Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

Może zwolennicy kopiowania sobie coś usuną?
Kość ogonową każdy ma, można sobie skrócić.

Co do kundelków czasem rodzą się ze szczątkowym ogonem lub ktoś im tnie.
Jeśli oświeceni ludzie twierdzą, że 2 dniowe szczeniaki nie czują bólu to tak samo mogą twierdzić ludzie zakopując je w ziemi albo topiąc. Dla tych zwierzątek to przyjemność...
Narkoza dla zabawy? To nieodpowiedzialne, ja się bałam kastracji a niektórzy dla obcięcia części ciała psu by go usypiali.
Doberman kopiowany bardzo mi się podoba bo innego nie znałam, dzięki ludziom, którzy zamiast obciąć coś sobie cięli psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Co do samego kopiowania - [B]o ile w związku może psy nie będą już kopiowane, to nadal będą w pseudo[/B] i obawiam się, że jednak cięcie w przypadku hodowli było przeprowadzane bardziej humanitarnie...[/QUOTE]
Uważam, że nie masz racji.
W pseudohodowlach szczeniakom obcina się ogony, żeby wyglądały na rasowe. Często jest to jedyna cecha "rasowości" takiego szczeniaka.
Jeżeli pies rasowy, wizerunek propagowany przez ZKwP, będzie miał cały ogon i uszy, to pseudo nie będą ciąć, bo obcięty ogon przestanie być wyznacznikiem rasowości szczeniaka. Przeciwnie, od razu będzie wiadomo, że nierasowy.
To Związek Kynologiczny kreuje modę na cięte lub niecięte psy. Pseudohodowle są naśladowcami, swoje szczenięta tylko upodabniają do tych związkowych. Kumasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']


[SIZE=1]Może, skoro tak wojujesz o kwestie etyczne, jeszcze coś powiesz o czystości przedmałżeńskiej? :razz:[/SIZE][/QUOTE]

jak chcesz możemy o tym porozmawiać, ale na priv proszę.
Choć nie sądzę, żeby rozwineła się miedzy nami jakakolwiek konstruktywna rozmowa na ten temat.:razz:
trochę inna mentalność.:razz:

[quote name='pixel']Uważam, że nie masz racji.
W pseudohodowlach szczeniakom obcina się ogony, żeby wyglądały na rasowe. Często jest to jedyna cecha "rasowości" takiego szczeniaka.
Jeżeli pies rasowy, wizerunek propagowany przez ZKwP, będzie miał cały ogon i uszy, to pseudo nie będą ciąć, bo obcięty ogon przestanie być wyznacznikiem rasowości szczeniaka. Przeciwnie, od razu będzie wiadomo, że nierasowy.
To Związek Kynologiczny kreuje modę na cięte lub niecięte psy. Pseudohodowle są naśladowcami, swoje szczenięta tylko upodabniają do tych związkowych. Kumasz?[/QUOTE]

i tu się zgodzę.
Pamiętam jak jeszcze ładne pare lat temu widziałam pseudo sprzedających psy na chodniku przy rynku płockim - to było zaraz po nagłośnionym wprowadzeniu zakazu kopiowania nałozonym na lek wet.
Wtedy to zaczęlo się pojawiac coraz więcej niekopiowanych boksiów na wystawach i wtedy to po raz pierwszy zobaczyłam na tym bazarze jak niektorzy pseudo sprzedają boksery z ogonami. :razz: Więc cos w tym jest :p

Link to comment
Share on other sites

ten wątek ma już 3 i pół roku - ciekawe ile to będzie jeszcze trwać , jedno w kółko :diabloti:

nie posądzaj Patisa pseudo o miłosierdzie , to dla nich raj ... cięcie kosztów ... nie muszą już płacić za kopiowanie , do tego nie muszą karmić , ani dbać .... więc mają czysty zysk

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ten wątek ma już 3 i pół roku - ciekawe ile to będzie jeszcze trwać , jedno w kółko :diabloti:

nie posądzaj Patisa pseudo o miłosierdzie , to dla nich raj ... cięcie kosztów ... nie muszą już płacić za kopiowanie , do tego nie muszą karmić , ani dbać .... więc mają czysty zysk[/QUOTE]
Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Widziałem niezarejestrowane hodowle (czyli z Waszego punktu widzenia pseudohodowle), w których psy miały lepszą opiekę i kontakt z ludźmi niż w niejednej związkowej.

