Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

Jeżeli komuś zalezy na estetyce niech kupi sobie pluszowe zwierzątko,a nie żywe, czujące zwierze, które nie może powiedzieć czy chce mieć operację plastyczną czy nie. Osobiście lubię wszystko co kłapnięte i pomarszczone, wolę wyżły z długimi ogonami, podobnie dogi z kłapciętymi uszami. Ale nie wiedziałam, że kocha się psy tylko za wygląd i musi koniecznie kopiować coś co "przeszkadza" właścicielowi. Narawdę niektórzy nie powienni mieć zwierząt.
A co do prawa, to jest z nim jak ze wszystkim w tym kraju... Polak musi kombinowac i cwaniaczyć bo inaczej nie byłby polakiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Linda99

bezag bardzo trafnie to ujelas.W europie zachodniej zabronione jest kopiowanie i do niektorych krajow takie psy maja zakaz wjazdu, czyzby Polska nie byla krajem cywilizowanym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linda99']czyzby Polska nie byla krajem cywilizowanym?[/QUOTE]
patrząc na polskie schroniska dla psów , nie jest :) i nie tylko na schroniska , ale na cały ten bajzel ... dała polizać papierek po cukierku , fanatykom ekologii ... wprowadzając nic nie poprawiający losu , bytu psów w tym kraju :)

Więc jak ktoś się cieszy i jest zaspokojony że jest ten zakaz i on oznacza najs dla zwierząt , to jest mało rozumny i temu ten kraj nigdy cywilizowany nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Moim zdaniem są dwa powody takiej sytuacji. Pierwszy to całkiem niezłe dochody jakie można czerpać z rynku psów bezdomnych.
Załóżmy, dla okragłego rachunku, że co roku przez schroniska przewija się 100.000 psów. Za wyłąpanie każdego psa gmina płaci, wg tego co czytałem, od 500 zł nawet do 2000 zł. Weźmy ostrożnie, średnio 1.000 zł.
Liczymy: 100.000 psów x 1.000 zł =100.000.000 zł. Sto milionów złotych!!! Wielu ludzi z tego żyje!
Drugi problem to to, że na tym temacie nie da się zbić kapitału politycznego, stąd żenujace, bylejakie i z gruntu nieracjonalne rozwiazania ustawowe. Wzory dobre są, ale kto zdecyduje się zepsuć taki interes?!

Link to comment
Share on other sites

No biznes na bezdomniakach jest niezły , można poczytać o tym na tym forum :diabloti:
ja zamiast 8-10 darmozjadów własnych , powinnam wziąć 8-10 bidulek na PDT , płatne za miesiąc z 500 zł i bez wychodzenia z domu , żyję jak lord koks .. :evil_lol:ciociodogoopiekunki , postawią mi życie godne królewny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']No biznes na bezdomniakach jest niezły , można poczytać o tym na tym forum
:diabloti:
ja zamiast 8-10 darmozjadów własnych , powinnam wziąć 8-10 bidulek na PDT , płatne za miesiąc z 500 zł i bez wychodzenia z domu , żyję jak lord koks .. :evil_lol:ciociodogoopiekunki , postawią mi życie godne królewny :)[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol: oplułam monitor...też się piszę:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

człowiek myśli że jest panem całęgo świata, panem wszystkich istot żyjących całej kuli ziemskiej jest strasznie egoistyczny bo' ladnie wygląda jak ma kopiowane" eh cieakwe co by na to mówiły psiaki ;) że mają obcinane ogonki czy uszy bo tak się podoba nam ludziom a nie, tak jak stworzyła ich matka natura o ;) myślimy kategoriami bo tak wygląda lepiej bo nie wyobrazam sobie nie kopiowanego. ale czy mozemy uwazac się w ogóle godni zniekształcania tego co stworzyła matka natura? żeby ładniej wyglądało? no wlasnie ale dla kogo dla naszego psa i innych psow czy dla nas ludzi?

to ze jestesmy przewodnikiem naszego psa przeciecież nie zoobowiązuje nas do tego żeby pozbawiać go ogona czy uszu. szkoda ze nie umieją mówić, ciekawe czy godziły by się na takie decyzje ;)
smutne troche ze nie mogą decydować same za siebie o swoim ciele tylko robi to ktoś za nie. ;) żeby nam ludziom lepije się patrzyło ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Ja nadal niem zmieniłam i nie zmienię zdania, co do kopiowania uszu i ogonów. Mam 2 kopiowane i doskonale się komunikują z innymi psami, a jak będę brała kolejnego szczyla, to też będzie kopiowany - sprowadzę go z kraju, gdzie nie ma zakazu:lol: ZKwP nie zabrania wystawiania takich psów:eviltong:
Mam też naturalnego sznupa i to mnie jeszcze bardziej utwierdza w tym, że kolejny będzie kopiowany:razz:

Dobermany, boksery itp...tylko kopiowane są piękne, dobek niekopiowany wygląda jak zwykły kundel podwórkowy:-)[/QUOTE]


