Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Ja po wczorajszej nocy mogę podać kolejną wadę barfu - Birmusia była łaskawa beknąć mi prosto w nos... wrażenia niezapomniane, zwłaszcza, że akurat zasypiałyśmy twarzą w pysk [jak zwykle kudłata musiała mieć główkę na poduszcze]. Zupełnie nie wiem czemu maleńka obraziła się jak zmieniłam łóżko ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']dziekuje za żwaczyki :D

mam pytanie- jak rozmrażać żwacze pomielone na drobno? poprostu wystawic na parę godzin poza lodowke? tylko ze to bedzie zapaszek ... ja to nic ale moje kolezanki z mieszkania sie czepną :/ a te kawalki normalnie rozmrażać w wodzie cieplej?[/QUOTE]

możesz dawać takie prosto z zamrażalnika - moim nic nie jest jak dostają lody barfowe. odsypujesz ile Ci trzeba a resztę szybko do zamrażalnika. Moim daję nawet mrożone na kość kostki (te mielone pakowane w kostki), czasem jak mam ich dość (psów) to dostają mrożone świńskie kopytka. Mam wtedy z głowy psy na dobrą godzinę :)
a moje po barfie nie bekają. Być moze z początku bekały, ale tego nie pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam, psy bekają - Piegus po posiłku przychodzi do mnie zadowolony, uśmiechnięty, zupełnie jakby chciał podziękować. Czasami daję się nabierać na tę słodką buźkę i gdy zbliżam twarz do nosek-nosek, Piegusek z radością beka mi w twarz... :evil_lol:
Śmiejemy się, że to psi najwyższy wyraz podziękowania za smaczny posiłek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']ja swoje dość często karmię barfowymi lodami zmrożonymi na kość, bo nie zawsze pamiętam aby im na noc rozmrozić co by było dobre na rano.[/QUOTE]

A już się bałam, że tylko ja jestem taka wyrodna, że zapominam psu wyjąć jedzenie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sator_k_']A już się bałam, że tylko ja jestem taka wyrodna, że zapominam psu wyjąć jedzenie :)[/QUOTE]

też zapominam ;) czasem czekam aż się rozmrozi i wtedy pies siedzi koło mnie jak ja jem śniadanie i patrzy zdumionymi oczami z pytaniem 'a moje żarcie gdzie?' :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sie wspomagam mikrofala. W ogole to tych kilku dniach "na koloniach" pies mi sie rozlegulowal :( Zaczal dumac na miska, zebrze na potege. Przez 3 dni bardzo niewiele zjadl. Zobacze jak z dzisiejszym sniadaniem, bo jak wychodzilam, to jeszcze drzemal przy mezu. Porazka! Mam nadzieje, ze szybko sie skapnie, ze w domu nie ma marudzenia, a co pancia daje, to same smakolyki.

Link to comment
Share on other sites

i poszłam koło północy po te mrozonki, na rano oczywiście były w fazie lekkiego rozmrożenia, ale jednak lodowe. Zjadły bez marudzenia (one do jedzenia sa ogólnie dobre, nie ruszą tylko tanich podłych suchych karm, których im nie daje przeciez). Na kolację już będzie bardziej rozmrożona.
Często nawet specjalnie daję im zamrożone na kość żeby miały więcej pracy przy memłaniu. Przecież dzikie psowate też mieszkają na północy i znajdują tam zamrożone resztki ofiar. Ale ogolnie lepiej chyba podawać w temperaturze pokojowej (lub kuchennej - zależy gdzie kto podaje psu jeść).

Link to comment
Share on other sites

Moja suka pierwszy raz wczoraj zastanowiła się czy zjeść czy nie.. a jest żarłokiem na potęgę. W końcu zjadła gulaszowe mięso z indyka, ale wyglądało to tak jakby gwoździe jeść musiała. Może gorszy dzień miała, bo wieczorem szyję wtrąbiła luksusowo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jak raz dziennie to lepiej wieczorem, przed snem, żeby pies strawił na spokojnie, a nie po jedzeniu szedł na spacer czy się bawił.[/QUOTE]
w sumie to pies 2 godziny przed i 2 godziny po spacerze czy zabawie nie powinien jeść...

Link to comment
Share on other sites

Tak, ale czasem zdarza się, że nie możemy siedzieć nad psem te 2 h po posiłku i pies np. pod naszą nieobecność może chcieć poszaleć, szczególnie na podwórku.

A że aż 2 h przed posiłkiem nie powinien szaleć to chyba trochę długo; wiadomo, że zgrzanemu, telepiącemu się jeszcze z wysiłku psu nie damy nagle kilo żarcia, ale myślę, że spokojnie możemy mu dać jeść jak ochłonie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...