Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='panbazyl']masz jeszcze jedno wyjście - poszukaj przedstawiciela Primexu w Twojej okolicy - wśród ich produktów znajdziesz bardzo fajne jedzenie również dla szczeniakow[/QUOTE]

Czytałam o tej firmie i bardzo mnie zainteresowała ich oferta, tylko że nie mogę nigdzie znaleźć cennika... Póki co wysłałam maila do przedstawiciela.
A co sądzicie o produktach AS-POLu i BIOSK? Czy również nadają się do barfowania?

Co do maszynki to miałam kiedyś taką z bazaru, ale skubana mieliła mi żarcie wraz z żelaznymi opiłkami... :-o Masakra. Połażę jeszcze po mięsnych, może jak się ładnie uśmiechnę i pokażę słodkiego szczeniaczka to mi zmielą :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Tylko uważaj, zeby Ci szczeniaka nie zmielili.
Ja swoje szczeniaki odchowywałam na surowym mięsie jak skończyły 2 tyg życia.
O tych firmach dwóch nic nie wiem, nie znam ich produktów. Znam produkty Primexu i mogę polecić, bo testowane na własnych psach (czasem też na wybrednym kocie).

Link to comment
Share on other sites

Ja na temat Biosku to powiem tylko tyle - kontakt zerowy, olewanie klientów i totalny brak zainteresowania nim.
Ich produktów nie miałam okazji przetestować, być może to zrobię, jednak to jak mnie potraktowano, jak czekałam miesiąc, dzwoniłam (tel. wyłączony), pisałam maile i nic, to mam co do tej firmy i jej podejście do klientów pewne obiekcje.

Mięso primexowe wypróbowane na moich psach, jest lepiej niż w porządku, jakość naprawdę dobra, obsługa bardzo miła, psy się zajadają. :)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie..
Mógłby mi ktoś tu napisać lub wysłać na @maila : [email][email protected][/email]
Przykład tygodniowego jadłospisu BARFu dla 3-miesięcznego szczeniaczka rasy owczarek niemiecki długowłosy? Chciałabym żeby wyrósł na wielkiego piecha :D
Jak na razie co jakiś czas, daje mu do podgryzania pół surowej szyi indyczej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Tylko uważaj, zeby Ci szczeniaka nie zmielili. [/QUOTE]

:grin: No faktycznie mało gramatycznie mi to wyszło... Ale uśmiałam się.
A sceniacka zmielić nie dam, co to to nie! :mad: ;)

Wracając do tematu Primexu, czy mógłby mi ktoś podać orientacyjne ceny ich produktów? (weźmy np. taką wołowinkę czy drób) Czy to jest ściśle tajne łamane przez poufne? :???: Pisałam maila do przedstawiciela, ale zero odzewu. :shake:

edit: może być na priv, jeśli to nie problem :)

Aaaaa, [B]Falkaa[/B] - poczytaj sobie wątek z jadłospisami, tam jest mnóstwo propozycji PuppyMeal'a ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_wwa']Aaaaa, [B]Falkaa[/B] - poczytaj sobie wątek z jadłospisami, tam jest mnóstwo propozycji PuppyMeal'a ;)[/QUOTE]
Dzięki poczytam ;)
Choć Martens wysłała mi przykładowy jadłospis na maila :D
Ale poczytam ;)
Dzięki ! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']cennik: [URL]http://www.psieranczo.com.pl/sklep.html?page=shop.browse&category_id=5[/URL][/QUOTE]

[quote name='Hallie']Kasia tu masz dystrybutora Primexu w Warszawie i cennik ich. Cena zależy od dystrybutora, więc inny może mieć swoją cenę. [URL]http://www.sangoma.pl/pol/saba_pol.htm[/URL][/QUOTE]


:crazyeye: szok normalnie, różnica w cenie 30% .... brak konkurencji na prowincji nie służy nam, klientom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']cennik: [URL]http://www.psieranczo.com.pl/sklep.html?page=shop.browse&category_id=5[/URL][/QUOTE]

