Jump to content
Dogomania

LEKI - wątek zbiorczy


BoUnTy

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ostatnie moje słowo, bo naprawdę nie chcę sporów - jeśli uraziłam kogoś to przepraszam, nie o to napewno mi chodziło. Nie mam też żadnego interesu w "zdobywaniu leków za free" dla innych, zwyczajnie coś się we mnie odezwało takiego że musiałam napisać, już nawet pomijając kwestię prawną, bo jakoś zanadto wczułam się w sytuację ludzi (i psów) którzy na leki nie mają... Z mojej strony koniec.

Link to comment
Share on other sites

Ja też zabiorę ostatni raz głos w sprawie. Caninsulin, podobnie jak karma dla trzustkowców, antybiotyki na zapalenie trzustki, preparaty żelaza, insulinówki, i in. poszły za darmo do wolontariuszki, ale to ja musiałam szukać kontaktu i to długo, bo po moich ogłoszeniach- na początku bez podawania ceny NIKT, ale to dosłownie NIKT z wolontariuszy nie napisał maila.... Więc jak to jest naprawdę? Dołować kogoś jest bardzo łatwo, a rzeczywistość jest inna, niestety niesmak po tych komentarzach mi pozostanie na długo. Majkowska-a dlaczego Ty nie napisałaś do mnie, że weźmiesz za free i przekażesz potrzebującym, bo takich znasz?

Rozi- pieski nie mówią. Bardzo Minia kochałam, przez pięć lat walczyłam z jego chorobami, odmawiając sobie i rodzinie wielu przyjemności, bo musiało starczyć na jego leki i wetów, więc nie tykaj go , bo to jest obrzydliwe. Gdyby to było możliwe powiedziałby -dziękuję za te pięć lat...

Darowizna wg prawa to też "obrót"Przy zwrocie kosztów, żadna strona nie ma zysku, a przy darowiźnie-niestety-tak-obdarowany, i co teraz powiecie?

Edited by DankaO
Link to comment
Share on other sites

Do oddania dla potrzebujących:
insuliny:
Actrapid pen+3 wkłady
Apidra 1 pen cały i 2 lekko zaczęte
Gensulin pen + 5 wkładów

inne:
Helicid (omeprazol)
Spironol
Clexane (enoxaparinum- p/zakrzepowe)

Oraz gdyby był pies leczony paliatywnie- silne leki p/bólowe...

Link to comment
Share on other sites

Euphyllin long 300mg
Dicloratio uno
Madopar
Enarenal
Symasteride
Ranlosin
Ricordo 10mg
Spiriva
Atrovent
Prostogal (zimnotłoczony olej z dyni)
Amaryl
Zoxon
Serevent

takie mam na zbyciu + osobno ten 1 typowo koci w osobnym wątku

Link to comment
Share on other sites

Wrocław - tylko odbiór osobisty. Oddam:

Spironol 25mg 81tab
Cardisure 5mg 6tab
Enarenal 5mg 40tab
Furosemid 40mg 27tab
Suustonit 6,5mg 54tab
Corneregel 5% pół opakowania
Kroplówka Natrium Chloratium 0,9% fresenius


Kontakt pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']
Kroplówka Natrium Chloratium 0,9% fresenius
[/QUOTE]
a w jakiej formie masz- w sensie "nieużywana"?
Bo też taką kroplówkę mam tylko otwartą i trochę zuzytą,miałam zamiar komus oddać, ale wyczytałam na opakowaniu że raz otwarta nie nadaje się już do ponownego użytku.

Link to comment
Share on other sites

Jest zrobiona dziurka igłą w butelce, ale sama kroplówka jest nie ruszona. Pies nie dożył. Wet ją dał na kilka dni, na opakowaniu jest napisane, że nie używać kiedy zmieni się płyn z klarownego na zawiesisty.

