Jump to content
Dogomania

Pies w pociągu


Lady

Recommended Posts

jestem studentka, studiuje w innym miescie i w zwiazku z tym dojezdzam mniej wiecej co dwa tygodnie do domu... Za ponad dwugodzinną, niewygodną podróż z psem (bokser) płacę 9 zł :D 5 ja i 4 pies... jakos tak tanio u nas :) Tylko niezle sie namecze w pociagu probujac znalezc mniejsce dla siebie i 25 kg ciekawskiego szczeniaka ( bo ma dopiero 7 miesiecy...) Echhh, w piatek znowu czeka mnie "przyjemna" podróż...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

W czerwcu pokonałam z 35 kg psem pociągiem cały kraj wzdłuż tam i spowrotem, tzn trasa Gdynia-Kraków.Jechaliśmy i InterCity i zwyklym PKP.
Obyło się bez jakichkolwiek nieprzyjemności zarówno ze strony współpasażerów jak i pracowników przewoźnika.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ostatnio jak w styczniu jechaliśmy z małym pociągiem zapłaciłam bilet 15 zł w pośpiesznym PKP, ale kontroler powiedział że psy w torbach transportowych płacić nie muszą. Jednakże pani w kasie twierdziła inaczej, pomimo że wiedziała jakiej wielkości jest pies i że podróżować będzie w transporterze...
Więc jak to na prawdę jest?? Płacić czy nie? bo w środę znowu będziemy jechać..

Link to comment
Share on other sites

Ew. jeżeli będzie się konduktor czepiał, że pies jest bez biletu to powiedz, żeby w takim razie Ci go wypisał, bo Ty byłaś tak poinformaowana :)

My jechałyśmy osobówką na wakacje, bo niedługa trasa i było ok :) Psa w sumie nikt nie zauważał :evil_lol: Oprócz jednego momentu, jak Amy zaczęła szczekać na innego psa, który jechał tym samym pociągiem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='olekg89']A ja dalej nie kupiłem klatki:evil_lol:Ale musze ,bo troche jexdzimy pociągami.A nie zawsze mam kogoś kto weźmie mi 1psa na swój bilet.A tak jeden ,albo oba do klatki:cool3: i nie dość ,że za darmo to jestem samowystarczalny.:loveu:[/quote]
A ja ostatnio z Bielska Białej do Rawicza zapłaciłam za psa 23 zł, bo jechałam pociągiem z dwoma przesiadkami (osobowy, pospieszny, osobowy) i w każdym musiałam płacić za psa. Zdzierstwo! :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']A ja ostatnio z Bielska Białej do Rawicza zapłaciłam za psa 23 zł, bo jechałam pociągiem z dwoma przesiadkami (osobowy, pospieszny, osobowy) i w każdym musiałam płacić za psa. Zdzierstwo! :mad:[/quote]
Jeżeli jedziemy trzema pociągami:
osobowym z punktu A do punktu B
pośpieszny, IC, EX, EU, TLK z punktu B do punktu C
i osobowy z punktu C do punktu D
To warto kupić pierwszy bilet na pociąg relacji osobowej z punktu A do punktu D, poprosić sprzedawcę biletu o wystawienie jednego za 4 zł na cała długość trasy. Na psim bilecie nie liczą się km.
A drugi bilet normalnie z punktu B do C za 15 zł na pociągi poś, TLK, IC,Ex, EU
Wtedy można zaoszczędzić te 4 zł z drugiego osobowego.


[quote name='hovomaniaczka']Teraz w IC, Ex, TLK i Pospiesznych placisz za psa 15 zl! I to wszystko przez to, ze IC wykupilo powyzej wypisane spolki.[/quote]
InterCity nie wykupiło spółek, w IC są IC, EU, Ex, TLK a od grudnia przejęło obsługę pociągów pośpiesznych i tylko na nich zwiększyła się cena psiego biletu.



Jeszcze dodam, że PKP Przewozy Regionalne ma wprowadzone pociągi InterRegio - coś w stylu pośpiesznych ale obsługiwane przez PKP Przew. Regionalne - pociagi wyglądają jak zwykłe osobowe ale jadą szybcije i mają mniej stacji postojowych. Koszt biletu dla psa wynosi tak jak w osobowych też 4 zł..

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio miałam strasznie nie miły przejazd pociągiem...
w kasie powiedziano nam że dla psa w torbie transportowej biletu nie potrzeba. Więc nie kupiliśmy. A w pociągu... przychodzi konduktorka i prosi o bilety. Cały przedział skasowała, na końcu my. Wzięła nam bilety i zażądała biletu za psa. powiedziałam że nie mam bo podobno nie trzeba, jak nas w kasie poinformowano.
-" tak jeżeli pies jest w DUŻYM PLASTIKOWYM KONTENERZE."
-'' tak owszem ale dla dużych zwierząt, mój ma 3 kilo i jest zamknięty w specjalnie do tego przeznaczonej torbie"
-" trudno, zaraz wracam z biletem dla psa"
po 10min.
-" proszę się zdecydować jakie jest to prawo. Ja mogę zapłacić za bilet nie ma problemu jeżeli nie będziecie go co chwile zmieniać. Poproszę o pański nr. identyfikacyjny"
(wkurzyła się jak cholera)
-" no to pójdziemy po bandzie! kaganiec na pysk i zaświadczenia o wściekliźnie!"
A że ja przezorna zawsze, kaganiec wyjmuje wkładam na maleńki pysio i daje książeczkę. Para jej z uszu poleciała a na koniec dodała: " żebym ja więcej jego mordy nie widziała!" ...

