Jump to content
Dogomania

Beatrx

Members
 • Content Count

  4822
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Beatrx last won the day on July 17 2014

Beatrx had the most liked content!

Community Reputation

219 Excellent

About Beatrx

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Biography
  studentka;)
 • Location
  Mińsk Mazowiecki

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jak Warszawa to Agnieszka Boczula albo dog up http://dogup.pl/
 2. jeśli mają umowę to nic nie zrobisz. tak samo nic nie zrobisz, jeśli gmina reaguje na zgłoszenia o błąkających się psach.
 3. pies mógł się stresować nowym miejscem, nowymi zapachami. ściany, podłogi, wszystko w starym domu chłonie zapachy, a pies ze swoim wyczulonym węchem "widzi" o wiele więcej niż człowiek. do tego możecie mieć tam luki między ścianami (takie kiedyś systemy ocieplania były;)), między którymi zasuwają myszy, szczury, kuny czy jeszcze jakieś inne zwierzątka. do tego w starym domu wszystko "chodzi", samootwierające się drzwi czy to od piwnicy czy od jakiejś szafy to naprawdę nic nadzwyczajnego. tak samo jak zimno, to normalne że w lato będzie w starym domu chłodno. i jak już pies zaczął dziwnie reago
 4. mój pies waży 37kg i taniej wychodzi BARFowanie niż karmienie dobrą suchą karmą. dostaje kurczaka, indyka, kaczkę jak się na promocji trafi, wołowinę. to przecież nie dajesz psu czystego mięsa typu pierś z kurczaka czy polędwica wołowa;) liczą się też podroby (np. serce wołowe mam po 6zł kg na bazarku, po 8zł/kg w markecie). możesz wejść na BARFowe forum (barfnyswiat) i zobaczyć kto z Łodzi gdzie jakie mięso kupuje, w jakich cenach. co do wygolenia: dla mnie to podstawa. nie paprze się to w sierści, masz dobry dostęp, obserwujesz co się dzieje ze zmianą. nie musisz golić całego psa, ale j
 5. naucz ją przywołania albo chociaż reakcji na komendę "stój". bo któregoś dnia ktoś nie będzie czekał, aż zawrócił metr przed nim tylko wcześniej gaz wyciągnie albo jakiś kij złapie i krzywdę jej zrobi.
 6. masz bardzo mądrego psa, gratuluję. ile godzin dziennie ruchu i zajęcia ma pies? przez ile czasu ćwiczycie komendy z podstawowego posłuszeństwa? jak wygląda dzień psa? na już to sprzątanie wszystkiego plus zabezpieczanie szafek, szuflad, wszystkiego, co pies może znaleźć. plus nauka wymiany, czyli dajesz psu coś, co jest mało atrakcyjne, a następnie proponujesz wymianę na coś lepszego. plus nauka aportowania, tak żeby pies sam przynosił "znaleziska". plus pochowanie wszystkich jego zabawek i wyciąganie ich tylko do zabawy z wami. przed podaniem miski z żarciem (czy czegokolwiek, co c
 7. a czemu ta zmieniona skóra nie jest wygolona? tak przez tą sierść wszystkim go smarujesz i to się paprze? my mieliśmy całkiem podobną opowieść. pewnego dnia mojemu psu pojawiła się mała rana na udzie, co prawda po zewnętrznej stronie, ale to był dopiero początek. całość miał pozlepiane sierścią, co dawało złudny efekt, że nic poważnego się nie dzieje. pierwszy wet (ten nasz "od pierwszego kontaktu") zbagatelizował sprawę, popatrzył, stwierdził, że nic złego się nie dzieje, kazał przemywać jakąś wodą utlenioną i tyle. z czasem robiło się to coraz większe, kolejna wizyta, dostałam jakiś spr
 8. nie no tak jest okej, a nawet bardzo dobrze:) klatka to ma być dla psa azyl, takie jego bezpieczne miejsce, w którym może spokojnie odpocząć, rozluźnić się. bez stresu, że ojejkujejkujejku zostałem porzuconym biednym psem czy bez demolki, bo pies nabuzowany, nie może się wyciszyć to i musi rozwalać wszystko, co pod zęby wpadnie. my żyjemy bez klatki, więc owszem, da się bez niej obejść. tylko nie wiem czy czasem nie mielibyście łatwiej i szybciej z klatką. a na wyjazdach to akurat klatka jest bardzo dużym plusem;)
 9. pocieszę Cię: masz normalnego szczeniaczka aktywnej rasy;) co do zostawania w domu/odpoczywania po jedzeniu czy w ogóle odpoczywania w domu: poczytaj o klatce kennelowej. a druga rzecz jest taka: ile godzin dziennie musiałby zostawać sam licząc czas na "pracę" i Twoje wyjścia "towarzyskie"? no bo wiesz, jeśli zostaje z powodu pracy na 10 godzin dziennie to tak kiepsko, żeby potem jeszcze siedział 2-3 godziny sam.
 10. wg polskiego prawa nie ma żadnego "lub", sprzedaż psów może się odbyć jedynie w miejscu ich chowu/hodowli.
 11. noi niech się bawią w parku, jeśli jest miejsce do spuszczenia psów, za obopólną zgodą właścicieli. ale niech ignoruje psy jak mijacie się na ulicy. podstawą jest wybieganie psa, bo jeśli mu się nudzi i ma za dużo energii to zawsze będzie uciekał tam, gdzie tę energię może spożytkować. po drugie odwracanie jego uwagi jedzeniem ZANIM jeszcze zdąży się nakręcić na drugiego psa. możesz nawet przegłodzić go jeden dzień i całe żarcie wydawać na spacerach, jeśli jest problem ze skupieniem.
 12. przecież nie wolno sprzedawać psów "z dowozem".
 13. a to nie jest czasem tak, ze ten pies po prostu gryzie po rękach i po wszystkim, tak jak każdy szczeniak, a wy to po prostu błędnie odczytujecie jako agresję?
 14. macie bardzo wiele zastrzeżeń, ale mimo to poparliście ich działalność swoimi pieniędzmi?:D
 15. biedak przyzwyczaił się do życia w klatce i robienia pod siebie:( 3 miesiące był w schronisku, ale wcześniej obstawiam, ze też siedział w zamknięciu i nawet nie miał kiedy nauczyć się czystości. przed wami długa droga. a jak nagradzasz załatwianie na dworze? może trzeba nagradzać bardziej, bardziej się cieszyć, chwalić psa, jakby wykonał taką naprawdę mega trudną sztuczkę?
×
×
 • Create New...