Sylwia założę się, że Gordon niekopiowany podobałby Ci się tak samo. Dlatego, że jest bardzo dobrze zbudowany!
Takiemu uszy, czy ogon naturalny zupełnie nie przeszkadzają.
Jeśli pies ma świetną anatomię , co przekłada się też na ruch, dobrze osadzone uszy i ogon, jest tak samo piękny jak te kopiowane i nic nie traci na urodzie.
Przekonasz się sama kiedyś. Kijem wody nie zawrócisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Sylwia założę się, że Gordon niekopiowany podobałby Ci się tak samo. Dlatego, że jest bardzo dobrze zbudowany!
Takiemu uszy, czy ogon naturalny zupełnie nie przeszkadzają.
Jeśli pies ma świetną anatomię , co przekłada się też na ruch, dobrze osadzone uszy i ogon, jest tak samo piękny jak te kopiowane i nic nie traci na urodzie.
Przekonasz się sama kiedyś.[B] Kijem wody nie zawrócisz[/B].[/QUOTE]
doooobre :) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Amen.
Gratulacje dla młodzieżowego zwycięzcy świata - suczki z uszami i ogonem :)[/QUOTE]

Dziękuje bardzo, dodam, że sędzia Amerykanin!
BOB też wziął pies niekopiowany!

Rozumiem hodowców i właścicieli psów kopiowanych, ciężko się przekonać i zrezygonować z przyzwyczajeń, ale te kłapciate uszka uwielbiam.
Fakt wyraz psa zupełnie inny, ale też piękny!:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.aleksandrov']A ja ostatnio spotkałam się z zarzutem, że jestem przeciwna kopiowaniu, a... kastruję... No b ow końcu natura dała psom jaja i macice! Echh, ludzie...[/QUOTE]

no, wydaje mi się, że kastracja to znacznie większa ingerencja w organizm psa, niż ucięcie ogona/ucha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']no, wydaje mi się, że kastracja to znacznie większa ingerencja w organizm psa, niż ucięcie ogona/ucha[/QUOTE]
a i owszem większa tylko sterylizacja moze zapobiec nadmiernej ilosci bezpańskich psów błąkających się i głodujących na ulicach, i moze uchronic suki przed wieeeecznym ciążami . a ucięcie ogona czy uszu chyba nijak ma się do pomocy :p bo łaaadnie wyglada zapomniałam ;ooo

Link to comment
Share on other sites

ale wcale suka nie musi mieć szczeniaczków , bo niby po co jej do szczęścia ?
ale już dla świętego spokoju właściciela , to i owszem , sterylka jest zbawienna ... nie ma krwi domu , amantów pod drzwiami ... czystko i spokojnie.

Kastracje też wykonujemy dla własnego widzi mi się , a nie dla potrzeby zwierzęcia .. więc takie zamydlanie ludziom gałów o zbawienności tegoż zabiegu , jest takie samo jak fanatyzm nie kopiowania :diabloti:

Mam sukę kopiowaną bez macicy i mam niekopiowaną z macicą i niczym się nie różnią :) jedynie ta z macicą zanieczyszcza mi mieszkanie 2 razy w roku ... nie kopiowana , bo rasy tej się nie kopiuje :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

może warto przypomnieć, że od tego roku jest ZAKAZ rozmnażania psów które nie są zarejestrowane w stowarzyszeniach mających na celu hodowle psów rasowych.
Więc skoro mamy zakaz mnożenia , to należy go respektować i sterylki też nie będą konieczne z tegoż powodu. Pozostanie to zabieg dla naszej wygody i czystości mieszkania.

Link to comment
Share on other sites

no sory wystarczy ze suka zerwie się na spacerze, da nogę a bezpańskich nie brakuje.

proponuje isc na wolontartiat do schroniska i zacząć logicznie myslec :)

ah przeopraszam bo tu sami 'rasowcy' co lubią mieć obcięte ogony i uszy dla szpanu bo pies 'ładniej' wyglada. żenada.

Link to comment
Share on other sites

To wtedy można zrobić aborcyjną i tyle.

Ja wycięłam moje jamniczki bo mi się tak podobało - nie chciało mi się sprzątać, a poza tym mam psa w domu...
[QUOTE]
ah przeopraszam bo tu sami 'rasowcy' co lubią mieć obcięte ogony i uszy dla szpanu bo pies 'ładniej' wyglada. żenada. [/QUOTE]
A co w tym złego, że chce mieć psa o określonych predyspozycjach i wyglądzie? Płacę, wymagam... Jakbym chciała to bym wzięła kundla ze schronu, ale widocznie nie chce. Moja sprawa co robię w życiu. Nikomu nic do tego :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inna877']no sory wystarczy ze suka zerwie się na spacerze, da nogę a bezpańskich nie brakuje.

proponuje isc na wolontartiat do schroniska i zacząć logicznie myslec :)

ah przeopraszam bo tu sami 'rasowcy' co lubią mieć obcięte ogony i uszy dla szpanu bo pies 'ładniej' wyglada. żenada.[/QUOTE]

ja nie piszę o bezpańskich psach. piszę o decyzji w sprawie własnych psów, a ta powinna być indywidualna.

i, o zgrozo, mam sukę ze schronu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...