Jump to content
Dogomania

sylrwia

Members
 • Content Count

  3,619
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About sylrwia

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  5265873
 • Website URL
  http://www.wyzelwegierski.com
 • Skype
  sylrwia

Converted

 • Location
  Gorzów Wlkp

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sylrwia

  Pytanie do znawców.

  Każdy pies będzie biegał i wąchał jeżeli znajdzie się w terenie gdzie bywa zwierzyna (ptactwo, sarny, dziki itp.) W każdym drzemią psie instynkty, tylko czy warto je rozbudzać? Lepiej szukać domek z kanapą niż na polowania. Pies na polowanie to nie tylko chodzenie po tropie, nie każdy pies ze względu na swoją budowę nadaje się do pracy na polowaniach a i te ras myśliwskich, które się używa nadają się też do określonej pracy. Po to są odrębne rasy stworzone do pracy: w norach, jako dzikarze, tropowce, na pióro itp. aby też było dla nich bezpiecznie. Jeżeli tak bardzo chcesz zrobić z niego psa na polowania to w pierwszej kolejności należy sprawdzić reakcje na strzał. Ale uważam, że to nie najszczęśliwszy pomysł dla tego psa.
 2. sylrwia

  Poszukuje katalogów Rostok 2005 lub Hanower 2006

  Poszukuje teraz katalogu z Rostoka 2005 lub Hanoweru 2006 (dzień kiedy była gr 7)
 3. czy ktoś z dogomaniaków ma może jeszcze ten katalog?? interesuje mnie dzień kiedy była gr 7
 4. sylrwia

  XX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB) 5-6.05.2012 ŁÓDŹ

  [quote name='izabelka_70'] .... tłumacz z włoskiego na "nasze" bez komentarza ;-(((((((((((((((((([/QUOTE] Dzięki tłumaczowi z włoskiego poznałam nowy wymiar anatomii mojej suki, a mianowicie ma ona [B]"piszczałkę nosową"[/B] [I] Wyżeł węgierski krótkowłosy[/I] [B]Piszkei GONDOS CWC, CACIB, BOB[/B]
 5. może jakiś oddział nie rozliczył się z wystawy?
 6. sylrwia

  Odwoływanie psa

  brazowa1 ma racje przeskok z owczarka na wyżła to duża różnica. Z wyżeł owszem jak najbardziej możesz ćwiczyć komendy ale pracą dla wyżła jest też przekładanie pola i wystawianie zwierzyny. Jak najbardziej psie sporty. Piszesz, że rozglądasz się za małym psem tu może być problem bo zdarzają się niespodzianki w stylo węgrów przerośnietych wzrostowo i wagowo. Wagowo kształtują się na oko suki od 20kg, psy ok 30kg - zależnie od kośćca, masy mięśniowej, wielkości. Jeżeli nie dasz sie skusić na węgierkę to może nie rezygnując z wyżłów ale mniejsze psiaki z tej grupy też o świetnym charakterze: spaniel bretońskie (Epagneul Breton) czy trochę większy Mały Munsterlander. Z tym, że te już mają dłuższą sierść niż węgier.
 7. sylrwia

  2xCACIB Poznań 22 i 23 . 11 . 2011r. (Nom. Cruft)

  Moja Gondi wczoraj ZwMł, Najlepszy Junior i Zwycięzca Rasy a dziś ZwMł, Najlepszy Junior, Młodzieżowy Zwycięzca Polski 2011, kwalifikacja na Crufts 2012 :)
 8. tanitka była wystawiana ale nie za dużo, hodowlankę na pewno miała zrobioną. I faktycznie ma bardzo ładny łeb i ogólnie jest ładną suką ze starszego typu węgrów.
 9. margaret nie mam pojęcia, z takim zapytaniem to by trzeba by było do tych przez których ręce ta suka przeszła :/
 10. Tanitko czy możesz dać jakiś mail, tel kontaktowy do osoby odpowiedzialnej za jej wyadopotowanie? Wrzuce na stronkę.
 11. sylrwia

  5-6.03.2011 Krajowa Drzonków

  Czy wpadło może komuś w obiektyw moje małe węgierskie suczydło jak biegaliśmy na bis szczeniaków?
 12. sylrwia

  FORYŚ - wyżeł węgierski krótkowłosy

  :sleeping: Z lekka nam się "przysnęło" z reanimacją galerii ale miejmy nadzieje, że pójdzie sprawnie. Szybko nastała jesień i zima a Forysław sobie rósł i poznawał świat. [img]http://www.wyzelwegierski.com/galeria/dzie/IMG_5858zz.jpg[/img] uszy dęba stawały na te wszystkie zapachy [img]http://www.wyzelwegierski.com/galeria/dzie/IMG_5869zz.jpg[/img] pojawił się pierwszy śnieg i kąpiele słoneczne :) [img]http://www.wyzelwegierski.com/galeria/dzie/IMG_5885zz.jpg[/img] [img]http://www.wyzelwegierski.com/galeria/dzie/IMG_5884zz.jpg[/img]
 13. sylrwia

  CACIB Berlin 2./3. Kwietnia 2011

  Stawki są zawsze od początku terminu zgłoszeń, z tym, że wcześniej było z podziałam na płeć i klasy w każdej rasie :) Teraz jakoś pod koniec ukryli podział na klasy i tylko ogólne podają. Juz jest spis z podzialem na klasy
 14. sylrwia

  Gaskonka Saskja i przyjaciele

  OuT gdzie "narzeczona" Twojego psiaka?? Jest już spis psów na Zielona Góre i jej nie ma. I Was też nie ma :( dobrze, że choć Zula rodzinę prezentować będzie :)
 15. sylrwia

  Gaskonka Saskja i przyjaciele

  OuT wiesz co ja miałam z Forysiem chyba ze dwa razy jak był mały problem z zatwardzeniem przez kości. Ale potem wyłapałam co jest grane i przestałam mu pozwalać zjadać je do końca. Tzn. podczas mojej nieobecności nie zjadła do końca bo pewnie szedł spać a jak jadł przy mnei lub wracałam do domu to pozwalałam mu obgryzać tylko te panewki stawowe, głowna kośc zabierałam. Jedynie mógł sobie troche szpiku wylizać. OuT tak zgłosiłam Fora i Gondole, jeżeli transport nam nie nawali to będziemy. Jeśli komuś będzie się chciało zostać do oceny węgrów to zgłaszam zapotrzebowanie na potrzymanie rudych wariatów jak będę biegać po ringu.
×