Wchodzi Wam ten link? U mnie nie działa :(

Sangoma wchodzi. A jeśli chodzi o wołowinę to obczaiłam budę na bazarze gdzie mają okrawki dla psa (wołowina) za 4 zł/kg. Niezła cena. I jeszcze widziałam budę "drobiową" z wywieszką 2 zł/kg! :-o Ale zamknięta już była, więc nie wiem co to za staf. W poniedziałek się zorientuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_wwa']Wchodzi Wam ten link? U mnie nie działa :(

Sangoma wchodzi. A jeśli chodzi o wołowinę to obczaiłam budę na bazarze gdzie mają okrawki dla psa (wołowina) za 4 zł/kg. Niezła cena. I jeszcze widziałam budę "drobiową" z wywieszką 2 zł/kg! :-o Ale zamknięta już była, więc nie wiem co to za staf. W poniedziałek się zorientuję.[/QUOTE]
Wołowe skrawki przy Hali Mirowskiej są w takiej cenie w większości mięsnych i można sobie wybrać ten w którym są najładniejsze ;). Drobiowe mielone zamrożone z kością też można tam niedrogo kupić w kurczakowym ale niestety w dużych ilościach i po rozmrożeniu większość musiałam wywalić bo 3 dni w lodówce to za długo dla całkowicie rozmrożonej surowizny :cool1:.

Dzisiaj miałam ciekawą wymianę zdań z tatą. Oznajmiłam że kupiłam psiakom trochę mięcha na spróbowanie i przyjdzie kurierem w następnym tygodniu. Tata zapytał ile tego zamówiłam, ja że z 15 kilo. Tata na to zszokowany "Ile?! A zamrażarkę może do tego dorzucają czy też sobie zamówiłaś?" :evil_lol:.

Najpierw będziemy Aspol testować, bo cierpię na deficyt czasowy żeby podjechać po mięso z Primexu, a jak znajdę wolny weekend to zamówię Primexowe mrożonki żeby kundle się mogły wypowiedzieć i na ich temat :). Niestety szyje i skrzydła gęsie też same nie przylecą więc na razie mielone plus korpusy musi im wystarczyć na jakiś czas (3 tygodnie zapewne będę miała z głowy :lol:). Ciekawa jestem na jak długo mi cierpliwości wystarczy do karmienia surowizną i instruowania taty co, kiedy, dlaczego i po co :p

Link to comment
Share on other sites

ja nie jestem z tym wątkiem na bieżąco i się pogubiłam , jest dostępne barfowe jedzenie dla psa w internecie? tzn można zamówić ? i na jakiej zasadzie to jest to, jest zamrożone już? u nas w sklepach na pewno czegoś takiego nie znajdę.
a nie mam ani czasu ani dobrych rzeźników żeby wrócić na barf a suce najbardziej służył .dlatego zastanawiam się czy jest dla nas jakieś wyjście żeby do tego wrócić .;)

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem przekonana co do tych Primeksów, przede wszystkim mielą kości, co akurat w naszym przypadku jest dużym minusem, bo psiaki kochają jeść kości w całości... To samo z kadłubami, kilkanaście minut intensywnego zajęcia, a potem psy śpią jakby w kamieniołomach pracowały :D Samo mięcho i papki wciągają, a potem żebrzą o więcej :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_wwa']Wchodzi Wam ten link? U mnie nie działa :(

Sangoma wchodzi. A jeśli chodzi o wołowinę to obczaiłam budę na bazarze gdzie mają okrawki dla psa (wołowina) za 4 zł/kg. Niezła cena. I jeszcze widziałam budę "drobiową" z wywieszką 2 zł/kg! :-o Ale zamknięta już była, więc nie wiem co to za staf. W poniedziałek się zorientuję.[/QUOTE]

jeżeli wpiszesz w ggogle Psie Ranczo Gralewo, a na ich stronie wejdziesz w sklep, to będziesz widziała ceny. To jest jedyny przedstawiciel Primexu w naszej okolicy.