Widziałaś tą fabrykę? [url]http://www.sasquehanna.fr.pl/index4.htm[/url]
Przeczytaj historię: [url]http://www.sasquehanna.fr.pl/index2.htm[/url]
Baba nawet nie wie, ile ma psów!!! Tam podobno psy w klatkach siedzą, piętrowo jedna na drugiej. A te zbiory tombaku? Czy to nie jest chore?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']...
Widziałaś tą fabrykę? [url]http://www.sasquehanna.fr.pl/index4.htm[/url]
Przeczytaj historię: [url]http://www.sasquehanna.fr.pl/index2.htm[/url]
Baba nawet nie wie, ile ma psów!!! Tam podobno psy w klatkach siedzą, piętrowo jedna na drugiej. A te zbiory tombaku? Czy to nie jest chore?[/QUOTE]
A ty tam byłaś, że takie ploty siejesz?:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quirk'][B]Doginka[/B] przecież wyraźnie jest napisane że: [B]"Tam podobno..."[/B][/QUOTE]
Wqrza mnie takie oczernianie kogoś na podstawie takich stwierdzeń[URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10"][IMG]http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203F6.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quirk']Mnie też, ale tak to bywa, że najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie byli nie widzieli.
Tak samo jest z kopiowaniem, nigdy nie widzieli, a najwięcej krzyczą nie mając pojęcia o czym mówią. Bo to [B]podobno[/B] jest tak a tak.[/QUOTE]
jaki jeden mądry post w końcu się tu pojawił BRAWO !!! :klacz:

Pixel , nie tylko widziałam tą jak nazywasz "fabrykę" ale znam osobiście tą Panią :) jest sędzią i wystawcą i jesteśmy w jednym oddziale w ZK ... ja mam bardzo niedaleko tą hodowle od siebie. Widziałam i psy i miałam nie raz przyjemność rozmawiać.
W przeciwieństwie do Ciebie , gdzie tylko snujesz domysły , na podstawie swojego chorego fanatyzmu. Bo tak to trzeba po imieniu nazwać.

Widzisz ZONK , kolejny z Twojej strony , ale nie pierwszy i nie ostatni.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Widziałem niezarejestrowane hodowle (czyli z Waszego punktu widzenia pseudohodowle), w których psy miały lepszą opiekę i kontakt z ludźmi niż w niejednej związkowej. [/QUOTE]
Tak. Też znam jedną panią która bardzo dbała o swoje pieski "bez papierów". (Nie wiem czy nadal hoduje "bez papierów" czy już rodowodowe.)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

A jednak tytuł tego wątku JEST kłamstwem!!! Oto niezbity dowód:

[B]Przed kilkoma miesiącami prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Południe skierował akt oskarżenia [/B][B]przeciwko [/B][B]znanemu właścicielom ciętych piesków warszawskiemu weterynarzowi, sędziemu międzynarodowemu, członkowi Prezydium Zarządu Głównego ZKwP, [/B][B]o przestępstwo znęcania się nad zwierzętami, polegające na obcięciu uszu psu rasy dog niemiecki w 2010 r. (przed nowelizacją uoz!), tj. o czyn z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. [/B][B]Za ten czyn [/B][B]Janowi G. grozi d[/B][B]o dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz wykonywania zawodu i działalności związanej ze zwierzętami!
[/B]
[CENTER][B][COLOR=Blue]Pierwsza rozprawa przed Sądem Rejonowym w Warszawie już za nieco ponad dwa tygodnie -
23 sierpnia 2012 r.[/COLOR][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.Ja również byłem zwolennikiem kopiowania uszu i ogona wynikało to tylko z tego że rasy takie ja bokser czy amstaff lepiej wyglądają tak mi się wydawało kopiowane a te upodobanie z kolei wynikało z przyzwyczajenia do wizerunku do jakiego zostałem przyzwyczajony jeżeli zakaz kopiowania byłby naprawnę przestrzegany to przyzwyczajenie ludzi do wizerunku psów kopiowanych by ulego zmianie i nikt by się nie zastanawiał czy kopiowa czy nie. W obecnym momencie zakaz kopiowania tak naprawdę dotyczy właścicieli psów wystawowych ponieważ PZK wprowadził z dniem 1.01.2012r. zakaz wystawiania psów kopiowanych a wszyscy ci którzy nie zamieżają wystawiac swoich pupili na wystawach mogą kopiowa uszy i ogony bez obaw i każdy weterynarz lepiej lub gorzej taki zabieg wykona i taka to ustawa. Od lipca jestem właścicielem Amstaffa i niebędę kopiował uszu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ciaperek2'] W obecnym momencie [B]zakaz kopiowania tak naprawdę dotyczy właścicieli psów wystawowych ponieważ PZK wprowadził z dniem 1.01.2012r. zakaz wystawiania psów kopiowanych[/B] [/QUOTE]
Nie masz racji. ZAKAZ KOPIOWANIA dotyczy wszystkich i to już od 1997 r. To, że prawo nie było przestrzegane, ani że osoby je łamiące w większości przypadków unikały konsekwencji prawnych, nie oznacza, że "nie dotyczy".

