Jump to content
Dogomania

dorobella

Members
 • Content Count

  5,536
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by dorobella

 1. Merlin ma obustronne wodonercze, śmierć jest kwestią czasu. Choroba jest nieuleczalna. Rozważamy opcję eutanazji jeśli będzie bardziej cierpiał. Merlin umownie 13.05.2012 skończył dwa lata, ma problemy zdrowotne. Merlina znalazłam na początku sierpnia, były upały, jakaś wysychająca brejo-kałuża była jego wodopojem. Widać było, że jest wychudzony i ledwo stoi na nogach, taki malutki ok. 2-3 miesięczny kociak. Tak wyglądał [URL="http://img151.imageshack.us/i/imag0295.jpg/"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/8757/imag0295.th.jpg[/IMG][/URL] Miał u mnie zostać chwilkę.... bo podobno jakaś pani z domków chciała kotka....i został dłużej. Na ogłoszenia nie było odzewu. Za to kot był nad wyraz spokojny, nazbyt. Kot został nadzień dobre odrobaczony, jadł za czterech, a waga ani drgnęła. A potem się zaczęło..... Piątek...Ciężkie zatrucie pasożytami, mnóstwo leków, karmienie strzykawką....ale Śmierć tak łatwo nie chciała odpuścić i w kolejny piątek kot wyladował w stanie niezbyt ciekawym u weta(gorączka, drgawki, zapalenie oskrzeli), cóż....w następny piątek kot został użądlony przez osę i dostał wstrząsu anafilaktycznego. Prawie się udusił. [URL="http://img691.imageshack.us/i/s4036012l.jpg/"][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/9308/s4036012l.th.jpg[/IMG][/URL] Jakiś czas później z kolejnymi drgawkami wylądowaliśmy w gabinecie weta. Kot miał nerkę wielkości śliwki. W badaniach wyszły struwity. Jest na diecie RC Urinary. Struwity mogą być przejściowe, czas pokaże. Kot ma około 6-7 miesięcy. Jest dwukrotnie zaszczepiony. Kilkukrotnie odrobaczony. Wykastrowany. Jeżeli będą środki to w przyszłym tygodniu będzie miał wykonaną morfologie z biochemią i testy FeLV/Fiv. Potem kontrolne badanie moczu. Nie chodzi po szafach, raczej nie niszczy kwiatków, nie biega po ścianach. Miziak, ale bez przesady. Będzie dużym kotem, pewnie ok. 5 -7 kg. Teraz waży ok. 4200 g. Nie boi się psów, lubi je. Jest pozytywnie nastawiony do zwierząt. Ma zapędy dominatorskie w stosunku do mojego 10 letniego kota. Musi w ciągu dnia dostać mokre, bo się suchym nie potrafi najeść. Kot na RC Urinary, RC Calm i RC Renal. Ma złe wyniki, wysoki mocznik, w prawej nerce zalega mocz. Szuka najlepszego domu [URL="http://img715.imageshack.us/i/s4036291.jpg/"][IMG]http://img715.imageshack.us/img715/1573/s4036291.th.jpg[/IMG][/URL] Ma swój wątek na miau [URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=115349[/URL] Mój email [EMAIL="[email protected]"][email protected] [/EMAIL][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/213164-Klub-Wytrwałych-Baloniarek-Razem-możemy-odnosić-sukcesy-)"][IMG]http://images10.fotosik.pl/3027/9b03ddb4af677efcgen.jpg[/IMG][/URL][EMAIL="[email protected]"] [/EMAIL]
 2. A może nie oceniajmy pani zbyt pochopnie. Berni temat na miau założyła 17 października. Nie wiem czy zadzwoniła do fundacji, której numer jej wysłałam, bo nie odpisała na moje pw. http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=21&t=177432 Temat na dogo założono 14 listopada, prawie miesiąc później, teraz mijają prawie dwa miesiące. Starszemu psu, który ma ok. 14 lat i jest chory - czas ucieka.
 3. Wrzucę link na miau. Nie jestem taka pewna czy tłuszczaka można stwierdzić badaniem palpacyjnym. Wszystko zależy. Znam osobiście przypadek sznaucera miniaturowego,któremu usunięto "tłuszczaka" z łapy. Wet nie zrobił histo, bo drogie, ale zapomniał wspomnieć właścicielom, że można. W jego mniemaniu to był tłuszczak. Tłuszczak okazał się być nowotworem złośliwym. Pobrano kolejny wycinek, który potwierdził nowotwór.
 4. dorobella

  Kot Wampirek prosi o pomoc

  Niestety, nie udało się go też pochować. Leży w miejscu, gdzie jest trudny dostęp :(
 5. dorobella

  Kot Wampirek prosi o pomoc

  Kot nie żyje. Został znaleziony dzisiaj. Leżał na boku. Może był chory. Nie wiadomo. Przed śmiercią miał namiastkę domu, pełną miskę. Nic więcej nie udało się zrobić.
 6. dorobella

  Kot Wampirek prosi o pomoc

  Ja tam nie jeżdżę często,bo za daleko, ale mam kilka dobrych dusz, które dzielą się z nim jedzeniem. Kot się trzyma budki i miski.Możliwe, że to domowy kot, ale ktoś się pozbył problemu na wakacje. Kot był przeganiany i nie ufa nikomu. Płeć nieznana. Biedaczysko przerażone :( Czyli po feromonach nie było poprawy?
 7. dorobella

  Kot Wampirek prosi o pomoc

  Dogo znowu szwankuje. Teraz można dodawać posty.Bezdomny śpi w budce. Deszcz na niego nie pada, nie wieje mu. Ma jedzenie. Boi się i ucieka. Nadal nie wiadomo jakiej jest płci. A jak Wamp ?
 8. dorobella

  Ruda znajda - kotka Pipi - znalazła dom!

