Jump to content
Dogomania

Pies w pociągu


Lady

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Charly, to pewnie niedoinformowana pani w kasie Ci sprzedawała bilety. Ja też kupowałam 2 bilety bo z przesiadką aż zadzwoniłam do informacji i mi potwierdzili że 1 bilet na całą trasę. Jak powiedziałam tej w kasie u nas to miała wielki problem z wypisaniem biletu bo nie wiedziała jak dlatego wcześniej po dwa musiałam kupować :roll:

Link to comment
Share on other sites

charly dobrze napisała, bo pociągi pospieszne prowadzi teraz spółka IC, a osobowe są pod Przewozami Regionalnymi i obowiązują inne bilety, nawet jak dla siebie kupujecie trzeba zwracać uwagę dla której spółki co jest i jak policzone. Dlatego od grudnia jak się wiezie psa to inaczej w osobowym inaczej w pospiesznym, bo są to dwie różne firmy, kiedyś jeździło się w obu rodzajach pod szyldem Przewozy Regionalne. Moja mama jest pracownikiem pkp;)

Link to comment
Share on other sites

Z Polskiego na nasze :eviltong: : ile spółek tyle biletów- wszystko jedno ile przesiadek;) (TLK podlega pod IC ? bo zapomniałam)
a że pkp nie zawsze ma zdolnośc logicznego myslenia to sie zgodzę:evil_lol: a chyba szczególnie w Warszawie -czesto tam mam przesiadki z czekaniem, siadam sobie koło kas to sie nasłucham :evil_lol:
na szczęście jak dotąd w moim mieście logika działa, panie w okienkach b.miłe i wszystkiego można sie dowiedzieć, a jak czegos nie są pewne to poszperaja po przepisach/załacznikach i znajdą:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patikujek']No to PKP przegiełą z tymi biletami w pośpiechach:angryy:
w takim razie teraz bardziej się opłaca jechać z psem IC bo przynajmniej miejscówkę się ma a koszt za psa ten sam
[/quote]
dlaczego? ale ceny biletów dla ludzi sa jednak rózne: jak jedziesz IC*pospiesznym jest taniej niz IC*IC czy IC*EC...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patikujek']No to PKP przegiełą z tymi biletami w pośpiechach:angryy:
w takim razie teraz bardziej się opłaca jechać z psem IC bo przynajmniej miejscówkę się ma a koszt za psa ten sam
[/quote]
dlaczego? ale ceny biletów dla ludzi sa jednak rózne: jak jedziesz IC*pospiesznym jest taniej niz IC*IC czy IC*EC...
i na IC*posp mozesz kupic sobie bilet turystyczny w weekend;)

Link to comment
Share on other sites

No to PKP przegiełą z tymi biletami w pośpiechach:angryy:
w takim razie teraz bardziej się opłaca jechać z psem IC bo przynajmniej miejscówkę się ma a koszt za psa ten sam

boże teraz się wkurzyłam, trzeba będzie jednak zrobić to prawko i se samochód kupić bo inaczej zbankrutuje na przejazdy

Link to comment
Share on other sites

A jest gdzieś określona wielkość klatki?:diabloti:Bo jeśli nie to kupie sobie taką 84cm:diabloti:z materiału i wpierdziele do niej oba psy.I nie zapłace wcale wtedy?Bo skoro pies w klatce jeździ za darmo:evil_lol:
Jak myślicie przejdzie mój szyderczy plan?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Nie okresla:eviltong: ja wożę i po trzy siersciuchy czasami w jednej wiekszej ( no tylko,ze mam miniatury):eviltong:
tylko wiesz,klatka musi sie zmieścić na podłodze w pociagu, no i jakoś przez korytarz tez musisz przejść :eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

chcialam tylko dodac trochę z innej beczki dla nie wiedzących:), że IC jest bardzo przyjemnie podrózowac z psem, bo pod siedzeniami jest pusto i pies (jesli jest grzeczniutki jak moj) idzie tam sobie i lezy spokojnie przez calą podróz, tak ze kobuch widząc bilet na psa pyta, gdzie ten piesek jest:);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']A jest gdzieś określona wielkość klatki?:diabloti:Bo jeśli nie to kupie sobie taką 84cm:diabloti:z materiału i wpierdziele do niej oba psy.I nie zapłace wcale wtedy?Bo skoro pies w klatce jeździ za darmo:evil_lol:
Jak myślicie przejdzie mój szyderczy plan?:cool3:[/quote]

Proponuje Olek wagon z miejscem dla rowerów. Jest przestrzeń na postawienie budki i nikomu nie powinno przeszkadzać.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Ale nie zawsze rowerowy wagon jest!:mad::cool3:Ale w sumie to good idea:multi:Dzięki;)
Teraz trza tylko kupić klatke nauczyć psy "szprotowania" się tam:evil_lol:będzie ciasno ,ale własno:lol:[/quote]

Nie zawsze jest to typowy wagon rowerowy taki 4 przedzialy i reszta to miejsce na duze bagaże + wieszaki na rowery, nieraz w pociągach (pośpiesznych) są miejsca na rowery - zamiast przedziału jest taki luk bagażowo- rowerowy.

Link to comment
Share on other sites

Spoko jakoś sobie poradze.Ostatnio jadąc na zlot 7,5h siedziałem pod kiblem z 2psami.Dobrze ,że w czasie podróży śpią i nawet ludzie skaczący nad nimi nie robili wrażenia.Ale ciasno było.
A tak pójde do rowerowego wsadze psy w klatke i będzie gites majonez:loveu::evil_lol:
Tylko najpierw musze zakupić klateczke:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

W intercity są wagony pezprzedziałowe na końcu i początku takiego wagonu jest dużo miejsca na rowery i bagaże
Podróżni siedzący na przednich lub końcowych miejscach mają przed nogami dla dyspozycji kwadrat około 2 x 2 metra Myślę że uda ci się jakoś trafić albo tak jak tu już powiedziano idź na początek albo koniec pociągu do wagonu dla rowerów siedziec jest gdzie ogrzewanie tez jest ludzi zero kaganiec nie wymagany więc podróż minie komfortowo dla psiaków i ciebie
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

My wróciliśmy parę dni temu z podróży pociągiem na trasie Warszawa-Bydgoszcz no i z powrotem.
Za bilet dla psa pośpiesznym zapłaciłam 15zł - za jedna stronę rzecz jasna.
W przedziale oprócz nas były tylko dwie osoby zresztą miłośnicy psów :cool1:
Inni jakoś omijali nas przedział, gdy widzieli psa hehe.
no ale przynajmniej nie było tłoku.
A podróż mineła tak sympatycznie że aż miło. Przez niespełna 4 godziny wymienialiśmy się doświadczeniem i historiami o swoich psach.
I nawet kontroler się rozgadał!:cool3:
Koffi był rzecz jasny maskotką i był w siódmym niebie że jest w centrum uwagi
Pół drogi przespał na kocyku ułożonym obok mnie na siedzeniu.
Podróż była jak najbardziej udana:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...