Jump to content
Dogomania

LadyS

Members
 • Content Count

  15,248
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

LadyS last won the day on August 23 2012

LadyS had the most liked content!

About LadyS

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 04/25/1988

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak właśnie działa sedalin - otumania psa, blokuje jego fizyczność. Niestety, nie wyłącza mózgu, wiec na przyszły rok pies bedzie bał się nawet bardziej. Dlatego bardziej korzystnie jest używać tych leków ziołowych - i podawać je dłużej.
 2. Takie środki trzeba zacząć stosować na dobrą sprawę już teraz. Jest KalmAid, Stress Out i Stresnal - ziołowe, dlatego trzeba je stosować dłużej. Nie daj sobie wcisnąć u weterynarza sedalinu, bo on powoduje, ze pies - owszem - fizycznie przestaje okazywać strach, ale nadal sie boi tak samo panicznie.
 3. LadyS

  kliker

  Ale pies się go boi czy jak? Bo chyba praca z klikerem to kilka minut dziennie, jest to aż tak irytujące? Dla lękliwej suczki moja znajoma używała zamiast klikera wieczka od soczku Kubuś :D 
 4. Są przecież rasy, które nie mieszkają w domach, bo po prostu zostały stworzone od zycia na dworze. Je też umieściłabyś w domu, skoro chodzi Ci o każdą rasę?  To, na czym bazujesz w kwestii kojce = mały kontakt z włascicielem to tylko Twoje przekonania, niewiele więcej. Są świetne hodowle kojcowe, a są i bardzo kiepskie domowe. 
 5. A ja mam zupełnie inne wrażenia - raz zdarzyło mi się zobaczyć sytuację, że facet nawet nie zwolnił i przejechał po kocie, który zresztą chwilę potem odszedł u weta. W innych sytuacjach zwykle ludzie zwalniali, nawet stawali.
 6. LadyS

  szkolenie psa stróżujacego

  Jak na moje - obrona to sport, który bazuje w dużej mierze na popędzie łupu. Natomiast to, co Ty chcesz zrobić, jest dla mnie co najmniej dziwne. Nie chciałabym psa, który atakowałby człowieka - rozumiem, że nie chciałby go wypuścić, a w przypadku dużego psa takie nastawienie wystarczy. Plus, co znaczy - kręcenie się koło płotu? Pies ma szczekać na wszystko i wszystkich koło płotu? Czy może na tych, którzy próbują wejść za ogrodzenie? Pies strózujący nie jest bezmyślnym szczekaczem, ale jeśli chcesz się czuć bezpiecznie, to zamontuj alarm - psa bardzo szybko można wyeliminować, jeśli ktos jest zdeterminowany, aby wejść na teren.
 7. LadyS

  Pilnowanie domu i połowy klatki schodowej

  Pozostawiając psa gdziekolwiek bez nadzoru, Ty będziesz odpowiedzialna za jakiekolwiek pogryzienie. Nie ma tutaj znaczenia, jak Ty się zachowujesz. Po co w ogóle brać ze sobą psa na czas robienia zakupów? Nigdy tego nie zrozumiem.  Mówisz, że nie jesteś w stanie psa utrzymać - może należy po prostu zmienić sprzęt, na którym go prowadzasz? Obroża nałożona tuż za uszami, ciasno - i kontrola nad psem jest łatwiejsza. Miałam na tymczasie psa, który zachowywał się podobnie. Dom stały wyprowadził go z tego zachowania - wspólnie ustaliliśmy, jak to zrobić. Wychodzili z psem witać gości ZAWSZE - przed blok. Potem goście brali psa na smycz i wchodzili z nim do mieszkania, nagradzając za odpowiednie zachowanie, pod kontrolą właściciela. Izolacja działała odwrotnie - pies nakręcał się z każdym razem jeszcze bardziej. Niemniej mam wrażenie, że problem, o którym Ty tutaj piszesz, to wierzchołek góry lodowej, który wynika z tego, co sama przyznajesz - nie byłaś nigdy od dyscypliny. To musisz zmienić w pierwszej kolejności, czyli dać psu zajęcie, zaprogramować czas i wymagać, wymagać, wymagać. 
 8. LadyS

  czy kolejność ma znaczenie ?

