucił się także, gdy wyszedł na kolejny spacer z ludźmi, którzy chcieli mu dać dom, a którzy jednak stwierdzili, że ‘jest jednak za stary’. Wtedy gasł i już nie tańczył jak zwykle, tylko patrzył ze zrezygnowaniem lekko tylko machając ogonkiem… Mambo tęskni za człowiekiem, co pokazuje na każdym kroku. Nie wiemy czy kiedyś miał normalny dom , ale większość życia spędził w Schronisku. Chłopak ma ok. 8-9 lat, a w naszym Schronisku jest od 2009 roku. Jak to się stało, że trafił do Schroniska? Ktoś najprawdopodobniej wyrzucił go pod naszymi bramami – i tak Mambo sam przyszedł pod Schronisko szukając azylu. Pewnie nie spodziewał się, że zostanie w nim uwieziony na tyle długich lat. Chłopczyk pięknie współpracuje z człowiekiem, w mgnieniu oka uczy się nowych rzeczy, uwielbia też wchodzić pod kocyk i się nim nakrywać, nie ma problemu z ludźmi, psami, kotami (przynajmniej na tyle, na ile jesteśmy to w stanie zaobserwować w Schronisku). Jest ciekawski i wszędobylski, ale jego ogromnym atutem jest to, że jest łasy na jedzonko. Uwielbia smakołyki, ale po tylu latach wcinania suchej karmy kto by mu się dziwił? Czy ktoś da mu szansę? Proszę zobaczyć jak pięknie Mambo współpracuje, czy rzeczywiście uważacie, że jest gorszy? ‘nasiąkł schroniskiem’? Albo ‘bo jest za stary’? Naprawdę myślicie, że nie zasługuje na dom w przeciwieństwie do młodych, pięknych i rasowych? Popatrz w jego oczy, zobacz jak bardzo Mambo się stara i powiedz, że nie dostanie już szansy, bo na miliony osób nie ma tej jednej, która by mogła go pokochać…
 5. A wiec zaczynamy od mini suczki Delty :) Z 2009 ROKU MAMY TYLKO 3 WETERANKÓW... Delta to drobniutka sunia, umaszczona w wyjątkowo modne w tym sezonie kolory – czerń, miodowo- musztardowy, szary. Jest jednym z trzech najdłużej przebywających psów w Schronisku (ona, Mambo i Oliver są z nami od 2009 roku) – jakoś nie ma szczęścia życiu. Trafiła do nas jako młodziutka, niespełna roczna sunieczka. Nauczyła się żyć w Schronisku, ale co to za życie? Ma już nigdy nie zobaczyć świata poza kratami? To dziewczynka stworzona do kochania i opieki. Szuka domu, człowieka i miłości! Nasza radość była ogromna, gdy pewnego dnia po Deltę zjawiła się Pani - przyszła i powiedziała, że chce psa, który nie ma szans na adopcję, ale ma to być mała suczka, może być w podeszłym wieku – chce jej podarować dom, żeby święta spędzała już w ciepełku rodzinnym! Pani ‘doskonale wie jak wprowadzić nowego psa do dwóch już mieszkających’. Po 2 godzinach telefon „bo się nie dogadują”. Pani miała przywieźć Deltę do naszego Schroniska, w zamian za to porzuciła ją w Chorzowie – psa, który niemal całe swoje życie żył w naszym Schronisku. Psa, który jest przerażony wszystkim! Na szczęście suczką zaopiekowało się Schronisko Chorzowskie, któremu została dostarczona nasza przerażona, malutka Delta (bo Delta waży zaledwie parę kilo)! Delta została przez nas niezwłocznie odebrana, zadowolona z faktu, że wróciła. Teraz znowu wygląda za ludźmi, bo być może i do niej uśmiechnie się wiosenne szczęście? Jest nam ogromnie żal tej maleńkiej dziewczynki! Czy ktoś odpowiedzialny pokaże jej co znaczy być kochanym? Delta trafiła do nas jako młodziutka, niespełna roczna sunieczka. Nauczyła się żyć w Schronisku, ale co to za życie? Ma już nigdy nie zobaczyć świata poza kratami?