Jak to właściwie jest? Płacić czy nie??
Jechaliśmy pośpiechem trasa Warszawa-Bydgoszcz. A pies spał sobie i był zasunięty w takiej torbie:
[URL="http://animalia.pl/produkt,10066,151,Trixie_Torba_Tbag_nylonowa_ma%C5%82a.html"]Trixie Torba Tbag nylonowa mała czarna 47 x 27 x 26 cm - transportery i klatki - akcesoria - dla tchórzofretek - sklep zoologiczny Animalia.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

ja bym na tę kobietę skargę napisała. Ze strony oficjalnej PKP IC, napisz kiedy i jakim pociągiem jechałaś i że była nieuprzejma sytuacja. Daj nawet link do torby i wklej zdjęcie psa. Ja tak kiedyś panią na poczcie załatwiłam, bo na ludzi sie darła, a jak przyszli kontrolerzy, to ise zapytali dlaczego nie do Jeleniej Góry napisałam, albo kierownika zmiany nie poszłam, ale od razu do w-wy. Pani została przeniesiona na inną placówkę. Nie można dawać się tak traktować, skoro wszystko nie było Twoją winą i poproś o dokładne wytyczne, jak pies ma jeździć.
Ostatnio tez na stacji benzynowej wisi kartka w toalecie płatne 1 zł, to stanęłam w kolejce do kasy i mówię, ze chcę zapłacić, pan mówi 1zł, a ja że poproszę paragon, a pan - to niech pani już nie płaci:evil_lol: bo miałam koncpecję do shella napisać, że pobierają haracz:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']Ja ostatnio miałam strasznie nie miły przejazd pociągiem...
w kasie powiedziano nam że dla psa w torbie transportowej biletu nie potrzeba. Więc nie kupiliśmy. A w pociągu... przychodzi konduktorka gruba tak że ledwo się toczy i prosi o bilety. Cały przedział skasowała, na końcu my. Wzięła nam bilety i zażądała biletu za psa. powiedziałam że nie mam bo podobno nie trzeba, jak nas w kasie poinformowano.
-" tak jeżeli pies jest w DUŻYM PLASTIKOWYM KONTENERZE."
-'' tak owszem ale dla dużych zwierząt, mój ma 3 kilo i jest zamknięty w specjalnie do tego przeznaczonej torbie"
-" trudno, zaraz wracam z biletem dla psa"
po 10min.
-" proszę się zdecydować jakie jest to prawo. Ja mogę zapłacić za bilet nie ma problemu jeżeli nie będziecie go co chwile zmieniać. Poproszę o pański nr. identyfikacyjny"
(wkurzyła się jak cholera)
-" no to pójdziemy po bandzie! kaganiec na pysk i zaświadczenia o wściekliźnie!"
A że ja przezorna zawsze, kaganiec wyjmuje wkładam na maleńki pysio i daje książeczkę. Para jej z uszu poleciała a na koniec dodała: " żebym ja więcej jego mordy nie widziała!" i poszła małpa jedna...

Jak to właściwie jest? Płacić czy nie??
Jechaliśmy pośpiechem trasa Warszawa-Bydgoszcz. A pies spał sobie i był zasunięty w takiej torbie:...
[U][/U][/quote]

A jakby była chuda to inaczej byś była potraktowana?
Wiesz ja też jestem duża ale wole byc duża niż głupia.

Za psa w transporterze nie płacisz jeżeli ten pies w tym transporterze siedzi non stop. Jeżeli go wyciągniesz choć na chwile na "kolanka" to już musisz mieć bilet. Piszesz, że piesio tylko 3 kg miał i że na żądanie założyłaś mu kaganiec więc wątpię, że podczas podróży był on zamknięty w kontenerze.
Jeżeli z jakiegoś powodu ktoś żąda od Ciebie dopłaty masz prawo poprosić o wskazanie odpowiednich paragrafów tu i teraz.

Jeżeli pies byłby cały czas zamknięty i zażądano by ode mnie biletu. Zrobiłabym zdjęcie w pociągu psa w kontenerku, zakupiła u konduktora bilet. A następnie napisała reklamacje i załączyła bilet + fotkę. Gwarantuje, że kasa natychmiast do Ciebie wraca a osoba wystawiająca ma wyciągnięte z tego powodu konsekwencje.
Co do nr służbowych kierowników pociągu i konduktorów - są one wystukiwane podczas kasowania biletów.