Link to comment
Share on other sites

hecia13 jak dla mnie Primex ma to fajne, że można psom urozmaicić dietę jakimś innym mięsem niż ciągle kurczak czy indyk. Wiadomo, nie każdemu takie zmielone pasuje, ale dla małych psów to sporo ułatwienie, tak jak dla szczeniaków. A w swojej ofercie mają też szyje strusie w całości, skrzydła kacze. Ja tam też wolę dać coś psu w całości, zeby miał trochę radości, aczkolwiek i tak zostaje to zjedzone stanowczo za szybko. Moje psiaki przestawiam na barf jak tylko wrócimy z wakacji, powinny się ucieszyć :D i właśnie szczeniaka będę chciała na Primexsie poprowadzić w głównej mierze, bo nie sądzę, żeby sobie poradziła z czymś innym niż kurczakiem, a dorosłemu to Primex tylko jako urozmaicenie i żołądki a tak to na kupnym na bazarze, które jest dużo tańsze oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Wołowe skrawki przy Hali Mirowskiej są w takiej cenie w większości mięsnych i można sobie wybrać ten w którym są najładniejsze ;). Drobiowe mielone zamrożone z kością też można tam niedrogo kupić w kurczakowym [/QUOTE]

No patrz, a ja zlazłam cały bazar (pod Halą właśnie) i znalazłam tylko w jednej budzie te ochłapy za 4zł. W innych w ogóle nie mieli, a jak były to za dychę. Ale to jeszcze nic - w mięsnym chcieli za okrawki dla psa 20 zł! :-o:-o:-o Szok! Jeśli masz jakiś konkretny namiar to dawaj na PW :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hallie']hecia13 jak dla mnie Primex ma to fajne, że można psom urozmaicić dietę jakimś innym mięsem niż ciągle kurczak czy indyk. Wiadomo, nie każdemu takie zmielone pasuje, ale dla małych psów to sporo ułatwienie, tak jak dla szczeniaków. A w swojej ofercie mają też szyje strusie w całości, skrzydła kacze. Ja tam też wolę dać coś psu w całości, zeby miał trochę radości, aczkolwiek i tak zostaje to zjedzone stanowczo za szybko. Moje psiaki przestawiam na barf jak tylko wrócimy z wakacji, powinny się ucieszyć :D i właśnie szczeniaka będę chciała na Primexsie poprowadzić w głównej mierze, bo nie sądzę, żeby sobie poradziła z czymś innym niż kurczakiem, a dorosłemu to Primex tylko jako urozmaicenie i żołądki a tak to na kupnym na bazarze, które jest dużo tańsze oczywiście.[/QUOTE]
Rozumiem. Moje psiaki mięsa jako takiego raczej nie dostają, tylko głównie kadłuby kurze i mięsne kości (karkowe, mostkowe, wołowe), czasem serca wołowe, szyjki indycze, albo takie zmielone resztki, paczkowane w sklepie, i to im mieszam ryżem albo z makaronem.Oprócz tego mają suchą karmę na przegryzkę stale dostępną w misce, ale jej nie lubią, więc niezbyt często ja jedzą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja nie jestem z tym wątkiem na bieżąco i się pogubiłam , jest dostępne barfowe jedzenie dla psa w internecie? tzn można zamówić ? i na jakiej zasadzie to jest to, jest zamrożone już? u nas w sklepach na pewno czegoś takiego nie znajdę.
a nie mam ani czasu ani dobrych rzeźników żeby wrócić na barf a suce najbardziej służył .dlatego zastanawiam się czy jest dla nas jakieś wyjście żeby do tego wrócić .;)[/QUOTE]
Ja zamówiłam na stronie Aspolu gotowe mrożonki w kilku smakach, głównie dla żołądków ale inne różności na spróbowanie też się przydadzą ;). Jest zamrożone. Podobno wysyłają tak zapakowane że się nie rozmrozi - poczekamy zobaczymy, zdam relację ;).


