Jump to content
Dogomania

sylrwia

Members
 • Posts

  3619
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • AIM
  5265873
 • Website URL
  http://www.wyzelwegierski.com
 • Skype
  sylrwia

Converted

 • Location
  Gorzów Wlkp

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

sylrwia's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

11

Reputation

 1. Każdy pies będzie biegał i wąchał jeżeli znajdzie się w terenie gdzie bywa zwierzyna (ptactwo, sarny, dziki itp.) W każdym drzemią psie instynkty, tylko czy warto je rozbudzać? Lepiej szukać domek z kanapą niż na polowania. Pies na polowanie to nie tylko chodzenie po tropie, nie każdy pies ze względu na swoją budowę nadaje się do pracy na polowaniach a i te ras myśliwskich, które się używa nadają się też do określonej pracy. Po to są odrębne rasy stworzone do pracy: w norach, jako dzikarze, tropowce, na pióro itp. aby też było dla nich bezpiecznie. Jeżeli tak bardzo chcesz zrobić z niego psa na polowania to w pierwszej kolejności należy sprawdzić reakcje na strzał. Ale uważam, że to nie najszczęśliwszy pomysł dla tego psa.
 2. Poszukuje teraz katalogu z Rostoka 2005 lub Hanoweru 2006 (dzień kiedy była gr 7)
 3. czy ktoś z dogomaniaków ma może jeszcze ten katalog?? interesuje mnie dzień kiedy była gr 7
 4. Bazarek zakończony.

 5. Jak byłam na Euro ze swoim wyżłem to wynajmowaliśmy stare mieszkanie od Martona, który różne lokale w Budapeszcie wynajmuje turystom. Nasz lokal mieścił się po stronie Budy (od wystawy po przekątnej przez Dunaj), na teren wystawy dotarliśmy szybciutko metrem. hehe o wiele szybciej niż znajomi którzy pojechali samochodem. Gdy oni wychodzili z mieszkania i pakowali się do samochodu my jeszcze przewracaliśmy się w łóżku. Chyba z dwie godziny po nich wyruszyliśmy a i tak oni jakieś 40 minut po nas wpadli zdyszani do hali.
 6. [quote name='izabelka_70'] .... tłumacz z włoskiego na "nasze" bez komentarza ;-(((((((((((((((((([/QUOTE] Dzięki tłumaczowi z włoskiego poznałam nowy wymiar anatomii mojej suki, a mianowicie ma ona [B]"piszczałkę nosową"[/B] [I] Wyżeł węgierski krótkowłosy[/I] [B]Piszkei GONDOS CWC, CACIB, BOB[/B]
 7. Moje węgry [B] FORYŚ z Tałchejów - [/B]klasa championów[B] - dosk, CWC, Zw Piszkei GONDOS -[/B] klasa pośrednia[B] - dosk, CWC, Zw, BOB, BOG III[/B] [SIZE=1] może ktoś ma jakieś fotaski moich rudzielców??[/SIZE]
 8. Faktycznie z opowieści miało być tłocznie i strasznie. A tu niespodzianka przestronnie, bardzo dużo miejsc na trybunach do siedzenia. Darmowy parking :). Moja wyżełka węgierska pierwszy raz w klasie pośredniej (choć tłoków nie mieliśmy ;)) [B]Piszkei GONDOS dosk, CWC, CACIB[/B]
 9. hmm... :roll:wysłałam zgłoszenie brak potwierdzenia, pisałam maila nikt nie odpisał, dzwoniłam i się dodzwoniłam ale jak mnie przełączyli do osoby odpowiedzialnej na championaty to już nikt nie odbierał. A dziś dotarł do mnie championat młodej (czas trwania około 1-1,5 miesiąca) o dziwo wsadzony w wystawową teczkę i calutki prościutki. :cool3:
 10. Mam zapytanie czy jak wysyła się wniosek na wyrobienie championatu poprzez formularz ze strony ZKwP przychodzi na mail potwierdzenie wysłania? Wysłałam pierwszy raz formularzem (przy poprzednim psie słałam listownie) nic nie dostałam na maila, championatu też na razie nie widać.
 11. brazowa1 ma racje przeskok z owczarka na wyżła to duża różnica. Z wyżeł owszem jak najbardziej możesz ćwiczyć komendy ale pracą dla wyżła jest też przekładanie pola i wystawianie zwierzyny. Jak najbardziej psie sporty. Piszesz, że rozglądasz się za małym psem tu może być problem bo zdarzają się niespodzianki w stylo węgrów przerośnietych wzrostowo i wagowo. Wagowo kształtują się na oko suki od 20kg, psy ok 30kg - zależnie od kośćca, masy mięśniowej, wielkości. Jeżeli nie dasz sie skusić na węgierkę to może nie rezygnując z wyżłów ale mniejsze psiaki z tej grupy też o świetnym charakterze: spaniel bretońskie (Epagneul Breton) czy trochę większy Mały Munsterlander. Z tym, że te już mają dłuższą sierść niż węgier.
 12. Każdy pies bez względu na rasę, czy miks ras wymaga ruchu i zajęcia i może pognać za zwierzyną. Trzeba od małego pracować nad powrotami i odwoływaniem psa.
 13. Czy komuś z Was może wpadła w obiektyw moja wyżełka węgierska? (sobota/niedziela)
 14. Moja Gondi wczoraj ZwMł, Najlepszy Junior i Zwycięzca Rasy a dziś ZwMł, Najlepszy Junior, Młodzieżowy Zwycięzca Polski 2011, kwalifikacja na Crufts 2012 :)
×
×
 • Create New...