Zwróć uwagę, że przestępstwo, o jakie oskarża prokurator dr. Jana G. (patrz wyżej) zostało popełnione w 2010 r., a więc PRZED ostatnią nowelizacją ustawy i przed zakazem wystawiania. BTW do przyjęcia zakazu wystawiania ZKWP został zmuszony. Ale to już inna opowieść...

[quote name='ciaperek2'] a wszyscy ci którzy nie zamieżają wystawiac swoich pupili na wystawach [B]mogą kopiowa uszy i ogony bez obaw[/B] i każdy weterynarz lepiej lub gorzej taki zabieg wykona i taka to ustawa. Od lipca jestem właścicielem Amstaffa i niebędę kopiował uszu.[/QUOTE]
Polemizowałabym. Szczególnie z twierdzeniem: "bez obaw". Myślę, że perspektywa wyroku karnego z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt (do 2 lat pozbawienia wolności) u każdego w miarę rozgarniętego obywatela powinna wywołać pewne obawy. No, ale to kwestia "rozgarnięcia". Fakt. Za kradzież też grozi kara, a niektórzy kradną...

Link to comment
Share on other sites

witam ciekawy wątek. :) tak czytam [URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiowanie_(kynologia)[/URL] i zastanawiam się skoro zakaz to czemu sprzedawane są psy z hodowli z rodowodami, np Rottweilery boksery etc z obciętymi ogonami? Laik jestem ale zainteresował mnie bardzo ten temat. wczoraj rozmawiałam z rodziną z Niemiec u nich wszytskie psiaki biegają z długimi ogonami dobermany i te wyzej wymienione bo nie wolno. a u nas normalnie sprzedawane z rodowodami ? moze coś ominełam? :)

oglądam fotki z wystaw róznych w 2012 i psiaki mają obcięte ogony i uszy? ja juz nic z tego nie rozumiem : )

a na wikipedii widze że wzorzec tych ras z ogonami ? pogubilam się już strasznie z tymi zajkazami a tym co jest na wystawach : ) moze ktos po Polsku po krótce mi wyjasni bo to bardzo ciekawy temat :)

Edited by inna877
Link to comment
Share on other sites

[quote name='inna877']witam ciekawy wątek. :) tak czytam [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiowanie_%28kynologia%29"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiowanie_(kynologia)[/URL] i zastanawiam się skoro zakaz to czemu sprzedawane są psy z hodowli z rodowodami, np Rottweilery boksery etc z obciętymi ogonami? Laik jestem ale zainteresował mnie bardzo ten temat. wczoraj rozmawiałam z rodziną z Niemiec u nich wszytskie psiaki biegają z długimi ogonami dobermany i te wyzej wymienione bo nie wolno. a u nas normalnie sprzedawane z rodowodami ? moze coś ominełam? :)

oglądam fotki z wystaw róznych w 2012 i psiaki mają obcięte ogony i uszy? ja juz nic z tego nie rozumiem : )

a na wikipedii widze że wzorzec tych ras z ogonami ? pogubilam się już strasznie z tymi zajkazami a tym co jest na wystawach : ) [B]moze ktos po Polsku po krótce mi wyjasni bo to bardzo ciekawy temat [/B]:)[/QUOTE]

Wyjaśnię Ci na przykładzie.
Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu jest zakazane, tak? A jednak codziennie, a szczególnie w weekendy (zbieżność z dniami, kiedy odbywają się wystawy ZKwP zupełnie przypadkowa) setki ludzi w Polsce siadają za kierownicę po pijaku! Kumasz?

