Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='a_niusia']
na szczescie w polsce sa zwiazki przyjaciol psa i kota rasowego czy cos w tym stylu i tam sobie zawsze bedziecie mogli kupi kopiowanego szczeniaczka.[/QUOTE]
Ewentualnie dla chętnych dobry pretekst do podróży na wschód - tylko tak ciut dalej niż za granicę, bo z tego co wiem, Litwa, Łotwa i Estonia mają zakaz. Nie wiem, jak Białoruś - tam to wszystkiego można się spodziewać. Ewentualnie Chiny, Meksyk, Chile itp. miejsca, w które cywilizacja dociera z pewnymi oporami :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']A USA to lata świetlne i przed naszą cywilizacją :evil_lol:[/QUOTE]
Naprawdę? Może w NASA ;) W każdym razie miłośnicy Czarka Millana twierdzą, że on dlatego tak bełkoce w swoich książkach, bo inaczej do przeciętnego amerykańskiego psiarza nie da się dotrzeć. To go niby usprawiedliwia ;)
Ale jasne - można pójść dalej i się w ogóle wypisać z FCI i mieć problem z głowy (z uszu).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no wlasnie!!!

a to mozliwe juz w polsce, nie trzeba przeplacac,:)))[/QUOTE]
eee tu jesteś w błędzie , na nowej ustawie i nowych tworach stowarzyszeń , będą dopiero kasę klepać ... już są na allegro wymyślne kundelki po kilka tysięcy.
Na głupocie i naiwności zarabia się najlepiej.

Ja tam lubię FCI i nie zamierzam się z niego wypisywać.

Link to comment
Share on other sites

nie, nie jestem w bledzie.

wiem, ile kosztuje zakup i import szczeniaka z rosji.
w usa ceny sa podobne, ale znacznie wiecej kosztuje samo sprowadzenie szczeniaka.


i nie sa to ceny, za ktore czlonkowie stowarzyszen powstalych jak grzyby po deszczu w ramach obchodzenia nowej ustawy, oferuja swoje szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']To przeczytaj - powiesz potem, czy to się Twoim zdaniem załapuje do kategorii "słowo pisane" ;) ;)[/QUOTE]
wiary to ja w żadne książki nie mam , bo one są mało miarodajnym wyznacznikiem życia ;)

każdy autor książek o psach , ma swoich zwolenników i przeciwników ... wierzymy w to co chcemy i jesteśmy przeciwni temu w co nie wierzymy ... taka natura ludzka.
Tak samo jak z kopiowaniem i kastrowaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']nie, nie jestem w bledzie.

wiem, ile kosztuje zakup i import szczeniaka z rosji.
w usa ceny sa podobne, ale znacznie wiecej kosztuje samo sprowadzenie szczeniaka.


i nie sa to ceny, za ktore czlonkowie stowarzyszen powstalych jak grzyby po deszczu w ramach obchodzenia nowej ustawy, oferuja swoje szczeniaki.[/QUOTE]
wysyłałam szczeniaka i tu i tu , więc droga powrotna kosztuje tyle samo. Majątek to to nie jest :) Nie ma nic w życiu za darmo. To my w PL jesteśmy przyzwyczajeni , że psy są w cenie pary butów. Na świecie płaci się za luksus posiadania psa.

Link to comment
Share on other sites

transport szczeniecia kosztuje czesto tyle, ile pelnowartosciowe szczenie kupione w polskiej hodowli.
wiec chyba nie za bardzo jest o co sie przepychac.

przecietnego polaka na impreze pod tytulem zakup i import szczeniaka z zagranicy, zeby byl on kopiowany po prostu nie stac. poza tym nie jest wcale tak latwo dostac szczenie w dobrej zagranicznej hodowli.

pomijajac kwestie finansowe, mam osobiscie nadzieje, ze juz niedlugo przepisy dotyczace kopiowania zostana wszedzie ujednolicone i takie przepychanki sie skoncza.