Swoim psom nie mogę kości zostawić żeby sobie spokojnie gryzły bo się pozabijają jak któraś skończy wcześniej i zajrzy drugiej w paszczę albo się Hexolina ciamajda udławi bo to jeść nie umie normalnie... Gryźć sobie mogą tylko i wyłącznie pod moją kontrolą, a mnie rano na ich śniadaniu nie ma, korpusy czy inne małe kurczakowe części codziennie dawać nie bardzo więc mrożone mielonki u nas będą świetnym rozwiązaniem :lol:.
Wczoraj Hexa się przytkała korpusem (brak warzyw w obecnej "diecie" jej chyba wyszedł) i psiska na kolację miały jogurty naturalne z kefirem. Żadnych dodatkowych sensacji, ale rodzinka już o znęcanie mnie oskarżyła :evil_lol:

[quote name='kasia_wwa']No patrz, a ja zlazłam cały bazar (pod Halą właśnie) i znalazłam tylko w jednej budzie te ochłapy za 4zł. W innych w ogóle nie mieli, a jak były to za dychę. Ale to jeszcze nic - w mięsnym chcieli za okrawki dla psa 20 zł! :-o:-o:-o Szok! Jeśli masz jakiś konkretny namiar to dawaj na PW :smile:[/QUOTE]
Dawno tam nie byłam, ale wydaje mi się że nadal powinno być. W tej długiej alejce nie zadaszonej jest kilkanaście mięsnych i w co najmniej co drugim cielęce i wołowe resztki są, ceny wahały się od 2,5 (z rok temu) do 5 zł, miesiąc temu kupiłam chyba za 4zł tak ładną wołowinę że TZowi proponowałam ją na kotlety :evil_lol:. Mi w jakimś sklepie pani proponowała wołowe dla psa za 20 kilka zł, podziękowałam bo bym zbankrutowała przy dwóch żarłokach :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja nie jestem z tym wątkiem na bieżąco i się pogubiłam , jest dostępne barfowe jedzenie dla psa w internecie? tzn można zamówić ? i na jakiej zasadzie to jest to, jest zamrożone już? u nas w sklepach na pewno czegoś takiego nie znajdę.
a nie mam ani czasu ani dobrych rzeźników żeby wrócić na barf a suce najbardziej służył .dlatego zastanawiam się czy jest dla nas jakieś wyjście żeby do tego wrócić .;)[/QUOTE]
już tu podawano wiele linków do barfu.
Ja mogę opisać ten primexowski - jest zamrożony, pakowany albo w torby foliowe, albo w kostki. Bardziej pakowne sa te w kostkach, ale nie mają tylu smakow co ten w workach.