Link to comment
Share on other sites

ZKwP zakazało kopiowania i wystawiania psów ur. po 31.12 2011 r., czyli wszystkie kopiowane psy urodzone do 1 stycznia br. mogą być legalnie wystawiane. Zakaz dotyczy tylko urodzonych w Polsce psów. Te które urodziły się w krajach gdzie kopiowanie jest dopuszczalne również mogą być u nas legalnie wystawiane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar'][B]ZKwP zakazało kopiowania[/B] i wystawiania psów ur. po 31.12 2011 r., czyli wszystkie kopiowane psy urodzone do 1 stycznia br. mogą być legalnie wystawiane. Zakaz dotyczy tylko urodzonych w Polsce psów. Te które urodziły się w krajach gdzie kopiowanie jest dopuszczalne również mogą być u nas legalnie wystawiane.[/QUOTE]
Kilka sprostowań:
To nie ZKwP zakazał kopiowania tylko Sejm.
I nie od 1 stycznia 2013, tylko od 21 sierpnia 1997 r.
Zakaz kopiowania na terenie RP dotyczy wszystkich psów, nie tylko urodzonych w Polsce.

Co do zakazu wystawiania zgadza się, chociaż ja się osobiście dziwię, że hodowcy tak gładko przełknęli ten policzek. Co tam policzek - lanie tęgie od władz ZKwP. Toż ten zakaz to jawna dyskryminacja rodzimych hodowców!
Widać lubią dostawać po pysku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Kilka sprostowań:
To nie ZKwP zakazał kopiowania tylko Sejm.
I nie od 1 stycznia 2013, tylko od 21 sierpnia 1997 r.
Zakaz kopiowania na terenie RP dotyczy wszystkich psów, nie tylko urodzonych w Polsce.

Co do zakazu wystawiania zgadza się, chociaż ja się osobiście dziwię, że hodowcy tak gładko przełknęli ten policzek. Co tam policzek - lanie tęgie od władz ZKwP. Toż ten zakaz to jawna dyskryminacja rodzimych hodowców!
Widać lubią dostawać po pysku...[/QUOTE]

Czy ja napisałam, że zakaz kopiowania psów w Polsce ustanowił ZKwP, czy tylko odniosłam się do pytania o wystawianie psów kopiowanych na wystawach? Raczej chyba to drugie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar'][B]Czy ja napisałam, że zakaz kopiowania psów w Polsce ustanowił ZKwP[/B], czy tylko odniosłam się do pytania o wystawianie psów kopiowanych na wystawach? Raczej chyba to drugie...[/QUOTE]

W poście 1220 napisałaś tak:

[quote name='bachar'][SIZE=4][B]ZKwP zakazało kopiowania[/B][/SIZE] i wystawiania psów ur. po 31.12 2011 r., czyli wszystkie kopiowane psy urodzone do 1 stycznia br. mogą być legalnie wystawiane. Z[B]akaz dotyczy tylko urodzonych w Polsce psów[/B].[/QUOTE]

Więc chyba raczej to pierwsze... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inna877']to teraz już rozumiem :) z ciekawości popatrzyłam na strony gdzie sprzedaje się psy... i jak mozna się było spodziewać pewne rasy mozna nadal kupić z kopiowanymi ogonami... ;/[/QUOTE]

Tak, da się, zwłaszcza w pseudo.

[quote name='dosia.wil']Wyjaśnię Ci na przykładzie.
Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu jest zakazane, tak? A jednak codziennie, a szczególnie w weekendy (zbieżność z dniami, kiedy odbywają się wystawy ZKwP zupełnie przypadkowa) setki ludzi w Polsce siadają za kierownicę po pijaku! Kumasz?[/QUOTE]

:roll:

[quote name='inna877']witam ciekawy wątek. :) tak czytam [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiowanie_%28kynologia%29"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiowanie_(kynologia)[/URL] i zastanawiam się skoro zakaz to czemu sprzedawane są psy z hodowli z rodowodami, np Rottweilery boksery etc z obciętymi ogonami? Laik jestem ale zainteresował mnie bardzo ten temat. wczoraj rozmawiałam z rodziną z Niemiec u nich wszytskie psiaki biegają z długimi ogonami dobermany i te wyzej wymienione bo nie wolno. a u nas normalnie sprzedawane z rodowodami ? moze coś ominełam? :)

oglądam fotki z wystaw róznych w 2012 i psiaki mają obcięte ogony i uszy? ja juz nic z tego nie rozumiem : )

a na wikipedii widze że wzorzec tych ras z ogonami ? pogubilam się już strasznie z tymi zajkazami a tym co jest na wystawach : ) moze ktos po Polsku po krótce mi wyjasni bo to bardzo ciekawy temat :)[/QUOTE]

I jeszcze przez wiele lat będą wystawiane psy kopiowane - bo były kopiowane przed 1.01.2012. A takie psy wystawiać wolno, prawo nie działa wstecz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...