Link to comment
Share on other sites

No to ja mam taki sam jak Ty, Jara.
I też igłą w butelce zrobiona dziurka (które się zasklepia sama tak że być może nawet tam powietrze ani troche nie dochodzi) , nie było kontaktu ze zwierzęciem bo pryskaliśmy z daleka, płyn jest klarowmy.
Więc jeśli i moją ktoś by chciał to mam jakies pół pojemnika, jeszcze sprawdzę nazwę i dam znać czy to to aby napewno :)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli mogę wtrącić ;)- otwarte butelki z kroplówkami trzeba wyrzucić.
Nartrium Chloratium nie jest niczym specjalnym ani raczej drogim. To zwykła sól fizjologiczna.
Płyny i elektrolity uzupełniające lub do rozcieńczania innych leków podawanych dożylnie.
Można użyć powierzchownie ale nie używajcie dożylnie. Do przemywania oczu, uszu, nosa jeszcze może być. Ewentualnie na ranę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Dzisiaj odszedł mój ukochany Bono,golden wzięty ze schroniska.

Chorował na niedoczynność tarczycy,zostało kilkanaście opakowań leku EUTHYROX N 200.po 50 szt w opakowaniu.
Oddam potrzebującemu pieskowi.[/QUOTE]

azalia bardzo chętnie przyjmę euthyrox dla mojej tymczasowiczki Bryzuni z Celestynowa - ona przyjmuje własnie euthyroxN 200

bardzo współczuję z powodu odejścia Bono [']

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']Oddam Neo-pancreatiunum forte, nowe opakowanie 50 kapsułek[/QUOTE]

[quote name='Majkowska']Dziewczyny, a czy możecie pisać przy lekach jakieś słowo klucz na co to jest (typu :serce, stawy itd), lepiej może przez to będzie te leki identyfikować jako zamienniki ewentualne?[/QUOTE]
Mój lek jest na trzustkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Oddam:
Zentonil Advanced 200 (wątroba) - 18 tab. ważny do 28/08/2014 - zamówiła [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/2476-malawaszka"]malawaszka[/URL]
Rubenal 75 ( nerki) - 20 tab. ważny do 11/2015 - [B]zamówiła kinga_kinga7[/B]
Epato pasta plus (wątroba)- 2 x 15 ml, ok 1/4 w 1 tubce i ok. 1/2 w drugiej -zamówiła [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/2476-malawaszka"]malawaszka[/URL]
Ketokonazol 200 mg. tabletki (grzybica) - 8 tab. ważny do o2/2015 -[B]zamówiła kinga_kinga7[/B]
Metoclopramidum 0,5% (przewód pokarmowy) - 1 ampułka 2 ml. ważny do 09/2015 - [B]zamówiła kinga_kinga7[/B]

Sebovet clean - szampon przeciw łojotokowi tłustemu dla psów - butelka 200ml zużyta w 1/4, ważny do 12/2015 - zamówiła [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/2476-malawaszka"]malawaszka[/URL]
Peroxyvet - szampon do skóry i sierści przetłuszczonej dla psów i kotów - butelka 100ml. zużyta w 1/10, ważny do 11/2015 - zamówiła [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/2476-malawaszka"]malawaszka[/URL]

Edited by esza
Link to comment
Share on other sites

Dla potrzebującego pieska, oddam leki po Morisku:
1) Cardalis 2,5mg/20mg - całe opakowanie (30 tabletek) - lek stosowany w niewydolności serca, substancje czynne: chlorowodorek benazeprilu i spironolakton, ważność do 2015 r.
2) Cardisure 1,25 mg (15 tabletek) - leczenie niewydolności serca na podłożu wad zastawkowych typu niedomykalności (niedomykalności zastawki mitralnej i/lub trójdzielnej) lub kardiomiopatii rozstrzeniowej, substancja czynna: pimobendan, ważność do grudnia 2014
3) NTS Immunactiv (14 kapsułek) - wspomaganie organizmu zwierząt wyniszczonych ciężką chorobą, stosowany w kacheksji sercowej, w chorobach nowotworowych, w trakcie i po chemioterapii, skład: arginina, glutamina, kwasy omega-3, kwas alfa-liponowy, selen, wit. A, E, B1, ważność do sierpnia 2015 r.
4) Lespewet (16 tabletek) - podtrzymywanie funkcji nerek, obniżanie mocznika - tabletki dla kotów, ale mój piesek miał je zalecone ze względu na swą niewielką wagę (3 kg), ważność 2016 r.
5) Geriadog (30 tabletek) - suplement wspomagający dla zwierząt starszych, osłabionych, przywraca witalność, łagodzi objawy związane ze starością, skład: korzeń żeń-szenia, drożdże piwne, wit. E, C, przeciwutleniacze, ważność do lipca 2015
Odbiór: osobisty w Rzeszowie lub przesyłka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...