 6. Kochani, Schronisko w Bytomiu poszukuje: -domu stałego -domu tymczasowego - fundacji/stowarzyszenia które przygarnęłyby pod swoją opiekę 3 psiaki: Deltę, Olivera i Mambo. To ostatnie psiaki, które kiblują w Schronisku od 2009 roku. Dlaczego? Bo wszystkie trafiły do Schroniska jako młode psiaczki, a ludzie boją się z reguły 'kota w worku', bo przecież ich zdaniem nic nie umieją (oczywiście my w to nie wierzymy!). Szukamy kogoś kto odnajdzie w nich NORMALNE psiaki i zechce pokazać im, że życie nie kończy się na Schroniskowych kratach. Kogoś, kto będzie chciał pokazać im jak ten świat wygląda. Nie uważamy, żeby miały być szczególnie kłopotliwe... WSZYSTKIE 3 PSIAKI SĄ SZCZEPIONE, CZIPOWANE I KASTROWANE! Pieski przebywają w Schronisku w Bytomiu, ul. Łaszczyka 18 32/395-21-75 (godz. 10 -15) DODANE PLAKATY SĄ W JAKOŚCI DO DRUKU - KAŻDY MOŻE WYDRUKOWAĆ I ROZWIESIĆ!
 7. Prosimy o Lajki w głosowaniu na 1 z 3 Schronisk https://www.facebook.com/TropiDog/photos/a.1542610242671409.1073741828.1526520444280389/1614184972180602/?type=1&theater za 1 miejsce Schronisko zgarnie 500kg karmy!
 8. Prosimy o Lajki w głosowaniu na 1 z 3 Schronisk, Bytom to Schronisko w którym były Misie https://www.facebook.com/TropiDog/photos/a.1542610242671409.1073741828.1526520444280389/1614184972180602/?type=1&theater za 1 miejsce Schronisko zgarnie 500kg karmy!
 9. Prosimy o lajki w głosowaniu na 1 z 3 Schronisk, Bytom to Schronisko w którym była Mania https://www.facebook.com/TropiDog/photos/a.1542610242671409.1073741828.1526520444280389/1614184972180602/?type=1&theater za 1 miejsce Schronisko zgarnie 500kg karmy!
 10. kopiuje ze skrzydlatego "Do dzisiaj do Fundacji nie dotarła żadna faktura... mam nadzieję, że nie będzie zaraz bałaganu, czego NIE ZNOSIMY! BARDZO PROSIMY O REGULARNE DOSYŁANIE FAKTUR, ZWŁASZCZA TYCH, KTÓRE BYŁY WYSTAWIONE JESZCZE W STYCZNIU, BEZ TEGO NIE MOŻEMY ZAMKNĄĆ MIESIĄCA. i dla jasności, jeszcze raz napiszę tutaj, dla Osób, które opiekują się Manią, badają i dbają jak mogą: Za wszelkie usługi u weterynarzy/w sklepach/za badania płacimy WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ. Fakturę vat/rachunek powinien być wystawiony na: Fundacja Skrzydlaty Pies ul. Kolejowa 4 32 - 332 Bukowno NIP 637-219-07-44 Fundacja nie wyraża zgody na branie faktur/rachunków z płatnością terminową. Takie rachunki będą odsyłane do wystawcy Na podstawie faktury/rachunku robimy zwrot Osobie, która zapłaciła za daną fakturę/rachunek, na konto, które nam poda. Zwroty za poniesione koszty będą adekwatne do środków, które - dzięki CUDOWNYM DARCZYŃCOM - uzbierają się dla Mani na naszym koncie. Osoby płacące za badania mają świadomość tego, że mogą nie otrzymać całkowitego zwrotu poniesionych kosztów. Ale jak wiemy - w KUPIE SIŁA, więc damy radę! A Mania będzie jeszcze zdrowa! Czego, sobie, wszystkim pomagającym i przede wszystkim Mani - życzymy!"
 11. Ja sprawdzam wpłaty na Skrzydlatym ;) Raczej chodziło mi o wydatki... Czy ujęłam wszystko... Czyli dopisuje 100 zł. paliwo...
 12. Ewu zerknij proszę na pierwszy post, czy nie pominęłam jakieś wpłaty? Jeśli nie to na koncie Mani pozostało niespełna 50 zł., a jeśli tak to dziewczyna jest na minusie...
 13. ROZLIECZENIE 23-01-2015 50 Dagmara B. 50 Ewa I. 10 Barbara M. 3 Bogdan L. 5 Daria P. 6,83 Aneta B. 50 Wojciech K. 20 Marcin K. 10 Dagmara S. 17 Joanna N. 10 Beata D. 50 Sylwia R. 220 Dominika Ł. 15 Katarzyna G. 20 Grażyna K. 50 Justyna K. 10 Magdalena M-M. 50 Alina C. 45 Piotr J. 10 ElżbietA S. ---------------------------- razem 701,83
×
×
 • Create New...