[quote name='hecia13']Nie jestem przekonana co do tych Primeksów, przede wszystkim mielą kości, co akurat w naszym przypadku jest dużym minusem, bo psiaki kochają jeść kości w całości... To samo z kadłubami, kilkanaście minut intensywnego zajęcia, a potem psy śpią jakby w kamieniołomach pracowały :D Samo mięcho i papki wciągają, a potem żebrzą o więcej :([/QUOTE]
Primex też produkuje i paczkuje kości - kolanka wolowe na przykład, czy golonka indycze - ale to jest mniejsze i raczej dla mniejszych psów na "mamłanie", ale kolanka wołowe spokojnie dużego psa zacgwycą :)
a mozesz też stosować swoją dietę kupując kości w sklepach mięsnych a Primex stosować jako urozmaicenie psiego menu.
(nie jestem dystrybutorem Primexu ani dla nich nie pracuję, moje psy miały mozliwość wyprobowania niektorych produktow tej firmy i opisuję ich i swoje odczucia dotyczące produktu)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']
Primex też produkuje i paczkuje kości - kolanka wolowe na przykład, czy golonka indycze - ale to jest mniejsze i raczej dla mniejszych psów na "mamłanie", ale kolanka wołowe spokojnie dużego psa zacgwycą :)
a mozesz też stosować swoją dietę kupując kości w sklepach mięsnych a Primex stosować jako urozmaicenie psiego menu.
(nie jestem dystrybutorem Primexu ani dla nich nie pracuję, moje psy miały mozliwość wyprobowania niektorych produktow tej firmy i opisuję ich i swoje odczucia dotyczące produktu)[/QUOTE]
Tak, wiem, ja wszystko kupuję w mięsnym, jak już pisałam, mam dość duży wybór :) Pewnie gdybym tego sklepu nie miała, to spróbowałabym i tego (może i spróbuję) :D

Link to comment
Share on other sites

- przypadki rozwlekania surowego miecha po domu ;)
- glosne chrupanie kosci w nocy
- czesto czasochlonne zdobywanie pozywienia - tzn. dla czlowieka, bo zeby bylo ono urozmaicone i tanie, to jednak wyzwanie - glownie przy duzych psach
- a co ze zwiekszonym ryzykiem pasozytow? niby mieso od nich wolne, ale zdarza sie, ze peis nie zje od razu, ale zostawia "na pozniej" w ogrodku - choc w drugiej strony barfowy pies radzi sobie bardzo dobrze z tego typu zagrozeniem...
- klopot z zywieniem na wyjazdach bez dostepu do roznych rodzajow mies albo z zostawieniem psiaka u znajomych, ktorzy niekoniecznie maja ochote babrac sie w surowiznie tudziez nie maja miejsca w zamrazarce - odpowiedniki barfu, np. suszone, sa bardzo drogie.
- bycie postrzeganym za dziwaka :P

Tak bardzo lubie barfowanie, ze ciezko troche na sile wyszukac wady ;) bo naprawde ich niewiele. Mi szykowanie jedzenia zajmuje bardzo malo czasu - na pewno duze znaczenia ma w tym rozmiar psa i to, ze nie robie wielkich miesnych zapasow, tylko kupuje w ilosciach zdecydowanie niehurtowych (np. 5 szyjek z kurczaka czy 10dag watrobki - ekspedientki juz mnie znaja ;) ). W swoim lokalnym sklepie mam dostep do niezbyt drogich mies i kosci, poza tym nauczylam sie kupowac mieso z koscia na ludzkie obiady i Wigorowi ja odcinam. Nawet jak kupie troche czegos drozszego, to nie ma tragedii, bo on naprawde niewiele zjada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HelloKally']A ja mam nietypowe pytanie, jakie są wady barfu? Jestem w trakcie pisania artykułu o barfie i nie chciałabym, żeby to była reklama, bo zalet mam ogrom, a wad dwie, tj:
- skutki przedobrzenia z jakimś składnikiem (np. kośćmi - zaparcie)
- czasochłonne przygotowania.[/QUOTE]

Problemem moze sie pojawic, jesli pies ma jakies schorzenie. Np moj pies, czesc ctr-ow, wszystkie dalmatynczyki... Niektore psy nie moga przyjmowac duzej ilosci bialka i u nich wlasciwie klasycznego Barfu nie wolno stosowac. Oczywiscie odnosi sie to tez do suchych karm, ale karmiac suchymi ma sie od razu dostep do karm specjalistycznych, w efekcie poza cena nic sie nie zmienia.
Pies znajomej ma okropne problemy z nerkami po 2 latach karmienia Barf-em. Ja osobiscie nie wierze, zeby problemy byly spowodowane przez Barf, ale podawanie go kiedy juz jest cos nie tak jest dosc grozne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...