Jump to content
Dogomania

LadyS

Members
 • Content Count

  15,248
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

LadyS last won the day on August 23 2012

LadyS had the most liked content!

About LadyS

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 04/25/1988

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak właśnie działa sedalin - otumania psa, blokuje jego fizyczność. Niestety, nie wyłącza mózgu, wiec na przyszły rok pies bedzie bał się nawet bardziej. Dlatego bardziej korzystnie jest używać tych leków ziołowych - i podawać je dłużej.
 2. Takie środki trzeba zacząć stosować na dobrą sprawę już teraz. Jest KalmAid, Stress Out i Stresnal - ziołowe, dlatego trzeba je stosować dłużej. Nie daj sobie wcisnąć u weterynarza sedalinu, bo on powoduje, ze pies - owszem - fizycznie przestaje okazywać strach, ale nadal sie boi tak samo panicznie.
 3. A ja mam zupełnie inne wrażenia - raz zdarzyło mi się zobaczyć sytuację, że facet nawet nie zwolnił i przejechał po kocie, który zresztą chwilę potem odszedł u weta. W innych sytuacjach zwykle ludzie zwalniali, nawet stawali.
 4. LadyS

  szkolenie psa stróżujacego

  Jak na moje - obrona to sport, który bazuje w dużej mierze na popędzie łupu. Natomiast to, co Ty chcesz zrobić, jest dla mnie co najmniej dziwne. Nie chciałabym psa, który atakowałby człowieka - rozumiem, że nie chciałby go wypuścić, a w przypadku dużego psa takie nastawienie wystarczy. Plus, co znaczy - kręcenie się koło płotu? Pies ma szczekać na wszystko i wszystkich koło płotu? Czy może na tych, którzy próbują wejść za ogrodzenie? Pies strózujący nie jest bezmyślnym szczekaczem, ale jeśli chcesz się czuć bezpiecznie, to zamontuj alarm - psa bardzo szybko można wyeliminować, jeśli ktos jest zdeterminowany, aby wejść na teren.
 5. LadyS

  Pilnowanie domu i połowy klatki schodowej

  Pozostawiając psa gdziekolwiek bez nadzoru, Ty będziesz odpowiedzialna za jakiekolwiek pogryzienie. Nie ma tutaj znaczenia, jak Ty się zachowujesz. Po co w ogóle brać ze sobą psa na czas robienia zakupów? Nigdy tego nie zrozumiem.  Mówisz, że nie jesteś w stanie psa utrzymać - może należy po prostu zmienić sprzęt, na którym go prowadzasz? Obroża nałożona tuż za uszami, ciasno - i kontrola nad psem jest łatwiejsza. Miałam na tymczasie psa, który zachowywał się podobnie. Dom stały wyprowadził go z tego zachowania - wspólnie ustaliliśmy, jak to zrobić. Wychodzili z psem witać gości ZAWSZE - przed blok. Potem goście brali psa na smycz i wchodzili z nim do mieszkania, nagradzając za odpowiednie zachowanie, pod kontrolą właściciela. Izolacja działała odwrotnie - pies nakręcał się z każdym razem jeszcze bardziej. Niemniej mam wrażenie, że problem, o którym Ty tutaj piszesz, to wierzchołek góry lodowej, który wynika z tego, co sama przyznajesz - nie byłaś nigdy od dyscypliny. To musisz zmienić w pierwszej kolejności, czyli dać psu zajęcie, zaprogramować czas i wymagać, wymagać, wymagać. 
 6. LadyS

  Dwa psy bardzo mocno się "wściekają" ze sobą

  Nie możecie wybiegać suczek na dworze, a potem zabrać do domu na kolację? Suki są młode, ale powinniście ćwiczyć wyciszenie, a przede wszystkim - posłuszeństwo. Możecie dawać im coś, co pomoże im w w wyciszeniu - np.  po porannym bieganiu każecie im się uspokoić, położyć, dajecie osobne gryzaki do gryzienia, a wtedy macie już spokój. Zapewnijcie im też zabawę psychiczną i jakąś rozrywkę - niech wysilą umysły, zamiast tylko spalać się fizycznie, bo pies w tym wieku może roznieść dom i nawet tego nie zauważyć ;) 
 7. LadyS

  Clayton - biały prosiak

   Konkretniej - wpuścić wpuszczą. Mogą wyprosić na życzenie pasażerów, ale wówczas konduktor, jeśli pies nie jest uciążliwy, musi znaleźć nowe miejsca dla pasażera z psem.
 8. Tak, ja to przeczytałam. Ale chodzi o to, aby naukę nowych rzeczy zaczynać od rzeczy, które pies umie. Czyli: najpierw ćwiczymy przy zamkniętych drzwiach klatki, które pies zna i akceptuje - i nagradzamy za to, aby budować jego pewność siebie i chęć do ćwiczenia w trudniejszych warunkach. I małymi krokami dochodzimy do miejsca, w którym wychodzimy z pokoju, na kilka sekund, minutę, kilka minut, kwadrans itd :)
 9. LadyS