  Fajne zdjęcia są potrzebne,żeby zobaczył to ktoś jeszcze, że Pipi jest do schrupania.
 9. dorobella

  Ruda znajda - kotka Pipi - znalazła dom!

  Były śliczne koty,które miały takie sobie fotki i nikt ich nie chciał,bo ludzie są wzrokowcami Zmiana zdjęć pomaga.
 10. dorobella

  Kot Wampirek prosi o pomoc

  Sucha się skończyła,miałyśmy suchą dla psa, duże kulki, próbował zjeść. Determinacja jest. Przychodzi, ale nie wiadomo o jakich porach. Koleżanka pracuje i nie jest w stanie go oswajać. Jedynie jedzenie ma wystawiane.
 11. Łatek się odnalazł, tu także właścicielowi się nie chciało tego napisać. http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,12496,0,0,0,Apel-o-pomoc-w-poszukiwaniu-zaginionych-pupili.html
 12. Pies się odnalazł, ale DelCarmen nie powiadomiła o tym fakcie.
 13. dorobella

  LUBIN i okolice, szukamy białego hawańczyka

  Takie pies jest/był na kwarantannie w schronisku w Mysłowicach
 14. Pies się znalazł i wrócił do domu.
 15. Znalazł się, ale DelCarmen zapomniała napisać. Taki drobny szczegół. Zresztą to nie pierwsze ogłoszenia na dogo, gdzie zapomniano napisać, że pies się znalazł.
 16. Znalazł się, ale DelCarmen zapomniała napisać. Taki drobny szczegół. Zresztą to nie pierwsze ogłoszenia na dogo, gdzie zapomniano napisać, że pies się znalazł. 3 październik o 10:39
 17. dorobella

  Kot Wampirek prosi o pomoc

  U nas bez zmian. Karma znika. Dostałam od koleżanki trochej suchej dla kotów i trochę mokrej. Kot je. Nie podchodzi. Boi się. Nie ma gdzie zostawić klatki łapki. Złapać się go nie da. Na razie nic więcej nie zrobimy.
 18. dorobella

  Ruda znajda - kotka Pipi - znalazła dom!

  Jak masz możliwość spróbuj ją zamknąć w mniejszym pokoju z kuwetą, może na mniejszej przestrzeni zaskoczy. I postaraj się zrobić dobre fotki do ogłoszeń :)
 19. dorobella

  Ruda znajda - kotka Pipi - znalazła dom!

  Popatrz, tu masz tło, foty kota wyraźne. http://alegratka.pl/ogloszenie/kapsel-wspanialy-ksiaze-kot-do-adopcji-27083526.html http://alegratka.pl/ogloszenie/hobbit-koci-przystojniak-kot-do-adopcji-26881337.html#tytul-ogloszenia Im lepsze zdjęcia, tym większa szansa na dom. Ogarnęła już sikanie do kuwety ?
 20. dorobella

  Ruda znajda - kotka Pipi - znalazła dom!

  Masz jakieś inne zdjęcia ? Dobre zdjęcie to podstawa sukcesu. Jaki dom - wychodzący, niewychodzący. Kotka odrobaczona, szczepiona. Trzeba pomyśleć nad tekstem ogłoszeń. Jaki rejon,miasto.
 21. dorobella

  Kot Wampirek prosi o pomoc

  Dlatego nietoperzynkę zawiozłam do utylizacji.O jeżach też tak mówią. Potem ludzie jak widzą to omijają. Na razie się nie zanosi, żeby się dał złapać. Był przeganiany i pewnie nie raz zarobił. To jest tania karma marketowa. Lepsze to niż nic. Dopiero mu załatwię coś lepszego.Może jakieś mokre, żeby wymieszać z witaminami. Jak się da złapać to trzeba znowu kombinować z transportem do lecznicy,a to jakieś 40 km w jedną stronę. Też mi się tak wydaje, że dłuższa sierść, ale wychudzenie po pysiu widać.
 22. dorobella

  Kot Wampirek prosi o pomoc

  Nietoperzynka umarła, ale przynajmniej nie była głodna. Kot je. Jeśli się go uda oswoić będziemy myśleć. I trzeba załatwiać i kombinować żarcie dla niego. Wydaje mi się, że jest chudy po pyszczku.
 23. dorobella

  Ruda znajda - kotka Pipi - znalazła dom!

  Mało informacji,czy kot się lubi miziać, jak reaguje na inne footra, dzieci, psy. I ogłoszenia na portalach.
×