    Absolutnie nigdy nie karcić za warczenie! Warczenie to sygnał ostrzegawczy, który pozwala psu na komunikację z nami. Karcenie za warczenie sprawi, że pies będzie od razu przechodził do rzeczy, zamiast najpierw pokazywać, ze coś jest nie tak. Nie dopuszczaj po prostu do takich sytuacji. Nie chodzi o kolejność wchodzenia, a o karność psa. Spróbuj wpuszczać najpierw dziecko, a psu wyznaczyć konkretne miejsce i dać mu komendę utrzymania konkretnej pozycji w aucie. Myślę jednak, ze problem jest o wiele szerszy niż warczenie w aucie - najlepiej udać się do specjalisty, który pomoże Wam radzić sobie we wszystkich sytuacjach z psim zachowaniem, a nie tylko w tej konkretnej.
 9. LadyS

  Dwa psy bardzo mocno się "wściekają" ze sobą

  Nie możecie wybiegać suczek na dworze, a potem zabrać do domu na kolację? Suki są młode, ale powinniście ćwiczyć wyciszenie, a przede wszystkim - posłuszeństwo. Możecie dawać im coś, co pomoże im w w wyciszeniu - np.  po porannym bieganiu każecie im się uspokoić, położyć, dajecie osobne gryzaki do gryzienia, a wtedy macie już spokój. Zapewnijcie im też zabawę psychiczną i jakąś rozrywkę - niech wysilą umysły, zamiast tylko spalać się fizycznie, bo pies w tym wieku może roznieść dom i nawet tego nie zauważyć ;) 
 10. LadyS

  Clayton - biały prosiak

   Konkretniej - wpuścić wpuszczą. Mogą wyprosić na życzenie pasażerów, ale wówczas konduktor, jeśli pies nie jest uciążliwy, musi znaleźć nowe miejsca dla pasażera z psem.
 11. Pani Profesor, tutaj nie chodzi o to, że Twój pies nie jest zazdrosny. Chodzi o to, że obcy pies może być, i dla niego konkurencją moze być stojący metr czy półtora dalej pies, nawet jeśli niespecjalnie na niego patrzy - sama miałam taką sytuację, ale kontrolowaną, pies dostał smaczka od swojej pani, mojej znajomej, i rzucił się na mojego psa, który w ogole nie podchodził i gapił się na mnie. Tyle że my byłyśmy we dwie, ja ryknęłam na tamtego, a mój unika konfliktów. No i były tej samej wielkości.  A co do skarmiania obcych psów - we Wrocławiu jedną z naszych "koleżanek" spacerowych była pani z CTR-ką. Suka miała poważną chorobę nerek i zjedzenie czegokolwiek innego niż jej karma naprawdę skutkowała poważnymi konsekwencjami. Gdyby ta suka podbiegła do kogoś (co byłoby dziwne, bo suka była bardzo pilnowana), a ktoś by ją skarmił, czy to z dobrej woli, czy dla odwrócenia uwagi, to sądzę, że owa pani byłaby wściekła. Ja obcych psów, które nie wyglądają na bezdomne, nie karmię, podobnie jak nie proponuję swojej kanapki obcemu człowiekowi czy cukierków obcym dzieciom.
 12. Tak, ja to przeczytałam. Ale chodzi o to, aby naukę nowych rzeczy zaczynać od rzeczy, które pies umie. Czyli: najpierw ćwiczymy przy zamkniętych drzwiach klatki, które pies zna i akceptuje - i nagradzamy za to, aby budować jego pewność siebie i chęć do ćwiczenia w trudniejszych warunkach. I małymi krokami dochodzimy do miejsca, w którym wychodzimy z pokoju, na kilka sekund, minutę, kilka minut, kwadrans itd :)
 13. LadyS

  Odwiedziny z psem

  Mimo wszystko ja bym nie była taka pewna, czy to nie miało wpływu. U nas, dla psiego podrostka, który był u nas 2 miesiące i miał niezły socjal, wyjazd dwudniowy z nocowaniem poza domem sprawił, że pies zaczął mieć problemy z zostawaniem w naszym domu. Dopiero wyjazdy z kennelem świetnie się sprawdziły, i pies nie ma już problemów z nocowaniem gdzie indziej. 
 14. Ćwiczycie crate games? Poczytajcie, na pewno pomogą. Dodatkowo, odwrażliwiajcie psa na zamykanie drzwi w klatce, odchodźcie na krok i wracajcie z nagrodą, potem o dwa, trzy, pięć, potem podchodźcie do drzwi i nagradzajcie. I tak po kolei, az do zamknięcia drzwi - najpierw jak jesteście w środku, potem wychodźcie za próg i przymykajcie. Obserwujcie psa - jeśli zaczyna być nerwowy, to widać poszliście o krok za daleko w zbyt szybkim tempie.
 15. LadyS

  Pomóżcie zrozumieć zachowanie mojej suczki

  Nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Nie wierzysz, że trener na miejscu coś poradzi bez zamieszkania z Wami na kilka dni, ale pytasz o poradę na forum, gdzie nikt nigdy psa nie widział. Próbujesz szukać wyjaśnienia braku wychowania psa w potencjalnej rasie, choć pies jakkolwiek przypominający rasę nie musi w ogóle mieć jej charakteru, jeśli nie jest rasowy.  A już zupełnie nie rozumiem tego, że pies biega luzem, podbiegając do ludzi, oszczekujących ich i próbując gryźć. To jest przykład na to, dlaczego nie kazdy powinien mieć psa - najpierw trzeba mieć wyobraźnię.
×