Ale zaznaczam [B]PIES CAŁY CZAS MUSI BYC W TRANSPORTERZE.[/B]


Tak samo jak przepisy mówią, że pies ma mieć kaganiec ale nie precyzują jaki kaganiec: czy rzemykowy, metalowy, plastikowy, parciany czy pełny czy w postacio haltika? I jeśli ktoś się przyczepi wystarczy poprosićo pokazanie w przepisach o tym jaki ma być kaganiec. A spotkałam się już kilka razy z tym, że czepiano się teog z czego i jaki jets kaganiec (nie tylko w PKP)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Inarugowa']13 września jadę z psem na wystwę do Chorzowa pociągiem (osobowym). Trasa:
Rybnik - Katowice
Katowice - Świętochłowice
i z powrotem Świętochłowice - Katowice, Katowice - Rybnik
Jak to w końcu jest, muszę kupić dla psa 4 bilety tak jak dla mnie?[/quote]
Nie, jeśli oba pociągi są osobowe to bierzesz jeden bilet na całą trasę czyli Rybnik-Świętochłowice i tak samo powrotny ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']A jak jeden pies będzie w klatce ,a drugi normalnie z biletem.To można jechać??:razz:[/quote]
1 dorosła osoba może przewozić tylko 1 psa pociągiem,
jesli będą 2 osoby to jedna kupuje psu bilet do swojego biletu, a druga, która ma psa w klatce, nie kupuje mu biletu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiamm']1 dorosła osoba może przewozić tylko 1 psa pociągiem,
jesli będą 2 osoby to jedna kupuje psu bilet do swojego biletu, a druga, która ma psa w klatce, nie kupuje mu biletu[/quote]
Hmm jesteś tego pewna? :hmmmm: Mnie się wydaje, że pies w klatce jest traktowany po prostu jako bagaż.. i dlatego nie płacisz.. a z tym że 1 osoba 1 pies to chyba chodzi o to,że na bilecie możesz mieć tylko 1 psa.. bo przecież możesz wieźć 2 psy, ale wtedy za drugiego płacisz normalny bilet o ile się nie mylę:roll:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiamm'][URL="http://intercity.pl/?page=przewoz_psa"]Przewóz psa[/URL]
mimo że w klatce/transporterze/torbie pies to nadal pies[/quote]
Koleżanka (zresztą nawet z dogo) przewoziła wiele razy tak psy, że jeden w klatce jeden na bilet i nikt nigdy się nie przyczepił ;) ja zresztą miałam lat 13 i też jechałam z psem, nikt się nie czepiał, a niby tylko dorosła osoba może mieć psa :cool3: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote]ja zresztą miałam lat 13 i też jechałam z psem, nikt się nie czepiał, a niby tylko dorosła osoba może mieć psa :cool3: ;-)[/quote]Ileś razy uda się tak przejechać,a w końcu trafisz na służbistę który nie odpuści i się czepnie.

Ja osobiście o ile w tramwaju/autobusie mogę pokombinować bo jakby co wysiąde i pojadę następnym,to w pociągu wolę nie kombinować i staram się sprawdzać przepisy i dostosować się do nich(oczywiście nie w 100 %:lol:kaganiec sunia ma zakładany jak kontrol nadchodzi :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiamm'][URL="http://intercity.pl/?page=przewoz_psa"]Przewóz psa[/URL]
mimo że w klatce/transporterze/torbie pies to nadal pies[/quote]

Tak, 1 osoba dorosła moze przewozic 1 psa.

Natomiast kilka razy jechałam 2 psami IC i noigdy nie miałam z tym problemów. Na jednego kupowałam normalnie bilet, natomiast dla drugiego w pociagu. I zalezy na kogo sie trafi - jesli na "psiolubnego" to bez problemy wypisze bilet w normalnej cenie (w IC było to 15 zł w jedna strone), czasem korzystajac z biletów innych podróznych, jesli na służbiste, to wtedy trzeba zapłacic kare / opłate specjalna (ok. 50 zł) + 15 zł za bilet.
Ale genaralnie dobrze zawsze przeczytac przepisy - mnie zdarzyło sie tylko raz zapłacic opłate specjalna - ale dzieki temu, ze znałam przepisy - pani poszła sie dopytac, jak ma to wypisac. Chociaz sama zaproponowała, ze szybciej byłoby wypiasnie biletu do innego podróznego ;-).

No i jako ostatnie wyjście - mozna poprosic współpasażera, aby kupił bilet (do swojego biletu) na naszego drugiego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wiem, że jadąc z jednym psem normalnie oraz drugim w klatce, nie ma problemu i można podróżować w pociągu. Ale, czy równie dobrze można mieć jednego psa bez niczego, a drugiego w [U]przenośnej torbie na ramię[/U]? Czy takowa torba jest uznawana za transporterek / bagaż?

Chodzi mi o taką torbę:
[url=http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=774361627]TORBA-NOSIDEŁKO PIES I KOT 3- 47X33X32 gorzów (774361627) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.[/url]

Pies, który jechałby w torbie, waży 4 kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...