  Odwiedziny z psem

  Mimo wszystko ja bym nie była taka pewna, czy to nie miało wpływu. U nas, dla psiego podrostka, który był u nas 2 miesiące i miał niezły socjal, wyjazd dwudniowy z nocowaniem poza domem sprawił, że pies zaczął mieć problemy z zostawaniem w naszym domu. Dopiero wyjazdy z kennelem świetnie się sprawdziły, i pies nie ma już problemów z nocowaniem gdzie indziej. 
 10. Ćwiczycie crate games? Poczytajcie, na pewno pomogą. Dodatkowo, odwrażliwiajcie psa na zamykanie drzwi w klatce, odchodźcie na krok i wracajcie z nagrodą, potem o dwa, trzy, pięć, potem podchodźcie do drzwi i nagradzajcie. I tak po kolei, az do zamknięcia drzwi - najpierw jak jesteście w środku, potem wychodźcie za próg i przymykajcie. Obserwujcie psa - jeśli zaczyna być nerwowy, to widać poszliście o krok za daleko w zbyt szybkim tempie.
 11. LadyS

  Pomóżcie zrozumieć zachowanie mojej suczki

  Nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Nie wierzysz, że trener na miejscu coś poradzi bez zamieszkania z Wami na kilka dni, ale pytasz o poradę na forum, gdzie nikt nigdy psa nie widział. Próbujesz szukać wyjaśnienia braku wychowania psa w potencjalnej rasie, choć pies jakkolwiek przypominający rasę nie musi w ogóle mieć jej charakteru, jeśli nie jest rasowy.  A już zupełnie nie rozumiem tego, że pies biega luzem, podbiegając do ludzi, oszczekujących ich i próbując gryźć. To jest przykład na to, dlaczego nie kazdy powinien mieć psa - najpierw trzeba mieć wyobraźnię.
 12. LadyS

  "Piekielni sąsiedzi"

  Też jestem za tym, aby olewać. Bardzo nie lubię brudu, a na moim osiedlu sprzątam tylko ja. Ostatnio przechodziłam za blokiem z psem i na wąskim trawniku leżały wyrzucone z garnka kluski - było widać nawet odkształcenie od dna garnka. Stanęłam więc pod oknem i głośno wyraziłam się na temat "brudasów, co śmietnik robią pod oknem, szczury wabią jedzeniem" itd. Dotarło gdzie miało dotrzeć, a nawet i dalej, bo tej samej kobiecie następnego dnia awanturę zrobiła sąsiadka, że wyrzuca resztki. I już nie wyrzuca.   Natomiast jeśli ktoś faktycznie bardzo nie ma podstaw, reszta sąsiadów stoi za nami murem, a jeden człowiek uprzykrza nam życie - przejść się z pismem po sąsiadach, których poświadczą podpisami, że psy nie sprawiają problemów, po czym wezwać dzielnicowego na rozmowę z panią, pokazać listę i ostrzec, że następnym razem będzie złożone doniesienie o nękaniu - tym bardziej, gdy ofiarą nękania pada osoba z dzieckiem. Tacy krzykacze zwykle sa odważni tylko do pewnego momentu, i to skutecznie ich mrozi.
 13. LadyS

  Karma dla szczeniaka alergika

  Ja nie potrzebuję karmy dla swojego psa, bo wiem, co go uczula, i po prostu kupuję karmę, która jest odpowiednia, czyli ma własciwe składniki. Dla alergików przy diecie eliminacyjnej dobrze jest zaczynać od karm monoproteinowych i stopniowo wprowadzać inne składniki. Zarówno kurczak, jak i wołowina, o których pisała autorka, są częstym źródłem alergii.
 14. LadyS

  Pomocy, szczeniak stał się agresywny.

  To nie jest agresja. Szczeniak się bawi, nie wie, co może gryźć, a czego nie . Poznaje otoczenia zębami. Na drodze tych zębów może znaleźć się Twoja twarz, buty, poduszki, palce i wiele innych rzeczy. To Wy macie nauczyć szczeniaka, co może gryźć, a czego nie, np. pokazując mu prawidłowe zachowania i je nagradzając.    Oczywiście, że gryzienie jest dla szczeniaka jedną z form zabawy. Tak samo jak szarpanie nogawek, bieganie dookoła i poszczekiwanie, chwytanie zębami i wiele innych, szczenięcych zachowań. 
 15. LadyS

  dubel

  Przepiękny przykład na to, że pomagać trzeba samodzielnie, bez angażowania żadnych organizacji. I że czasem lepiej nie pomagać, niż pomagać bezmyślnie i kiepsko.
×