Link to comment
Share on other sites

u nas jest zakaz kopiowania , ale nie ma zakazu posiadania kopiowanego psa.
Wwieź kopiowanego psa do Skandynawii :diabloti:

znowu jest zakaz , którego nie ma :eviltong: który bije tylko w psy wystawowe , urodzone po 1.01.2012 ... urodzone oczywiście w POLSCE
Gdyby prawo było faktycznie ujednolicane do reszty świata ;) był by zapis o zakazie posiadania kopiowanych psów urodzonych po 1.01.2012 nie ważne gdzie urodzone ... mieszkające w PL

a jak zawsze jest luka i można bezkarnie z niej korzystać .... i na tym bazują nowe organizacje , bo nie ma zapisu , co to jest pies rasowy i jakie warunki musi spełnić by rasowym go uznać ;)

Link to comment
Share on other sites

nie mam kopiopwanych psow i nigdy nie bede takich miala, bo nie jestem zwolenniczka obcinania psom ogonow czy uszu dla zaspokojenia wlasnej proznosci. napisalam juz wyzej-wole sobie kupic sukienke czy isc na zakupy do sephory.


poniewaz w polsce jest obecnie zakaz kopiowania, a niektorzy sedziowie wyzej oceniaja psy kopiowane, jest to niesprawiedliwe dla polskiego hodowcy.
wiadomo, oczywiscie-przepisy sie nagina. nagina sie jesli w hodowli trafi sie przypadkowe krycie, nagina sie jak ktos chce miec kopiowanego psa. a prawo to prawo. hodowcy nie wolno kopiowac urodzonych w polsce szczeniat i nie powinien tego robic.

gdyby zakaz kopiowania i wystawiania takich psow istnial we wszystkich krakach zrzeszonych w fci i byl on egzekwowany, to nie byloby o czym rozmawiac. tak powinno byc, tak by bylo uczciwie.
nikt by wtedy nie naginal przepisow, a na ringach wszyscy byliby rowni.

Link to comment
Share on other sites

nie widziałam by ktoś pokazywał takie zaświadczenie :)
a skąd wiesz że ktoś miał fałszywe i czemu nie zgłosiłaś tego faktu ? tylko klepiesz w klawisze ?
to co robisz jest zgodne z prawem :cool3: sama zarzucasz innym nieuczciwość , rozumiem że oceniasz swoją miarą innych ? :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']nie widziałam by ktoś pokazywał takie zaświadczenie :)
a skąd wiesz że ktoś miał fałszywe i czemu nie zgłosiłaś tego faktu ? tylko klepiesz w klawisze ?
to co robisz jest zgodne z prawem :cool3: sama zarzucasz innym nieuczciwość , rozumiem że oceniasz swoją miarą innych ? :grins:[/QUOTE]

tak, oceniam innych swoja miara.
ciebie tez.


dlatego tak strasznie jestem rozczarowana, kiedy cisniesz takie bzdury jak powyzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']tak, oceniam innych swoja miara.
[/QUOTE]
da się zauważyć :p

jak ktoś łamie prawo , powinnaś jako wzorowy obywatel , zgłosić ten fakt odpowiedniej instytucji , a nie anonimowo klepać w klawisze , snując domysły o złych intencjach każdego człowieka żyjącego na matce ziemi.

Może kiedyś poniesiesz konsekwencje swoich niewyparzonych "anonimowych" paluchów , to zaczniesz inaczej śpiewać :)

W necie tak serio nikt nie jest anonimowy :) ale mam nadzieje , że to wiesz.

Link to comment
Share on other sites

ja nie mam miar , tak jest sympatyczniej :)

dziękuje za propozycje :diabloti: może skorzystam , a może nie :evil_lol:

oczywiście że dyskusja ze mną , jest dla ciebie nie fajna , bo mam inne zdanie niż ty.
dlatego lubię te puste dyskusje , poprawiają mi humor jeszcze bardziej.

anusiu mniej piany więcej pogody ducha , a życie staje się piękniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...